WTCC (World Touring Car Championship)4. Yarış Hungaroring 25.08.2016

FIA WTCC Deneyimi Bu Başlığın Arkasında

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
antking
Ad: Efe Can
Has thanked: 259 time
Been thanked: 354 time

4. Yarış Hungaroring 25.08.2016

Mesaj gönderen antking »

[align=center]Resim[/align]
[align=center]Resim[/align]

WTCC heyecanı Macaristan yarışı ile devam ediyor. Puanlar yakın lig çok sıcak her pilotun üstünde ayrı bir baskı var.

1986 yılında Mogyorod'da doğal bir vadi içerisine inşa edilmiş bir pist. 4.381 km uzunluğunda ki pist rakiplerinizi geçmek için oldukça çeşitli ve bol seçenekler sunuyor. Bu da seyirci ve pilotlar için adrenalini iyice arttırıyor. Bol geçişlerin ve tampon tampona mücadelenin olacağı bu pistte, kolay görünen virajları doğru açı ile almazsanız bulunduğunuz pozisyona veda edebilirsiniz.

https://youtu.be/Lu50lmfoQuw

[align=center]
#RÖPORTAJLAR#
[/align]

-Özkan öncelikle hoşgeldin şampiyona senin için yeni başlıyor. Neler söylemek istersin ?

-Evet nihayet ilk WTCC şampiyonası yarışıma katılabildim. WTCC araçlarını çok beğendim sürüşü çok zevkli ve eğlenceliydi. Yarışa çok fazla hazırlanma imkanım olmadı ama yarış öncesindeki antreman seansını iyi değerlendirdim. Araca ve piste iyice ısındım. Sonrasında sıralama seansında kendi adıma en iyi tur derecesini yakaladım ve 8. sıradan yarışa başladım. Yarış başladığında ilk virajda arkadan gelen temas sonucu son sıraya kadar düştüm. Tekrar toparlandıktan sonra mücadeleye devam ettim ve yarış sonunda 8. liğe kadar yükseldim. Bu şartlar altında alabileceğim en iyi sonuç buydu. İlk yarışımda aldığım puan sevindiriciydi. Önümüzdeki yarışlarda daha iyisi için çalışacağım.
____________________________________________________________________________________________

-İlk yarışını geride bıraktın, Tuna. Senin adına bol temaslı bir yarıştı. İlk yarışının ardından şampiyona ve yarış ile ilgili neler söylemek istersin ?

-İnanılmaz eğlendim ama bir o kadarda yoruldum. Hala direksiyon ve otomobilin setuplarını tam oturtamadım. Yarış içindeki temaslara gelince, onunla ilgili bir aplikasyona ihtiyacım olacak gibi. Ama çoğu temasın yarış teması olduğunu düşünüyorum. Temassız binek otomobil yarışı olmaz. Son turda Alper'e çarpmam ise biraz sınırları fazla zorlamam ve Alper'in o kadar erken fren yapacağını beklemediğimden oldu. Alper'in sıra kaybetmemesi benim açımdan teselli edici. Tecrübe kazandıkça Honda'nın sınırları çerçevesinde daha iyi olacağıma eminim. Bu arada Honda'lar Chevrolet ve Citroenlere göre biraz yavaş mı?

-Araçlar hakkında farklılıklar olduğu pilotlar tarafından söyleniyor ama işin pilotaj kısmını da hafife almamak gerekir ve tabi ki lastikleri korumak gerekli.
____________________________________________________________________________________________

-Öncelikle şanslı 3.lüğü tebrik ederek lafa başlıyorum. Taner ile sıkı bir rekabetin vardı sonra onu geride bıraktın ve lastiklerini iyi koruyarak hızla yükseldin. Son virajda da şanslı bir geçişle 3. oldu. Senin ağzından bu anları dinleyebilirmiyiz ?

-Teşekkürler, lastik korumaktan ziyade bitmiş lastiklere iyi uyum gösterdiğimi düşünüyorum, zira hemen herkes gibi özellikle ön lastikler tamamen bitik durumdaydı benim de. Son 3 tur özellikle önümdeki araç sahiplerinin yaptıkları hatalara nazaran hatasız bir sürüş sergileyerek her turda bir sıra aldım, son tura geldiğimizde de önümdeki ikiliden bir kaza bekliyordum açıkçası, velhasıl sondan ikinci virajda beklediğim oldu ve kıl payı üçüncülüğü aldım. Bu arada Chevrolet daha hızlı düzlüklerde denmiş ancak ben buna katılmıyorum, lastikler henüz aşınmamışken orta sıralarda atak denemelerimde slip stream'e girmeme rağmen kimseyi yakalayamadım, geçişleri hep virajlarda gerçekleştirdim. Merak edip Raceroom sitesinde sıralamalara da baktım ki pistlere göre her araç ile ilk sırayı alanlar var, domine eden bir araç göremedim yani. Ahmet'in bariz şekilde hızlı olması da araçtan ziyade pilotajın ön planda olduğunu gösterir durumda zaten diye düşünüyorum.

-Pilotaj ve teknik bilgide farkı konuşturuyor gibi daha önce söyledim eğer chevrolet hızlı olsa her chevrolet pilotu ilk5 içine girmesi gerekir. Hatta ilk 5te başka araç olmaması gerekir ama sonuçlar ortada.

-Aynen söylediğiniz gibi, bana müsade artık gidip duş almam gerek iyi yayınlar.

-Teşekkürler.

-Öncelikle geçmiş olsun. İlk olarak sağlık durumunun iyi olduğunu tahmin ediyoruz çünkü yarış devam edebildin. Önemli bir durum var mı ? Bir de kaza anından bahsedebilrmisin ?

-Sağol Efe Can geçmiş olsun dileklerin için. Sağlık durumum gayet iyi sadece halıda biraz yırtılma oldu. Birde masaüstü pc taban üstü pc oldu. Bunun dışında büyütülecek bir duruma rastlamadım ama şunu söyleyeyim parkede hasar var mı halıyı kaldırıp bakmadım. Kaza anından bahsedemeyeceğim şuurumu kaybettim galiba bayılmışım. Bu soruya yanıt vercek tek kişi Taner. Kazadan sonra aracını sola çekerek trafik kurallarını hiçe sayarak ve başka bir kaza olasılığına rağmen o bölgeden olayı birebir izlemiş. Taner'i burdan ikinci kez kınıyorum. Ey Taner bugün bana yarın sana yaptığın hiç yakıştı mı sana ?
Kullanıcı avatarı
Boundless
Forum Yöneticisi
Ad: Engin
Has thanked: 631 time
Been thanked: 685 time
İletişim:

Re: 4. Yarış Hungaroring 25.08.2016

Mesaj gönderen Boundless »

Şe hir dışında olduğumdan bu yarışa katılamayacağım
Kullanıcı avatarı
Painkiller.
Ad: Arda
Has thanked: 64 time
Been thanked: 49 time

Mesaj gönderen Painkiller. »

Büyük ihtimal yarışa özel sebeplerden dolayı katılamayacağım. İyi eglenceler.
Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
Ad: Mehmet
Has thanked: 215 time
Been thanked: 897 time
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Loading…

Mesaj gönderen Aranel Ciryatan »

The World is Mine!