SimRacesTR Akademi Sezon 5 (Newbie CUP)2. Yarış Silverstone International 26.Eylül.2017

Moderatör: Moderatörler

Nosdam
Has thanked: 16 time
Been thanked: 6 time

Re: 2. Yarış Silverstone International 26.Eylül.2017

Mesaj gönderen Nosdam »

Ahmet Tokmak yazdı:Oncelikle uslubuna dikkat et. Sinsi felan kelimelerin hos degil. 2. Si okudugunu anlamada sanirim bir sorunun var ben sana bu adami inceleyin kasitli yapti demedim senle olan temastan sonra lllideri yakalayacagim sirada mavi bayrakta birisi bilerek bekledi ve bana carpti kasitli olarak dedim. Senin temasinda sen kabahatli olsan da kasitli yaptigini dusunmuyorum. Sana karsi bi ithamim olmadi ama sen baya baya on yargili konusmussun.

Sana dizdiğim güzel sözlerden "sinsi" kelimesini çıkarman enteresan. Keza buradaki sinsi kelimesini kötü yorumlamamak gerekiyordu. Bilhassa sinsiliğe zekice diyebiliriz. Okuduğumu anlayabilecek kadar okuma yazmam var. Özne yüklem belirsiz olunca ve noktalama işaretleri yerinde yoksa okuduğumu yanlış anlamam gayet doğal. Evet gereksiz bir rüzgar yapmışım. Herkese iyi geceler.
Kullanıcı avatarı
SosluSoganli
Süper Moderatör
Ad: Burak Sadıkoğlu
Has thanked: 81 time
Been thanked: 53 time

Mesaj gönderen SosluSoganli »

Ortamı yumuşatmak adına "öndeki üçlünün hata yapmasını bekleyen esas sinsi" adlı ekran görüntüsünü paylaşıyorum :) Abbey'e doğru 3 wide giden çılgınlar :)
Resim
Kullanıcı avatarı
FurkanOzcan
Ad: Furkan Özcan
Has thanked: 228 time
Been thanked: 251 time
İletişim:

Mesaj gönderen FurkanOzcan »

Öncelikle Burak'ı kontrollü sürüşünden ve galibiyetinden dolayı tebrik ederim. Ekrandaki uygulamaların yerleşimi çok hoşuma gitti, kendisinden FFBClip uygulamasıyla ilgili bilgi almak isterim yorumlarda. Ayrıca Sidekick ve oyun içi delta, lastik uygulamalarını toptan kaldırıp RaceEssentials'ı da yükleyebilir, öneririm.

Sonrasında ise lider üçlüye değinmek istiyorum. Kimsenin kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum bu üçlü grupta. Ahmet tur yiyen araca haklı olarak sinirlenmiş, Osman da yanlış anlayıp konunun içine girince bir yanlış anlaşılma olmuş. Kaldı ki sinsi kelimesi orada Ahmet'in yarış içindeki akıllıca tutumunu samimi bir şekilde özetlemek için kullanılmış. Sonuçta yarış sonrasında olur böyle şeyler. İkiniz de birbirinizi yanlış anladınız, aslında birbirinize karşı kötü bir tutumunuz yoktu, hatta birbirinizi hedef dahi almadınız hiçbir şekilde :D Bu arada garip bir şekilde tur bindirmelerde yol vermeme hatta pozisyon mücadelesinde dahi yapılmayacak hareketleri yapma olayı bu piste özgü bir şey sanırım, aynısı bana olmuştu 3. sezonda lider giderken. O insanlar genelde 3. yarışa kalmıyor merak etmeyin.

Levent'i de merakla takip ediyorum, Osman'la beraber bana göre "race craft"ı, bir başka deyişle "sinsi"liği daha iyi olan Ahmet'i zorlayabilecek bir pilot bence. Yine de RaceRoom'da harikalar yaratan bir open-wheel pilotunu geçmek kolay olmayacaktır.

Merakla takip ediyor olacağım, BMW'lere geçtiğinizde turlamaya çalışacağım hatta süreler için.
Kullanıcı avatarı
Ahmet Tokmak
Ad: Ahmet Tokmak
Has thanked: 53 time
Been thanked: 84 time

Mesaj gönderen Ahmet Tokmak »

FurkanOzcan yazdı:Öncelikle Burak'ı kontrollü sürüşünden ve galibiyetinden dolayı tebrik ederim. Ekrandaki uygulamaların yerleşimi çok hoşuma gitti, kendisinden FFBClip uygulamasıyla ilgili bilgi almak isterim yorumlarda. Ayrıca Sidekick ve oyun içi delta, lastik uygulamalarını toptan kaldırıp RaceEssentials'ı da yükleyebilir, öneririm.

Sonrasında ise lider üçlüye değinmek istiyorum. Kimsenin kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum bu üçlü grupta. Ahmet tur yiyen araca haklı olarak sinirlenmiş, Osman da yanlış anlayıp konunun içine girince bir yanlış anlaşılma olmuş. Kaldı ki sinsi kelimesi orada Ahmet'in yarış içindeki akıllıca tutumunu samimi bir şekilde özetlemek için kullanılmış. Sonuçta yarış sonrasında olur böyle şeyler. İkiniz de birbirinizi yanlış anladınız, aslında birbirinize karşı kötü bir tutumunuz yoktu, hatta birbirinizi hedef dahi almadınız hiçbir şekilde :D Bu arada garip bir şekilde tur bindirmelerde yol vermeme hatta pozisyon mücadelesinde dahi yapılmayacak hareketleri yapma olayı bu piste özgü bir şey sanırım, aynısı bana olmuştu 3. sezonda lider giderken. O insanlar genelde 3. yarışa kalmıyor merak etmeyin.

Levent'i de merakla takip ediyorum, Osman'la beraber bana göre "race craft"ı, bir başka deyişle "sinsi"liği daha iyi olan Ahmet'i zorlayabilecek bir pilot bence. Yine de RaceRoom'da harikalar yaratan bir open-wheel pilotunu geçmek kolay olmayacaktır.

Merakla takip ediyor olacağım, BMW'lere geçtiğinizde turlamaya çalışacağım hatta süreler için.

Dogrudur sinsi kelimesini ben biraz olumsuz anlamda algiladim ancak asiri hirs vs bu yakistirmalari da ustume almiyorum. Sahsen 3. Luge razi bi sekilde surmeye calistim ikili mucadelllelere girip riske atmak istemedim 2 tarafi da. Tempom vardi ancak levent ve osmanin mucadelelerinden uzak durmaya calistim ta ki ilk viraja yan yana girene kadar. Burada olmamin amaci kendimi kanitlamak veya illa kazanma istegi degil 10 yildan fazladir surekli similasyon oyunlariyla yattim kalktim diyebilirim. Ama assettoyu denemek hic firsat olmadi. Sizin sayenizde yeni bi similaayonu test etme ve ogrenme sansi buldum. Henuz assettodaki 2. Yarisim ve bi cok seyi bilmiyor ilerdeki ust ligler icin ogrenecek bi kac seyim olsun iatiyorum. Burda olma amacim tamamen bu. Baska serilerde iyi olsam da suan assettoda yeterli gormuyorum kendimi ve gelistirmeye calisiyorum. Bunun icin deneyimli assetto oyuncularindan yardim bile bekliyorum:)
Kullanıcı avatarı
Harun A.
Ad: Harun Aydin
Has thanked: 135 time
Been thanked: 28 time

Mesaj gönderen Harun A. »

Herkese geçmiş olsun.
Kendi adıma yarışta istediğim tempoyu tutturamadım. Burak çok güzel turladı hatasız yarıştı ve kazandı tebrik ederim kendisini. Lider üçlü çok hızlıydı ama kendi içlerindeki mücadele onları geriye çekmiş oldu. Bir sonraki yarış daha zorlu olacak umarım yine güzel ve çekişmeli bir yarış olur.
Kullanıcı avatarı
AirborneTR
Ad: Levent
Has thanked: 103 time
Been thanked: 67 time

Mesaj gönderen AirborneTR »

İki yarıştır polü alıp birinciliğe çeviremiyorum. Bunda en büyük etken bilgisayarımın 22 aracı kaldırmıyor olması. Yarış içinde fps değeri çok düşüyor bu da bir çok virajda fren noktası kaçırmama ve kontra vermede gecikme yaşamama sebep oluyor. Yarış içinde bir ara turnuvayı bırakmayı bile düşündüm ama şimdilik devam edeceğim. Yarışlar çok keyifli geçiyor benim için.

Bu yarışa gelecek olursak, işlerimden dolayı pistte fazla antreman yapma şansı bulamadım. Sanırım yarış gününe kadar ancak 1:15:600'lerde tur atabilmiştim. Yarış öncesi son antremanda 1:15:300 ve sıralama turlarında 1:15:200 leri yakaladım. Start da benim için temizdi ama ilk turlarda Ahmet ve Osman'a yakalandım. Sonra kendi hatamdan dolayı Stowe virajında spin attım, 5. liğe düştüm. Bir kez de 4. olan Harun Aydın'ı geçmeye çalışırken ona ufak bi temas sonucu spin attırdım. Düzlükte posizyonunu geri verdim. 26. tur ve sonrasında geçen yarışta da yaşadığım aracın gaz yememesi problemi çıktı. Bunun da bilgisayarımın 22 aracı kaldırmıyor oluşuna yoruyorum. Çünkü hasarla ilgili bir durum olsa bu durumun hep devam etmesi gerekir ama öyle olmuyor. Bazı turlarda düzlüklerde 5. vitese takacak kadar bile hızlanmıyor araba ama bazen düzeliyor. Aynı sorundan dolayı bir turda, tur bindirdiğim arkadaşa hangar düzlüğünde tekrar geçildim (Alonso gibi isyan ettim :D). Bundan sonra fazla zorlamadım aracı 5. olarak finişe getirdim. Yarışan arkadaşları tebrik ediyorum.
Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
Ad: Mehmet
Has thanked: 215 time
Been thanked: 897 time
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Loading…

Mesaj gönderen Aranel Ciryatan »

Bence çok keyifli yarıştı. Mücadele ve kazalar tabii ki olacak. Lütfen hakem heyetine özellikle incelenmesi gereken durumları mesaj atın arkadaşlar. Ben şimdi replay paylaşıcam zaten.
The World is Mine!
Kullanıcı avatarı
Bayraktar1905
Ad: Enes
Has thanked: 9 time
Been thanked: 3 time
İletişim:

Mesaj gönderen Bayraktar1905 »

Ahmet Tokmak arkadaşımıza gerekli cevabı yazdım ama mavi bayrakta biri bana bilerek bekledi vurdu diye yazmış yarış sonu chat bölümüne bakabilseydi ne yaptığımı orda açıkladım ona daha düzlük başında aramızda 1 saniye üzeri fark varken start finiş düzlüğünden beri ısrarla sellektörünü anlamıyorum Ahmet Tokmak tamam turunu verecez ama bunun yeri önünde aracı görür görmez sellektör yaparakmı olmalı?Hele bi yaklaş hele bi 1sn.'lik dilime gel bizde kendi yarışımızı çıkarıyoruz koca düzlükte millet tapa gaz giderken bana mavi bayrak için yol vermeye sen zorladın yüksek süratten hızımı kademeli olarak düşürürsem rahatca gecersin dedim ama ilk viraja geldiğimizde hala yanıma gelememiştin bende pistte tamamen duramazdım muhtemelen sen o düzlükte kısa sürelide olsa tedirginlik yaşayıp ayagını gazdan kısa bi süre çekmiş olmalısınki okadar yavaşlamama rağmen tur bindiremedin bende mecburen pistte tamamen duramayacağıma göre virajda geldiği için artık viraja girmek durumunda kaldım sende tam o sırada geçmek için gelmiştin hususi bi ayarlamam yok ayrıca neden yapayım böyle bişeyi?Şimdi burda benim yeterince yavaşlamayıp seni hususi viraja gelmeni bekleyip vurmakla suçluyorsun bence bi özür dilemelisin böyle önyargılı davranmakla hakem heyetine gerek görür fikrimi almak için bana sorarsa durumu kendi açımdan anlatabilirim.Bence yarışın ve önündekini yakalamanın heyecanıyla sen baya aceleci davrandın ben sana 3.virajda turunu vermeyi düşünürken sen daha düzlük başında sellektör yapıp durunca düzlüğün ortasında madem öyle vereyim dedim ama bu yer verme plansız ani olunca hızımı ayarlayamadım birtürlü yeterince düşürdüğümü hissettim biara ama sen birtürlü gelemedin ve viraj gelincede olan oldu malesef üzgün olmanı anlıyorum ama kasıt aramak başka birşeye girer mavi bayrakta öndeki yol verecek tamamda uzunnnn düzlüklerde 1 saniye arkasına yaklaşmadan adamdan yol vermesini istemekte onun yarışınıda baltalamak oluyor uygun yer çok düzlük geçilir virajda dışta kalınır geçersin bukadar bende aynen bu sekilde 3.virajda yeterli mesafeyede gelmiş olacağından verecektim yolu ama sende aşırı aceleci davrandın hızını bile engelleyecek kadar yakınında değildim.Benide panik ettin kısa bir süre istemeden ayarlasan dahi olmayacak şekilde sıkıntı yaşadık malesef ama dediğim gibi kasıt yok ima etmiş olman bile yanlış birşey!
Kullanıcı avatarı
Ahmet Tokmak
Ad: Ahmet Tokmak
Has thanked: 53 time
Been thanked: 84 time

Mesaj gönderen Ahmet Tokmak »

Valla ilk yaris da lider giderken mavi bayrakta sellektor yapmayip yanina kadar gelmeme ragmen yer vermeyip tam tersine carpan pilotlar oldugu icin bu yarisecburen yaniniza gelmeden sizi uyarmak icin yaptim. Nihayetinde kimin yer verip kimin yer vermeyecegino kestiremiyoruz. Sellektor yapmak en azindan ondeki pilota arkadakinin yaklastigini ifade ediyo. Gece vakti xenon yakmiyoruz sonucta yarista baska kimse sorun yasamayip bu sellektorlerden senin sorun yasaman garip. Ayrica mesafe var diyosun ozaman ya dur bekle geceyim ya da devam et sen uygun bi yerde yol ver. Ama sen bekleyip bekleyi0 viraja gelince gaza yuklenip beni disari attin bunda da kasit aramam normal. Artik daha fazla ikili diyaloga girmek istemiyorum. Son sozu hakemler soyleyecek.
Kullanıcı avatarı
MUE
Süper Moderatör
Ad: Mehmet Uğur
Has thanked: 690 time
Been thanked: 292 time
İletişim:

Mesaj gönderen MUE »

Kasten yapmayabilirsiniz. Yarış esnasında her şey olabilir. Bende akademi liginde yarışırken, kastılı yapılmış gibi düşündügüm kazalarım oldu. Ama sonradan, replayden falan farklı görüş alarak olayı tekrar degerlendirince, anladım kasıtlı bir şey olmadıgını.

O yüzden kazalar olunca, sinirlere biraz hakim olmak lazım. :)
Önceden tahmin edebildiğiniz ve edemediğiniz şeyler vardır. O tahmin edemediğiniz en tehlikeli şeylerdir.
Never Ever Stop Dreaming
/MEHMETUGURE

“SimRacesTR Akademi Sezon 5 (Newbie CUP)” sayfasına dön