Duyurular ve Site HaberleriYeni Lig Deneyimleri Anketi

Sim Racers Türkiye hakkındaki bilgileri bu bölümden takip edebilirsiniz.

Moderatör: Moderatörler

Bir Sonraki Lig Sence Ne Olsun?

Anket 07 Eki 2017, 13:05 tarihinde bitecek

DTM (RaceRoom)
9
18%
DTM92 Sezon 2 (RaceRoom)
2
4%
Audi TT Cup (Assetto Corsa)
3
6%
Honda Civic Tek Marka Kupası (Assetto Corsa)
5
10%
GT2 (Assetto Corsa)
15
29%
Audi TT Cup (RaceRoom)
2
4%
GT3 Sezon 2 (Assetto Corsa)
14
27%
GT3 Sezon 2 (RaceRoom)
1
2%

Toplam oy: 51
Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
Ad: Mehmet
Has thanked: 215 time
Been thanked: 897 time
İletişim:

Yeni Lig Deneyimleri Anketi

Mesaj gönderen Aranel Ciryatan »

Resim

Merhaba arkadaşlar,

Bildiğiniz gibi birçok platformda sizlere yarışlar ve ligler sunmaya çalışıyoruz. Tabii ki herkesin istediğini her zaman maalesef yapamıyoruz, çünkü elimizin altında 3 güzel simülasyon var ve onların bize sundukları imkanlara göre sizlere ligler düzenlemeye çalışıyoruz.
Geçtiğimiz sene anket yönetimi ile lig oluşturmuştuk ve bu ligde katılımın ciddi anlamda yüksek olduğunu gözlemlemiştik. Sizlere daha iyi bir deneyim yaşatmak için tekrar anket yapmak istiyoruz. Bu anket sayesinde önümüzdeki dönemlerdeki liglerimizi şekillendirirken sizlerin de görüşlerini değerlendirmiş olacağız.

Yukarıdaki anket şıklarından yarışmak istediğiniz ve katılımının çok olacağını düşündüğünüz ligi seçmenizi istiyoruz.

SimRacersTR Yönetim Ekibi
The World is Mine!
Kullanıcı avatarı
FurkanOzcan
Ad: Furkan Özcan
Has thanked: 228 time
Been thanked: 251 time
İletişim:

Re: Yeni Lig Deneyimleri Anketi

Mesaj gönderen FurkanOzcan »

Dikkat ederseniz Porsche Cup ilgi çekebildi aslında. Demek ki GT araçlarından oluşan bir tek marka şampiyonası oldukça kaliteli yarışlara ev sahipliği yapabiliyor. Benim önerim GT2 şampiyonası düzenlenmesi Assetto Corsa'da. Hatta Ferrari 458 GT2'nin bulunduğu bir tek marka turnuvası EN AZ Porsche Cup kadar rekabet yaratacaktır. 458 GT2'nin avantajlarına bakacak olursak:

1- Atmosferik motor: Kullanımı oldukça içgüdüsel. Günümüzdeki turbo motorların tork grafiği düz olsa da ben hala atmosferik taraftarıyım. Turbo bana göre haram beygir :D Ayrıca sesi de harika.

2- Ortadan motor: Mid-engine tasarımlar her zaman yarış dünyasında tercih edilmiştir. Motorun ortada olduğu, dolayısıyla ağırlık merkezinin ortaya alındığı bir aracın dengesi her zaman diğerlerine kıyasla daha iyi olmuştur. Viraj çıkışında anlamsız önden kaymalar veya viraj girişinde arkanın kopması gibi sıkıntılar araç düzgün kullanıldığı zaman yaşanmaz (sana diyorum Porsche :D)

3- Downforce: GT3 araçlarına kıyasla biraz daha yüksek downforce'a sahip olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle bu senenin başında gelen bir güncellemeyle aracın önü çok keskinleşti, viraja bu kadar rahat giren bir GT aracı görmedim Assetto Corsa'da. Biliyorsunuz Assetto Corsa'da çoğu pilotun yakındığı bir şeydir viraj girişindeki hissizlik, bu arabada yok.

4- Arkadan itiş: Oylamadaki Audi TT Cup'ı görünce aklıma geldi bu maddeyi eklemek. Audi'yi sürdüğünüzde göreceksiniz ki ön lastikler cayır cayır yanarken arkalar buz gibi kalıyor. Viraj girişinde arkadan, çıkışta önden kayan garip bir araç :D Bu arabada öyle bir sıkıntı yok. Direksiyonu hissizleştiren önden çekiş ya da dört çeker bir sistem yerine güç sadece arka tekerlere aktarılıyor. Bu da bir yarış arabasının olmazsa olmazlarından (LMP1 ve WRC gibi istisnalar hariç).

458 GT2 için sandıklara davet ediyorum herkesi :D
Kullanıcı avatarı
Frtsan
Eğitmen Pilot
Ad: Fırat
Has thanked: 231 time
Been thanked: 282 time

Mesaj gönderen Frtsan »

Furkan çok güzel açıklamış bilgiler için teşekkürler. GT2 ligi yapılırsa ben de katılırım. Ancak Oyumu Raceroom da DTM den yana kullanmak istedim. Çünkü Bu sitenin en önemli farklılıklarından biri çok yönlü olması. Bu çok yönlülüğü bozmamak ve katılımı artırmak için DTM sezonu ya da En azından DTM pistlerinden oluşan bir raceroom sezonu yapılması gerektiğini düşünüyorum. ( Pistlere o kadar para verdim oynamaya devam etmem lazım :) )

Bu arada Open Wheel seçeneği göremedim. Sitede bu yönde talep çoktu. Assetto da Open Wheel de seçenekler arasında olabilir.
Kullanıcı avatarı
FurkanOzcan
Ad: Furkan Özcan
Has thanked: 228 time
Been thanked: 251 time
İletişim:

Mesaj gönderen FurkanOzcan »

Fırat'a katılıyorum. Açıkçası GT2, GT3 ve DTM seçeneklerinden hepsi bana uygun.
Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
Ad: Mehmet
Has thanked: 215 time
Been thanked: 897 time
İletişim:

Mesaj gönderen Aranel Ciryatan »

Furkan GT2 konusunda zaten büyük ihtimalle tek marka üzerine olur. Çünkü araçlar eşit değil GT2'de duruma göre değerlendirme yaparız anket sonucuna göre. :)
The World is Mine!
Nosdam
Has thanked: 16 time
Been thanked: 6 time

Mesaj gönderen Nosdam »

Açık konuşmak gerekirse, otomobil yarışlarından ve tarihinden anlamam. Muhtemelen yanlış algılıyor da olablirim! Bana bu AC 90 lar DTM araçları daha bir erkek işi gibi gözüktü.

https://www.youtube.com/watch?v=gAr5pN8-FEY&t=76s
En son Nosdam tarafından 06 Eki 2017, 15:23 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
car_lover
Süper Moderatör
Ad: Semih Emre
Has thanked: 154 time
Been thanked: 278 time

Mesaj gönderen car_lover »

Bende AC de DTM 90 lardan yanayım.
Kullanıcı avatarı
EmreDFace
Ad: Emre
Has thanked: 18 time
Been thanked: 110 time

Mesaj gönderen EmreDFace »

car_lover yazdı:Bende AC de DTM 90 lardan yanayım.

Sana kesinlikle katılıyorum. Şuan hatırlayamıyorum alternatif araç kaç tane var ama hakikaten raceroomdaki turnuvadan daha mücadeleci ve yüksek katılımın olduğu bir lig olurdu.
Kullanıcı avatarı
Apostt
Ad: Serkan Yalnız
Has thanked: 64 time
Been thanked: 78 time
İletişim:

Mesaj gönderen Apostt »

Raceroom'da DTM serisi gerçekten çekici duruyor, ancak harcanması gerekecek para konusunda isteksizlik yaşanacağı ve bu durumun katılımı azaltacağını düşündüğüm için seçmedim. AC için GT3 Sezon 2'den yana oyumu kullandım çünkü tek marka kupalarını beğenmiyorum, diğer taraftan GT3 araçları birbirine oldukça yakınlar ve çeşitlilik sunuyorlar.

Sim Racers TR platformunu düşündüğümüzde, en çok katılımın ve rekabetin olacağı seriyi hayal ederken benim aklıma AC'de gerçekleştirilecek bir multiclass seri canlanıyor. Farklı yetenek ve lisans seviyesindeki kişiler farklı araçlar ile rekabet edebileceği, daha çok katılımcının içinde bulunmak isteyeceği bir seri oluşturabiliriz. Hali hazırda Akademi sezonunda da AC tercih edildiği için, çoğu katılımcı açısından ek bir yatırım yapılması da gerekmeyecek.

Aslında geçtiğimiz GT3 sezonu öncesi konuşulan, GT3 + GT4 araçlarının beraber kullanılacağı ve her takımın da bir GT4 araç barındırması zorunlu kılan konsept, platin ligde daha profesyönel bir anlayış ile uygulanabilir.
Kullanıcı avatarı
Ahmet Tokmak
Ad: Ahmet Tokmak
Has thanked: 53 time
Been thanked: 84 time

Mesaj gönderen Ahmet Tokmak »

Ben de seride kararsız kalmakla beraber raceroomdan yanayım. Yeni bir oyun ve paket halinde tek seferde alınırsa özellikle dtm gayet uygun herkesin karşılayabileceğini düşünüyorum. Assetto ve Raceroom iki oyunda da modları denemedim ama grafik ve fizik olarak Raceroomun bi kaç adım önde olduğunu düşünüyorum

“Duyurular ve Site Haberleri” sayfasına dön