Akademi 8. Sezon6. Yarış RaceRoom RaceWay (RR) 23.Ekim.2018

SimRacersTR Akademi 8.Sezon

Moderatör: Moderatörler

Teknik Problem Nedeniyle Kesilen Yarış Ankete

Anket 25 Eki 2018, 13:17 tarihinde bitecek

26.10.2018 Tarihinde yarışın mevcut sırasına göre rolling start olarak başlamasını kabul ediyorum.
9
45%
Yarışın kesildiği andaki sonucu kabul ediyorum ve yarışın tekrarlanmasını yada devam etmesini istemiyorum.
11
55%

Toplam oy: 20
Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
Ad: Mehmet
Has thanked: 215 time
Been thanked: 897 time
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Loading…

6. Yarış RaceRoom RaceWay (RR) 23.Ekim.2018

Mesaj gönderen Aranel Ciryatan »

Resim

RaceRoom RaceWay RR yapımcılarının ürettiği kurgusal bir yarış pistidir. Fransız Alplerinden ilham alınarak kurgulanmıştır.

3.8 km uzunluğunda olan pist iniş çıkışları,kör virajları ve hızlı şikanları ile yarışması çok zevkli bir pisttir.

Raceroom da genel olarak CrewChief uygulaması kullanılmasını tavsiye ediyoruz. Size hem bir mühendis hemde bir spotter gibi destek vermektedir.

Antreman: 20:30-21:30
Sıralama: 21:30 15 dk tek seans
Yarış: 21:45 45 Dakika

Herkese başarılar!
The World is Mine!
Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Loading…

Re: 6. Yarış RaceRoom RaceWay (RR) 23.Ekim.2018

Server bağlantı problemi nedeniyle 23.Ekim.2018 tarihli yarışımız 30.Ekim.2018 tarihine ertelenmiştir.
The World is Mine!
Kullanıcı avatarı
tuyun
Ad: Serkan Türker
Has thanked: 4 time
Been thanked: 5 time

Re: 6. Yarış RaceRoom RaceWay (RR) 30.Ekim.2018

Mesaj gönderen tuyun »

Yarışın tekrarı 30 Ekim'de olacaksa ben katılamayacağım. Yarışta sıkıntı yaşandığında gayet iyi durumdaydım. Umarım başka bir çözüm bulur, bizi mağdur etmezsiniz.
Kullanıcı avatarı
tarcirion
Ad: Özgür Çetin
Has thanked: 37 time
Been thanked: 7 time
İletişim:

Mesaj gönderen tarcirion »

Şahsi fikrim; yarışı direkt bir hafta sonraya ertelemektense erken bir tarihte tekrarlamak. Önümüzdeki salı da sıradaki yarışı yapar, takvimi değiştirmemiş, vakit kaybetmemiş oluruz. Yarışın tekrarlanması ile ilgili olaraksa, her şeyi sıfırdan almak yerine, yarıştaki son pozisyonları baz alarak "rolling start" şeklinde başlanabilir. Ön sıralardaki arkadaşların emeğinin boşa gitmemesi açısından bence bu şekilde başlanmalı. Mesela, yarıda kalan yarış ilk 5 içinde devam edip, yeni yarışta talihsiz bir temas sonucu sonlara düşen bir pilotun hakkı yenmiş olacaktır. Bir de bu hafta için hazırlanmış ama önümüzdeki hafta yarışa katılamayacak ya da aynı konsantrasyonla yarışa katılamayacak pilotlar da olabilir. Şahsen son pozisyonlarımıza göre puanlar verilip, yarış tamamlanmış olarak da sayılabilir. Benim kendi adıma itirazım olmaz. Ben zaten hep son sıralarda olduğum için puan sıkıntım yok zaten :)

Takdir yetkililerin.
Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Loading…

Arkadaslar yönetim ekibi olarak bugun karar verip bilgi paylasicaz. Cuma gunu yaris olmasi durumunda herkes katilma durumunu paylasabilir mi?

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
The World is Mine!
Kullanıcı avatarı
Okan_Kaya
Ad: Okan
Has thanked: 2 time
Been thanked: 2 time

Mesaj gönderen Okan_Kaya »

Bende yorum yapanlarla ayni fikirdeyim yapilan yarisin iptali ve yapilacak bir tekrar durumunda yatista yer alan pilotlarimiza haksizlik olacagi dusuncesindeyim.Yasanan sorun yarisin ilk 5 10 dkkasi icinde olsa tekrar kararina saygi duyardim ama yanlis hatirlamiyorsam yarisin %50 kismi gecilmisti ve gayette temiz ve sikintisiz yaris cikartan arkadaslar vardi...

Onerim yarisin kaldigi durumdan ayarlama yapilarak devam etmesi veya yaristaki son siralamanin finish olarak kabul edilmesi bir haksizliga sebebiyet vermemek icin..

Tabiki karar yonetimindir... Adil bir karar cikacagina eminim
Kullanıcı avatarı
engobwe
Ad: Engin Fırat
Has thanked: 32 time
Been thanked: 5 time

Mesaj gönderen engobwe »

Katılırım cuma günü
Kullanıcı avatarı
Vanquish
Ad: Yunus Emre Al
Has thanked: 4 time
Been thanked: 2 time

Mesaj gönderen Vanquish »

Bende katılırım, daha iyi olur programın ertelenmemesi.
Resim[url=steam://friends/add/'.76561198071283940.']Resim[/url]
Kullanıcı avatarı
racer_arc
Ad: Ali Çağlar
Has thanked: 57 time
Been thanked: 19 time
İletişim:

Mesaj gönderen racer_arc »

Yarışların iptal, erteleme veya tekrar edilmesi şartları önceden organizasyon tarafından belirlenir bu konuda uygulamalar da aslında standartlarla belirlenmiş durumdadır eğer yarışın %50 si geçilmişse o andaki sıralama geçerli olur ve yarışın sonucu olarak kabul edilir. Tekrar edilmesi durumunda ise herşey baştan başlar veya kaldığı yerden kalan zaman ve sıralama aynen devam ettirilir. Biz dün sistemsel bir sıkıntı yaşadık mecburen bir iptal durumu oluştu zaten server ayarları da herzamankinden farklı idi bence yakın zamanda komple tekrar edilmesi daha uygum olacaktır. Cuma günü tekrar edilmesi benim için uygun, hakemlerin kararını şimdiden saygı duyuyorum kolay gelsin
Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Loading…

racer_arc yazdı:Yarışların iptal, erteleme veya tekrar edilmesi şartları önceden organizasyon tarafından belirlenir bu konuda uygulamalar da aslında standartlarla belirlenmiş durumdadır eğer yarışın %50 si geçilmişse o andaki sıralama geçerli olur ve yarışın sonucu olarak kabul edilir. Tekrar edilmesi durumunda ise herşey baştan başlar veya kaldığı yerden kalan zaman ve sıralama aynen devam ettirilir. Biz dün sistemsel bir sıkıntı yaşadık mecburen bir iptal durumu oluştu zaten server ayarları da herzamankinden farklı idi bence yakın zamanda komple tekrar edilmesi daha uygum olacaktır. Cuma günü tekrar edilmesi benim için uygun, hakemlerin kararını şimdiden saygı duyuyorum kolay gelsin

Ali selam, server ayarları konusunda sadece sıralama turlarında hayalet modu açık kalmış durumdaydı. Yarış ayarları aslında standart ayarlarda idi. Yeni sunucuya geçiş yaptığımız için ve QUAL ayarları diğer sunucuda yıllardır aynı kaldığı için burada gözümüzden kaçmış. Pilotlar açısından olumlu fakat gerçekçilik açısından olumsuz bir ayar idi bu. Bu yüzden sıralama turlarının baştan alınması gibi bir durum söz konusu değil. Birazdan bir anket yapıcam ve bu anket sonucuna göre değerlendirme yapacağız. Çünkü yarışın ilk 20 dakikasında yaşanmış bir durum fakat kimsenin bu 20 dakikalık emeğinin teknik problem nedeniyle gitmesini istemiyoruz.
The World is Mine!

“Akademi 8. Sezon” sayfasına dön