SimRacesTR Akademi Sezon 5 (Newbie CUP)6. Yarış Circuit de Barcelona-Catalunya 24.Ekim.2017

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
tacsizkral
Ad: Eser Sürücü
Has thanked: 49 time
Been thanked: 29 time

Re: 6. Yarış Circuit de Barcelona-Catalunya 24.Ekim.2017

Mesaj gönderen tacsizkral »

yarışan herkese teşekkürler. dün akşam yarış bitişinde, bir arkadaşımızın bir şikayeti oldu belki duyulmamıştır ben burdan dile getirmek istedim.
yarışı bitiren bir arkadaşımız bitiş çizgisinde sıfır çiziyordu. çizgiyi geçen bir arkadaş ona çarptı. çarpan araçta yol kenarında durdu. arkadaşlar yarışını bitiren lütfen müsait bir alana çekilsin. ya da direk kendini pit e atsın. bu olay benim başıma gelmedi. yayın tekrarına baktığımda yanılıyor olabilirim fakat sanırım mert ti o arkadaş. üstelik kendisi newbie de değil bizim gibi. buna nasıl dikkat etmedi ya da ne düşündü bilmiyorum. lütfen biraz daha dikkatli olalım.
Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
Ad: Mehmet
Has thanked: 215 time
Been thanked: 897 time
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Loading…

Mesaj gönderen Aranel Ciryatan »

tacsizkral yazdı:yarışan herkese teşekkürler. dün akşam yarış bitişinde, bir arkadaşımızın bir şikayeti oldu belki duyulmamıştır ben burdan dile getirmek istedim.
yarışı bitiren bir arkadaşımız bitiş çizgisinde sıfır çiziyordu. çizgiyi geçen bir arkadaş ona çarptı. çarpan araçta yol kenarında durdu. arkadaşlar yarışını bitiren lütfen müsait bir alana çekilsin. ya da direk kendini pit e atsın. bu olay benim başıma gelmedi. yayın tekrarına baktığımda yanılıyor olabilirim fakat sanırım mert ti o arkadaş. üstelik kendisi newbie de değil bizim gibi. buna nasıl dikkat etmedi ya da ne düşündü bilmiyorum. lütfen biraz daha dikkatli olalım.

Eser selam,

doğru hatırlıyorsun Mert idi lastik yakan. Hakem heyetimiz kendisine gerekli uyarıda bulunacak. Akşam notlarım arasına aldım durumu.
The World is Mine!
Kullanıcı avatarı
FurkanOzcan
Ad: Furkan Özcan
Has thanked: 228 time
Been thanked: 251 time
İletişim:

Mesaj gönderen FurkanOzcan »

Fırat'ın endişelerini anlasam da Hockenheim pistinde 1240 metrelik tam gaz gidilen bir arka düzlük olması, aynı şekilde İstanbul Park'taki arka düzlüğün inanılmaz uzun ve yokuş yukarı olması pilotları mümkün olduğunca düşük downforce kullanmaya zorlayacaktır diye düşünüyorum. Özellikle İstanbul'un Newbie takviminin finaline alınması mükemmel oldu, pistte olmayan bir şey yok. Yükselti farkları, orta-yavaş viraj kombinasyonları, tüm mekanik tutunma talebinin ortasında birden aracın tüm dengesini zorlayan ve mekanik tutunma için yumuşatılan süspansiyonları sertleştirmek zorunda bırakan 8. virajıyla bence pilotları her yönüyle zorlayacak bir pist. Fırat'ın bahsettiği dur-kalk olayı Monza ve Kanada kadar olmasa da arka düzlük ve ana düzlük öncesinde var ve şahsen Tatuus'un düzlük performansı ve fren kabiliyetinden ziyade pilotların aerodinamik yapıyı anlaması ve gergin bir araçla mekanik tutunmayı yakalaması üzerine kurulu olduğunu düşünüyorum. Çünkü araç taş çatlasa 225'e çıkıyor ve oradan da 75 metre içinde 80'e düşebiliyor :D
Kullanıcı avatarı
KobraAbiniz
Ad: Erdem Aras
Has thanked: 178 time
Been thanked: 116 time

Mesaj gönderen KobraAbiniz »

Ne antrenmanlara, ne de yarışa katılabildim. Hatta gelemeyeceğimi bile yazamadım. Öyle bir tempodaydım. Önümüzdeki yarışa eksik antrenmanla da olsa yetişebileceğimi düşünüyorum. Sevgiler.

-Babakobra
Resim
Kullanıcı avatarı
mert_sch
Ad: Mert
Has thanked: 20 time
Been thanked: 8 time

Mesaj gönderen mert_sch »

tacsizkral yazdı:yarışan herkese teşekkürler. dün akşam yarış bitişinde, bir arkadaşımızın bir şikayeti oldu belki duyulmamıştır ben burdan dile getirmek istedim.

Bendimde o aslında şöyle birşey oldu lastik yakmaktan ziyade orda duvara çarptım duvara çarpınca araç direk durdu.sonra yoldan çekilmeye çalışınca araç sıfır çizmeye başladı duvara çarptığımdan dolayı süspansiyonlar falan hereşy kırıldı sonra bir arkadaş bana vurunca hemen aracı durdum pite çekip çıktım..
Kullanıcı avatarı
tacsizkral
Ad: Eser Sürücü
Has thanked: 49 time
Been thanked: 29 time

Mesaj gönderen tacsizkral »

mert_sch yazdı:

Bendimde o aslında şöyle birşey oldu lastik yakmaktan ziyade orda duvara çarptım duvara çarpınca araç direk durdu.sonra yoldan çekilmeye çalışınca araç sıfır çizmeye başladı duvara çarptığımdan dolayı süspansiyonlar falan hereşy kırıldı sonra bir arkadaş bana vurunca hemen aracı durdum pite çekip çıktım..

doğrudur hocam. bitiş çizgisine düz değil de yanlayarak girmeye çalışıp o şekilde devam edersek duvara çarpmak normal. demek istediğim yarışı düzgün bir şekilde bitirip geriden gelen arkadaşlara sıkıntı yaratmamak. mühim olan temiz ve birbirine saygılı sürüş.
Kullanıcı avatarı
mert_sch
Ad: Mert
Has thanked: 20 time
Been thanked: 8 time

Mesaj gönderen mert_sch »

aynen katılıyorum normalde yaptığım birşey değilde kontrolden çıkınca olaylar o şekilde gelişti normalde kimsenin olmadığı yerde yapardık son yarış öyle şansız bir şekilde oldu umarım kimse etkilenmemiştir

“SimRacesTR Akademi Sezon 5 (Newbie CUP)” sayfasına dön