TAKIMLARROAD BENDERS

Takım tanıtımları ve duyuruları

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
Apostt
Ad: Serkan Yalnız
Has thanked: 64 time
Been thanked: 78 time
İletişim:

Re: ROAD BENDERS

Mesaj gönderen Apostt »

ROAD BENDERS olarak bir yeni pilotumuzu da açıklamaktan mutluluk duyarız :)

Cem Ünalan, Platin Lig'de pilotumuz olarak 650s GT3'ün direksiyonunda geçecek bir diğer ismimiz olacak. Eski Akademi şampiyonu başarılı pilotumuza müthiş bir sezon diliyoruz! Kendisi sıralama turlarına katılamamış olsa da bu akşamki test yarışında bizlerle olmaya çalışacak.

Pilot kadromuzu tamamlama noktasına gelmiş olsak da, bir sürpriz isim daha yakında Road Benders ekibine dahil olabilir. Takımımız ile ilgili son güncellemeyi bu hafta test yarışından itibaren bu sayfada yapıyor olacağız. Görüşmek üzere!
Kullanıcı avatarı
Taner
Süper Moderatör
Has thanked: 247 time
Been thanked: 416 time

Mesaj gönderen Taner »

ÖNEMLİ!
Akşam gerçekleşecek yarış seansına katılma ihtimali olan pilotlarınızı acilen sayfanızda bildiriniz. Garaj ayarlaması yapılacaktır.
Kullanıcı avatarı
Apostt
İletişim:

Mesaj gönderen Apostt »

Bu akşamki Spa yarışına 3 pilot ile katılım göstermeyi planlıyoruz:

Serkan Yalnız
Ozan Ülkügil
Cem Ünalan
Kullanıcı avatarı
Apostt
İletişim:

Mesaj gönderen Apostt »

Road Benders olarak keyif aldığımız bir test yarışı oldu. Uzun bir aradan sonra yarış atmosferini bu şekilde hissetmek heyecan vericiydi. Organizasyonda katkısı olan herkese öncelikle teşekkür ederiz.

Her takım gibi bizim için de bazı aksaklıkların olduğu bir yarıştı. Ozan’ın oyuna ve araca hızlıca alışması, akabinde güzel dereceler elde etmemiz oldukça pozitif gelişmelerdi. Cem ise sevdiği ve bildiği bir araç ile piste çıkarak, oldukça başarılı bir grafik çizdi. Takıma son anda katıldığı için sıralama turlarına çıkamasa da, kendisini önümüzdeki yarışta en ön sıralarda göreceğimizden eminiz.

Yarışa 1 ve 3üncü sıralarda başlayarak, sorunsuz bir 90dk sonrası ilk iki sırada Ozan ile beraber olmayı hedefliyordum. Ancak yarış başladığı anda Ozan’ın cut cezası alması ve bu sebeple beklemesi bir anda onu gridin ilk sırasından en sonuna atmış oldu. Aynı zamanda pit sonrasında da geri geri gitmiş olması, rakiplerine vermiş olduğu ikinci avans oldu :) Yine de yarışı güzel bir noktada tamamladı.

Ben de malesef istediğim yarışı ortaya koyamadım. Çağatay’ı geçtikten sonra tek hedefim sorunsuz turlar atarak liderliği korumak ve Ozan’ın da bana yetişmesini beklemekti. Ancak son virajda Çağatay’dan arkadan bir darbe alınca tüm planlarım suya düşmüş oldu. Araç viraj tutunmasını ciddi şekilde kaybetmişti ve hızlı yön değiştirmelerde çok tedirgin edici tepkiler veriyordu. Pitstop yaparak aracı düzeltmem gerekiyordu ancak risk alarak devam etmek istedim, keza birkaç tur daha attıktan sonra yapacağım tek pitstop ile yarışı bitirmeye yetecek yakıtı alabilecektim. Ama hasarlı araçla ne yazık ki Eau Rogue’da tutunmam mümkün olmadı ve bariyerler ile buluştum. Bu noktadan sonra yarış benim için son bulmuş oldu.

Önümüzdeki yarışlarda aracı daha da hızlandırmayı ve daha iyi dereceler elde etmeyi hedefleyeceğiz. En büyük temennimiz herkesin mümkün olduğunca temassız bir sezon geçirmesi ve hak ettiği mücadeleyi göstermesi olacaktır. Bir sonraki etkinlikte görüşmek üzere!
Kullanıcı avatarı
Apostt
İletişim:

Mesaj gönderen Apostt »

Sebring test yarışı için katılımcılarımız Serkan Yalnız, Ozan Ülkügil ve Cem Ünalan şeklinde olacaktır.
Kullanıcı avatarı
Ozan Ulkugil
Ad: Ozan Ülkügil
Has thanked: 29 time
Been thanked: 64 time
İletişim:

Mesaj gönderen Ozan Ulkugil »

Sıralamalardaki hızın pek işe yaramayacağını biliyordum, öyle de oldu. Herkes Mclaren'i üstün görüyor ama hızlı, uzun virajlar hariç bir üstünlüğü yok.

Geçen yarıştakine benzer şekilde ilk turlarda soğuk lastiklerle frenaj hatası yapıp birkaç tur sonra da kerbe değip spin atınca herşey bitmişti. Furkan ile antrenmanlarda turlarımız benzerdi, 01 leri atıyorduk ama 00'lara düşünce yapacak birşey kalmadı. Pitten sonra azalan yakıt yükü ve taze lastiklerle 00'lar gelmeye başlamıştı ki ilk virajda duvara değdim ve ön splitter kırılınca araçta yol tutuş 0'a düştü, yarışı bitirmek için 3 - 5 sn yavaş turlarla gezinti yaptım. Aracın düzlükteki dezavantajını ortadan kaldırmak için agresif ayar yapmak sıralamada işe yarıyor belki ama yarışta özellikle ağır yakıt yükünde işkenceye dönüşüyor. Full depo ile de ilk sektördeki yavaş virajlarda pite yakın turlarda sürekli arkadan kayma vardı, hem aracın hem benim daha istikrarlı olması gerekiyor. Ön lastikler yüzünden her tur farklı bir araç sürüyormuş gibi bir his oluyor, bu da frenaj ve istikrarlı tur atma konusunda hiç yardımcı olmuyor.

Cem kendi başına bir yarış çıkardı, Serkan'ın soft taktiği ise işe yaramadı ve çok fazla olaya da karışınca en sonunda duvarda bitti yarışı :mrgreen:

Resim
Kullanıcı avatarı
Apostt
İletişim:

Mesaj gönderen Apostt »

Fuji test yarışında Road Benders adına takımımızdan Ozan Ülkügil ve misafir olarak da Erdem Akyol yer alacaktır. Herkese keyifli yarışlar!
Kullanıcı avatarı
Apostt
İletişim:

Mesaj gönderen Apostt »

[align=center]Road Benders olarak Platin Lig boyunca kullanacağımız araç giydirmeleri karşınızda!

Resim

Resim

Resim

Resim[/align]
Kullanıcı avatarı
Apostt
İletişim:

Mesaj gönderen Apostt »

ROAD BENDERS olarak bir yeni pilotumuzu daha açıklamaktan mutluluk duyarız :)

Mertcan Solak, Platin Lig'de bizle beraber yarışacak olan yeni ismimiz. Başarılı bir iRacing pilotu ve Ozan'ın 24h yarışlarından takım arkadaşı olan Mert, Şubat ayından itibaren aktif olarak takımımıza dahil olacaktır.

Bu son güncelleme ile beraber takım kadromuzu doldurmuş bulunmaktayız. Tüm ekibime ve diğer takımlara keyifli bir sezon dilerim. Görüşmek üzere!
Kullanıcı avatarı
Apostt
İletişim:

Mesaj gönderen Apostt »

Platin Lig alt serisi için katılımcı listemiz:

Serkan Yalnız
Ozan Ülkügil
Cem Ünalan (yedek)