SimRacesTR Akademi Sezon 5 (Newbie CUP)2. Yarış Silverstone International 26.Eylül.2017

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
sensei
Ad: Ertekin Dal
Has thanked: 319 time
Been thanked: 234 time
Ertekin Dal’s avatar
Loading…

Re: 2. Yarış Silverstone International 26.Eylül.2017

Mesaj gönderen sensei »

Aynı sınıf içinde mavi bayrağa bu kadar takılmamak lazım.sonuçta tur da bindiriyor olsanız önünüzdeki araç sizin rakibiz , uygun biçimde geçmenin yolunu bulmak durumundasınız.mavi bayrak size çok büyük bir ayrıcalık vermez.açılın ben geliyorum modu yanlış.
Resim
Kullanıcı avatarı
Bayraktar1905
Ad: Enes
Has thanked: 9 time
Been thanked: 3 time
İletişim:

Mesaj gönderen Bayraktar1905 »

Ahmet Tokmak arkadaşım benim niyetim ikili diyaloga girmek değil zaten beni bilerek yaptığım yönünde suçlayınca açıklama gereği duydum.Yoksa tabiki hakemler ceza vereceksede bilmedende olsa hatamız varsa versinler elbette benim 10 yıllık sim deneyimim yok biraz daha tecrübesizim setup olmadan yarıştım bariz aracımın arkası her viraj kopuyordu elimden sadece aracı finişe getirmek için yarışmak kaldı ben senin sellektöründen rahatsız olmadım ama yer vereceğim zaman acaba 3.virajı beklemeyeyimmi diye kafam karıştı sellektörleri görünce uzun düzlükte vermek saçma olurduki haklıymışım keşke yine düşündüğüm gibi verseydim turu diyorum ama olan oldu simdi replayden izledim sen gaz falan kesmemişsin ama okadar yavaşlamama rağmen viraj geldiğinde ancak yanıma gelebilmişsin kerbleri kullanmaya çalışıp kurtarmak istememe rağmen senin momentumu bozup yarımspin atmana sebep olmuş olay bu ama orayı istesem bile ayarlayamam öyle senin geliş hızın benim hızımı viraja kadar ayarlamam inan istesen yapılmaz asla zorluk çıkarmak değildi niyetim esasında senin yarışını bozmadan nasıl temiz yer veririmi düşünüp yaparken sorun oldu yoksa düzlükte neden öyle yavaşlayayım burak sadıkoğlu son şikanın çıkışında baya yaklasınca çıkışta gazdan cektim o rahat geçti sanada 3.virajda verecektim turu ama aceleye geldi bende acaba cokmu hızlı yaklasıyorda sellektör yapıyor sık sık dedim gazdan kademeli çektim ayağımı ama yinede yeterli olmamış yapacak birşeyim yok bu turnuva gerektiği kadar yarışa katılıp tecrübe kazanmak için yarışıyorum henüz seviyem sizlerle mücadele etmek için yeterli değil özellikle setup bilgim ama formula 1 tecrübemin yanına bunuda ekleyip dahada hızlı olacağımı biliyorum f1 başladığımdada çok kötüydüm sonra sonra turlarım herkesle rekabet edecek seviyeye gelmişti azimliyimdir bunuda inşallah ilerletecem.Tekrar kusura bakma benden yana asla kasıt yok umarım bu fikir gercekci manada kafanda oluşmaz hepinizin emeğine saygım sonsuz çünkü...
Kullanıcı avatarı
Frtsan
Eğitmen Pilot
Ad: Fırat
Has thanked: 231 time
Been thanked: 282 time

Mesaj gönderen Frtsan »

Formula 1 2012 sezonu gibi bir sezon oluyor bence. Birbirine denk bir lider grup ve onların hatalarında avantaj yakalayan bir arka grup oluştu bu yarışta. Grup içindeki isimler pist ve araç şartlarına göre yer değiştirebilir. Bence bu sezon bu iki grubun arasında. aralarında En iyi hazırlananın ve şansı daha yaver gidenin şampiyonayı kazanacağını düşünüyorum. İsim tahmin etmekse çok zor. bence bunun bilincinde olarak daha fazla hazırlanma fırsatı olanlar antrenmanlara yüklenmeli. antrenman turları önceki sezonlara göre az kalıyor. bir yarışa 250 300 tur atarak hazırlandığım zamanları hatırlıyorum. geçtiğimiz sezon özgürün ve alinin bu pist için muazzam çalışmaları olmuştu. Temaslar azalıyor. arkadaşların heyecanları diniyor. ve birbirlerini tanıyorlar. bu tanışıklık arttıkça fren noktaları viraj çıkışları gibi şeyleri pilota göre analiz edip doğru anda temiz geçişleri gerçekleştireceklerdir.

Önümüzdeki yarış brands hatch. bence çok zor bir pist. hata affetmiyor. öndeki grupta sakin kalan ve hata yapmayan arkadaşın kazanma şansı olacaktır. bol miktarda pist dışı ve kesme cezası bekliyorum bu yarışta. katılım sayısına bağlı olarak kaos da devam edebilir.

Arkadaşları mücadelelerinden dolayı tebrik ederim.
Kullanıcı avatarı
Ahmet Tokmak
Ad: Ahmet Tokmak
Has thanked: 53 time
Been thanked: 84 time

Mesaj gönderen Ahmet Tokmak »

Bayraktar1905 yazdı:Ahmet Tokmak arkadaşım benim niyetim ikili diyaloga girmek değil zaten beni bilerek yaptığım yönünde suçlayınca açıklama gereği duydum.Yoksa tabiki hakemler ceza vereceksede bilmedende olsa hatamız varsa versinler elbette benim 10 yıllık sim deneyimim yok biraz daha tecrübesizim setup olmadan yarıştım bariz aracımın arkası her viraj kopuyordu elimden sadece aracı finişe getirmek için yarışmak kaldı ben senin sellektöründen rahatsız olmadım ama yer vereceğim zaman acaba 3.virajı beklemeyeyimmi diye kafam karıştı sellektörleri görünce uzun düzlükte vermek saçma olurduki haklıymışım keşke yine düşündüğüm gibi verseydim turu diyorum ama olan oldu simdi replayden izledim sen gaz falan kesmemişsin ama okadar yavaşlamama rağmen viraj geldiğinde ancak yanıma gelebilmişsin kerbleri kullanmaya çalışıp kurtarmak istememe rağmen senin momentumu bozup yarımspin atmana sebep olmuş olay bu ama orayı istesem bile ayarlayamam öyle senin geliş hızın benim hızımı viraja kadar ayarlamam inan istesen yapılmaz asla zorluk çıkarmak değildi niyetim esasında senin yarışını bozmadan nasıl temiz yer veririmi düşünüp yaparken sorun oldu yoksa düzlükte neden öyle yavaşlayayım burak sadıkoğlu son şikanın çıkışında baya yaklasınca çıkışta gazdan cektim o rahat geçti sanada 3.virajda verecektim turu ama aceleye geldi bende acaba cokmu hızlı yaklasıyorda sellektör yapıyor sık sık dedim gazdan kademeli çektim ayağımı ama yinede yeterli olmamış yapacak birşeyim yok bu turnuva gerektiği kadar yarışa katılıp tecrübe kazanmak için yarışıyorum henüz seviyem sizlerle mücadele etmek için yeterli değil özellikle setup bilgim ama formula 1 tecrübemin yanına bunuda ekleyip dahada hızlı olacağımı biliyorum f1 başladığımdada çok kötüydüm sonra sonra turlarım herkesle rekabet edecek seviyeye gelmişti azimliyimdir bunuda inşallah ilerletecem.Tekrar kusura bakma benden yana asla kasıt yok umarım bu fikir gercekci manada kafanda oluşmaz hepinizin emeğine saygım sonsuz çünkü...

Yaptigin hatanin farkina vardiysan bu yeterli benim icin. Replaya hic bakma firsatim olmadi indiremedigim icin ama emindim kendimden. GaZ kesip seni ikilemde birakmadim bu yuzden o denli yavaslayip ben yetisince gazlaman aklima dogal olarak farkli seyler getirdi.
Kullanıcı avatarı
SosluSoganli
Süper Moderatör
Ad: Burak Sadıkoğlu
Has thanked: 81 time
Been thanked: 53 time

Mesaj gönderen SosluSoganli »

Teşekkür ederim Furkan güzel yorumun için. Asetto'ya ilk geçtiğim zamanlarda yeni güncelleme gelmişti oyuna ve RaceEssentials uyumlu değildi bir süre. Daha sonra da diğer uygulamaları deneyerek alışkanlık sahibi oldum değiştirmedim. Ama önümüzdeki günlerde kesin tekrar deneyeceğim, teşekkürler önerin için.
FFBClip uygulamasına gelirsek bence herkesin indirmesi gereken ve üstüne yoğunlaşıp bir kaç ayar yapmasını tavsiye edebileceğim bir uygulama. FFB'den alacağınız şiddedi ve clipping denilen kayıpları en aza indirmek için kullanılıyor. Dynamic modda tutarsanız sürüş sırasında otomatik olarak ffb şiddetini gerçeğe yakın olacak şekilde azaltıp arttırıyor bir bakıma. Ama kesinlikle bir önerim daha var Asetto Corsa için özellikle; o da direksiyon setinizin "lookup table" denilen parametrelerini test edip custom bir şekilde oyunun config dosyasına işlemeniz. Kesin anlatamadım ama. Yani demek istediğim her direksiyon setinin makarası, dişlisi, yayı vs. farklı olacağından kalibrasyonu ve parametreleri de bir o kadar farklı olacaktır. "LUT(lookuptable) Generator for AC" adlı bir uygulama direksiyonunuzu test edip bunu tekrar düzenliyor. Eğer talep olursa detaylı bir rehber hazırlayabilirim. Bana sorarsanız AC'dan soğumamın esas nedeni lastiklerden yeterince ffb tepkisi alamamdı. Biraz da iracing'i sevme nedenim hatta. Fakat bu düzenlemeyi yaptıktan sonra ciddi şekilde ffbi tepkimeleri ve aracın özellikle understeer tepkisini daha iyi hissedebiliyorsunuz. Her türlü soru için discord'tan darlayabilirsiniz istediğiniz zaman :)

http://www.racedepartment.com/downloads ... -app.7910/ FFBClip
http://www.racedepartment.com/downloads ... r-ac.9740/ LUT Generator for AC

FurkanOzcan yazdı:Öncelikle Burak'ı kontrollü sürüşünden ve galibiyetinden dolayı tebrik ederim. Ekrandaki uygulamaların yerleşimi çok hoşuma gitti, kendisinden FFBClip uygulamasıyla ilgili bilgi almak isterim yorumlarda. Ayrıca Sidekick ve oyun içi delta, lastik uygulamalarını toptan kaldırıp RaceEssentials'ı da yükleyebilir, öneririm.
Kullanıcı avatarı
FurkanOzcan
Ad: Furkan Özcan
Has thanked: 228 time
Been thanked: 251 time
İletişim:

Mesaj gönderen FurkanOzcan »

Ben de teşekkür ederim bilgiler için. Clipping'i engellemek için elle ayarlıyordum FF değerini ama böyle her pist-araç kombinasyonuna uygun düzenleyen, hatta düzlüklerden virajlara dinamik bir şekilde değiştiren bir uygulama çok yararlı olacak. LUT Generator'ı uzun süredir kullanıyorum, hatta bu yaz öncesinde Newbie bittiğinde direksiyonu 900 tekrarlı 20 dakika süren detaylı bir şekilde test ettirmiştim ve çok güzel sonuçlar almıştım. Ben de öneririm denemeyenlere, Logitech Driving Force GT gibi giriş seviyesinde olan bir direksiyonu bile muazzam seviyeye getirdi kendi standartları içinde.
coolTurk

Mesaj gönderen coolTurk »

Fırat a katılıyorum.Pilotların antrenmanlarda birbirleriyle daha fazla etkileşime geçmesi gerekli.Bol bol tur atmak her zaman avantajdır.Hele ki yan yana çalışacağınız birileri arsa, yaptığınız tur süreleri daha da ileriye götürecektir sizleri..Çok eğlenceli bir sezon geçirdiğinizi ve çok şanslı olduğunuzu söylemek isterim.Emin olun 4.sezon tur bindirmelerde bizde çok sıkıntı yaşadık ama herkesin bir yarış içinde olduğunu unutmadan kimseden yol istemeden geçmeye çalıştık.Hatta özgür hocamın silverstone da tur bindirirken ilk virajda yaşadığı bir temasla kendini duvarda bulması.Yine benim tur bindirirken ilk virajda tur bindireceğim 2 kişiyi silme geçmem ve.Brands hatch de 1.ci giderken ilk virajda önümdeki tur bindireceğim pilotun, önümde spin atıp ona vurmakdan son anda kurtulduğum gibi olaylar var.Birbirinize yüklenmenin manası yok.Önündeki yarışlara odaklanın.Yoksa bu savaş size çok şey kaybettirir.Yarış içinde rakip, yarış dışında arkadaş olun
Kullanıcı avatarı
yunussstokmak
Ad: Yunus
Has thanked: 3 time
İletişim:

Mesaj gönderen yunussstokmak »

Cezalarla birlikte sıralama ve puan tablosunu nasıl öğrenebiliriz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Resim
Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
Ad: Mehmet
Has thanked: 215 time
Been thanked: 897 time
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Loading…