2016 DTM Şampiyonası7. Yarış Red Bull Ring 18.08.2016

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
Emin Babaoglu
Moderatör
Ad: Rustoocas
Has thanked: 195 time
Been thanked: 295 time
İletişim:

7. Yarış Red Bull Ring 18.08.2016

Mesaj gönderen Emin Babaoglu »

Arkadaşlar sponsor logosuz yeni skin paketini indirmeyi unutmayın lütfen
http://www.mediafire.com/download/mm8ow ... ack+v3.rar

Avusturya semalarından merhabalar. DTM Şampiyonasının 7. ayağı olan Red Bull Ring'deyiz.
[align=center]Resim[/align]

Şehir bilgileri:

Resim

5.300 civarı nüfusa sahip olan Spielberg şehri; Aichfeld şehrinin doğusundaki Mur nehrinin kuzeyinde, Zeltweg ve Knittelfeld şehirlerinin arasında bulunur.

Resim

Pist Bilgileri:

Resim

Avusturya'da Spielberg şehrinin kuzeybatısında bulunan pist, 1970 yılında Formula 1 yarışlarına ev sahipliği yapmak için tasarlanmıştır.

Kurulan pist ilk olarak dağların eteklerinde inşa edilmişti. Österreichring'te kurulan pistte 1970'ten 1987'ye kadar Formula 1 yarışları yapıldı.

Pistte yaşanan güvenlik sorunları nedeniyle 1987 yılında kapatılan Österreichring pisti, 1997 yılında yeniden tasarlandı ve eski pistin bir bölümünü içerisinde barındıran A1-Ring ismiyle yeniden takvime dahil edildi.

1997 yılından 2003'e kadar yarışlara ev sahipliği yapan A1-Ring, Formula 1 takviminden düştükten sonra Red Bull'un katkılarıyla geliştirildi ve 2014 sezonuyla birlikte yeniden yarışlara ev sahipliği yapmaya başladı.

Resim

Pist ile ilgili görüş:

Pistin şeklini ilk gördüğümde çok sade olduğu için hiç beğenmemiştim. Yalnız sonrasında pist ile ilgili yeni bilgiler öğrenmeye başladığımda pistin o kadar basit olmadığını anladım. Özellikle son resimde pistin yükseklik farkı çok değişken pistlerden olduğu belli oluyor. Kırsal bir yerleşimde inşa edilen pistte ilk virajdan sonra dağın eteklerine yükselip sonrasında aşağı doğru süzülmenin piste ayrı bir hava kattığını ve beni etkilediğini belirtmeliyim.

[align=center]#RÖPORTAJLAR#[/align]
-Merhaba Alper, hatalı bir start ama sonrasında devam ettin ve sanki adalet yerini bulmuş gibi spin atıp pozisyonu kaybettin. O ilk anda neler oldu?

-Neden bilmiyorum, yarış anında formasyon turunun son virajı döndüğümüzde bittiğini düşündüm. Ben gazladım, diğerleri gazlamayınca şaşırdım gazdan ayağımı çektim bir süre ne olduğunu anlamaya çalıştım. Sonra diğerlerinin de gazladığını görünce devam ettim. Ancak yarış boyunca formasyon turu ile ilgili kuralı hatırlamaya çalıştım. Acaba poledeki pilot mu hata yaptı yoksa ben mi, sıramı vermeli miyim yoksa vememeli miyim, sıra versem tekrarda anlaşılır mı, anlaşılsa bile ceza geri çekilir mi gibi türlü sorular ile yarışa bir türlü konsantre olmadım. Spin atmam da dikkat dağınıklığından dolayı oldu. Eğer spin atmam ile adalet yerini bulduysa gelecek yarış için olan sıralama cezamı hakemler silsin.
-Yarış sonunda hakemlerin verdiği ceza Semih'in liderliğini geri getirmeyecekti. O yüzden yarış alanında adalet yerini bulmuş oldu.

-Gelecek sezon için değişmesi gereken cezalardan biri de bu bence. Sadece Semih'in değil, diğer arkadaşların da önünde haksız avantaj sağladım. 30 veya 40 saniye süre cezası alsaydım bu haksız avantaj kaybolacaktı ve ceza da hatanın olduğu yarışa yansıyacaktı. Bu tip sportif hatalar için bir sonraki yarışa ceza aktarılmasını ben mantıklı bulmuyorum. Tabi bu benim görüşüm.

-Eminim ki yönetim pilotların görüşlerine önem veriyordur. Teşekkürler sohbet için Macaristan da başarılar.
______________________________________________________________________________________________

-Özkan topladığın ufak ufak puanlar ile genel sıralama da ilk 10'a girdin. Başından beri sezonu değerlendirirmisin ?

-DTM sezonu benim için tam bir tecrübe sezonu oldu. Zorlu bir lig ve çok güçlü rakipler var mücadeleler üst seviyede bende bir yerinden bu mu mücadeleye ortak olmaya çalışıyorum ve gittikçe gelişip tecrübe sahibi oluyorum. Katılabildiğim yarışlarda sonuna kadar devam edip yarışları bitirmeye çalışıyorum. Sezonun kalan yarışlarında da zorlamaya devam edip olabilecek en iyi seviyede sezonu tamamlamayı hedefliyorum. Ayrıca bu güzel ortam ve sezonun bu kusursuz işleyişinde emeği geçen yönetimi, hakem heyetini, ve pilot arkadaşları kutluyorum.
______________________________________________________________________________________________

-Engin uzun zamandır ekipman sıkıntısı yaşıyorsun buda ciddi anlamda yarışlara yansıyor. Sorun tam olarak nedir ? Nasıl çözülücek.

-Yeni aldığım set arızalı çıkınca gamepad ve klavyeye kaldım buda yarışlarda ciddi zaman kayıplarına ve sorunlara sebep oldu. Önümüzdeki yarışa inşallah elime ulaşmış olacak ve kaybettiğim puanları geri kazandıracak. En azından yarışlara girip azda olsa takımıma destek olmaya çalışıyorum. Önümüzdeki yarışlar toparlanıp en azından takımlar liderliğini almak için elimden geleni yapacağım.

-İstikrarın gerçekten takdir edilmeli. Aldığın puanlar sayesinde senin de dediğin gibi takımlar sıralamasında lidersiniz. Başarılarının devamını diliyoruz. Umarım bireysel olarak da yükselirsin. Başarılar.
Resim
Kullanıcı avatarı
car_lover
Süper Moderatör
Ad: Semih Emre
Has thanked: 154 time
Been thanked: 278 time

Re: 7. Yarış Red Bull Ring 18.08.2016

Mesaj gönderen car_lover »

Eline saglik Emin. Yarisi heyecanla bekliyoruz.73 virajli greenhell den sonra 9 viraji olan bu pistte yarismak ilginc olacak :)
Kullanıcı avatarı
antking
Ad: Efe Can
Has thanked: 259 time
Been thanked: 354 time

Mesaj gönderen antking »

Pistte ilk deneyimimi f1 2013 araçları ile yaşadım bakalım DTM deneyimi nasıl olucak bu pistte
Kullanıcı avatarı
Boundless
Forum Yöneticisi
Ad: Engin
Has thanked: 631 time
Been thanked: 685 time
İletişim:

Mesaj gönderen Boundless »

redbull.JPG
redbull.JPG (50.26 KiB) 1373 kere görüntülendi
redbull.JPG
redbull.JPG (50.26 KiB) 1373 kere görüntülendi

https://www.youtube.com/watch?v=7PhmXaRkGGs
Kullanıcı avatarı
car_lover
Süper Moderatör

Merhaba arkadaslar iyi calismalar. Yeni skin pack i yuklemeyi unuttugum aklima gelince buraya da yazayim dedim skin pack 3 u yuklemeyi unutmayalim yarisa kadar :)
Kullanıcı avatarı
antking
Ad: Efe Can
Has thanked: 259 time
Been thanked: 354 time

Mesaj gönderen antking »

Ben özel sebeplerden dolayı malesef bu yarışta olamayacağım
Kullanıcı avatarı
car_lover
Süper Moderatör

AC de pistlerin oyuna ne kadar detayli aktarildigini bugun birebir gormus oldum. F1 de suspansiyon kiran kerb lerin ustunden gecerken benim de direksiyonum yerinden cikti :) Buradan Kunos ekibine selamlarimi gonderiyorum.
Kullanıcı avatarı
Emin Babaoglu
Moderatör
Ad: Rustoocas
Has thanked: 195 time
Been thanked: 295 time
İletişim:

Mesaj gönderen Emin Babaoglu »

Teknik sorunlarımdan dolayı bu yarışa katılamayacağım.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Resim
Kullanıcı avatarı
Ufkbba
Ad: Ufuk
Has thanked: 27 time
Been thanked: 18 time

Mesaj gönderen Ufkbba »

Malesef ilk yarışıma iş dolayısıyla katılamayacağım.
Kullanıcı avatarı
AlperAkbilgi
Süper Moderatör
Ad: Alper
Has thanked: 302 time
Been thanked: 131 time
İletişim:

Mesaj gönderen AlperAkbilgi »

Kutay da bu yarışa katılamayacak. Kendisi bir bisiklet kazası geçirmiş kolunu ciddi şekilde yaralamış.

“2016 DTM Şampiyonası” sayfasına dön