SimRacesTR Akademi Sezon 5 (Newbie CUP)1. Yarış Vallelunga Club 19.Eylül.2017

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
Bayraktar1905
Ad: Enes
Has thanked: 9 time
Been thanked: 3 time
İletişim:

Re: 1. Yarış Vallelunga Club 19.Eylül.2017

Mesaj gönderen Bayraktar1905 »

Beyler pit limitörü işi şuanda test yaptığımız simracerstr server'indeki gibimi işleyişi olacak pit çizgisini geçince otomatik limitör devreye girecekmi yani?Ben nerden direksiyonda bir tuşa atanması gerektiğini bir türlü bulamadım frenleri öne arkaya alma işide direksiyon üzerindeki ARTI şeklindeki tuşa ayarlayamadım G920 direksiyon bu arada bilen varsa yardımcı olabilirse çok memnun olurum valla
peez
Ad: Barış Karasakız
Has thanked: 19 time
Been thanked: 20 time

Mesaj gönderen peez »

Bayraktar1905 yazdı:Beyler pit limitörü işi şuanda test yaptığımız simracerstr server'indeki gibimi işleyişi olacak pit çizgisini geçince otomatik limitör devreye girecekmi yani?Ben nerden direksiyonda bir tuşa atanması gerektiğini bir türlü bulamadım frenleri öne arkaya alma işide direksiyon üzerindeki ARTI şeklindeki tuşa ayarlayamadım G920 direksiyon bu arada bilen varsa yardımcı olabilirse çok memnun olurum valla

Pit limitörü tuşu oyunda yok, beyaz çizgiyi geçtiğinde otomatik olarak devreye girecek. Fren tuşlarını ise sanırım son open wheel araçlarına kadar kullanamayacaksınız, çünkü bildiğim kadarıyla mazda ve bmw de kokpit ayarlamalı fren desteği yok.
Barış Karasakız
peez
Ad: Barış Karasakız
Has thanked: 19 time
Been thanked: 20 time

Mesaj gönderen peez »

Update' lerinizi yapmayı unutmayın sakın!

Yarışı merakla bekliyorum, bakalım kimler katıldı aramıza.
Barış Karasakız
Kullanıcı avatarı
AirborneTR
Ad: Levent
Has thanked: 103 time
Been thanked: 67 time

Mesaj gönderen AirborneTR »

FurkanOzcan yazdı:Levent İpek'i takip ediyor olacağım. 3. sezondaki derecemi yakalayabilecek miyim diye geçtiğimiz gün girip baktım, birkaç yüzdelik alabildim ancak kendisi de çok yakın o tura. Umarım bu performansını sezon boyunca devam ettirir ve üst liglerde boy gösterir.

Çok denedim ama 54:300 lerin altına inemedim :) Acemi liginde olmadığına sevindim :))
Kullanıcı avatarı
Ahmet Tokmak
Ad: Ahmet Tokmak
Has thanked: 53 time
Been thanked: 84 time

Mesaj gönderen Ahmet Tokmak »

Tur bindirme sırasında mavi bayrak kurallarına uymayan pilotlar sağolsunlar yarışımı mahvetti. Hani yol verme anlarım da geçildiğin halde bile neden çarpıp pist dışına yitersin? 2 pilot bugün 10 sn + 1. liği kaybettirdi. Bi tek ben değil galibiyete oynayan diğer arkadaşlar da benzer sorun yaşadı. İnşallah sıradaki yarışta benzer hata yapmazlar
Kullanıcı avatarı
KobraAbiniz
Ad: Erdem Aras
Has thanked: 178 time
Been thanked: 116 time

Mesaj gönderen KobraAbiniz »

Tam debriyaj ve manuel vitesi kullanarak yarışmaya alıştım derken tur bindirmeler esnasında temaslarda ani hareketlerim sonucunda şanzımanı bozup çok gerilere düştüm. yoksa ön gruptaki temaslara gelecek cezalar ile 3-4 gibi bitirebilirdim diye düşünüyorum. kurallar dahilinde yarışan herkesin emeğine sağlık. ilk yarış olsa gerek herkes çok agresif kullanıyordu. yarış deneyimi arttıkça ve yarışçı sayısı azaldıkça ortam sakinleşir umarım.
Resim
Kullanıcı avatarı
Harun A.
Ad: Harun Aydin
Has thanked: 135 time
Been thanked: 28 time

Mesaj gönderen Harun A. »

Öndeki tüm pilotlar tur bindirmelerden etkilendi. Ama bazılarımız için daha kötü olmuş olabilir. Çok kaotik bir ortam vardı. Yine de herkesin elinden geleni yapmaya çalıştığını düşünüyorum. Tüm arkadaşları tebrik ederim.
Kullanıcı avatarı
AirborneTR
Ad: Levent
Has thanked: 103 time
Been thanked: 67 time

Mesaj gönderen AirborneTR »

Katılıyorum tur bindirmeler çok sıkıntılıydı. 1. Olan Onur'dan çok mavi bayraklı arkadaşlarla kapıştık. Zaman zaman işime de yaradı, Onur ile aramızda bariyer görevi gördüler. Bilgisayarım 22 yarışçıyı birden kaldırmadı sanırım sıkça fps düşüklüğü yaşadım. Bir iki mavi bayraklı arkadaşla ufak temasım oldu, onlar pozisyonlarından vazgeçmedikçe ben de biraz agresifleştim. Bu ufak sorunlar dışında güzel bir yarış oldu. Onur'u tebrik ediyorum. Oldukça kararlı turlar atıyor.
Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
Ad: Mehmet
Has thanked: 215 time
Been thanked: 897 time
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Loading…

Mesaj gönderen Aranel Ciryatan »

İlk yarış olması nedeniyle çokça temas gördük. Bu akademi liginde genel olarak yaşadığımız durumdur arkadaşlar. Moraliniz bozulmasın. İlk yarış bence en zor yarış akademide. Sonraki yarışlarla beraber sizlerde temasların hızla düştüğünü göreceksiniz. HeliCorsa mutlaka kullanın arkadaşlar. Bir çok pilotumuzun yanındaki araçlara dikkat etmediğini gözlemledim. HeliCorsa bu noktada önemli. Katılan herkese teşekkür ediyorum. Gerçekten çok kalabalıktık. Salı günü tekrar görüşmek üzere. İyi hazırlanın ;)
The World is Mine!
Kullanıcı avatarı
Bayraktar1905
Ad: Enes
Has thanked: 9 time
Been thanked: 3 time
İletişim:

Mesaj gönderen Bayraktar1905 »

Ben bazen öyle durumda kaldımki önümdekine tur bindirecem arkama lider arac geldi adam önde bana yol veriyor bende arkadakine vereyimmi hemen napayım diyene kadar virajda 3 arac olduk.start gayet temizdi gibi gördüm ama Mert Kadir Bülbün arkadaştan özür dilemek istiyorum cokda istemeden bi temasımız oldu.İçte momentumsuz dönünce virajı bianda yaklastım kendisine ve ikimizde pist dısına cıktık.Bukadar kalabalıkta kimse isteyerek bişey yaptığını düşünmüyorum okadar akademi ligi yarısı izledim sitede bizim lig kadar kalabalığı olmadı sanırım ve bukadar dişli rakipler.Sıralama turu zaten atamadım bi türlü ilk yarış deyip net klasmanı bekleyecez artık...Katılan tüm arkadaslara tebrikler lig kalabalıkken güzel umarım gelir herkes böyle

“SimRacesTR Akademi Sezon 5 (Newbie CUP)” sayfasına dön