Sim Racing DonanımlarıOculus Rift

Sim Racing donanımları hakkında her şey.

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
diabolus79
Süper Moderatör
Has thanked: 82 time
Been thanked: 102 time

Oculus Rift

Mesaj gönderen diabolus79 »

Tam simracing donanımı olmasa da kullanım alanı bakımından simracing için biçilmiş kaftan olan Oculus Rift'i kullanan veya deneyen var mı aramızda? Baya yorumları inceledim, mide bulantısı yapma ihtimali var, güçlü makine istiyor, uzun süreli kullanımda ter içinde bırakıyor, çözünürlük ve "screen door effect" dedikleri göz önünde bir perde varmış gibi görme problemleri can sıkıcı olsa da çok içim gidiyor alete.

Amazon'da 400 dolara düşmüş durumda şu an touch controller ile paket halinde, fazla fazla aldıkları vergi depozitosu ve kargo ile beraber 630 dolar civarına geliyor, muhtemelen vergi için kesilen para iade olur diye gazlıyorum kendimi ama bir yandan da ne gerek var modundayım.

Ben zehri vermiş olayım belki birileri almak ister: https://www.amazon.com/gp/product/B01LY ... X0DER&th=1
Kullanıcı avatarı
EmreDFace
Ad: Emre
Has thanked: 18 time
Been thanked: 110 time

Re: Oculus Rift

Mesaj gönderen EmreDFace »

Bana bunlarla gelirsen sonucu biliyorsun abi.
Kullanıcı avatarı
Frtsan
Eğitmen Pilot
Ad: Fırat
Has thanked: 231 time
Been thanked: 282 time

Mesaj gönderen Frtsan »

Oculus rifti kick starter projesi oldugundan beri takip ediyirum. Hatta oncesinde sony nin bir gozlugu vardi keske bu tarz bir teknoloji olsa diye hayaller kuruyordun. Elimde gear vr ve note 5 var. Bunlari kullanarak bilgisayarda assettoyu vr modunda oynamaya calistim ancak gercekten ugrastiriyor. Ne yazik ki yapamadim ve ugrasmayi biraktim. Daha once free track ile kafamda ledler ile yarismistim. O da keyifli olsada boyunu surekli sabit tutmak boynumu mahfetmisti. Ayrica forcefedbackli bir direksiyonum o zamanlar olmadigi icin arac kayiyor mu kafami mi ceviriyorum anlayamiyordum.

Ben sahsen sonraki jenerasyonu bekleyecegim. Satis oranlari ve teknoloji gelistikce kullanmasi kolaylasacaktir. Belki gtr 3 tam vr destekli cikar:) 4k ekranlar ve mide bulantisina tam cozum getirmeleri gerekiyor. Tabii kablolardan kurtulmak da iyi olacaktir.

Bir ara kafayi kirip 3 projeksiyonla dev ekran yapmayi planlamistim. Ama maddiyat el vermemisti. Bu kadar konustum yillardir arastiriyorum ancak hala 21.5 inch 60hz bir monitorle yarismaktayim:)
Kullanıcı avatarı
diabolus79
Süper Moderatör
Has thanked: 82 time
Been thanked: 102 time

Mesaj gönderen diabolus79 »

Frtsan yazdı:Oculus rifti kick starter projesi oldugundan beri takip ediyirum. Hatta oncesinde sony nin bir gozlugu vardi keske bu tarz bir teknoloji olsa diye hayaller kuruyordun. Elimde gear vr ve note 5 var. Bunlari kullanarak bilgisayarda assettoyu vr modunda oynamaya calistim ancak gercekten ugrastiriyor. Ne yazik ki yapamadim ve ugrasmayi biraktim. Daha once free track ile kafamda ledler ile yarismistim. O da keyifli olsada boyunu surekli sabit tutmak boynumu mahfetmisti. Ayrica forcefedbackli bir direksiyonum o zamanlar olmadigi icin arac kayiyor mu kafami mi ceviriyorum anlayamiyordum.

Ben sahsen sonraki jenerasyonu bekleyecegim. Satis oranlari ve teknoloji gelistikce kullanmasi kolaylasacaktir. Belki gtr 3 tam vr destekli cikar:) 4k ekranlar ve mide bulantisina tam cozum getirmeleri gerekiyor. Tabii kablolardan kurtulmak da iyi olacaktir.

Bir ara kafayi kirip 3 projeksiyonla dev ekran yapmayi planlamistim. Ama maddiyat el vermemisti. Bu kadar konustum yillardir arastiriyorum ancak hala 21.5 inch 60hz bir monitorle yarismaktayim:)

Ben de hep sonraki nesil bekleme taraftarıydım da bekle bekle kim bilir ne zaman çıkacak, çıkacak ürün nasıl bir işlemci/gpu isteyecek gibi şeyler de kafarmı kurcalamıyor değil, fiyat çok iyi geldi bana ama hiç deneyimim yok, mide bulantısı problemi yaşarsam çöp olacak resmen. Senin 3 projeksiyon hikayesi gibi araştırırken/beklerken zaman geçip gidiyor, öte yandan simcacing'in cüzdanda açtığı delik git gide büyüyor :)
coolTurk

Mesaj gönderen coolTurk »

Oculus rift hayranı ve isteyen biri olduğum içinmidir bilemedim ama bende bir tane alayım diyorum.Baş ağırısı, mide bulantısı gibi şeylerden korktuğumdan yaklaşamıyorum.Gerçi evde 3d tv var ve birkaç kez film izlemişliğim var.Mide bulantısı yapmasa da geçici görme bozukluğu yaşamıştım.Gözlerimle bir yere odaklanamıyordum.Bence beklemek çok daha mantıklı olacaktır, sonraki nesilleri.Fiyat böyle eksiye düştüğüne göre yeni cihazlar için geri sayıyor olmaları muhtemel
Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
Ad: Mehmet
Has thanked: 215 time
Been thanked: 897 time
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Loading…

Mesaj gönderen Aranel Ciryatan »

Mide bulantısının sebebini gidermek için hareketli bir cocpit atlanız lazım. Yoksa beyniniz oyundaki hareketi vücutta hissetmediği için o mide bulantısı oluyor ve bildiğim kadarıyla tek çözüm hareketli cocpit
The World is Mine!
Husnu
Has thanked: 37 time
Been thanked: 57 time

Mesaj gönderen Husnu »

Oculus Rift bizim ekipten bir arkadaşta mevcut ve kendisi çok memnun. Mide bulantısı olayı kişiden kişiye değişiyor. Ayrıca şu an kullanan arkadaşımıza gelmeden önce cihazın gelmesine aracı olan arkadaşımız da kullandı. İkisinin de yaptığı yorum derinlik hissiyatının çok farklı olduğu. Gerçekten aracın içinde olduğunuzu hissettiriyormuş. Çözünürlük şimdilik düşük. Bu tarz detaylara çok dikkat eden biri için sıkıntı olabilir. FOV ve çözünürlük biraz daha yüksek olsa çok güzel cihaz. Merak ettiğim için sipariş verdim. Eğer beğenmezsem başka bir arkadaşa göndereceğim . Deneyimleri paylaşırım.
Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
Ad: Mehmet
Has thanked: 215 time
Been thanked: 897 time
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Loading…

Mesaj gönderen Aranel Ciryatan »

Husnu ürün geldiğinde bir inceleme videosu çekme şansın olursa paylaşılması konusunda destek oluruz. :) Merak eden SimRacer lar için güzel bir bilgi kaynağı olur.
The World is Mine!
Kullanıcı avatarı
Boundless
Forum Yöneticisi
Ad: Engin
Has thanked: 631 time
Been thanked: 685 time
İletişim:

Mesaj gönderen Boundless »

Öide bulantısı ve baş dönmesi bünueden bünyeye değişiyor. 3D tv yi devamlı kullanıyorum ve herhangi bir baş dönme veya mide bulantısı hiç olmadı ama bağzı arkadaşlarım 10dk dayanamıyor. HTC cihazıyla yaklaşık 1 saat oyun oynadım hiç bir sorun olmadı çokta keyif aldım hatta adamla anlaşmıştık direksiyon ve standı götürecektik adam ac yi kuracaktı orda deneyecektik ama fırsat olmadı bir türlü. Erşan sana katılıyorum bu arada sonraki versiyon sonraki versiyon derken bu işin sonu yok. Sonraki versiyonun sonraki versiyonu daha iyi olur ama bekle bekle 50 yaşında alırız heralde :)
Kullanıcı avatarı
antking
Ad: Efe Can
Has thanked: 259 time
Been thanked: 354 time

Mesaj gönderen antking »

Fiyat gerçekten çok çok iyi ama ben uzun yarışlarda sıkıntı yaşatacağını düşündüğüm için bulaşmıyorum hiç. Hem o kafamdaki ağırlık hem gözlerimin yorulması. Benim için şu an şart değil.

“Sim Racing Donanımları” sayfasına dön