2015 - 2016 Marcas Pist ŞampiyonasıHockenheimring Sezonun Son Yarışı (Hikaye ve Röportajlar-09.04.2016)

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
antking
Ad: Efe Can
Has thanked: 259 time
Been thanked: 354 time

Hockenheimring Sezonun Son Yarışı (Hikaye ve Röportajlar-09.04.2016)

Mesaj gönderen antking »

[font=Comic Sans MS]Evet! O an geldi şampiyonun belli olduğu 2. ile 3.ün bu yarış sonunda belli olacağı son etap olan Almanya'dan herkese merhaba.[/font]

Hava şu anda parçalı bulutlu 9 derece. Buradan canlı olarak pisti görebilirsiniz.

Hemen hemen bütün yarışçılar pistte antremanlarını tamamladı. Erşan ufak bir fark ile Engin'in önünde görünüyor. Serkan halen piste çıkmadı. Eğer Semih podyumu istiyorsa bundan daha iyisini yapması gerekli. Kulağımıza gelen bir habere göre Semih kayıt dışınnda 1.50'nin altında dönmüş. Ama bunu piste yansıtması gerekli. ACTR takımı sıralama için ilk 5 içinde yer alıcak gibi duruyor.

Orta sırada birbirine çok yakın dereceler görüyoruz. Mücadele dozu yüksek olacak gibi görünüyor.

Erşan yarış öncesi bizlerleydi.

-Şu an ki dereceniz yeterli gibi görünüyor podyum için bunu yarışa yansıtabilicek misiniz ?

-Açıkçası bu tarz dereceleri sezon boyunca hep yaptım ama sonuca yansımadığı hepimizin malumu, hotlap ile yarış çok farklı; önünüzde araç yok, çizgi optimum, lastikler tam performanslı çalışıyor vs. Yarış içerisinde ise küçük hata ve temasların affı yok. Baya antrenman yaptım ama hard lastikler ile tutunmakta zorlanıyorum, spin vb. bir aksilik kurbanı olmadan iyi bir yarış çıkartarak sezonu tamamlamak istiyorum.

-Aslında çok da kötü değil yarışlarınız sonuncuyu saymazsak. Ama baskı altında hata yapma oranınız çok yüksek görünüyor.

-Baskı altında hata yapmaktan ziyade yarış tecrübem az diye düşünüyorum zira çok az yarışta baskı hissedeceğim pozisyon oldu, genelde puan kayıplarını soğuk lastikle gaza fazla yüklenmek veya küçük temaslar sonucu atılan spinler gibi basit hatalar sonucunda yaşadım.

-Teşekkürler yarış öncesi açıklamalar için başarılar.
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Gelişmeler ve yarış sonu röportajlar ile tekrar burada olucaz.

Sizi ACTR ekibinin antreman görüntüleri ile baş başa bırakıyoruz.
https://youtu.be/t6AeoqwTlJY

Sizde yayınlanmak isteyen görüntülerinizi videolarınızı bize ulaştırabilirsiniz.
[align=center]#YARIŞ SONU#[/align]

Ve Almanya etabı ile sezonu tamamladık. Çok ilginç bir yarış oldu desek yanlış olmaz. Yaşanan kazalar ve diskalifiyeler podyuma direk yansıdı. Serkan ne kadar bu yarışı tamamlayamasada 1.liği önceki haftadan garantilemişti. Hemen arkasından Erşan 2.liği alırken, takım arkadaşı Engin'in desteği ile (!) Semih de 3. olarak şampiyona sonunda podyuma çıktı.

Yarışta hırs o kadar belirgindi ki 1.51'in altında tam 6 adet derece vardı. Güzel bir yarış bizi bekliyordu. Ama kimse cezaları hesaba katmamıştı.

EVC takımından Erşan podyum için en azından Semih'in önünde bu yarışı tamamlamalıydı. Erşan sıralama da bunu başardı. Attığı 1.50.514 derecesi ile diğer rakibi Engin'in hemen arkasında 2. olarak yarışa başladı. O kadar rahat bir yarış geçti ki Erşan için şampiyonayı 2. bitirmek için hiç zorlanmadı desek yeridir. Kendisini buradan bir kez daha tebrik ediyoruz. Emre her yarış biraz daha üstüne koyarak ilerlediğini sıralama turlarında yapmış olduğu derece ile gösterdi. Tabi üst sıraların ateşli ve birbirine yakın olması ona start için sadece 9.luk getirdi. Emre 2.tur ilk virajda hızını iyi ayarlayamadı ve spin atıp sonunculuğa kadar geriledi. Hızlı toparlayan ve iyi de bir tempo yakalayan Emre hata yapmadan yarışı 7. olarak tamamladı. Balcis ise alıştığımızdan uzakta 11. olarak kötü bir derece ile yarışa başladı. Yarışın başında önce Mehmet ile ardından Efe Can ile temas yaşıyarak çok fazla sıra kaybetti. Baya geç ritim tutturan Balcis yarışta diskalifiye olan araçlarında etkisi ile de yarışı 8. olarak tamamladı.

Dream takımında takım şampiyonluğu için çok önemli bir yarıştı. Sıralama turları sonucunca Serkan 3. Taner 7. ve Emin 14. olarak yer buldular. Serkan kalkışta yerini korudu ancak ilk turun son virajında pist dışına taşarak ceza yedi ve geride kaldı. Tam tekrar istediği pozisyona geliyordu ki tekrar ceza yedi ama bu sefer durmadığı için yarıştan diskalifiye oldu. Taner iyi bir çıkış yakaladı ancak Alper'in içeriye fazla girmesinden dolayı spin atarak son sıraya düştü. Takımının puana ihtiyacı vardı ve 9.luğa kadar yükseldi. Fakat Serkan'ın yarışın başında yaptığı hatayı 10. turda yaparak oda yarıştan diskalifiye oldu. Sanki bir komplo vardı en azından puan almak için bastıran Emin yakıtını iyi hesaplayamadı ve son turda yakıtı biterek o da diskalifiye oldu. Takımın son yarışta ki tek puanını Adnan elde etti.

Hawk takımı 2 pilot ile piste çıktı onlar için bu son yarış tecrübe olmaktan öteye gidemedi. Alper piste alışamadığını her fırsatta dile getirdi ve bu sıralama turlarında ki derecesine de yansıdı. Yarışa 8. olarak başladı. 8.liği çok uzun sürmedi sıralamanın aksine daha istekli görünen Alper 3.lüğe kadar yükseldi. Lastikleri çabuk tükenen ve üst üste hata yapan Alper yarışı 5. olarak tamamladı. Uğur 12. olarak başladığı yarışta iyi bir start ile 8.liğe kadar yükseldi. Virajları çok fazla kestiği için çok fazla zaman kaybetti. Yarışı diskalifiye araçlar sayesinde 9. olarak tamamladı.

Şampiyondan bahsedelim birazda. ACTR takımı gerçekten neredeyse her yarışta eksiksiz olarak yer aldı. Belki de takım şampiyonluğunun en büyük belirleyicisi bu oldu. ACTR bu yarışta neden Semih'i de podyuma dahil etmeyelim dedi ama Engin'in diskalifiye olması tüm planları alt üst etti. Semih'i podyuma sokan ACTR Engin'i podyum dışında bıraktı. Engin pole pozisyonunda çıktı yarışa ve yarış başından itibaren farkı açmaya başladı. Diğer yarışçıların yaptığı gibi son turda virajı kesti cezaya uymadı ve diskalifiye olarak hayallerini bıraktı. Semih çıkardığı temiz yarışla şu an ki yerini sonuna kadar hak ediyor. Neredeyse damalı bayrağı ilk o görücekti. Ama bir hata yarışı 2. olarak bitirtti. Mehmet genel olarak iyi bir yarış çıkarttı. Bir kaç tur boyunca Dream ekibinden Adnan ve Serkan ile ciddi bir mücadeleye girdi. Devamında Serkan'ın diskalifiye olması ve Adnan'ın hatalarını fırsat bilerek önlerine geçti. Yarışı podyumda bitiren bir diğer ACTR pilotu oldu. Orta sıraların vazgeçilmez ismi Efe Can o kadar iyi derece arasında kendisi için iyi sayılacak bir derece yapmasına rağmen yarışa 10. olarak başladı. Balcis ile teması dışında temiz bir yarış çıkaran Efe Can Alper'i geçip 5. liği alabilecekken yaptığı hatadan dolayı 6. olarak kaldı ve yarışı bu şekilde bitirdi.

[align=center]Şampiyon ACTR'yi bir kez daha tebrik ederek başarılarının devamını diliyoruz.[/align]

[align=center]#RÖPORTAJLAR#[/align]

-Şampiyon bizimle beraber; Merhaba şampiyon. 1.lik garanti olduğu için bu yarışa pek asılmadın galiba. Bir de ceza yiyip diskalifiye olman bu yarışı hiç önemsemediğini düşündürdü.

-Merhaba. Öncelikle şampiyon olup olmamamı umursamadan her yarışa kazanmak için çıkıyorum. Final yarışı benim için tamamen şansızlıktan ibaretti. Yarışı kazanacak hıza sahip olduğumu düşünüyordum ama beklemediğim bir şekilde ceza yedim ve ne olduğunu anlamadan diskalifiye oldum hepsi bundan ibaret.

-Şampiyonluğunuzu tebrik ediyoruz ve öküz altında buzağı aramadan, yeni sezonda görüşmek dileği ile diyoruz.

-Teşekkür ederim.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________
-Herhalde sezonun Emre'den sonra en talihsiz ismi Engin. Hoşgeldin, podyumu kaçırdın ceza ile ilgili bir sıkıntı oldu sanırım.

-Yarışa çok iyi hazırlanıp sıralamada 1. olmayı başardım. Start ışıklarının sönmesi ile iyi bir başlangıç yapıp Erşan ile arayı açmaya başladım. Bir anlık arabanın kaymasıyla çok hafif şekilde yol dışına çıktım ve hakemler ile ilgili problem yaşadık. Son yarışta kurallarda yapılan bu değişikliğin kurbanı olduk. Genel klasmanda 2. olmayı beklerken 4. oldum. Erşan ve takım arkadaşım Semih'i tebrik ediyorum. Takım olarak 1. olmamız en büyük tesellim oldu.

-Gerçekten biz de şaşırdık. Garanti görünüyordu 2.lik bizce ama beklenilmeyen aksilikler olabiliyor yarışta. Son yarış bitmeden ne olacağı belli olmuyor.

-Evet bu tarz yarışlarda biraz da şansın yanımızda olması gerekiyor. Her an sıralama değişip beklenmedik sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Artık önümüzdeki sezon çok daha dikkatli olup aynı hatalara düşmemek lazım.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________

-Beklenilenden çok daha kolay podyuma çıkan Semih bizimle. 3. olmak için hesaplar yaparken, çok kolay bir 3.lük elde ettiniz. Takım arkadaşınız Engin'in de katkısı büyük neler söylemek istersiniz ?

-Öncelikle Engin için çok üzüldüğümü söylemek isterim. Biz Erşan ile kapışırken arayı baya açmıştı birincilik kesin gibiydi. Ben de bu yarışa çok iyi hazırlanmıştım, antreman turlarım da 49 lu bir derece yapmayı başardım fakat sıralamaya acele ile (M) lastiklerle çıktığımı fark edemedim. Yarışta sıra kazandım 10 saniyeliğine de olsa 2. oldum. Üst üste yaptığım hatalarla avantajımı kaybettim. Sonunda turnuvada 3. oldum. Çok zevkli bir seri oldu Serkan'a tebrikler çok temiz bir şampiyonluk aldı. Önümüzdeki turnuvada daha iyi bir yerde olacağımı umuyorum.

-Sizi tebrik ediyoruz. İleride çok daha çekişmeli yarışlar bizleri bekliyor gibi görünüyor.

-Kesinlikle haklısınız. Ben teşekkür ederim.

-Şampiyon takımın kaptanı Mehmet ile beraberiz öncelikle tebrik ederiz. Sezonu ve nasıl şampiyon oldunuz kısaca bahseder misin ?

-ACTR ekibi olarak düzenli yarışıyor olmamız bizi takımlar şampiyonluğuna götüren en önemli unsurdu. En büyük rakibimiz Dream ekibi aslında çok fazla yarış bırakması nedeniyle sadece Serkan'ın omuzlarında puanları topladı. O yüzden arada bu kadar fark olması normal. Çünkü ACTR ekibi olarak neredeyse her yarışta ilk 5 içinde yer aldık. Yeni sezonda yeni takım adımız ile daha iddialı olacağız.

-Kendinize güveniniz tam ama bu kadar emin olmayın. Diğer takımlar sezon sonlarına doğru çok iyi transferler yaptı.

-Alper ve Adnan gerçekten tecrübeli rakipler. Ayrıca DTM ligine yeni katılan bir sürü arkadaş var. Test yarışları biraz durumu belirleyecek diye düşünüyorum. Fakat ekip olarak yine sıkı çalışma ve takım ruhu ile başarıyı elde edeceğimizi düşünüyorum. Ekip arkadaşlarıma bu konuda güvenim sonsuz.

-Bu arada yeni takım ismi dediniz yeni bir yapılanmaya mı giriyorsunuz ?

-O da Sürpriz olarak kalsın

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Sezonun son yarışından görüntüler

https://youtu.be/yZ4uUCZhS9A
En son Emin Babaoglu tarafından 09 Nis 2016, 13:08 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Sebep: Yazım hataları v4
Kullanıcı avatarı
Boundless
Forum Yöneticisi
Ad: Engin
Has thanked: 631 time
Been thanked: 685 time
İletişim:

Re: Hockenheimring Sezonun Son Yarışı

Mesaj gönderen Boundless »

Efe teşekkür ederiz güzel özetlemişsin. arkadaşlar sezonun son yarışından önce herkese teşekkür ederiz zaman ve emeklerinizi ayırdığınız için uzun bir şampiyona oldu ve sonuna geldik. Temiz bir yarış olsun bel altı vurmak yok herkese başarılar :)

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
AlperAkbilgi
Süper Moderatör
Ad: Alper
Has thanked: 302 time
Been thanked: 131 time
İletişim:

Mesaj gönderen AlperAkbilgi »

Ben de kayıt dışı 1:30larda dönüyorum 8-)
Kullanıcı avatarı
antking

Mesaj gönderen antking »

AlperAkbilgi yazdı:Ben de kayıt dışı 1:30larda dönüyorum 8-)

kayıt dışı derken, cut değil. Hotlap :)
Kullanıcı avatarı
AlperAkbilgi
Süper Moderatör
İletişim:

antking yazdı:

Biliyorum takılıyorum sadece :) . hockenheim bana ters geldi 1:52 nin altına inemiyorum. 1:30 küsü yaptım server cut saymadı banane :D . Pistte açık varsa benim mi suçum. :twisted:
Kullanıcı avatarı
antking

Mesaj gönderen antking »

AlperAkbilgi yazdı:
antking yazdı:

Biliyorum takılıyorum sadece :) . hockenheim bana ters geldi 1:52 nin altına inemiyorum. 1:30 küsü yaptım server cut saymadı banane :D . Pistte açık varsa benim mi suçum. :twisted:

Senin suçun değil ama saymamış neticede :lol: Bende 1.52de takıldım ne kadar zorlasamda yemiyor.
Kullanıcı avatarı
AlperAkbilgi
Süper Moderatör
İletişim:

antking yazdı:
AlperAkbilgi yazdı:
antking yazdı:

Senin suçun değil ama saymamış neticede :lol: Bende 1.52de takıldım ne kadar zorlasamda yemiyor.

yoo saydı listede en başa da oturdum. Biri silmiş. kim acaba? :evil:
Kullanıcı avatarı
antking

Mesaj gönderen antking »

AlperAkbilgi yazdı:
antking yazdı:
AlperAkbilgi yazdı:
antking yazdı:

Geçerli rakamlarla gel bize :D
Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
Ad: Mehmet
Has thanked: 215 time
Been thanked: 897 time
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Loading…

Mesaj gönderen Aranel Ciryatan »

AlperAkbilgi yazdı:
antking yazdı:
AlperAkbilgi yazdı:
antking yazdı:

taş bana geldi sanırım ahaha :D yok silmedim tabii ki sistem invalid olarak güncellemiş turu
The World is Mine!
Kullanıcı avatarı
AlperAkbilgi
Süper Moderatör
İletişim:

Hain server. DDos saldırısını hak etti. :p

Kaç tur olacak bu yarış? ona göre hazırlık yapayım.

“2015 - 2016 Marcas Pist Şampiyonası” sayfasına dön