WTCC (World Touring Car Championship)5. Yarış Nordschleife 15.09.2016

FIA WTCC Deneyimi Bu Başlığın Arkasında

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
antking
Ad: Efe Can
Has thanked: 259 time
Been thanked: 354 time

5. Yarış Nordschleife 15.09.2016

Mesaj gönderen antking »

[align=center]ResimResim[/align]

Ne çok sevdik Almanya'yı bir türlü bırakamıyoruz. Bayramın son günü güzel bir bayram hediyesi olsun.

25 km uzunluğunda bitmek bilmeyen bir sinir harbi. Burada rakiplerinizden çok kendinize olan saygınızı göstericeksiniz. Bakalım DTM'den sonra kaç pilotumuz WTCC'de bu pisti tamalayacak.

Uzun düzlüklerden sonra fren noktalarını kaçırmayın. Unutmayın bu yarışı kazanmak her zaman çok özeldir.

*Yarış pist uzunluğundan dolayı 30dakika yerine 3 tur olacaktır.
*GP pistinden ana piste bağlanırken bulunan şikan girişi 2. giriştir. İlk şikandan girerseniz ceza alırsınız.

https://youtu.be/hHxu-Mam_F8

[align=center]#RÖPORTAJLAR#[/align]

-Merhaba Mehmet, bu zorlu pistte önce pole pozisyonu aldın, uzun bir süre lider gittin sonra Taner geçti. Neredeyse tekrar alıyordun liderliği ama olmadı. Aşırı hırsın kurbanı oldun ve yarıştan puan alamadın. Yarıştan ve o anlardan bahsedermisin ?

-Çok sevdiğim ve her km'sinden zevk aldığım bir pist. Pole başladım ve rahat bir sürüş sergiledim. Taner yetişince biraz hızlandım ve hata yaptım. Taner geçince daha hızlı gitmeye başladım ve Nordschleife'in bitişine kadar da gayet güzel geldim. Fakat o anda nedense H shifter üzerinden vites küçültmek istedim ve sola çok yanaşmıştım. Araba sekince bir anda sola döndü direksiyon ve maalesef bariyere sürttüm. Aslında büyük bişi değildi ama araba spin atınca kafadan sağ bariyere vurdu ve çalışmaz duruma geldi. Gerçekten sinirlerim alt üst olmuştu o anda. Ama yapacak bir şey yok. Hırsımın kurbanı oldum.

-Aslında kolaylıkla puan alabiliceğiniz bir pistti az katılım nedeni ile ama sizin de dediğiniz gibi hırsınız kurbanı oldunuz.

-Kesinlikle. Sonuncu bile olsam puan alabileceğim ve sevdiğim bir pistte hırsım yüzünden puan alamamak. Neyse bu konuyu kapatalım bence konuştukça sinirlerim zıplıyor.

-Bir daha ki yarış daha kontrollü gitmeni temenni ederiz. Geçmiş olsun.

-İstikrar sonuç verdi anlaşılan. Güzel bir galibiyet oldu. Tuna ve Melih'in kazasında sende bir temas yaşadın ve aradan sıyrılamadın. Belki çok önceden fişi çekebilirdin. Biraz senin ağzından dinleyebilirmiyiz ?

-Üç test ile yarışa hazırlandım. Aracın ana ayarları zaten iyi durumdaydı. Sadece hızlı virajlar için biraz toe ayarı yapınca mücadeleci tur zamanlarına ulaştım. Sıralama turlarında tek tur şansımız vardı süre olarak. Bunu iyi değerlendiremedim. Arkalardan başlamak zorunda kaldım. Nurburging'den Nordschleife'ye çıkmadan 2-3 aracı geçmeyi planladım ve bu planım tuttu; ta ki önümdeki iki araç kaza yapana kadar. Kaza ile bütün yol kapandı, sadece sağ çimlerle bariyerler arasında tek araçlık geçiş yeri vardı. Tam o noktaya doğru hareketlendiğimde aynı anda araçlardan biri yolu açmak için geri manevra yapınca tuhaf bir kaza oldu. İyi niyetli yapılmış bir hareketti o geri manevra, kim olsa onu yapardı. Yarışın geri kalanında önümdekilere yetiştim ve geçtim. Önümde zafer için sadece Mehmet kalmıştı. Aramızdaki fark 10 saniyeler civarıydı ve artık son turdu. Nordschleife'ye çıkarken saniyeler 7-8 arasına düşmüştü. Bir kaç viraj sonra fark artık 3-4 saniyeydi. 1. carousel virajında artık yakalamayı planlıyor iken Mehmet'in kerb ile dansı çizgisini bozdu ve geçişi yaptım. O dakikadan sonra optimum bir sürüşle turu tamamladım ve 3 turu en hızlı tamamlayan araç oldum. Son turda Mehmet'in vahim kazası gerçekten üzücüydü. Podyuma çıkan ve bitiren arkadaşları da tebrik ederim. Buradan gelen puanlarla sıralamada biraz daha iddialı hale getirmiş olduk Lada'yı.

-Son olarak şampiyonanın gidiş durumu ve sizin şampiyona sonunda nerede olmayı hedeflediğiniz hakkında bilgi alabilirmiyiz ?

-Kısa sürede oldukça talep alan bir şampiyona oluyor. Yarış süresinin kısa olması konsantrasyon sorunu ve tecrübesi az olan pilotlar için oldukça çekici hale getirdi seriyi. Bunun yanında pilotların pist ayrımı yapıp şampiyonadaki yarışlara katılmaması üzücü. Bunun dışında oldukça başarılı bir seri oldu. Yeni sezonda biraz daha farklı yeniliklerle çok daha popüler olacağına inanıyorum. DTM serisine göre buradaki aracımız daha mücadele edebilir düzeyde. Serideki bir kaç yarışta yaşadığımız talihsiz temaslar aldığımız puanları etkilemiş olsa da yavaş yavaş hedeflediğimiz yere, üst sıralara ulaşacağız.

-Teşekkürler. Umarım podyumlarınızın devamı gelir.
Kullanıcı avatarı
op7ic
Has thanked: 181 time
Been thanked: 94 time

Re: 5. Yarış Nordschleife 15.09.2016

Mesaj gönderen op7ic »

katılmayı çok isterdim ama geç olduğunu öğrendim.. :'( çokda agresif sürerdim burada :D
+kişisel fikrim bir sinir değil açıkcası rüya gibi pist silverstone,imola,monza bunlar hikaye gibi geliyor bu pistte oynadıkdan sonra :D
A F F A L T E R B A C H
Kullanıcı avatarı
Boundless
Forum Yöneticisi
Ad: Engin
Has thanked: 631 time
Been thanked: 685 time
İletişim:

Mesaj gönderen Boundless »

Bu pistte tur atmak gerçekten çok keyifli ama yarış olduğu Zaman 15 tur atınca pek güzelliği kalmıyor :)
Kullanıcı avatarı
op7ic

Mesaj gönderen op7ic »

Boundless yazdı:Bu pistte tur atmak gerçekten çok keyifli ama yarış olduğu Zaman 15 tur atınca pek güzelliği kalmıyor :)

şu zamana kadar öyle bir turnuva bulamadım açıkcası 15 tur çook iyi olurdu aslında... iracing de 6 saatlik VLN kupası seyretmek de iyi geliyor cidden çok iyi şekilde kıvrımları,viraj girişleri,çıkışları kavrama imkanı var.

https://www.youtube.com/watch?v=OkAmHBbUBuk
A F F A L T E R B A C H
Kullanıcı avatarı
ahmetis
Ad: Ahmet Demircan
Has thanked: 27 time
Been thanked: 172 time

Mesaj gönderen ahmetis »

op7ic yazdı:
Boundless yazdı:Bu pistte tur atmak gerçekten çok keyifli ama yarış olduğu Zaman 15 tur atınca pek güzelliği kalmıyor :)

şu zamana kadar öyle bir turnuva bulamadım açıkcası 15 tur çook iyi olurdu aslında... iracing de 6 saatlik VLN kupası seyretmek de iyi geliyor cidden çok iyi şekilde kıvrımları,viraj girişleri,çıkışları kavrama imkanı var.

https://www.youtube.com/watch?v=OkAmHBbUBuk

iracing de ya da rfactor2 de belirli ligler 24h nordschleife yarışları düzenliyor aslında girmek isterim ama gözüm yemiyor 24h nordschleife baya sağlam ekip lazım ona :D

Maalesef bayramda memlekette olacağımdan bu yarış yokum.Başka yarışı kaçırsam bu kadar üzülmezdim burada limitte sürmek ayrı bir keyif.Yarışacak arkadaşlara başarılar.
Kullanıcı avatarı
Boundless
Forum Yöneticisi
İletişim:

Yakın zamanda tekrardan bir organizasyon düzenleriz bu pistte merak etmeyin :) en sevdiğimiz pist burası
Kullanıcı avatarı
op7ic

Mesaj gönderen op7ic »

yarışacak olan arkadaşlara başarılar isterler ise pratik amaçlı bu videoları gözden geçirebilirler.

https://www.youtube.com/watch?v=JC6siAx-PI8

https://www.youtube.com/watch?annotation_id=annotation_386888533&feature=iv&src_vid=JC6siAx-PI8&v=qhAvWCFOzD4
A F F A L T E R B A C H
Kullanıcı avatarı
Emin Babaoglu
Moderatör
Ad: Rustoocas
Has thanked: 195 time
Been thanked: 295 time
İletişim:

Mesaj gönderen Emin Babaoglu »

Bugünkü yarışa bayram gezisi sebebiyle katılamayacağım. Katılacak arkadaşlara keyifli yarışlar dilerim.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Resim
Kullanıcı avatarı
Boundless
Forum Yöneticisi
İletişim:

Bende tatilden dönemedim katılan arkadaşlara başarılar
Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
Ad: Mehmet
Has thanked: 215 time
Been thanked: 897 time
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Loading…

Mesaj gönderen Aranel Ciryatan »

çok sinirim bozuldu son 2 viraj kala salak bir kaza yaptım ve arabam çalışmaz duruma geldi.

Buda sonuçlar

http://simresults.net/160915-V43?logo=h ... ps_points=
The World is Mine!

“WTCC (World Touring Car Championship)” sayfasına dön