Sim Racing DonanımlarıDFGT Pedal Titremesi Arızası

Sim Racing donanımları hakkında her şey.

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
op7ic
Has thanked: 181 time
Been thanked: 94 time

DFGT Pedal Titremesi Arızası

Mesaj gönderen op7ic »

beyler sorunu gif olarak gösterdim böylece yüklemesi kolay ve kotadan yemeyecek bir şekilde problemi anlatıyor.. bu pedal da titreme problemini şuan için fiziki olarak çözmenin imkanı yok çünkü ince saplı tornavida ile yeteri kadar kuvvetli dönmüyor yani doğal olarak pedal sistemini açıp içini temizleyemiyorum frene hafif bastıkdan sonra bu şekilde titremeye devam edip oyunda aracın hızını düşürüyor ve aynı şekilde gaz a dokonunca da bu titremeyi daha fazla alıyorum böylece araç gaz yemiyor ve hızdan düşüyor. sorum ise şu bu problemi yazılımsal olarak halleden birisi var mı ?

Resim
A F F A L T E R B A C H
Kullanıcı avatarı
pretiumdoloris
Ad: Alper
Has thanked: 5 time
Been thanked: 4 time

Re: DFGT Pedal Titremesi Arızası

Mesaj gönderen pretiumdoloris »

aynı sorunu ben de g27de yaşıyorum malesef. teknik ve kalıcı bir çözüm bulamadığımdan dolayı, kullandığım simülasyon ya da oyunun kontrolcü ayarlarından deadzone'u yeter miktarda yapılandırarak idare etmeye çalışıyorum.
Kullanıcı avatarı
op7ic

Mesaj gönderen op7ic »

pretiumdoloris yazdı:aynı sorunu ben de g27de yaşıyorum malesef. teknik ve kalıcı bir çözüm bulamadığımdan dolayı, kullandığım simülasyon ya da oyunun kontrolcü ayarlarından deadzone'u yeter miktarda yapılandırarak idare etmeye çalışıyorum.

ben çözümü buldum pedal sistemini açıp içindeki ölen böcekleri temizledim ve vidaladım şuanda oldukça iyi durumda fakat G27 için ise kesin birşey söyeleymeceğim.
A F F A L T E R B A C H
Kullanıcı avatarı
pretiumdoloris

"radyatöre yapışan böcekler" misali yani. anlıyorum hocam, ilk fırsatta ben de deneyeceğim. teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
op7ic

Mesaj gönderen op7ic »

pretiumdoloris yazdı:"radyatöre yapışan böcekler" misali yani. anlıyorum hocam, ilk fırsatta ben de deneyeceğim. teşekkürler.

temizliğini iyi yap derim. hava püskürtücü var ise onuda dozunda kullan pedallarını ayrı ayrı çıkartıp takabiliyor isen onlarıda temizle derim.
A F F A L T E R B A C H
Kullanıcı avatarı
serkan kaplan
Süper Moderatör
Has thanked: 111 time
Been thanked: 172 time

Mesaj gönderen serkan kaplan »

g27 pedal titremesi benimde başıma gelen bir problemdi numan'ın dediği gibi içini açıp sensör bölümünü temizleyince sorun kalmıyor.

https://www.gtplanet.net/forum/threads/ ... rs.247510/ pedal temizliğiyle ilgili güzel bir rehber.
Kullanıcı avatarı
diabolus79
Süper Moderatör
Has thanked: 82 time
Been thanked: 102 time

Mesaj gönderen diabolus79 »

Benim G27'de de aynı sorun oluyordu, pedallardaki potları sökmek yerine kabloların bağlandığı yerdeki açıklıktan kontak temizleyici ile de temizleyebilirsiniz, hem görece olarak tozlanmaya karşı ince bir film tabakası da oluşturduğu için uzun aralıklarla yenilemek yeterli oluyor.

Şunun gibi bir ürün kullanıyordum ben: http://www.hepsiburada.com/motip-kontak ... ev04000569
Kullanıcı avatarı
pretiumdoloris

konuyu açan arkadaştan ziyade ben faydalandım sanırım bu başlıktan. teşekkürler gerçekten.
Kullanıcı avatarı
op7ic

Mesaj gönderen op7ic »

pretiumdoloris yazdı:konuyu açan arkadaştan ziyade ben faydalandım sanırım bu başlıktan. teşekkürler gerçekten.

pedalları temizledikden sonra oyun içerisinden yeniden kalibrasyon yap fark ediyor... bana fren yumuşak gelmişti yeniden kalibre ettim eskisi gibi oldu rayına oturttum haberin olsun.
(assetto corsa)
A F F A L T E R B A C H
Kullanıcı avatarı
pretiumdoloris

op7ic yazdı:
pretiumdoloris yazdı:konuyu açan arkadaştan ziyade ben faydalandım sanırım bu başlıktan. teşekkürler gerçekten.

pedalları temizledikden sonra oyun içerisinden yeniden kalibrasyon yap fark ediyor... bana fren yumuşak gelmişti yeniden kalibre ettim eskisi gibi oldu rayına oturttum haberin olsun.
(assetto corsa)

eyvallah hocam. temizlikten sonra bir yeniden kalibre edeyim bakalım. fren deadzone'lu bu haliyle beni de pek tatmin etmiyor açıkcası.

“Sim Racing Donanımları” sayfasına dön