WTCC (World Touring Car Championship)6. Yarış Moscow Raceway 29.09.2016

FIA WTCC Deneyimi Bu Başlığın Arkasında

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
Taner
Süper Moderatör
Has thanked: 247 time
Been thanked: 416 time

Re: 7. Yarış Moscow Raceway 29.09.2016

Mesaj gönderen Taner »

op7ic yazdı:hotlap tarzı gittiğim için 7 inci dakikadan sonra lastikler bitiyor mesela bende bayağı sıkıntı olacak gibi :D

Bir kaç viraj giriş-çıkışında fren-gaza biraz tatlı tatlı oturmak gerekiyor.
Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
Ad: Mehmet
Has thanked: 215 time
Been thanked: 897 time
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Loading…

Mesaj gönderen Aranel Ciryatan »

Kesinlikle 2 yari kaderi belirler. Sag on lastikler parca pincik olacak

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
The World is Mine!
Kullanıcı avatarı
diabolus79
Süper Moderatör
Has thanked: 82 time
Been thanked: 102 time

Mesaj gönderen diabolus79 »

Ben bu yarış yokum, katılanlara iyi eğlenceler.
Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Loading…

The World is Mine!
Kullanıcı avatarı
Msc96
Ad: Melih Çakmaklı
Has thanked: 14 time
Been thanked: 16 time

Re: 6. Yarış Moscow Raceway 29.09.2016

Mesaj gönderen Msc96 »

Her anıyla berbat bir yarıştı. Yarış için ne kadar hazırlanırsanız hazırlanın rakipleriniz dikkatsiz davrandıktan sonra gerilerden başlayarak iyi bir sonuç almanız mümkün olmuyor maalesef. Replayda yarış startının çıkmaması bazı pilotların işine gelmiş gibi görünüyor. Bugünkü yarışın startında pek çok pilot rakiplerini umursamazca viraja atlayınca ufak çaplı gibi görünse de yarış sonucunu etkileyecek pek çok temas yaşandı. Hakemlerin startı da bir yolunu bulup incelemesi gerektiğini düşünüyorum. Startta arkadan aldığım darbe sonucunda sondan üçüncü sıraya gerilemiş oldum(zaten gerilerden başlamıştım ancak iyi bir startla birkaç sıra kazanmıştım)

Yarışın geri kalanında ise kısa bir süreliğine yükselişe geçsem de üçüncü turda düzlük sona ermesine rağmen arkadan neredeyse fren yapmadan gelen rakibimin teması sonrasında pist dışına uçtum, aracımın aldığı hasara rağmen yola devam etsem de hasarın etkilerinin sonlara doğru iyice artmasıyla ancak onuncu olabildim. Özellikle bu temasın kabul edilemez olduğunu düşünüyorum. Sezon başından bu yana rakiplerimle yaşadığım ufak temaslardan dolayı pek çok ceza aldım, bu temasların hiçbirinde ise rakibimin yarışını direk olarak etkileyecek (en azından bu kadar ağır bir biçimde etkileyecek) bir harekette bulunmadığımı düşünüyorum. Bu tarz temaslar bu kadar deneyimli pilotlardan gelmesi beklemediğim bir durumdu. Umarım gelecek yarışlarda daha dikkatli sürmeye çalışırız.
En son Taner tarafından 09 Eki 2016, 10:29 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Sebep: WTCC serisi ilgili kural gereğince düzeltme yapılmıştır. Lütfen hemen yarış sonrası yarışın harareti ile mesaj yazmaktan kaçınalım.
Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Loading…

o temas anında TS'de idik cezası kesilecek zaten sıkıntı yok :D biliyoruz durumu. Duramadı orada engin durmadı araba dedi TS de ve vurmuş sana. Antrenman yapmak lazım işte bol bol.
The World is Mine!
Kullanıcı avatarı
ozkan_343
Has thanked: 511 time
Been thanked: 135 time

Mesaj gönderen ozkan_343 »

güzel bir yarış olacaktı iyide hazırlanmıştım ama oyunun verdiği cezayı fark etmeyince dnf oldum. bitiren arkadaşlara tebrikler.
Kullanıcı avatarı
Boundless
Forum Yöneticisi
Ad: Engin
Has thanked: 631 time
Been thanked: 685 time
İletişim:

Mesaj gönderen Boundless »

Melihçim sana çarpan bendim freni kaçırdım yanından dışarı çıkmak istedim ama kurtaramadım aracı kusura bakma. Sen de yarış sırasında 2 kere pist dışından üzerime doğru kontrolsüz çıktın yavaşlayıp arkana geçtim ama bu sefer ben duramayıp sana çarptım. Yarış içinde başlarda banada o kadar çok çarptılarki araba zaten kendinden geçmiş vaziyetteydi alışana kadar çok zorlandım. Bunlar yarış içersinde isteyerek veya ismeyerek olabilecek şeyler sonuçta motor sporlarında kazasız biten yarış çok çok az hatta kaza olmayınca şaşırıyoruz. Botlarla bile yarışırken devamlı çarpıyolar.
Bir birimize kızıp isyan etmek yerine yaptığımız hatalardan ders alıp bir daha bu hataları yapmamaya çalışmalıyız. Son DTM yarışında hiç temas olmadı mesela umarım wtcc yarışlarıda aynı profesyonellikte geçer.

Katılan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.
En son Taner tarafından 09 Eki 2016, 10:30 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Sebep: WTCC serisi ilgili kural gereğince düzeltme yapılmıştır.
Kullanıcı avatarı
antking
Ad: Efe Can
Has thanked: 259 time
Been thanked: 354 time

Mesaj gönderen antking »

röportajlar eklendi.
Kullanıcı avatarı
Taner
Süper Moderatör
Has thanked: 247 time
Been thanked: 416 time

Mesaj gönderen Taner »

Arkadaşlar. Seri kurallarını tekrar hatırlatmak amacı ile ilgili kuralı paylaşıyorum. Lütfen kuralları dikkate alıp, kurallara uyalım. Herhangi bir maduriyet olmaması için lütfen azami ölçüde kurallara riayet edelim.
-WTCC serisinde, yarış sonrası halka açık alanlarda başka bir pilotu en ufak rencide edici bir yorum yapılırsa yorumu yazan hakkında cezai işlem uygulanıp yorumu silinecektir. Örneğin: " 12. virajda x bana dalarak çarptı ve yol dışına attı. " yerine " 12. virajda x ile yaşadığım temas sonucu pist dışında kaldım. " gibi uygun bir dil kullanılmalıdır. Cezai işlem; mesaj yasaklaması veya seriden men edilmeye kadar gidebilir. Kişisel tartışmalarınızı birbirinize özel mesaj göndererek yapınız.

“WTCC (World Touring Car Championship)” sayfasına dön