Hafta Sonu Şampiyonası Porsche Cayman GT4Porsche Cayman GT4 S1 R3 ROAD AMERICA 28.10.17

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
Boundless
Forum Yöneticisi
Ad: Engin
Has thanked: 631 time
Been thanked: 685 time
İletişim:

Porsche Cayman GT4 S1 R3 ROAD AMERICA 28.10.17

Mesaj gönderen Boundless »

Resim Resim
Resim

3. Yarışımızda daha önce yarışmadığımız Americanın meşhur pistlerinden ROAD AMERICA'ya misafir oluyoruz. Bakalım GT4 Araçları bu pistte neler yapacak.

Tarih : 28 Ekim Cumartesi
Araç: Porsche Cayman GT4 Clubsport
Yarış süresi: 30dk
Standing start ( false start uygulanacak ve pite atacak )
Sıralama: 10 dk
Saat : 21:30
Kullanıcı avatarı
Frtsan
Eğitmen Pilot
Ad: Fırat
Has thanked: 231 time
Been thanked: 282 time

Re: Porsche Cayman GT4 S1 R3 ROAD AMERICA 28.10.17

Mesaj gönderen Frtsan »

Şehir dışında olacağım bu yarışa akşam yetişebilirsem katılacağım. ancak çok düşük bir ihtimal olduğunu belirtmek isterim. haftasonu şampiyonasını aylarca bekleyip şampiyonanın yapıldığı tüm hafta sonları bir işimin çıkması beni çok üzdü.iyice kar yağsa da evden çıkamasak diyorum artık :)
Kullanıcı avatarı
EmreDFace
Ad: Emre
Has thanked: 18 time
Been thanked: 110 time

Mesaj gönderen EmreDFace »

Engincim geçen ki yarışa tam start anında işimin çıkması sebebiyle bırakmak zorunda kalmıştım.Umarım bu yarışa katılabilme şansım olur.Beni son anda turnuvaya dahil ettiğin için sana ve Adnan a da teşekkür ediyorum.
İşten eve geçmem saat 7 yi buluyor.Evde de ekstra bir iş çıktımı maalesef bu tarz durumlarla karşılaşıyorum.Çocuk olayıda zaten kendime ayırdığım kısa zamanı tamamen tüketti gibi duruyor.

Zaten aksi bir durum olsa heralde çoğu turnuvada aktif olurdum.Umarım pistte (pistlerde) görüşürüz.
Kullanıcı avatarı
FurkanOzcan
Ad: Furkan Özcan
Has thanked: 228 time
Been thanked: 251 time
İletişim:

Mesaj gönderen FurkanOzcan »

Road America'ya ilk defa geçtiğimiz hafta bir GT3 turnuvası için çıkmıştım ve pisti çok sevmiştim. Modlayan arkadaş da harika yapmış, özellikle sol ön lastiğin janttan ayrılmasını bekliyorum yarışta :D
Kullanıcı avatarı
Boundless
Forum Yöneticisi
İletişim:

400 hp lik porscheler zorlanmaz heralde zevkli bir yarış olacak gibi
Kullanıcı avatarı
FurkanOzcan
Ad: Furkan Özcan
Has thanked: 228 time
Been thanked: 251 time
İletişim:

Mesaj gönderen FurkanOzcan »

Geçen hafta Huracan GT3'le katıldığım yarış sayesinde pisti biliyordum ve öğrenme sürecimin kısa olacağının farkındaydım. Pistin bazı noktalarındaki ufak tümsekler ve viraj karakteristikleri aklımda kalmıştı. Bugün bu bilgiler aklımda piste çıktığımda Cayman'ın frenlemede arka tarafta güven vermediğini fark ettim. Fakat üstte görebileceğiniz 3 gün önce yazdığım mesajda dediğim gibi pistin özellikle 7-9-10-11. virajlarının sol ön lastiğe inanılmaz yük bindireceğinin farkındaydım ve bu yüzden bu arkadan kayma karakteristiğini güçlendirecek değişiklikler yaptım süspansiyon ve anti-roll bar'larda. Bu sayede yarışın sonlarına doğru aşınan sol ön lastiğimin getirdiği önden kayma düzelecek ve hızlı turlar atabilecektim. Ozan'ın server'daki süresi çok hızlıydı fakat güzel sayılabilecek bir turla pol pozisyonunu almayı başardım. Geride sadece 0.150-0.200 saniye kalmıştı ve Ozan'ın da geç gelmesi ve sıralamalarda temiz bir tur atamamasıyla pol pozisyonuna yetti.

Yarışta Ozan 3.lüğe düşüp yerini kısa bir süre sonra geri aldığında fark yanlış hatırlamıyorsam 2.8 saniyeydi. Bu fark yarış boyunca sabit kaldı ve 2.6-2.9 saniye arasında gidip geldi. Bir turda hata yaptığımda 2.1 saniyeye düştü ama sonraki tur da sanırım o hata yapınca eski haline geri döndü. Son turlarda araç dengemin iyice iyileşmesi ve Ozan'ın son turda yaptığı ufak bir hata ile 4.4 saniyelik bir farkla yarışı kazanmayı başardım. Bunun gibi yarışlar yarışmayı neden sevdiğimi bana hatırlatıyor. Startta pozisyon kaybetmese tüm yarış boyunca aramızda 50 metre farkla gideceğimizi ve birimizin en ufak hatasının galibiyeti getireceğini düşünüyorum. Kurduğu baskı ve hızından dolayı kendisini tebrik ederim, katılan herkese de teşekkür ederim. Semih'in yokluğunda bu sonuç bir şampiyonluk daha getirdi, gönül isterdi ki katılım daha fazla olsun. Haftaya Monako'da görüşmek üzere.
Kullanıcı avatarı
Boundless
Forum Yöneticisi
İletişim:

Zevkli ve yakın bir yarış oldu. Onur, Adnan, Fırat ile çok güzel mücadelelerimiz oldu son turlara kadar tempomu bozmadım ve son tur Reşatın benzininn bitmesiyle çizgiden yarım saniyenin altında bir farkla erken geçerek son anda 4. oldum. Sürprizler herzaman olabiliyor son ana kadar yarışı bırakmamak lazım. Öncelikle Furkan Ozan ve onur olmak üzere katılan ve yarışan tüm pilotlara teşekkür ederiz.
Monaca fazlasıyla heyecanlı ve zorlu olacak gibi duruyor piste sıralama turları hayati önem taşıyor geçişin neredeyse imkansız olduğu bu pistte şimdiden antrenmanlara başlayın
Kullanıcı avatarı
Ozan Ulkugil
Ad: Ozan Ülkügil
Has thanked: 29 time
Been thanked: 64 time
İletişim:

Mesaj gönderen Ozan Ulkugil »

Hockenheim aceleye gelmişti, üst üste pist dışı gezmeleriyle de berbat geçmişti.

Burası için de sıralamalar kötüydü. Nasıl olsa 15 atıyorum diye 2 dk gec girdim sadece 1 geçerli tur atınca 16 altına dahi inemedim. Startta Onur geçti, 2. tur dışarı taşınca yarış boyu sürecek 2. liğim başladı. Furkan ile saliselik farklarla benzer turları atınca ara hep sabit kaldı. Bir ara o hata yapınca 2 saniyeye düştü ama lastiklerde pek birşey kalmayınca 4 saniyenin üzerine kadar çıktı. Kendi adıma ilk ve son tur dışında 2.15 atmaya çalıştığım bir time trial oldu. Tebrik ederim Furkan ve Onur başta olmak üzere tüm bitirenlere...

Oyunda saçma bir şekilde çimin dışına taşınca bile ceza veriyor, kerblerde de çok zaman kaybediyorsunuz. Monaco'da duvar imtihanı zor olacak.

Resim
Kullanıcı avatarı
r_erarslan
Ad: Resat Erarslan
Has thanked: 76 time
Been thanked: 16 time

Mesaj gönderen r_erarslan »

Yarışa başlamadan benzin hesabını kendi tempoma göre yaptım 2.20'lerde turlarım 30dk'da 12 tur atarım diye hesap yapıp yakıt aldım ama liderin temposuna göre hesap yapmak gerekiyormuş son turda benzinin yetmeyeceği belli oldu gazdan ayağımı çektim ama yine de son düzlükte yakıt bitti. Neyse ki arkadan gelen grupla bir kaza olmadı sadece bir sıra kaybederek yarışı tamamladım.
İki haftadır mod pistler kullanıyoruz geçen hafta da bu hafta da bende performans problemleri oldu FPS 35-40 arasında dolanıyordu ama benchmarkı çalıştırdığımda ortalama 120 fps gösteriyor. Bana özgü bir durum mu başka bir problem yaşayan var mı ? Mod pist olduğu için optimizaston problemleri var mı var ?
Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
Ad: Mehmet
Has thanked: 215 time
Been thanked: 897 time
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Loading…

Mesaj gönderen Aranel Ciryatan »

Lisanslar güncellendi