SimRacersTR Akademi 7.Sezon2. Yarış Silverstone International (AC) 05.Haziran.2018 SRTR AKADEMİ

SimRacersTR Akademi 7. Sezon

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
car_lover
Süper Moderatör
Ad: Semih Emre
Has thanked: 154 time
Been thanked: 278 time

2. Yarış Silverstone International (AC) 05.Haziran.2018 SRTR AKADEMİ

Mesaj gönderen car_lover »

Büyük heyecan ve çekişme ile başlayan Akademi 7.Sezon hız kesmeden devam ediyor. İlk yarış tecrübelerini edinen pilotlarımız Silverstone'a daha öz güvenli bir şekilde çıkıyorlar.

Yarışımız Silverstone pistinin International versiyonunda olacaktır.
Pistin bu versiyonu 10 virajdan oluşmaktadır. Uzunluk ise 3620 metredir.

Resim
Resim

Antreman: 20:30-21:30
Sıralama: 21:30 15 dk tek seans
Yarış: 21:45 30tur

YARIŞTA KULLANIMI ZORUNLU SİSTEMLER:
- pTracker ve Helicorsa programlarını kullanmak
- pTracker uygulamasına sahip olmak zorunludur kullanmayanlar ilk seferinde uyarı alacaktır, tekrarında 1 lisans cezası alarak yarıştan diskalifiye olacaklardır.
- AC ve rF2 yarışlarında SimRacing Tools Anti Cheat kullanımı zorunludur. Kullanmayanlar ilk seferinde uyarı alacaktır, tekrarında 3 lisans cezası alarak yarıştan diskalifiye olacaklardır. (viewtopic.php?f=2&t=1261)

En iyi dereceler: (http://server.simracerstr.net:50040/lapstat)

HERKESE BAŞARILAR!
Kullanıcı avatarı
hakan aslan
Ad: hakan aslan
Has thanked: 9 time
Been thanked: 2 time

Re: 2. Yarış Silverstone International (AC) 05.Haziran.2018 SRTR AKADEMİ

Mesaj gönderen hakan aslan »

vallelunga icin bana verilen ceza adil degildir ve yalnistir .

82 a : FRENAJ NOKTASINDA ! öndeki araca çarpmak . demissiniz

soruyorum :

1- hafif temasin oldugu yerde frenaj noktasi var mi ? var ise ben asetto yu birakirim .

2- yahya yaris cizgisinden sapinca pistin en suratli olan kisminda , hafiften tekrar cizgiye donmeye kalkmasi zaten en yuksek suratte olunan o bolgede o hafif temasi gerceklestirmistir , ( replayi iyi inceleyin ! )

3- ve en onemlisi yahya yi takibimde kac kere lag dan dolayi ( ki o temasda da lag in payi vardir ) o temas dan once de dokunmamak icin ugrastigimi ( pini kirmizi turuncu idi hep ). lag li bir oyunucuyu takip ettiseniz bilirsiniz, bir an yakin bir an uzak olabiliyor rakibiniz.

AYRICA: 8.3) Lagdan dolayı oluşan her kazada sorumluluk lag sahibi pilottadır.

4- tekrar objektiv sekilde degerlendirmenizi bekliyorum ...
En son hakan aslan tarafından 04 Haz 2018, 11:46 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Boundless
Forum Yöneticisi
Ad: Engin
Has thanked: 631 time
Been thanked: 685 time
İletişim:

Mesaj gönderen Boundless »

hakan aslan yazdı:vallelunga icin bana verilen ceza adil degildir ve yalnistir .

soruyorum :

1- hafif temasin oldugu yerde frenaj noktasi var mi ? var ise ben asetto yu birakirim .

2- yahya yaris cizgisinden sapinca pistin en suratli olan kisminda , hafiften tekrar cizgiye donmeye kalkmasi zaten en yuksek suratte olunan o bolgede o hafif temasi gerceklestirmistir , ( replayi iyi inceleyin ! )

3- ve en onemlisi yahya yi takibimde kac kere lag dan dolayi ( ki o temasda da lag in payi vardir ) o temas dan once de dokunmamak icin ugrastigimi ( pini kirmizi turuncu idi hep ). lag li bir oyunucuyu takip ettiseniz bilirsiniz, bir an yakin bir an uzak olabiliyor rakibiniz.

Hakan selam

itirazları Hakem Heyetine özel mesaj olarak iletirsen tekrardan inceleme yapılabilir
Kullanıcı avatarı
SosluSoganli
Süper Moderatör
Ad: Burak Sadıkoğlu
Has thanked: 81 time
Been thanked: 53 time

Mesaj gönderen SosluSoganli »

Hakan selam, geçen sezonlarda da senin yaşadığın gibi temaslardan muzdarip biri olarak merak ettim açtım replayi inceledim.
Muhtemelen yaşadığı lagdan dolayı çizgisini anlık kaybediyor yahya ama durum sanki fren noktasına gelmeden sana cep açmış gibi de oluyor. Fakat anlık senin de içeri dalmanla temas yaşıyorsunuz. Bu BMWlerde özellikle viraj ortasında ikili giderken dengeden tutmak baya zor sen de farketmişsindir bunu. Yahya çizgiye dönmekten çok çime kaptırmamak için seni de görerek sağ çizgiye oturmaya çalışıyor. dolayısıyla temas yaşamasaydınız bile orayı iki kişi o hızda ve araçlarınızdaki yalpalanmayla dönmeniz çok zordu. Frenaj noktasını ikili giderken bu tarz eğimli virajlarda kestirmek zor. Gaz-fren ikinizde kontrolsüz gitseniz birinizden biri çime uçacak gibi.
Şimdi kural kısmına gelelim. Her ne olursa olsun arkadaki pilot dikkat etmek zorunda bu durumlarda. Eski mesajlarıma bakarsan ben de çok çektim bu tarz kazalardan ama kural doğru uygulanmış gibi bu sefer. Lag konusunda da dikkatli olmak yine arkadakinin elinde. Örnek olarak iracingçiler bu zıpzıp lagdan ne demek istediğimi anlarlar :) Anlık dalgalanmalara bir çare yok gibi.
Frenaj noktasına konusunda da hadi birbirimizi kırmayalım 8.2b yapsın serkan :P :)

Bana sorarsan, zaten yardırmışsın geliyorsun arkadan, keşke virajı bekleseydin atak için. En kötü çıkışında alırdın erken frenle. :D
https://www.youtube.com/watch?v=eBuph3SXc-4&feature=youtu.be

hakan aslan yazdı:vallelunga icin bana verilen ceza adil degildir ve yalnistir .

soruyorum :

Kullanıcı avatarı
hakan aslan

Dediklerine katilmiyorum. birincisi lag sikintisi var sa o ki internet hizi epey dusuk olmali asetto da olmasi icin ,bunu yonetimin goz onunde bulundurmasi lazim, ikincisi orasi hicbir frenleme ve gaz kesme bolgesi degil ve bmw de o bolgede kontrol sikintim yok olmadi da istersen surup replay olarak da yollarim,AMA EN ONEMLISI yahya cizgi disina cikinca replaye bakarsan aracin on tarafina cizgiye donmeye yonelik hamlesi var,bunu pistin en hizli yerinde arkandaki arac kuyrugunda yaparsan temas olur tum gayretime ragmen, gercek dunyada da bunu yaparsan temas olur, o hizda arac cizgisine kaybediyor ise rakip bu kadar dibinde ve arkasindaysa sonucu boyle olur, buda o temasa sebep oluyor ,,cebi orda kapamak veya araci cizgiye dondurmek ,sadece bu bile benim hakliligimi cikarir, ucuncusu yahya bana cep acmiyor cizgisini kaybediyor, butun bu bunlara ragmen bana verilen cezayi kesinlikle kabul etmiyorum !!! AYRICA: 8.3) Lagdan dolayı oluşan her kazada sorumluluk lag sahibi pilottadır.
SosluSoganli yazdı:Hakan selam, geçen sezonlarda da senin yaşadığın gibi temaslardan muzdarip biri olarak merak ettim açtım replayi inceledim.
Muhtemelen yaşadığı lagdan dolayı çizgisini anlık kaybediyor yahya ama durum sanki fren noktasına gelmeden sana cep açmış gibi de oluyor. Fakat anlık senin de içeri dalmanla temas yaşıyorsunuz. Bu BMWlerde özellikle viraj ortasında ikili giderken dengeden tutmak baya zor sen de farketmişsindir bunu. Yahya çizgiye dönmekten çok çime kaptırmamak için seni de görerek sağ çizgiye oturmaya çalışıyor. dolayısıyla temas yaşamasaydınız bile orayı iki kişi o hızda ve araçlarınızdaki yalpalanmayla dönmeniz çok zordu. Frenaj noktasını ikili giderken bu tarz eğimli virajlarda kestirmek zor. Gaz-fren ikinizde kontrolsüz gitseniz birinizden biri çime uçacak gibi.
Şimdi kural kısmına gelelim. Her ne olursa olsun arkadaki pilot dikkat etmek zorunda bu durumlarda. Eski mesajlarıma bakarsan ben de çok çektim bu tarz kazalardan ama kural doğru uygulanmış gibi bu sefer. Lag konusunda da dikkatli olmak yine arkadakinin elinde. Örnek olarak iracingçiler bu zıpzıp lagdan ne demek istediğimi anlarlar :) Anlık dalgalanmalara bir çare yok gibi.
Frenaj noktasına konusunda da hadi birbirimizi kırmayalım 8.2b yapsın serkan :P :)

Bana sorarsan, zaten yardırmışsın geliyorsun arkadan, keşke virajı bekleseydin atak için. En kötü çıkışında alırdın erken frenle. :D
https://www.youtube.com/watch?v=eBuph3SXc-4&feature=youtu.be

soruyorum :

En son hakan aslan tarafından 03 Haz 2018, 13:29 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
hakan aslan

saolasin. yalniz yerini bulamadim hakem heyetini , tam nereye ,nerde ?
Boundless yazdı:

soruyorum :

Hakan selam

itirazları Hakem Heyetine özel mesaj olarak iletirsen tekrardan inceleme yapılabilir
Kullanıcı avatarı
bugsaka
Ad: Kemal ARSLAN
Has thanked: 11 time

Mesaj gönderen bugsaka »

Selamlar bu ceza konusu neden 2. yarışın başlığında anlayamadım ben.
Live is life...
Kullanıcı avatarı
hakan aslan

cunku cezali isimlerin yazili oldugu yer cevaplara kilitli ve baska nereye yazacagimi bilemedim, bulamadim ....
bugsaka yazdı:Selamlar bu ceza konusu neden 2. yarışın başlığında anlayamadım ben.
Kullanıcı avatarı
Gabriel
Ad: Gabriel Bonacina
Has thanked: 10 time
Been thanked: 16 time

Mesaj gönderen Gabriel »

hakan aslan yazdı:cunku cezali isimlerin yazili oldugu yer cevaplara kilitli ve baska nereye yazacagimi bilemedim, bulamadim ....
bugsaka yazdı:Selamlar bu ceza konusu neden 2. yarışın başlığında anlayamadım ben.

Ozel mesaj olarak itiraz etmen gerekir diye dusunuorum
Kullanıcı avatarı
hakan aslan

tamam da ozel mesaji kime yazacagiz ? nerden ? yardim yerine bakiyorum hakem heyeti vs vs diye bi si yok, foruma bakiyorum goremedim , acaba bi admin de zahmet edip cevap verebilecek mi ? !!
Gabriel yazdı:
hakan aslan yazdı:cunku cezali isimlerin yazili oldugu yer cevaplara kilitli ve baska nereye yazacagimi bilemedim, bulamadim ....

Ozel mesaj olarak itiraz etmen gerekir diye dusunuorum

“SimRacersTR Akademi 7.Sezon” sayfasına dön