AC UygulamalarıCrewChiefv4 (sesli uyarı ve bilgilendirme)

Assetto Corsa eklentilerini burada paylaşabilirsiniz.

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
Boundless
Forum Yöneticisi
Ad: Engin
Has thanked: 631 time
Been thanked: 685 time
İletişim:

CrewChiefv4 (sesli uyarı ve bilgilendirme)

Mesaj gönderen Boundless »

RaceRoomda sezon başından beri kullandığımız pit şefi ses eklentisi artık kısmi olarak Assetto Corsa dada çalışıyor.
Sürekli olarak size araç, pist, yarış ve rakipler hakkında sesli olarak anlık bilgi veren bir uygulama.Oyunlara kattığı gerçeklik hissi inanılmaz, Sesli tanıma yöntemi ile sorduğunuz sorulara da cevaplar vermekte.

Programı İndirmek için;
http://crewchief.isnais.de/CrewChiefV4.msi

Ac Kurulumu :
Programı normal bir şekilde kurun (ses paketlerini program içersinden "sound pack download" basarak yükleyebilirsiniz), kurduktan sonra yükleme klasörüne gidin (C: \ Program Files \ britton_it_ltd \ CrewChiefV4 klasörünü kopyalayın ya da nereye yüklü ise) ve CrewChiefEx klasörünü Assetto Corsa Uygulamalar klasörüne (Steam\steamapps\common\assettocorsa\apps\python bölümünün içine) CrewChiefEx klasörüni kopyalamanız gerekiyor.

Oyun içinden en alttaki genel ayarlar kısmından CrewChif uygulamasını aktif edip oyuna girdiğinizdede app menüsünden açmanız yeterli

Programı açıp sağ taraftan AC yi seçip sonra start app düğmenize basmanız gerek sonrasında oyun içinden aktif ettiğinizde yarıştaki sıranızı bayrak uyarılarını sektör sürelerini yakıt durumunu ve daha bir çok bilgilendirmeyi yapıyor.
Assetto Corsada Bizzat yükleyip sizler için denedim :) sorunsuz çalıştı.

Not : bağzı virajlarda FPS sorunu yaşadım ama online kalabalık bir serverda denemiştim. Aynı sorunu yaşayan olursa burdan bilgilendirme yapsın lütfen.

Sensei Arkadaşımızda genel olarak kurulumu anlatmıştı teşekkür ederiz. Kuramayan arkadaşlar bu likten yararlanabilir.
viewtopic.php?f=39&t=401
Kullanıcı avatarı
op7ic
Has thanked: 181 time
Been thanked: 94 time

Re: CrewChiefv4 (sesli uyarı ve bilgilendirme)

Mesaj gönderen op7ic »

Boundless yazdı:RaceRoomda sezon başından beri kullandığımız pit şefi ses eklentisi artık kısmi olarak Assetto Corsa dada çalışıyor.
Sesli tanıma yöntemi ile sorduğunuz sorulara da cevaplar vermekte.

öncelikle hangi paketin yüklendiğine bakmak gerekiyor Ingiliz ingilizcesi[en_GB] mi yoksa Amerikan ingilizcesi mi[en_US] lakin bir adminimiz ses ile komut olayını deneyip sonuç alamadı isim vermiyorum ama bayağı zorlamıştı :D :D aklımdan hiç gitmiyor :D (olay raceroom da geçiyor :D ) işin olayı ingiliz ingilizcesi ile hecelemek gerekiyor water yerine söyler iken woter denilebilmeli yoksa sesli komut algılamıyor. yada encın (engine) der ikende aynı olay geçerli paketin tamınlama sistemine göre aksan kullanmanız gerekiyor.. :mrgreen:
A F F A L T E R B A C H

“AC Uygulamaları” sayfasına dön