GT3 Endurance Vol. 2GT3 Endurance 2. Sezon 1. Yarış Hockenheimring

Yeni güncellemeler, daha çetin mücadeleler.

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
sensei
Ad: Ertekin Dal
Has thanked: 319 time
Been thanked: 234 time
Ertekin Dal’s avatar
Loading…

Re: GT3 Endurance 2. Sezon 1. Yarış Hockenheimring

Mesaj gönderen sensei »

Boundless yazdı:Arkadaşlar kaç kişide araç kaybolma sorunu oldu yazabilirmi buraya.
Birde araç kaybolma sorunu yaşayanlar servera ne zaman girmişti hatırlıyorsanız yazarmısınız (girdiğinizde kaç kişi vardı serverda)

bende oldu, servera 20:40 gibi girmiştim.29. tur da oyun dondu ve esc yapmak zorunda kaldım.
Resim
Kullanıcı avatarı
adnaneren1977
Ad: Adnan Eren
Has thanked: 68 time
Been thanked: 82 time
İletişim:

Mesaj gönderen adnaneren1977 »

Arac kaybolma pek olmadı bende genelde arac gözükme oldu aralıklarla :D
Ben saat 9 civarı girdim galiba 4 veya 5 kez girip çıktım lag yüzünden .Video ayarlarını düşürdüm fakat bişey değişmedi.
Hemen sonrasında başka bir servera girdim yaklaşık 20 oyuncu olan bir servera.Hiçbir sorun yoktu gayet akıcıydı server.
Kullanıcı avatarı
Ahmet Tokmak
Ad: Ahmet Tokmak
Has thanked: 53 time
Been thanked: 84 time

Mesaj gönderen Ahmet Tokmak »

Kazanan Ahmete ve 2. Serkana tebrikler. Yaris baslarinda guzel bir podyum mucadelesi olsa da ne yazik ki uzun bi sure herhangi bir pilotla mucadele etmeden amacsizca surdum pistte. Basta Serkan alper nejdet ve ben yakin giderken yapilan bireysel hatalarla farklar bir anda acildi. Ilk 35-40 dk dan sonra yaris biraz keyifsizdi benim acimdan.

Bu arada lag sorunu sanirim bi cok kiside vardi. Gidip gelme durumu servere girdigim andan itibaren yarisin son 1 saatine kadar devam etti. Ozellikle rolling startta araba takip etmek imkansizdi. Nejdetin kaybolup onumde belirmesiyle temas yasadik start oncesi. Ilk turlar ve bazi tur bindirmeler bu sorun yuzunden biraz sikintili gecti. Serverden pilotlar dustukce durum daha iyiye gitti. Daha onceden cok server kurup yonetmis biri olarak sorunun neyden kaynaklandigi hakkinda hicbir fikrim yok ne yazik ki. Anlik bi sorun olsa goz ardi edilebilirdi belki ama bende yaklasik 1 1.5 saat devam etti .
Basta kazanan takim arkadasim Ahmet ve her yaris pesini birakmadigim ama bu yaris talihsiz bi spinle gerilerine dustigum Serkan olmak uzere. Yarisi tamamlayan herkese tebrikler.
Kullanıcı avatarı
Frtsan
Eğitmen Pilot
Ad: Fırat
Has thanked: 231 time
Been thanked: 282 time

Mesaj gönderen Frtsan »

Podyumu ve yarisi tamamlayabilen arladaslari tebrik ederim.

Lag sorunu ben de de oldu. Adnan cok guzel aciklamis. Araclar kaybolmuyurdu arasira gorunuyorlardi. Servera 19;40 gibi girdim bir sorun yasamadan devam ediyordum. 15 dk kala bir deneme icin serverdan cikip geri geldim ve o andan itibaren muthis lag oldu. Ilk tur sonunda orta gruba daha fazla zarar vermemek icin yarisi biraktim. Practice in son dkklarinda araci surerken harun da benim araci izliyordu. O onumdeki arkamdaki araclari gorebiliyormus. Ben goremiyordum. Yaristan ciktiktan sonra 31 aracli gt3 server ina girdim. Bu sayi 35 e cikti sonrasinda. Siralama arti yarisi sorunsuz tamamladim. Internette uydunet speedtest sonucum 15mb down. 2mb up. 10ms ping.

Mehmetin kontrollerine gore server a hic yuk binmemis. Benim pc de de yuk yoktu. Zaten baska server sorunsuz calisti.

Bence bir seyler de cakisma oldu ne oldu bilemiyorum. Bu hafta firsat buldukca farkli serverlara girip denemeler yapacagim. Belki steam ya da benzer bir foruma konuyu acabiliriz. Ayarlarda olan bir sey bu tarz bir lag yapmis olabilir.

Test icin server i sifresiz acin isterseniz yabancilar da girsin. 30 araci gecsin siteden firsat bulan girer ve deneyimlerini aktarir.
Kullanıcı avatarı
AlperAkbilgi
Süper Moderatör
Ad: Alper
Has thanked: 302 time
Been thanked: 131 time
İletişim:

Mesaj gönderen AlperAkbilgi »

Hockenheim lanetini tekrar gösterdi.

Yok arkadaş burada süremiyorum. Olmuyor.
Kullanıcı avatarı
MUE
Süper Moderatör
Ad: Mehmet Uğur
Has thanked: 690 time
Been thanked: 292 time
İletişim:

Mesaj gönderen MUE »

Podyum a ve yarışı tamamlayan herkese tebrikler. Güzel bir 120dk geçti benim açımdan. İlk başlar güzeldi sonlara dogru mücadele koptu. Yinede keyifli başladık sezonu umarım böylede devam eder.

Yalnız şöyle bir durum gözlemledim. Formasyon turunda lider arkayı beklemedi. Aralar çok açıldı ve çok kopuk başladık. Umarım sonra ki yarış bu tarz durumlar olmaz.
Önceden tahmin edebildiğiniz ve edemediğiniz şeyler vardır. O tahmin edemediğiniz en tehlikeli şeylerdir.
Never Ever Stop Dreaming
/MEHMETUGURE

Kullanıcı avatarı
ahmetis
Ad: Ahmet Demircan
Has thanked: 27 time
Been thanked: 172 time

Mesaj gönderen ahmetis »

MUE yazdı:Podyum a ve yarışı tamamlayan herkese tebrikler. Güzel bir 120dk geçti benim açımdan. İlk başlar güzeldi sonlara dogru mücadele koptu. Yinede keyifli başladık sezonu umarım böylede devam eder.

Yalnız şöyle bir durum gözlemledim. Formasyon turunda lider arkayı beklemedi. Aralar çok açıldı ve çok kopuk başladık. Umarım sonra ki yarış bu tarz durumlar olmaz.

Evet çünkü bekleyip beklemediğimin farkında değildim.Serverdaki sorundan ötürü ilk 2 tur yok olup durdu serkan abi.Mesafeyi ayarlamam ya da ne kadar olduğunu anlamam mümkün olmadı.Umarım server sorunları düzelir ve bir daha böyle bir durum yaşanmaz.
Kullanıcı avatarı
TuNaXi
Ad: Tuna Geredelioğlu
Has thanked: 68 time
Been thanked: 35 time

Mesaj gönderen TuNaXi »

İlk 20 dakikadan sonra sorun olmadı bende.
Kullanıcı avatarı
antking
Ad: Efe Can
Has thanked: 259 time
Been thanked: 354 time

Mesaj gönderen antking »

Kendi adıma 0 sorunlu bir yarıştı daha iyi hazırlanıp bir iki sıra daha kazanabilirdim. Keyifli bir orta sıra mücadelesi olacakken bağlantı sorunlarından dolayı giden arkadaşlar üzdü.

Bir şekilde durumun çözümünü arıyoruz.
Kullanıcı avatarı
Msc96
Ad: Melih Çakmaklı
Has thanked: 14 time
Been thanked: 16 time

Mesaj gönderen Msc96 »

İnternetimde hiçbir sorun olmamasına rağmen(pingim 19'du) oyun sıralama turlarında attığım 3 turun hiçbirini saymadı(turların birini Ahmet'le arka arkaya atmıştık
en az ikisinde cut vs. olmadığından %100 eminim) Oğuz da benzer bir sorun yaşadı ancak server onun ilk turunu saydığından en azından bir zaman derecesi elde etmiş oldu. Ben ise yarışa son sıralardan başlamak zorunda kaldım ama serverdaki lag yüzünden formasyonda ne olduğu hiç belli değildi, araçlar sürekli olarak kaybolup duruyordu. Eser'in normalde 1 sıra arkasındaydım ama zaman ekranlarında onun önünde görünüyordum, pistte zaten araçlar görünmediğinden ne yapacağımı bilemedim, yol vermek için bekledim ama o da geçmedi, o sırada ön tarafta bir kaza oldu vs. derken yarış startında ön grubun 20 saniyeden fazla arkasında kalmıştım. Yarışın ilk bölümünü ise yükselmeye çalışırken önümde aniden beliren araçlara çarpmamaya çalışarak geçirdim, bu arada bir araçtan kaçayım derken bir de spin attım. Sanıyorum Ertekin'i geçtiğimde kendisi bana arkadan çarptı ve o temasla büyük hasar aldım. Hasarlı araçla uzun süre devam etsem de bir yerden sonra iyi bir sonuç alamayacağıma karar vererek aracı pite çektim. Her açıdan berbat bir yarıştı, sanıyorum serverdaki sorunlardan en çok etkilenenlerden birisi bendim. İnternetimin çok daha kötü olduğu zamanlarda bile Raceroom'da böyle bir sorunla daha önce karşı karşıya kalmamıştım. Umarım sorun çözülür ve sonraki yarışlar daha zevkli geçer.

“GT3 Endurance Vol. 2” sayfasına dön