AC Uygulamalarıİdeal FOV değerini saptamak

Assetto Corsa eklentilerini burada paylaşabilirsiniz.

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
ahmetis
Ad: Ahmet Demircan
Has thanked: 27 time
Been thanked: 172 time

Re: İdeal FOV değerini saptamak

Mesaj gönderen ahmetis »

Tamamen alışkanlıkla alakalı mesela ben direksiyonu görünce oynayamıyorum :D ayarlardan steering wheel i kaldırıyorum.Elimde bir direksiyon bir de ekranda olunca gıcık oluyorum.
Kullanıcı avatarı
diabolus79
Süper Moderatör
Has thanked: 82 time
Been thanked: 102 time

Mesaj gönderen diabolus79 »

Dün gece @op7ic'e de dediğim gibi eğer ideal FOV'da sürüş yapmak istiyorsanız monitörünüzü olabildiğince kendinize yaklaştırın ki daha yüksek FOV kullanıp biraz olsun klostrofobik hissiyattan kurtulabilesiniz. Bir diğer seçenek de hesaplayıcıda da görüleceği üzere daha büyük monitör kullanmak.

FOV değeri matematiksel olarak bir kesinlik içerdiği için biraz daha artırsam bir şey olmaz dememek lazım, bu durumda oyun içerisinde sağ koldaki uygulamalardan sanıyorum "driver's eye" adında olandan koltuğu ileri geri ayarlamakta fayda var, burada da rehber olarak oyundaki direksiyonla kendi direksiyonunuzu örtüşür duruma getirmeyi hedeflerseniz oldukça tatmin edici bir pozisyon elde edebilirsiniz.

İdeal FOV aslında oyundaki görüş açımızın tam olarak gerçek hayatta alıştığımıza uygun olarak bir pencereden bakmamıza olanak sağlıyor. Böylece hesaplama vb için oyuna uyum göstermek yerine doğuştan öğrendiklerimizi uygular konumda devam ediyoruz. Tabi uzun süre bambaşka şekillerde oyun oynadığımız için hemen alışmak kolay değil ama biraz zaman tanıdıktan sonra her şey çok doğal gelmeye başlayacaktır.

Herkese en azından bir şans verip alışmaya çalışmasını öneririm.
Kullanıcı avatarı
antking
Ad: Efe Can
Has thanked: 259 time
Been thanked: 354 time

Mesaj gönderen antking »

Erşan bu hafta bir deneyimleyim durumu bakalım ne olucak :D
Kullanıcı avatarı
ahmetis
Ad: Ahmet Demircan
Has thanked: 27 time
Been thanked: 172 time

Mesaj gönderen ahmetis »

Biraz uçuk bir video olacak ama buradan ben de fikir vermek istedim :D https://www.facebook.com/FEEDERSportPol ... 385745996/ videoya bakarsanız direksiyonun simde gözükmediği ve kullananın da ekrana mümkün olduğunca yakın ve direksiyonun lmp2 kokpitine uygun bir şekilde ayarlandığını göreceksiniz.Ekranlar zaten kocaman :D en ideali böyle tabi şartlar evinizde ne kadar izin veriyorsa o şekilde deneyebilirsiniz.

Diğer bir yandan sisteme bak arkadaş ya.Bu adamlarla yarışmak sinirimi bozuyor :D
Kullanıcı avatarı
op7ic
Has thanked: 181 time
Been thanked: 94 time

Mesaj gönderen op7ic »

ben zamanında tampon kamerasında çok oynadığım için şimdiki ile alışmak fazla klostrofobik hissiyatı sağlıyor fakat üstüne helicorsa ve gear hudlarını açınca biraz daha rahat hissediyorum. aracı neredeyse hissetmiyorum zaten. TrackIR dönüşlerde yardımcı oluyor ve sürebiliyorum dün bu konuda çok deneme yaptım. fakat gerçekden yavaş sürmek zorunda kalıyorum ciddi anlamda pratik istiyor alışmaya devam. @ahmetis para babacım paraaa

Resim

https://youtu.be/m6irnYdL2Js

videoda birşeyleri kırdım gibi fakat direksiyon sağlam :)
A F F A L T E R B A C H

“AC Uygulamaları” sayfasına dön