2019-2020 GT Masters Ligi7. Yarış Haftası - Spa-Francorchamps 12-16 Nisan 2020

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
Taner
Süper Moderatör
Has thanked: 247 time
Been thanked: 416 time

7. Yarış Haftası - Spa-Francorchamps 12-16 Nisan 2020

Mesaj gönderen Taner »

Dünyanın en ikonik pistlerinden biri Spa'dayız. Arden ormanlarının içinde sıkışmış, kendine has iklimi ile neredeyse bütün pilotların favori pisti.
Sezonun en uzun ve en prestijli yarışı; tam 120 dakika. Pilotların şampiyonadan çok buradaki tek seferlik galibiyete odaklanacağı bu yarış haftasında müthiş bir heyecan bizleri bekliyor olacak.
Endurance yarışı olacağından bir fazladan resmi antrenman seansı eklenmiştir.

Sim yarış vakti: 21:00-23:00
Hava durumu: Bulutlu
Sunucu şifresi: jeanclaudevandamme

-Pilotlar pist üzerinde kurallara uygun davranmalıdır.

-Çıkış turlarında engelleme yapmamaya özen göstermeli ve olası kazalara engel olmalıdırlar.

-Hareketli başlangıç uygulanacaktır.

-Kısa formasyon turu atılacak olup, ekranda belirecek hız grafiğinize dikkat edin. Olası kural ihlalinde ceza almanız yüksek bir ihtimaldir.

-Yarışa katılacak her pilot mutlaka aşağıda belirtilen resmi antrenman seanslarından bir tanesine katılmak zorundadır.

-Antrenman seansları özellikle yarış günlerinin şartlarını simüle eder. Dolayısıyla araç ayarlarınızı en etkin şekilde hazırlayabildiğinizden emin olmak için bu seanslar size büyük katkı sağlayacaktır. Resmi seanslar dışında pist testlere açık olacak ama şartları rastgele oluşacaktır. Bu yüzden resmi antrenman seanslarını kaçırmamanız tavsiye edilir.

Yarış Haftası Programı:

12.04.2020 Pazar
20:00 - Ek Antrenman Seansı - 180 dakika

13.04.2020 Pazartesi
20:00 - 1. Serbest Antrenman - 180 dakika

14.04.2020 Salı
20:00 - 2. Serbest Antrenman - 180 dakika

15.04.2020 Çarşamba
20:00 - 3. Serbest Antrenman - 180 dakika

16.04.2020 Perşembe
19:00 - 4. Serbest Antrenman
20:15 - Sıralama turları 10 dakika ( Sim Saati: 15:00 )
20:25 - Yarış öncesi hazırlık
20:30 - Yarış - 120 Dakika
Kullanıcı avatarı
Taner
Süper Moderatör

Re: 7. Yarış Haftası - Spa-Francorchamps 29 Mart-2 Nisan 2020

Mesaj gönderen Taner »

rezerve
Kullanıcı avatarı
mertcansolak
Ad: Mertcan Solak
Has thanked: 3 time
Been thanked: 10 time
İletişim:

Mesaj gönderen mertcansolak »

Spa'da aydınlatmalar Start-finish haricinde yok. Ayrıca farlar çok fazla aydınlatmıyor. 2 saatlik bir yarış için gece olması mantıklı gelmiyor bana.
umitybekar
Ad: Ümit Bekar
Been thanked: 9 time

Mesaj gönderen umitybekar »

Selamlar,

Mertcan'ın sorusuna bir geri dönüş yapılacak mı, yoksa cevap verilmemesini bir cevap olarak mı algılayalım?
Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
Ad: Mehmet
Has thanked: 215 time
Been thanked: 897 time
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Loading…

Mesaj gönderen Aranel Ciryatan »

Ümit selam, Çeşitli grafik ayarlarında testler yaptık. Araç aydınlatmaları yeterli görünüyor. Amaç farklı deneyimler yaşamak. Tek düze yarışmak eğer sizlerin hoşuna gidiyorsa bu konuda geri bildirim yaparsanız seviniriz.
The World is Mine!
umitybekar

Mehmet selam. Hoşlantı konusunu bıraktım ben tamamen bildiğin üzere. Oyun uyumluluk açısında problemlere sahip olduğu ve bilgisayarları da zorladığı için kuvvetle muhtemel çekince oldu. Ben de o çekince sonucunda bir hamle yapılacak mı yapılmayacak mı kararını merak ettim sadece. Yanıt için teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
Ad: Mehmet
Has thanked: 215 time
Been thanked: 897 time
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Loading…

Mesaj gönderen Aranel Ciryatan »

umitybekar yazdı:Mehmet selam. Hoşlantı konusunu bıraktım ben tamamen bildiğin üzere. Oyun uyumluluk açısında problemlere sahip olduğu ve bilgisayarları da zorladığı için kuvvetle muhtemel çekince oldu. Ben de o çekince sonucunda bir hamle yapılacak mı yapılmayacak mı kararını merak ettim sadece. Yanıt için teşekkür ederim.

Dediğim gibi amaç sadece optimum ayarda pisti ayarlayıp yarışmak ise bunu devamlı yaparız. Bu sefer en hızlı olan daima kazanır. Bana kalsa yağmur çamur her türlü şeyi eklerim sunucuya ama işte bu sefer her pilot isyan ediyor maalesef. Simulasyon yapmaya çalışırken Arcade bir düzen kurmaya çalışıyoruz bir yandan herşeyi optimum düzeyde yaparak.

MertCan gece olmasının mantıklı gelmediğini iletmiş aslında göz yorğunluğundan falan endişe ediyor olabilir.
The World is Mine!
Kullanıcı avatarı
Taner
Süper Moderatör

Mesaj gönderen Taner »

Sim dünyası ciddi bir çeşitlilik ve alternatif gerçeklikleri sunma işini geliştirdi. Dolayısıyla bu değişen şartlara adapte olmak zorundayız. Tek düze bir yarışın yapıldığı üst düzey bir lig kalmadı. Bu yüzden artık biz de bu şartlara alışacağız. Tek düze setup olayı 2-3 sene öncesinde kaldı. Takımlar artık pist ısılarına, olası hava şartlarına ve ani değişen pist durumlarına karşı aksiyonlarını almalı. Buna öngörü, zeka ve taktiksel düşünceler girmektedir. Bunun dışında kalan tek düze sim yarışları artık olmayacaktır. Bu şartlara bir an önce adapte olmanızda fayda vardır görüşündeyim. Önümüzdeki ligler artık bu şekilde olacaktır.
Kullanıcı avatarı
FurkanOzcan
Ad: Furkan Özcan
Has thanked: 228 time
Been thanked: 251 time
İletişim:

Mesaj gönderen FurkanOzcan »

Buradan 1 seneyi aşkın süredir her canlı yayın açtığımızda saldıran OÇ'un Allah belasını versin demek istiyorum. Eğer burayı okuyorsa ona belirtmek isterim ki kendisi anasına bu kadar sövdürüp ortaya çıkmayan omurgasız bir köpek. Dinlene dinlene dövülesi bir işsiz. Sana ettiğim küfürlerin hepsini duysan yaratıcılığıma hayran kalırsın.
umitybekar

Merhabalar,

Acaba TRACK LIMIT cezası DT yerine +5 saniye olarak mı güncellense? Platin lig'de de limitlerde sorun yaşanmış bu yüzden pistin %lik alanı genişletilmişti. Bunda öyle bir seçenek yok sanırım. Belki bu bir tık rahatlatır. Ne dersiniz?

“2019-2020 GT Masters Ligi” sayfasına dön