Tanıt Kendini!Merhaba

Yeni Üyelerimizin kendilerini tanıttıkları tanışma alanı!

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
aaalp
Ad: Alp Hamzagil
Has thanked: 1 time
İletişim:

Merhaba

Mesaj gönderen aaalp »

Herkese merhaba,

Adım Alp. Istanbul - Fenerbahçe'de oturuyorum. Simracing'e 2-3 aydır merak saldım. Logitech G29 ve Playseat Challenge ile genelde PS4 / GT Sport'ta takılıyorum. Araştırdığımda iracing / Assetto Corsa vs gibi daha realistik simülasyonlar da olduğunu gördüm. Fakat PS4 oyuncu kitlesi ve online sistemi beni gayet tatmin ediyor. O yüzden diğerlerine çok bulaşmadım daha. Online platformlarda görüşmek üzere. Herkese merhaba tekrardan.
Kullanıcı avatarı
Boundless
Forum Yöneticisi
Ad: Engin
Has thanked: 631 time
Been thanked: 685 time
İletişim:

Re: Merhaba

Mesaj gönderen Boundless »

Aramıza hoşgeldin Alp. PS4 üzerinden organizasyon yapmıyoruz. Ağırlıklı olarak Assettocorsa ve Raceroomda turnuvalar düzenliyoruz. bunun yanında RF2 ve PCars2 de kullanıyoruz. Bir bilgisayarın varsa muhakkak 9. Sezon akademi ligine katılmanı tavsiye ederim.

Pc de kullandıktan sonra birdaha ps4 e bakmazsın :)
Kullanıcı avatarı
mcemin
Ad: Mehmet Emin
Has thanked: 43 time
Been thanked: 27 time

Mesaj gönderen mcemin »

Merhabalar;

Hoş geldiniz. Ben de burada yeniyim. Yarışlara katılabilmek için akedemi sezonunu bekliyorum. Yaklaşık 7 ay önce ps4'te gran turismo sport ile başladım. Son 1 aydır assetto corsa ve raceroomda antreman yapıyorum fizik ve setuplara alışabilmek için.

GT Sport online modu harika olmuş. 30 dk da bir 3 farklı günlük yarışların olması, bu yarışlarda sportmenlik derecesine ve başarıya göre eşleştirme yapılması gerçekten çok başarılı. Bunun yanında FIA sertifikalı haftalık yarışların aynı eşleştirme yöntemi ile yapılması da ayrı bir keyif veriyor. Pist deneyim modu da çok detaylı hazırlanmış. Scapes modu ise serbest zaman geçirmek için birebir. Buraya kadar herşey çok güzel ancak söz konusu fizikler olunca işler değişiyor. GT Sport bir çok şeyi mantık olarak doğru veya doğruya yakın yapmış olsa da fizikleri gerçekçilikten biraz uzak malesef. FFB ler ise Assetto corsa, raceroom gibi simulasyonlara göre daha geride.

Gran Turismo ilk başlarda arcade bir oyun olarak piyasaya çıkan ve oyuncu kitlesinin de bu doğrultuda oluştuğu bir oyun. Dolayısıyla ağırlık transferi gibi bazı şeyleri mantıken doğruya yakın yapmış olsa da gamepad ile oynanabilirlik endişesi ile yol tutuş gibi bazı fiziksel parametreler gerçekçilikten uzak kalıyor. Örneğin direksiyonla yaptığım tur zamanlarından daha iyi zamanları gamepad ile yapabiliyorum bazen :) Gamepad ile oynarken steerlock un devreye girmesi, freni köklemene rağmen viraja önden kayma olmadan olmadan inanılmaz bir yol tutuş ile girip gazı köklemene rağmen arkadan kayma yaşamadan o virajdan çıkılabilmesi, manuel vitesli bir otomobilde 1 saniye içinde 3 vites birden düşürülebilmesi, 70 model bir otomobilde setup olarak (asist olarak değil) traction control ün 6 seviye olarak açılıp kapatılebilmesi :) bordür taşı gibi kerblere ve sosis kerblere kaymak gibi girip çıkmak vs gibi şeyler zamanla bana kabak tadı verdi. Para verip direksiyon seti alıyorum ama diğer taraftan rakibim gamepad ile benden daha hızlı zamanlar yapabiliyor. Bu da ayrıca sinir bozucu bir durum.

Eğer gt sport haricinde sim olarak başka bir deneyiminiz olmadıysa raceroomu denemenizi tavsiye ederim. İndirmesi oynaması bedava. Ücretsiz bir kaç araç ve pist var. FFB leri ve fizikleri tecrübe etmiş olursunuz. Assetto corsa ve raceroomu tecrübe ettikten sonra artık bana gt sport çok yavan gelmeye başladı. Tek sorun GT sport gibi kendi serverlarında düzenli yarışlar yok. Bu iş tamamen 3. kişilere bırakılmış malesef. Iracing bu konuda çok iyi ama onun da maliyetleri yüksek kalıyor benim için.
Kullanıcı avatarı
aaalp
Ad: Alp Hamzagil
Has thanked: 1 time
İletişim:

Mesaj gönderen aaalp »

@Boundless Kendime biraz güvenim gelse şu AC ve ACC'lere bulaşacağım da GT Sport'tan onlarda antreman yapmaya vakit bulamadım. Iracing'e de üye oldum 2 senelik, ama daha kullanmıyorum hakkını vererek. RF2 ve Pcars2'ye bulaşmadım. Akademi ligine katılmak ile ilgili şimdi sana bu mesajı yazdıktan sonra şartları okuyacağım. Tşkler.

@mcemin PSN Username'in ne acaba, ekleyeyim listeme, arada arkadaşlarla beraber lobideki gazlıyoruz online olursan hep beraber takılırız.
GT ile ilgili dediklerine tamamiyle katılıyorum. Ben daha yeni girdim simracing olayına, başlangıç için de GT Sport tatmin ediyor beni. Çünkü oynayacak zamanım az, o vakitte de GT Sport ile şimdilik adrenalinimi tatmin ediyorum. Yalnız şu Direct Drive System'lar ve feedback'leri ile ilgili okuduklarım acaip. Kullanım zevkini bir üst düzeye taşıyor sanırım. Şimdiden para biriktirmeye başladım bir tane almak için. İLk çıkan sistemlerde hatalar çok olur, o yüzden en baştan dalmak istemiyorum. Fanatec'i takipteyim.
Kullanıcı avatarı
mcemin
Ad: Mehmet Emin
Has thanked: 43 time
Been thanked: 27 time

Mesaj gönderen mcemin »

@aaalp psn üzerinden istek gönderdim ;)

“Tanıt Kendini!” sayfasına dön