Special EventsRR : WTCC 2014 Test Yarışı

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
antking
Ad: Efe Can
Has thanked: 259 time
Been thanked: 354 time

Re: WTCC 2014 Test Yarışı

Mesaj gönderen antking »

ufak bir değişiklik yaptık yarışlar 20 dakika uzunluğunda olucak ve iki yarış arka arkaya yapıcaz bilginize.

ikinci yarışta aynı pist sadece saat olarak akşamüstü saati uygulanıcak. Toplamı hemen hemen 1 saati bulan 2 seans yapmış olucaz
Kullanıcı avatarı
Taner
Süper Moderatör
Has thanked: 247 time
Been thanked: 416 time

Mesaj gönderen Taner »

Bu akşam ilk kez resmi olarak hayata geçireceğiz bu simde bu seriyi. Ben çok keyifli olacağına inanıyorum. Farklı bir lezzet katacak WTCC ligi. RR'un lisanslı bir mod kullanması olayı çok daha ileri boyuta taşıyor.
Kullanıcı avatarı
antking

Mesaj gönderen antking »

akşam güzel bir tecrübe olucak bizim için.

yakıt depolarını doldurmayı unutmayın.
Kullanıcı avatarı
NedimGBT
Ad: Nedim GBT
Has thanked: 135 time
Been thanked: 67 time

Re: RR : WTCC 2014 Test Yarışı

Mesaj gönderen NedimGBT »

raceroom serverlarında sorun var gıbı gorunuyor.
oyunda olan kımse varmı şu an????
Kullanıcı avatarı
antking

Mesaj gönderen antking »

taner pistte diye biliyorum bende giricem şimdi bakıyım.

tsden iletişim kurarız
Kullanıcı avatarı
NedimGBT

düzeldi su an bende pistteyım !
Kullanıcı avatarı
antking

Mesaj gönderen antking »

şifre kondu servera 55555
Kullanıcı avatarı
antking

Mesaj gönderen antking »

Mükemmel, mükemmel, mükemmel...

Dün test yarışımızı 4 arkadaşımız ile gerçekleştirdik. İlk 2 yarışta teknik sıkıntılar yaşadık fakat 3. yarış tam bir mücadele çılgınlığı oldu. Nedim'in piste aşina olması ve aracını iyi tanıması neticesinde 1.liği zorlanmadan aldı. Mustafa'nın kendi teknik sorunlarından kaynaklı bazı bağlantı kopmaları oldu ama son yarışa tamamı ile idrak etti. Benim diskalifiye olmamı fırsat bilip yarışı 3.lük ile tamamladı. Evet diskalifiye oyun bu konuda gerçekten çok katı, gözünüzün yaşına bakmıyor. Mücadeleni yarış sınırları içinde yap diyor. Taner'in aldığı keyif sürüşüne de yansımış olucak ki çok çalışmamasına rağmen 2.liği rahatlıkla aldı.

Buradan çıkardığımız sonuç kesinlikle bu oyun parasını hak ediyor ve WTCC 2015 şampiyonası bizleri bekliyor.

Yarış takvimini çıkartıp gerekli fikir alış verişini yapıp önümüzdeki hafta içi şampiyona ile ilgili detayları açıklayacağız.

Akşam üstü yarışla ilgili bir iki ufak videoda yayınlanacaktır.
Kullanıcı avatarı
NedimGBT

Dün akşamki ufak çaplı etkinlik için emeği geçen herkese teşekkür ederim. 2 Teker videosunu merakla bekliyorum :lol:
Raceroom Hem sürüş fizikleri hemde görseli açısından iyi olan fakat popülaritesi Türkiye de az olan bir sim.
Umarım gelecekteki etkinlikler ile beraber ufak ta olsa Türkiye de bir Raceroom kitlesi oluşturabiliriz.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Arkadaşlar biraz vakit ayırıp Competitions kısmındaki Free olan Dtm araçlarını da test etmenizi tavsiye ederim .
Oyunda birkaç farklı Dtm pakedi var ama Sürüş dinamikleri açısından boş geçilmemesi gerekir bence.
Kullanıcı avatarı
Taner
Süper Moderatör
Has thanked: 247 time
Been thanked: 416 time

Mesaj gönderen Taner »

Öncelikle dünkü test yarışı için en son söyleyeceğimi en başta söyleyeyim; bu simülasyon değerlendirilmeli.
Gelelim teknik kısımlardan aldığımız derslere.
Eksiler ( - ) Artılar ( + )
- Sim içi sohbet kısmı çok zayıf. Burada çok anlık gelen ve göremezseniz kayboaln bir sohbet penceresi mevcut.
+ Sürüş sırasında özür dileyenlerin ve kızanların mesajını net görmediğiniz için konsantrasyonunuz da bozulmuyor.
- Zaman zaman oluşan laglar can sıkıcı.
+ Lagların sebebi sunucu da olabilir.
- Sıralama ya da antrenman turlarından sonra pek zamanınız yok. Onun için özellikle sıralama turlarını sonuna kadar pistte kalarak geçirirseniz yarış setupını yükleyemeyebilirsiniz. Bunun ayrı bir ayarı var mı tam olarak bilemiyorum, belki vardır.
- Pist dışı gezintilerde kum havuzuna düşseniz bile bunun için uyarı veriyor.
+ Sürüş dinamikleri oldukça başarılı.
+ Araç içi konumu sağ sol olarak ayarlanmasa bile görüş açısı oldukça iyi, bütün yolu görebiliyorsunuz viraj girişleri de dahil.
+ FFB oldukça başarılı. Biraz uğraşıp doğru ayarları yapınca gerçekten çok keyifli.
- Pist limitleri çok hafif esnetilebilir. Bazı yerlerde çok katı iken bazı yerlerde çok esnek.
+ Garaj arayüzü bu zamana kadar yarıştığım simülasyonlar içinde en güzeli. Kolayca neyin nerede olduğunu görüyorsunuz.

Dünkü yarışta beynime not aldıklarım bunlar. Bunun dışında gerçek sezona başlamadan önce mutlaka serverdan emin olmamız lazım. Acele etmeden test yarışlarımızı bir süre daha devam ettirelim. Herşey sorunsuz çalışmaya başladığında WTCC 2015 modu ile ligi düzenleyelim.

Yarışa gelince; en sevdiğim pistlerden biri. Özellikle parabolika ( son viraj ) kusursuz bir süspansiyon ayarı ve giriş açısı gerektiriyor. Nedim gayet hızlıydı, yakalamak zordu. Sadece son yarışta biraz yaklaşabildim, o da aracı ve frenleri daha iyi tanımaya başlayınca oldu. Önden çekiş araçlar özellikle süspansiyon setup ı yapmak için beni zorlayan araçlar. Bazı ayarlarda arkadan itişli ile aynı mantıktayken bazır yerlerde tam tersi, bu yüzden biraz zorluyor beni. Sanırım artık pist paketlerini alma vakti gelmiş.
Test yarışlarını biraz daha sık hale getirebiliriz. Böylelikle zamandan tasarruf edip, daha hızlıca bir lig için hazır hale geliriz.

“Special Events” sayfasına dön