SimRacesTR rFactor AkademiClio CUP - Jerez Chicane - Race 2 - 13.03.2018

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
MUE
Süper Moderatör
Ad: Mehmet Uğur
Has thanked: 690 time
Been thanked: 292 time
İletişim:

Clio CUP - Jerez Chicane - Race 2 - 13.03.2018

Mesaj gönderen MUE »

Resim

Circuito de Jerezi 8 Aralık 1985'te açılmıştır. İspanya'da düzenlenen ilk uluslararası motosiklet etkinliğine ve Nisan ayında Formula 1 İspanya Grand Prix'sine ev sahipliği yaptı.

Resim

21 Kişinin katıldıgı ilk yarış İstanbul Parkta Ozan Ulkugil kazanmıştır. Podyuma çıkan diger ismler ise, Huseyin Dagli ve Semih Emre Ekinci idi.

Kayıt başlıgından, pistlerin hepsine abone olun. Daha sonra Server Giriş Pack dosyasını indirin kurun. Eger pistlere abone olmaz iseniz server a giriş yapamazsınız.
Server Giriş Pack Dosyası: SRTR rF2 Clio Cup İndir
Pist: Jerez Chicane
Araç: Clio CUP

Yardımlar
ABS: Low
TC: Off

Sıralama : 22:00 (10dk) + 5 dk Warmup
Yarış : 22:15 (30 dk Standing)
Hasar : %100
Hava : Real Weather

Tur Süreleri

- AC ve rF2 yarışlarında SimRacing Tools Anti Cheat Kullanımı zorunludur. İndir
-Kullanmayanlar 3 lisans cezası ve uyarı alacaktır. Tekrarında yarıştan diskalifiye olacaklardır.
Önceden tahmin edebildiğiniz ve edemediğiniz şeyler vardır. O tahmin edemediğiniz en tehlikeli şeylerdir.
Never Ever Stop Dreaming
/MEHMETUGURE

Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
Ad: Mehmet
Has thanked: 215 time
Been thanked: 897 time
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Loading…

Re: Clio CUP - Jerez Chicane - Race 2 - 13.03.2018

Mesaj gönderen Aranel Ciryatan »

Salı akşamı Jerez'de yağmur olacak gibi. :) rF2 ligimizde hava durumunun real olduğunu hatırlatmak isterim.

https://www.wunderground.com/forecast/e ... alwx_10day
The World is Mine!
Kullanıcı avatarı
MUE
Süper Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen MUE »

Yagsın sırılsıklam olalım.
Önceden tahmin edebildiğiniz ve edemediğiniz şeyler vardır. O tahmin edemediğiniz en tehlikeli şeylerdir.
Never Ever Stop Dreaming
/MEHMETUGURE

Kullanıcı avatarı
engobwe
Ad: Engin Fırat
Has thanked: 32 time
Been thanked: 5 time

Mesaj gönderen engobwe »

Merhaba pc arızalı olduğu için bu akşamki yarışa katılamayacağımı üzüntüyle belirtmek isterim
Kullanıcı avatarı
MUE
Süper Moderatör
İletişim:

Mesaj gönderen MUE »

Yarış saati 15:30 dur. Hava durumunu saate göre kontrol edebilirsiniz.
Never Ever Stop Dreaming
/MEHMETUGURE

Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
Ad: Mehmet
Has thanked: 215 time
Been thanked: 897 time
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Loading…

Mesaj gönderen Aranel Ciryatan »

Arkadaşlar rF2 yarışlarında sizlere en gerçekçi deneyimi yaşatmaya çalışıyoruz fakat 2 yarıştır bayraklara ve SC gibi durumlara uyum gösterilmediği için restart atmak zorunda kalıyoruz. Lütfen bu konuda bilginiz yok ise bizlere danışarak bilgi alabilirsiniz.

Ayrıca bu ligin akademi ile eş değer bir lig olduğunu lisanslı pilotlarımıza da tekrar hatırlatmak isterim. Burası bir üst ilk değil. Aramıza yeni katılanlara fırsat tanıdığımız ve onları ölçümlediğimiz bir ligdir.
The World is Mine!
Kullanıcı avatarı
SosluSoganli
Süper Moderatör
Ad: Burak Sadıkoğlu
Has thanked: 81 time
Been thanked: 53 time

Mesaj gönderen SosluSoganli »

Son restart sonrası ben dahil yaklaşık 6-7 kişiyi attı sanırım sunucudan. Ping kaynaklı mıdır bu sorun? Diğer yarıştığım online rf2 serilerinde böyle bir sorun yaşamadım hiç. İstanbul yarışında da benzer sorunlar yaşanmıştı. Sunucudan atmasının nedenine loglardan yarış sonrası bakıp iletebilirseniz çok sevinirim. Çözüm bulalım :)
Diğer sorunlar zamanla çözülecektir, şüphem yok :)
İyi yarışlar herkese.
WoXeD

Mesaj gönderen WoXeD »

4. yada 5. yarışımız rf2 de ve şimdiye kadar olmayan şeyler oldu.
yayını izliyorum buna rağmen 1 dk civarında geriden geliyor.mesaj bölümü zaten ufacık 5 kişi bişi yazsa yokolup gidiyor. 2. startdan önce 1 tur bile atmadın startta debraylamı yoksa frenlemi daha hızlı kalkarım?yada frene kaçsn basılı tutup bırakınca araç daha hızlı ivmeleniyor diye denedim.herkesin replayinde mevcut.

Oyunda ışıklar HUD un altında kalıyorsa bu benim suçum değil. ortada ışık yok benim gördüğüm. mesaj panosundaki geri sayıma göre kalktım. ses çıkıyor deniliyor 2 tane z5500 de motor sesinden başka bişi duymadım. hatalı kalkış yaptıysamda bana stop go vermesi gerekmezmi?rf2 şöyle böyle demeyin önceki yarışlarda veriyordu bu yarışta vermedi demekki ayarlarda var bi sorun.

daha önceki rolinglerde fallow x diyordu bu sefer fallow x (y) line (left yada right) dedi. 2 li yan yana gitmek lazımmış 1. den itibaren kimse buna uymadı çünkü bu da ilkkez oldu. yanlışlıkla başlayan bi önceki istpark yarışında da tek sıra gidildi. hadi biz gene hata yaptık. ben 7 başlamam gerekirken takip et dediği kişiyi takip ettiğim için 6 başladım. neden bana ceza vermiyor....

Sorunların özünde bu platformda yeni yeni organizasyonlar yapılıyor. yarışanlarda yayınlayanlarda acemiliğini çekiyor. bunu atmanında en kolay yolu daha fazla özel etkinlik yapıp server ayarlarını denemek bana göre. yoksa yayında " nasıl kalkamıyorlar" "nasıl beceremiyorlar" "mclarende bunu kullanıyor" gibi sözlerle yarışanlara serzenişte bulunmak yanlış bana göre. o zaman bizde yarış yapacaz diyosunuz server özelliklerini ayarlarını bilmiyonuz mu diyelim?

platformu desteklediği fazla gridden dolayı kullanmak istediğinizi anlıyorum ve eğlenceli olacağını bende düşünüyorum.ama araç sayısı arttıkça sorunlarda bununla birlikte artıyor. oyunun sorunlu olduğunu kabul etmek ve sorunlarını çözmeye çalışmak "bişey yok siz beceremiyonuz" demekten daha yapıcı. gabriel arkadaş "nasıl sorun yaşıyorlar anlamıyorum" derken bile 3 yada 4 kez kendi oyunu kitlendi :D ayrıca kendisine mclaren in (yanlış bilgi olduğu söylendi gerçi) yarışsa bile geçen 3 sene rekor grid cezaları aldığını hatırlatır, kimi seb max in de assetto da yarıştığını da belirtmek isterim. eğer kıyasımız bu olacaksa.

Birde burda kimse kimseyi tanımıyor. buna rağmen birbirimize sen git kumda oyna tarzında şeyler söylememliyiz diye düşünüyorum.ben kimseye demiyorum.ama bana denildiğinde de özür diletene kadar uğraşacağımı 40dk boyunca discordda bana katlanmak zorunda kalan arkadaşlardan özür dileyerek hatırlatırım.

özetle rf2 kullanılacaksa daha çok özel etkinlik daha çeşitli araçlarla server kısmının herşeyi denenmeli.

saygılar.
Kullanıcı avatarı
Erdem Akyol
Ad: Erdem Akyol
Has thanked: 13 time
Been thanked: 12 time
İletişim:

Mesaj gönderen Erdem Akyol »

Akşamki Yarışı Sorunları sanırım server ile alakalıydı gördüm kadari ile Race gecildi anda ki süre cok kısaydı normalde 30 sn ve üstü olmali.
Startlardaki karmaşayı buna veriyorum yarışı seyir etmek güzeldi keyifli mücadeleler oldu ama bazı arkadaşları rfactor e çöp demiş buna çok güldüm şuanda kendini kanıtlamiş benim görüşüm 2 tane sim var biri rfactor digeri iracing assetto ya kıyaslanması bile gülünç
WoXeD

Mesaj gönderen WoXeD »

Erdem Akyol yazdı:Akşamki Yarışı Sorunları sanırım server ile alakalıydı gördüm kadari ile Race gecildi anda ki süre cok kısaydı normalde 30 sn ve üstü olmali.
Startlardaki karmaşayı buna veriyorum yarışı seyir etmek güzeldi keyifli mücadeleler oldu ama bazı arkadaşları rfactor e çöp demiş buna çok güldüm şuanda kendini kanıtlamiş benim görüşüm 2 tane sim var biri rfactor digeri iracing assetto ya kıyaslanması bile gülünç

ben dedim ve evet çöp. ac de olmayan sorunlar rf de oluyor. acde 1 sezon boyunca oyundan atılmamış insanlar oyundan düşüyor. yayını yapan kişi bile 6-7 kez oyunu kapatıp açıyor (buna rağmen hala nasıl düşüyorlar anlamıyorum diyor) düşenlere sorunu çözmek yerine "yarışan nasıl yarışıyor" deniliyor (bende kendisine yayın yapan nasıl yapıyor diyorum)

simülasyon sürüş vs gbi konularda iyidir. ama bunlarda iyi olması kullanılabilirliğinin koca bir ÇÖP olduğu gerçeğini değiştirmiyor. oyun hala beta aşamasında hissi veriyor. sezon geçişlerinde oyundan atmalar donmalar direksiyon setini tanımamalar oluyor.Sizde olmuyor diye bende olmuyor olan düşünsün mantığı çok yanlış.

Benim işim savunma üretim sanayiinde bilgi güvenliği sistem ve network yöneticisiyim. b*ktan bir oyunun 2 yerine dosya atmaktan aciz değilim günde karşıladığım atakların sızıntıların haddi hesabı yokken burda oyunu donup atınca "beceremiyonuz" dendiğinde sadece gülüyorum. at la deve değil. adnan hoca geçen ac de şampiyon olmuş adam 2 dir atıyor oyun çözüm? yok. beni atmadı banane diyemem, neden attığını bulup benide atmaması için önlem almayı meslek icabı huy edinmişim. sorup sorguluyoruz o zaman da iş bilmez oluyoruz.

çöp dediğim sim de de iyi dediğim simde de hızımın aynı seviyede olduğunu hatırlatır, çöp dediğimiz kısımların sürüşle simle ilgisi olmadığını tekrar belirtmek isterim. 20. sıradaki adamın önde 2 piksel yanan ışığı görmesi imkansızdır.bu yüzden niye kalktın niye kalkmadın vay nasıl beceremiyon denmez.

rf2 bu konulardan dolayı çöptür,geliştirme yapılmadığı sürece de çöp olarak kalacaktır. sürekli bu tip tartışmalardan sıkıldım. server ayarlarında bi sorun olduğu aşikarken insanlara yapamıyorsunuz beceremiyorsunuz denmez denmemeli. demedik demeyin bide üzerine sakın yayında da server akışında da var zaten. gelişmeye bu denli kapalı bir yönetim ilk defa görüyorum. önce siz hatalısınız deniyor sonra hatamızı giderdik bi daha olmayacak deniyor. burda bi daha olmayacak diyen taraf olan olayın sorumluluğundadır. hata yaptık,bilmiyoruz,öğreniyoruz,deniyoruz... bunlar söylemesi ve anlaşılması kolay şeyler. ama "nasıl yapamıyosunuz"bilmiyosunuz vs bunlar anlaşılmaz şeyler. herşey daha iyi olsun diye söylenilen şeyleri kulak ardı edip ondan sonra yayını neden beğenmiyorsunuz,beğenmediğinizi yazın demeyin. çünkü yazılsada bişey ifade etmiyor.

“SimRacesTR rFactor Akademi” sayfasına dön