WTCC (World Touring Car Championship)7. Yarış Portimao 13.10.2016

FIA WTCC Deneyimi Bu Başlığın Arkasında

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
antking
Ad: Efe Can
Has thanked: 259 time
Been thanked: 354 time

7. Yarış Portimao 13.10.2016

Mesaj gönderen antking »

[align=center]Resim[/align][align=center]Resim[/align]

Portekizden sevgiler. Şampiyonada yavaş yavaş sonra geliyoruz ama heyecan hiç bitmiyor. Her şampiyonada müthiş bir podyum savaşı var. Bakalım Portekiz puan durumlarını nasıl değiştirecek.

4.692 km uzunluğundaki pistimiz 2008 yılında isminide aldığı Portimao şehrinde bulunmaktadır. Geçiş yapmak için yavaş virajlar oldukça iyi bir seçenek. Pistte ki iniş ve çıkışlar pilotlarımızı oldukça zorlayacak. Setupınız sağlam olsun.

Not: Pist en son olarak 2012'de kullanıldı.

https://youtu.be/1zBz07UTsXE

[align=center]#RÖPORTAJLAR#[/align]

-Numan, stabil bir sürüş 2. yarışın ve tekrar 2.lik. Tüm yarış boyunca Efe Can ile sürekli mücadele halindeydiniz. Nasıl bir yarış oldu senin için ?

-Taner abinin loop döngüsünü hata ile bozması ile (abi çok iyi gidiyordun yaa..) beraber Efe Can ile harika bir mücadeleye başladık. İşte aradığım aksiyon buydu desem cuk diye oturur herhalde. Bir Efe Can geçiyor bir ben geçiyordum pamuk ipliğine bağlı olan bu harika çekişme kendi hatalarım yüzünden 2. olmamla son buldu. Daha önceden belirttiğim gibi fren telini ayarlamadığım için blokaj olan lastikler ve aracın 1. vites de tıkanıp 2ye geçemem ile Efe Can tam yerinde atak yaparak liderliğe oturdu. Bu yarış da kusursuz süren kim deseler kesinlikle Efe Can derdim. Lastiklerini korumayı çok iyi başardı ve her dakikasıyla eğlendiğim bir yarış ortaya koydu. TeamSpeak'de olmayan yarışçılar adınada ayrıyetten üzüldüğümü belirtmek isterim yarış esnasında "EFECAN PES Mi !" demekden hiç yorulmadım.. Olan bana oldu. Bu yarış hep hatırlayacağım bir yarış olacak.. Şimdi mikrofonu Melih'e bırakıyor ve Shangai de görüşmek üzere diyorum..
__________________________________________________________________________________________________________________________________

-Melih, zor ve puan alman gereken bir yarıştı. Son turlar zorlansan da podyuma çıkıp istediğini aldın. Yarıştan ve şampiyonadan bahsedermisin ? Şampiyonluk yangın yeri.

-Gerçekten puana son derece ihtiyacım vardı, önceki yarışlarda istediğim sonuçları alamamam nedeniyle rakiplerim puan farkını kapatmanın eşiğine gelmişti ve şampiyonluk şansımı devam ettirmek için bu sonuca çok ihtiyacım vardı. Okulum sebebiyle çok fazla hazırlanamadığım bir yarışta son sıradan başlayacak olmamın da etkisiyle fazla bir beklentim yoktu açıkçası. Ancak istikrarlı bir sürüşle ön sıralara çabucak tırmandım ve sonrasında en iyi yaptığım şeyi yaparak rakiplerimi arkamda tuttum, bu sayede de bu yarıştan alabileceğim maksimum puanı aldım. Yarıştan önce podyumda olacağımı söyleseydiniz muhtemelen size inanmazdım. Şampiyona genelinde ise öncelikle aracımdan hiç memnun olmadığımı belirtmem gerekiyor. Çok net bir şekilde Chevroletden yavaşız, bu da yarış kazanmayı son derece zorlaştıran bir etken. Şu ana kadar Hungaroring ve Moskova haricinde her yarışta podyumda yer almama rağmen henüz galibiyet alamamış olmam da bunun bir göstergesi. Rakiplerimin de performanslarını sürekli olarak artırmaları şampiyonada işleri kızıştırdı, her an her şey olabilir gibi görünüyor. Bu nedenle kalan iki yarıştaki tek hedefim şampiyona liderliğini koruyarak sezon sonunda mutlu sona ulaşmak, tabii bu yarışlarda bir galibiyet almak hiç fena olmazdı :) Gelecek yarışın yapılacağı Şangay pisti iyi bildiğim bir pist, son sıradan başlamadığım takdirde bu pistte iyi bir şansım olacağını düşünüyorum, şimdiden katılacak arkadaşlara başarılar diliyorum.
__________________________________________________________________________________________________________________________________

-Taner geçmiş olsun ilk olarak. Her zaman stabil sürüşünden bahsettiğimiz adamın, rahat götürdüğü liderlikte basit bir hata ile spin atması hayranlarını hayal kırıklığına uğrattı. Yanlış olan neydi o virajda ?

-Teşekkürler. İyi bir kalkışla rahatça grubun önüne geçtim. İlk turdan sonra arkamdaki araçlar düzlük dışında aynada gözükmüyorlardı. Yarış öncesi yaptığım testlerde son 3 turun lastiklerin için ölümcül olacağını biliyordum. Bu yüzden fark 6 saniyelere çıkınca lastik korumaya karar verdim ve yumuşak frenler ve motor frenlerle dönmeye başladım aradaki farkı 4-5 sn aralığında tutarak. Spin attığım noktada geç apeks alarak yumuşak bir gazla çıkış yapıyordum. Sanırım bu sefer vitesi iyice geç düşürünce aracın önü yola iyice yapıştı ve yarım bir spin attım. Sanırım bu hata olası şampiyonluğuma mal oldu. Rahat şekilde kazanacağım yarışı altın tepside Efe Can'a sundum. Lider grubun arkasında giden araç paketinin arkasında kalınca artık zafer hayal oldu. Sonrasında bir temas ile öndeki paketten iyice koptum ve yarışı tamamladım. Bundan sonra iki yarışımız kaldı. Çok az da olsa matematiksel olarak iddiam var. Melih ve Efe Can'ın puan kaybetmesini beklemekten başka yapacak bir şey kalmadı. Podyumu alan pilotları tebrik ederim. Efe Can ile Numan'ın bütün yarış boyunca centilmence çekişmesi gerçekten yarışın en güzel yanıydı.
Kullanıcı avatarı
op7ic
Has thanked: 181 time
Been thanked: 94 time

Re: 7. Yarış Portimao 13.10.2016

Mesaj gönderen op7ic »

Resim
A F F A L T E R B A C H
Kullanıcı avatarı
antking
Ad: Efe Can
Has thanked: 259 time
Been thanked: 354 time

Mesaj gönderen antking »

güncel
Kullanıcı avatarı
op7ic

Mesaj gönderen op7ic »

gerçekden çok eylenceli olacağa benziyor şimdiden geçmiş olsun..

Resim
A F F A L T E R B A C H
Kullanıcı avatarı
Emin Babaoglu
Moderatör
Ad: Rustoocas
Has thanked: 195 time
Been thanked: 295 time
İletişim:

Mesaj gönderen Emin Babaoglu »

Zor ve güzel bir pist. Aylar önceki test yarışı da bu pistte yapılmıştı:

https://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=ZPvpS9YKjIg&show_mt=1
Resim
Kullanıcı avatarı
op7ic

Mesaj gönderen op7ic »

Daha Fazlasını ıstiyorsan Antreman a gel. yada bir Snickers ye.

Resim
A F F A L T E R B A C H
Kullanıcı avatarı
Msc96
Ad: Melih Çakmaklı
Has thanked: 14 time
Been thanked: 16 time

Mesaj gönderen Msc96 »

Okulumun başlaması nedeniyle antrennman yapacak vakit bulamadım, bugün attığım turlarla yarışa hazırlanmak için elimden geleni yaptım ancak tempomdan memnun değilim. Aracımızın diğer araçlardan çekiş olarak geride kalması burada bizi epey etkileyecek gibi görünüyor, özellikle Chevrolet'lerin avantajlı olacağı bir yarış bizleri bekliyor. Şampiyonanın kalan yarışlarında tek amacım puan farkının kapanmasını önlemek olacak, bu yarışta cezamın da olmasıyla birlikte şampiyonada alacağım hasarı azaltmaya çalışmaktan öteye gidemeyeceğimi düşünüyorum. Katılacak arkadaşlara başarılar, zor bir yarış bizleri bekliyor.
Kullanıcı avatarı
Painkiller.
Ad: Arda
Has thanked: 64 time
Been thanked: 49 time

Mesaj gönderen Painkiller. »

Bilgisayarimi formatlamam gerekti. Haliyle suan cogu sey kurulu degil. Yarisa katilamayacagim. Basarilar herkese.
Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
Ad: Mehmet
Has thanked: 215 time
Been thanked: 897 time
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Loading…

Mesaj gönderen Aranel Ciryatan »

The World is Mine!