SimRacesTR Akademi Sezon 5 (Newbie CUP)3. Yarış Brands Hatch 03.Ekim.2017

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
adnaneren1977
Ad: Adnan Eren
Has thanked: 68 time
Been thanked: 82 time
İletişim:

Re: 3. Yarış Brands Hatch 03.Ekim.2017

Mesaj gönderen adnaneren1977 »

[quote="AirborneTR"]Öncelikle organizasyonda emeği geçen SRTR ailesine tekrar teşekkür etmek istiyorum, gerçekten harika bir şampiyona. Oyunda herhangi bir yarışa girip yarışınca alacağınız zevkin ve heyecanın kat kat fazlasını yaşatıyor.

Yarışın yayınını izledim bir arkadaş Levent'in profosyonel kariyeri var mı diye sormuştu galiba. Doğrusu onore oldum :D . Tabiki yok öyle bir şey, zaten çok hata yapıyorum oradan da anlayabilirsiniz. Bu vesileyle kendimden bahsedeyim :) Yaşım 36, uzun yıllardır G25 direksiyon setim var. G25'den önce de PlayStation'da Toca2 oynardım. Sim olarak nitelendirebileceğim oynadığım ilk oyunlardandır. G25'le Colin McRae Rally, GTR2, F1 ve ağırlıklı olarak da LFS oynardım. İlk başlarda demosunu sonra satın alarak uzun süre oynadım LFS'yi. Sonra uzun süre ara verdim, direksiyon atıl kaldı. Yakın zamanda tekrar ne oynayabilirim diye bakarken, LFS'nin kendini hiç geliştiremediğini gördüm, aktif sunucu sayısı azalmıştı, bir çok sunucu da ya drift ya da cruise sunucusuna dönüşmüştü. Bir iki alternatif oyuna baktım, rFactor, iRacing gibi. iRacing'i aylık üyelik istediğinden dolayı eledim. rFactor'ün demosunu denedim, AC'yi de illegal yollardan denedim. AC'yi daha çok beğendim. Bu yazın başında satın aldım ve o zamandan beri vakit buldukça oynuyorum. AC'de dikkatimi çeken en önemli şey yarışlarda LFS'nin aksine birbirine çarpan pilotların çok çok az olmasıydı. Yani her hangi bir sunucuya giriyorsunuz yarış yapıyorsunuz, hızınıza denk bir pilota denk geliyorsunuz, virajlarda yan yana tampon tampona kapışıyorsunuz ama rakibiniz en ufak bir hata yapmıyor. Size pistte yer bırakıyor, yarışmayı bırakmıyor ama sizi de kolluyor çarpmıyor. LFS'de pek yaşayamadığım bir zevkti bu. Sanırım helicorsa uygulamasının da katkısı büyük bunda. Bir şampiyonaya katılma fikrim oyunu ilk aldığımdan beri vardı. Bir önceki SRTR şampiyonasını görmüştüm ama kaçırmıştım. Kısmet 5. sezonaymış. Ve böylelikle aranızdayım. Bu arada bu yarışta gördüğünüz Kağan İpek'de kardeşim oluyor. Hemen hemen aynı zamanlarda aldık AC'yi.

Yarışa gelecek olursak. Sıralama turlarında önümde yeterli açıklığı bir türlü yakalayamadım. Sonlara doğru 2.liği aldım, son turuma iyi başlayamamıştım, 2.liğe razıydım ama sektör zamanlarının iyi geldiğini görünce turu bırakmadım ve 1.liği aldım. Yarışın yayınını izleyince sıralama turlarındaki hatamı farkettim. Bir çok pilot aynı anda çıkmıştık ve yığılma olmuştu. Pistin tamamını gösteren uygulamayı en kısa zamanda edineceğim.

Bu yarışa diğer yarışlara göre daha çok hazırlanmıştım. Çok tur atmaya çalıştım. Daha önceki yarışlarda yapmamıştım ama bu pistte dolu depo ile de turladım pisti. Kendimi hazır hissediyordum. Ancak atladığım bir detay vardı. Pistte yarış öncesi sürekli antrenman modunda turladığımız için yarış içinde bazı noktalarda pist dışına kayınca ceza alacağımın farkında değildim. Yarışın daha başlarında 3. virajda bir miktar fazla açılmamla ceza geldi. Hiç beklemiyordum şok oldum. Ceza için ayağımı gazdan çektim ama heyecandan tam 0. saniyede tekrar gaza bastım ceza tekrar etti.İkinci kez aynı cezayı çektim. Aynı virajda bir kez daha ceza yiyince yarışın geri kalanında daha dikkatli davrandım ve o noktada tekrar ceza yemedim ama iş işten geçmişti 6. lığa düştüm. Aslında AC'nin bu ceza sistemi iyi çalışır ama bu pistte bana çok saçma geldi. 3. virajda fazla açılırsanız zaten çime çıkıyorsunuz ve vakit kaybediyorsunuz yani bu şekilde sürerek pek bi avantaj oluştuğunu sanmıyorum. Üstüne bir de ceza yiyorsunuz. Bir kez de Stirlings virajında (sondan ikinci viraj) ceza yedim o da çok saçmaydı. Aracın kontrolünü kaybedip toparlamaya çalışırken mecburen virajı içten keserek geçtim. Ama zaten hızım baya düşmüştü hiç bir avantajım yoktu sadece piste geri dönerken apex içinden geçtim ve yine ceza yedim.

Cezalara rağmen yarışı bırakmadım. Dikkatli olursam hızlı turlar atabileceğimi biliyordum. Önde Ahmet ve Burak'ın yakın gittiklerini de takip ediyordum, belki bir sürtüşme olur, veya birbirleriyle yarışırken süre kaybederler diye ümit ediyordum. Bu şekilde tekrar 3. lüğe kadar yükseldim. Son turlarda Ahmet'i önümde gördüm. Pist dışı yapmış piste yeni dahil oluyordu. Geçmek için iyi bir fırsat olduğunu düşündüm. Ahmet de iyi savunma yaptı ama son turda ufak bir hatasını değerlendirip ikinciliği aldım.

Bu arada bu yarış öncesinde oyun ayarlarından FPS limit 60 da idi onu OFF yaptım ve önceki iki yarışta yaşadığım FPS düşüklüğünü bu yarışta yaşamadım. Bütün ayarlarım minimumdaydı zaten ona rağmen takılmalar oluyordu. FPS limitini kaldırınca düzeldi. Sistemi yeterli olmayan arkadaşlara belki faydası olur.

Bundan sonraki yarışlarda H shifterdan kurtulduğum için mutluyum. Sonraki yarışlarda daha az hata ile süreceğimi düşünüyorum.

Levent lfs yi hangi yıllarda oynadın ya seni hiç görmedim .2011/2015 ömrüm geçti diyebilirim.FX2 VE FBM HAYRANIYIM. :D genelde s2 s3 cargame ve fbm serverlarındaydım.şu lfs nin elinden biri tutsa var ya çok iyi işler yapacaklar ama yok bu şekil devam eder.
Kullanıcı avatarı
AirborneTR
Ad: Levent
Has thanked: 103 time
Been thanked: 67 time

Re: 3. Yarış Brands Hatch 03.Ekim.2017

Mesaj gönderen AirborneTR »

Levent lfs yi hangi yıllarda oynadın ya seni hiç görmedim .2011/2015 ömrüm geçti diyebilirim.FX2 VE FBM HAYRANIYIM. :D genelde s2 s3 cargame ve fbm serverlarındaydım.şu lfs nin elinden biri tutsa var ya çok iyi işler yapacaklar ama yok bu şekil devam eder.[/quote]

Çok net hatırlamıyorum ama 2011-2013 arası daha aktiftim sanırım. S2, S3 sunucularını hatırlıyorum onlara takılıyordum. Çok fazla Türk arkadaş görmüyordum. Nikim orda da AirborneTR'ydi. LFS bence bitti artık. Dinamikler iyi olsa da grafikler çok eski kaldı. Evet haklısın birilerinin el atması lazım. Geliştirici takımı yanlış hatırlamıyorsam iki elemandan oluşuyor. Biraz onun sıkıntısı var, belki büyük bi firmaya satsalar bişeyler olur.
Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
Ad: Mehmet
Has thanked: 215 time
Been thanked: 897 time
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Loading…

Re: RE: Re: 3. Yarış Brands Hatch 03.Ekim.2017

Mesaj gönderen Aranel Ciryatan »

AirborneTR yazdı:Levent lfs yi hangi yıllarda oynadın ya seni hiç görmedim .2011/2015 ömrüm geçti diyebilirim.FX2 VE FBM HAYRANIYIM. :D genelde s2 s3 cargame ve fbm serverlarındaydım.şu lfs nin elinden biri tutsa var ya çok iyi işler yapacaklar ama yok bu şekil devam eder.

Çok net hatırlamıyorum ama 2011-2013 arası daha aktiftim sanırım. S2, S3 sunucularını hatırlıyorum onlara takılıyordum. Çok fazla Türk arkadaş görmüyordum. Nikim orda da AirborneTR'ydi. LFS bence bitti artık. Dinamikler iyi olsa da grafikler çok eski kaldı. Evet haklısın birilerinin el atması lazım. Geliştirici takımı yanlış hatırlamıyorsam iki elemandan oluşuyor. Biraz onun sıkıntısı var, belki büyük bi firmaya satsalar bişeyler olur.[/quote]2002 den beri LFS oynuyorum. Oyun hala beta resmen. 0.x li versiyonlardan kurtulamadilar. Sozde rocco geliyordu onu da getiremediler. S3 cikti gereksiz pahali. Resmen kendi ayaklarina sıktılar yıllarca gelirştirmeyerek. O fizikler hala hiçbir simülasyonda yok.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
The World is Mine!
Kullanıcı avatarı
EmreDFace
Ad: Emre
Has thanked: 18 time
Been thanked: 110 time

Mesaj gönderen EmreDFace »

Aranel Ciryatan yazdı:
AirborneTR yazdı:Levent lfs yi hangi yıllarda oynadın ya seni hiç görmedim .2011/2015 ömrüm geçti diyebilirim.FX2 VE FBM HAYRANIYIM. :D genelde s2 s3 cargame ve fbm serverlarındaydım.şu lfs nin elinden biri tutsa var ya çok iyi işler yapacaklar ama yok bu şekil devam eder.

Çok net hatırlamıyorum ama 2011-2013 arası daha aktiftim sanırım. S2, S3 sunucularını hatırlıyorum onlara takılıyordum. Çok fazla Türk arkadaş görmüyordum. Nikim orda da AirborneTR'ydi. LFS bence bitti artık. Dinamikler iyi olsa da grafikler çok eski kaldı. Evet haklısın birilerinin el atması lazım. Geliştirici takımı yanlış hatırlamıyorsam iki elemandan oluşuyor. Biraz onun sıkıntısı var, belki büyük bi firmaya satsalar bişeyler olur.
2002 den beri LFS oynuyorum. Oyun hala beta resmen. 0.x li versiyonlardan kurtulamadilar. Sozde rocco geliyordu onu da getiremediler. S3 cikti gereksiz pahali. Resmen kendi ayaklarina sıktılar yıllarca gelirştirmeyerek. O fizikler hala hiçbir simülasyonda yok.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi[/quote]

Richard Burns Rally , fizik dedinmi üstüne tanımam.
Kullanıcı avatarı
adnaneren1977
Ad: Adnan Eren
Has thanked: 68 time
Been thanked: 82 time
İletişim:

Mesaj gönderen adnaneren1977 »

Aranel Ciryatan yazdı:

2002 den beri LFS oynuyorum. Oyun hala beta resmen. 0.x li versiyonlardan kurtulamadilar. Sozde rocco geliyordu onu da getiremediler. S3 cikti gereksiz pahali. Resmen kendi ayaklarina sıktılar yıllarca gelirştirmeyerek. O fizikler hala hiçbir simülasyonda yok.

mehmet boş bir gününde takılalım:)tüm pistler aklıma kazılı.
Resim

“SimRacesTR Akademi Sezon 5 (Newbie CUP)” sayfasına dön