SimRacesTR Akademi Sezon 67. Yarış Hockenheimring 06.Şubat.2018 SRTR AKADEMİ

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
car_lover
Süper Moderatör
Ad: Semih Emre
Has thanked: 154 time
Been thanked: 278 time

7. Yarış Hockenheimring 06.Şubat.2018 SRTR AKADEMİ

Mesaj gönderen car_lover »

Hockenheimring Baden-Württemberg, Almanya'nın Baden-Württemberg eyaletindeki Hockenheim'da bulunan bir otomobil yarışı pistidir. Diğer motor sporları etkinliklerinin de düzenlendiği bu pist her iki yılda Formula 1 Almanya Grand Prix'ine ev sahipliği yapmaktadır. Ren vadisinde bulunan pist hemen hemen tümüyle düzdür. (LİNK http://www.racedepartment.com/downloads ... 23/updates )

Resim

Bu pistimizle beraber turnuvanın son 3 pistine adım atarken, araç olarak da Tatuus FA01 e geçiyoruz. Tatuus AC içerisinde openwheel e giriş aracı olarak gösterilebilir. Güçlü aerodinamik tutuşu sayesinde viraj hızı yüksek ve fren mesafesi kısa olduğundan pilotların alışmak için bol bol antreman yapması gerekecektir. Aracın özellikleri şu şekilde.

Motor: 1.4l turbo abarth motoru
Güç: 180bg 5500rpm
Tork: 250nm 3500rpm
Ağırlık: 525kg (sürücü dahil)

Bu tür araçlarda fren dengesinin çok önemli olduğunu söylemek isterim. Pilotların aero ve vites oranlarını oturttuktan sonra fren dengesini ayarlaması ve sonra diğer ayarlara geçmesi setup için güzel bir başlangıç olacaktır.

Tur zamanları: http://server.simracerstr.net:50040/lap ... =&date_to=

Herkese başarılar dilerim.
Kullanıcı avatarı
ozkan_343
Has thanked: 511 time
Been thanked: 135 time

Re: 7. Yarış Hockenheimring 06.Şubat.2018 SRTR AKADEMİ

Mesaj gönderen ozkan_343 »

iş sebebiyle bu hafta vardiam uymadığı için bu yarışa katılamayacağım. arkadaşlara başarılar.
WoXeD

Mesaj gönderen WoXeD »

11. mobil virajı hafif ters eğimi ve darlığı ile pistin süre noktası. toplamda 5 6 tur anca atabildim çalışamadım bu hafta. bakalım ne olacak :)
Kullanıcı avatarı
denizoglu
Ad: Sefa Denizoğlu
Has thanked: 13 time
Been thanked: 4 time
İletişim:

Mesaj gönderen denizoglu »

Yarışa katılamayacağım, dfgt çalıştıramıyorum :(
Kullanıcı avatarı
engobwe
Ad: Engin Fırat
Has thanked: 32 time
Been thanked: 5 time

Mesaj gönderen engobwe »

Selamlar Saygılar
Pc imdeki reboot probleminden dolayı yarışa katılamıycam. Katılacak arkadaşlara başarılar diliyorum.
Kullanıcı avatarı
Frtsan
Eğitmen Pilot
Ad: Fırat
Has thanked: 231 time
Been thanked: 282 time

Mesaj gönderen Frtsan »

Zephyr Racing e yeni katılan Atabey' den çok güzel bir sıralama performansı gördük. 3. Sırayı son saniyelerde aldı. Son saniyelerde tur geliştirmek zor iştir. heyecan seviyesi artar. ki gördüğüm kadarıyla Erhan da pol pozisyonunu son virajda kaybetti. Ben de genelde son saniyelerde hata yaparım :D

Yarışta talihsizlikler yaşayarak gerilere düştü. Hasarlı araçla sürüş tecrübesini geliştirdi ve 8. olarak puanı kapmayı başardı.en hızlı turu lider grupla aynı seviyede. Atabey sessiz sakin gelişimini sürdürdü. ve çalışmalarının sonucunu alacağı yarışların çok yaklaştığını düşünüyorum.

Takımımız pilotlarından Burak' da arka sıralardan istikrarlı yükseldi ve güzel puanlar aldı. Burak şu aralar çok fazla yarışa katılıyor ve akademiye yoğunlaşamıyor. Adnan ve Erhanı liderlik mücadelesinde yalnız bıraktı. Son yarışlarda geri dönecektir.

Kaan da istikrarlı sürüşüyle son anda podyumu kaptı. Kemikliler tüm "ipek"leri kapmış durumda :) Atabey ve Burak' ın yokluğunda aldığınız podyumun tadını çıkarın :D

Erhanı da galibiyeti için tebrik ederim. Yarışa katılan tüm arkadaşların ellerine sağlık.
erhanacikgoz1
Ad: erhan
Has thanked: 14 time
Been thanked: 21 time

Mesaj gönderen erhanacikgoz1 »

eywallah ustalar :)

Atabeymiydi arkamdaki valla saglam sıkıstırmaları var aynada onu gordukçe titriyorum :D

ilk virajda nasıl bır spin geldi birazdan ızleyecegım sanırım ılk vıraj gırısındede ufak bır surtunmede oldu atabeyle benım aramda sonra içten atak yapacaktı ama arkayı kopardı galıba.

Sağlık olsun atabey hızlı pılot lakın ıstırarlı turlar atmada zorlanıyor benım gordugum kadarıyla. tabi siz tecrübelilerin yanında benım gıbı acemılerın tespitleri dogru olmayabılır ama benım gördüğüm bu atabeyde.

Umarım ıstıkrarlı tur konusunda calısarak daha ıyı sonuclar elde eder.

Sıralama turundakı son vıraj heyecanından hata yaptım yoksa adanan elıne bırakmayacaktım :D
Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
Ad: Mehmet
Has thanked: 215 time
Been thanked: 897 time
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Loading…

Mesaj gönderen Aranel Ciryatan »

bu yarışta ceza çıkmamıştır ve lisanslar güncellenmiştir.
The World is Mine!

“SimRacesTR Akademi Sezon 6” sayfasına dön