TAKIMLARZephyr Storm Racing

Takım tanıtımları ve duyuruları

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
Boundless
Forum Yöneticisi
Ad: Engin
Has thanked: 631 time
Been thanked: 685 time
İletişim:

Re: Zephyr Racing

Mesaj gönderen Boundless »

Çağtayı tebrik ediyoruz Fırat, çok güzel bir yarış çıkardı. Takım olarak test yarışıda olsa bir birincilik alarak istifa etmene gerek kalmadı. Yetiştirebildiğimiz kadar çok test yarışı yapıp yaşanan sorunları geride bırakmaya çalışacağız ve sorunsuz bir lig için elimizden geleni yapıcaz.

Tekrardan sizi takım olarak tebrik ediyorum
Kullanıcı avatarı
Scheisenberg
Ad: Çağatay Korkmaz
Has thanked: 9 time
Been thanked: 8 time

Mesaj gönderen Scheisenberg »

Öncelikle takım arkadaşlarıma ve patronumuza teşekkür ediyorum, Fırat hocamın takım için belirlediği vizyon / misyon doğrultusunda pilotlar alması ve uygun ortamı yaratması sayesinde burdayız.
Takımımızın hafife alınmaması gerektiğini kanıtladığımızı düşünüyorum. Bu yarışta bir açıdan aracımız da kendini kanıtladı. 488'in kullanması zor bir araç olduğu doğru, bür süre başka araca geçmeyi de düşündük. Ama şuan için 488'le devam ediyoruz gibi görünüyor. Lig başlayana kadar hep beraber setup üzerinde ve sürüş stilimizi araca uygun hale getirmek adına çalışmalıyız. Bu huysuz atı "Bad Horsie"yi evcilleştirmeyi başarmak bizim pilotajımıza çok şey katacak.
Yarışla ilgili konuşmak gerekirse. Ligdeki tecrübesiz pilotlardan biri olarak birincilik beklemediğim bir sonuçtu. Daha önce rolling start ve multi-class yarış tecrübem olmaması beni korkutuyordu. Ancak yarış öncesi sağlam bir çalışma süreci, yarış boyunca da şansımın yardımıyla birinci gelmeyi başardık. takımımıza yarış kazandırmak beni çok mutlu etti. Benim gibi akademi / newbie liginden gelen birçok pilotun ligde oluşu, olaya bir çeşitlilik / zenginlik katıyor. Takım arkadaşlarım da en az benim kadar hızlılar, yarışlara çalışmaya vakit buldukça hep birlikte buna benzer başarılara imza atacağımıza inanıyorum.

Bu şarkı da 488 için gelsin :D
https://www.youtube.com/watch?v=jHubmkOe-MQ&feature=youtu.be
Kullanıcı avatarı
Frtsan
Eğitmen Pilot
Ad: Fırat
Has thanked: 231 time
Been thanked: 282 time

Mesaj gönderen Frtsan »

Sezon başlamadan yaprak dökümü başladı takımımızda. Takımla çok uyumlu olduğunu düşündüğüm birlikte test yapmaktan büyük keyif aldığım Osman Cendeoğlu iş yoğunluğunun çok fazla artmasından dolayı lige katılamayacağını açıklamıştır. Bu haberi üzülerek bildirmek bana düştü. İlk mesajdaki pilot listemizi güncellerken bile zorlandım.

Yine de kendisine kapımız hep açık olacak sezon ortasında bir anda "ben geldim yarışmak istiyorum" derse araçlardan birini boşa çıkarmak için elimden geleni yaparım.
Kullanıcı avatarı
Frtsan
Eğitmen Pilot

Mesaj gönderen Frtsan »

11-14Aralık test haftasi ve yarisina katilacak pilotlarimiz asagidadir.

Fatih Coskun
Harun Aydın
Resat Eraslan

Yedek:
Fırat Şan
Kullanıcı avatarı
Frtsan
Eğitmen Pilot

Mesaj gönderen Frtsan »

Akşam ki Yarışa Katılacak Pilotlarımız aşağıdadır;

Fatih Coşkun
Harun Aydın
Fırat ŞAN

Herkese ama En çok da Zephyr Racing e Başarılar.
Kullanıcı avatarı
Frtsan
Eğitmen Pilot

Mesaj gönderen Frtsan »

Güzel bir test yarışını daha geride bıraktık. Yarış çok keyifliydi. Tekrarını izlerken de çok keyif aldım. Hep beni çekmişsiniz :) Alper' in benle ilgili "şimdi yarışı izler ders çıkarır" cümleleriyle karşılaşınca yüzümde tebessüm oluştu :)

Bu hafta Reşat, Fatih, Harun ve Ben çalışmalar gerçekleştirdik. Ufuk ve Çağatay müsait olamadılar. Buradan belirtmiş olayım Ufuk Baba takımımıza katılmıştı duyurusunu da yaptım. Mehmet' in gözünden kaçmış. Reşat İstikrar endişelerinden dolayı katılmadı yarışa. Onun yerini ben doldurdum. Fatih' te uzun süre sonra ilk ciddi sınavına çıktı. Yarışı tamamlaması ve platin lig ortamına alışması açısında başarılıydı. Kısa zamanda orta sıraları zorlamaya başlayacağına inanıyorum.

Harun Sıralamalardaki hızını yarışa yansıtamadı. PC problemleri yaşadı. bu pist ilginç şekilde %99 CPU talep ederek çok pilota zorluk çıkartmış yorumlardan öyle anladım. Yine de Necdet' le ve Onur Şanal ile mücadeleleri keyifliydi. Raceroom Endurance yarışlarıyla birlikte uzun sürüşlerini daha fazla geliştireceğine inanıyorum.

Yarış benim için güzel başladı. Ancak arka düzlüğe çıkarken attığım bir spin ile duvara çarparak Ön kanata hasar verdim. Bundan sonrası benim için büyük çileydi. Öndeki tutuşu kaybedince araç karakteristiği değişti ve bir daha lastiklerimi yeşil görmek nasip olmadı. Yarışın 4' de 3' ünü masmavi lastiklerle geçmek zorunda kaldım. Yayında bolca bahsedilmiş önden kaymanın en büyük sebebi bu kaza ve sonrasında bir türlü ısınmayan lastiklerdi.

Yarış öncesinde daha agresif bir setupım vardı, sıralamalarda çalışmıştı. Ancak lastikleri koruma güdüsü ve spinsiz tamamlama isteğiyle aracı daha muhafazakar kurduk yarış için. Alper'in yorumları çok isabetliydi. Casterimiz ve süsansiyon geometrimiz arkadan kaymayı minimize edecek şekilde ayarlıydı.
Çünkü önden kayarak tur başı 0.7 saniye kaybetmeyi kabul edebilirim. Ancak tüm yarış aracın arkasını tutmaya çalışmak ve bir dikkatsizlikte araca spin attırıp tüm cabamı boşa götürmek istemedim. Ön kanat hasar almasa çok ideal olan araç, hasarla birlikte tam bir understeer canavarına dönüştü :)

Yarışta önümdeki araçlara yaklaşınca bir sonraki adımı atacak kadar yaklaşamadım. "Sakin kalıp beklediğim" yorumu yapılmış. Sakin kalmaya çalıştım evet ama Yakın mücadelelerde elimden geleni yapmaya çalışırken genelde daha da yavaşladım. Bu yüzden yakın mücadelem fazla olmasına rağmen geçiş hamlem çok az.

Bu yarış ilk 5 i domine eden Huracan ve 650S ler arasına girmek hedefimdi. Öndeki pilotların hatalarıyla bu gerçekleşti. Kendi adıma memnun kaldım.

Serkan Necdet Onur ile ikili mücadelelerimizden büyük keyif aldım. Hepsine teşekkür ederim.

2 pitsop u bir ara sorgulasam da tek pit yapan pilotlara yakın kalmamı sağlayan bir strateji olduğunu şimdi görüyorum. Deponun doluluğu tur zamanına çok etki ediyor.

İlk yarış araç bizi şoka uğratmıştı. İkinci yarışta ise araca alıştığımızı ve sürmekten büyük keyif aldığımı söyleyebilirim.

Ferrarilerin geride kalmasına gelirsek. Ben aynı araçla yarıştığımda Furkan' dan 1.5 ile 2.5 saniye arasında yavaş kalıyorum. Bu yarışta da Furkanla aramda benzer bir fark vardı. Sorunları yaşamasam bir 0.7 saniye kadar daha yakın olurdum. Bu bile 3.lük için yeterli olmayacaktı.

Gelişim hakkında övgüleriniz için ayrıca teşekkürler. Sitede Merak ettiğim her konuda müthiş bilgi paylaşımı yapılıyor. Daha dün skinlerle ilgili soruma Külliyat ile cevap veren Ertekin Hocama; Yarışlarda Setup desteği veren Serkan ve Furkan olmak üzere diğer arkadaşlara da teşekkür ederim. Alper bilir ben setup yapmaya çalışınca aracı tamamen bozuyordum. Bir wtcc ya da endurance yarışında setupımı söylediğimde baya bir afallamıştı kendisi. Efe de tüm yarış kayarak gittiğim Audiyi hatırlayacaktır. :)

Yarıştan büyük kazanımlar elde ettik. Sonraki yarışa yanıstmak için sabırsızlıkla bekliyoruz.

Görüşmek üzere.
Kullanıcı avatarı
Harun A.
Ad: Harun Aydin
Has thanked: 135 time
Been thanked: 28 time

Mesaj gönderen Harun A. »

Yarışı bitiren herkesi tebrik ederim. Kendi takımımız adına Fırat güzel analiz yapmış. Kendi adıma biraz hayal kırıklığı yaşadım. Sıralamada iyi hız yakalamıştım ve AMG lerin önünde yer almak istiyordum. Basit bir hata spin atmama neden oldu ve onların güzel motor seslerini bir daha duyamadım. Lastikleri çalıştırmakta çok zorlandım hiç yeşile dönmedi diyebilirim o yüzden yol tutuşu hiç hissedemedim. Us ile geçti yarışım. Araç güven vermeyince agresif olamadım kısır döngü oldu lastik ısıtamamış oldum. Pisten kaynaklı takılmalar yaşadım start finish düzlüğünde takılarak gittim halbuki yeni sistem toplamıştım. Başka kişilerde yaşamış sanırım bir çözüm bulucaktır. Ama bu durumun hızıma pek etkisi olduğunu söyleyemem. Deneyim kazandıkça yarış hızımın artacağına inanıyorum.
Kullanıcı avatarı
Frtsan
Eğitmen Pilot

Mesaj gönderen Frtsan »

Son test yarisi oncesi yeni bir haber vermek isterim. Son akademi sezonunda basarili performansiyla dikkat ceken Burak Sadıkoglu ile birlikte calisma konusunda anlasmaya vardik.

Kendisi takim profilimize cok uyacak. Firsat verilince hizli olan ancak kisisel programi sebebiyle tam sezon yarisamayacak bir pilot.

Kendisine ve takimimiza hayirli olmasini dilerim.
En son Frtsan tarafından 20 Şub 2018, 14:27 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Harun A.

4. Hafta Fuji test yarışına aşağıdaki pilotlarımız katılacaktır:
1- Ufuk BABA
2- Reşat ERARSLAN
3- Burak SADIKOĞLU
4- Fatih COŞKUN
5- Harun AYDIN

Edit: Yedek pilot Fırat ŞAN
Kullanıcı avatarı
Harun A.

1. test gününe katılacak pilotlarımız aşağıdadır.
1- Ufuk BABA
2- Reşat ERARSLAN
3- Burak SADIKOĞLU
4- Harun AYDIN

“TAKIMLAR” sayfasına dön