2016 Newbie CUPMazda MX-5 Cup (Newbie Cup) Lisans Ligi

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
MUE
Süper Moderatör
Ad: Mehmet Uğur
Has thanked: 690 time
Been thanked: 292 time
İletişim:

Re: Mazda MX-5 Cup (Newbie Cup) Lisans Ligi

Mesaj gönderen MUE »

ahmetis yazdı:Yarışan tüm arkadaşlara tebrikler.İlk 2 yi ayrıca tebrik ediyorum turlarını gayet temiz ve istikrarlı buldum.Bir de tabi Mehmet Uğur ve özellikle taraftarını tebrik edeceğim :D yani bu kadar istikrarlı bir destek beklemiyordum dk da bir ateşli taraftarlardan Mehmet sesi yükseldi.Baktığım kadarıyla en az olaya da Mehmet karışmış en çok onu tebrik edeceğim tabi sondaki hatası hariç :D.Yinede beklediğimden az temaslı bir yarış oldu ve tecrübe oldukça daha iyi olacaktır.İlk yarış olunca çoğunun heyecandan eli ayağına dolaştı spikerler dahil :D aslında çift yarış olup ters grid sistemi olsaydı eminim öndekilerin orta sırada temiz şürüş mücadelesi vermesiyle çok daha güzel oldurdu ama ilerisi için de bu düşünülebilir.İleriki yarışları da vaktim oldukça takip edeceğim herkese başarılar.

Valla o kadar destek vereceklerini ben bile düşünmedim. :) :) Yarışı bitirdim, yayında seni konuşuyorlar falan dediler ts de. Rezilligimi mi konuşuyorlar falan derken. Chat'de Mehmet, Mehmet diye bağırıyorlar mış. :) :) Destekleri için tekrar teşekkür ederim buradan da. :) Sonda ki hata çok kötüydü. Zorlamadım, zorlamadım en sonda zorladım. Onda da hata yaptım. :) Çok heyecanlıydım zaten, ayrıca çokta keyif aldım. Direksiyonla yarışmak ayrı bir heyecan.
Tecrübe ile dediğiniz gibi iyi yerlere gelecektir herkes, bende dahil.
Teşekkür ederim :)
Önceden tahmin edebildiğiniz ve edemediğiniz şeyler vardır. O tahmin edemediğiniz en tehlikeli şeylerdir.
Never Ever Stop Dreaming
/MEHMETUGURE

NECROCYBER
Has thanked: 3 time
Been thanked: 2 time

Mesaj gönderen NECROCYBER »

valla katılamadım ama biraz izledim.. Gayet keyif verdiniz arkadaşlar. Mehmet hocam ve Efe Canın keyifli anlatımları ve ses tonları gayet yarışı izlerken başarılı idi.. Olurda yetişebilirsem bir arkadaşımın pcde direksiyonu olan tabi en azda olsa 1 yarış gelebilirim izin olursa :=)
Kullanıcı avatarı
ahmetis
Ad: Ahmet Demircan
Has thanked: 27 time
Been thanked: 172 time

Mesaj gönderen ahmetis »

Simracing işinde yeni olan arkadaşlar adına şuraya yararlı bir şeyler bırakayım.Iracing'in driving school serisi, temel sürüş tekniklerini gayet güzel anlatmış.Herkesin bakmasını tavsiye ederim.

https://www.youtube.com/watch?v=I5eueqw24co&list=PLqZLBOpI5JFKebBA_i-SCkGRRypXovWv6

videonun üstündeki mavi linkten bölümlerin tamamına ulaşabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
FatihEVREN
Ad: Fatih EVREN
Has thanked: 47 time
Been thanked: 64 time

Mesaj gönderen FatihEVREN »

Kontrol ettim de , Silverstone için çok güzel turlar gelmeye başlamış. Tebrik ederim.
Gecenin ilerleyen saatlerinde ben de tur atacağım, umarım :)

Kontrol etmek isteyen ve link 'i bilmeyen arkadaşlarım için :
http://server.simracerstr.net:50040/lapstat

Selamlar...
Kullanıcı avatarı
Boundless
Forum Yöneticisi
Ad: Engin
Has thanked: 631 time
Been thanked: 685 time
İletişim:

Mesaj gönderen Boundless »

ahmetis yazdı:Simracing işinde yeni olan arkadaşlar adına şuraya yararlı bir şeyler bırakayım.Iracing'in driving school serisi, temel sürüş tekniklerini gayet güzel anlatmış.Herkesin bakmasını tavsiye ederim.

https://www.youtube.com/watch?v=I5eueqw24co&list=PLqZLBOpI5JFKebBA_i-SCkGRRypXovWv6

videonun üstündeki mavi linkten bölümlerin tamamına ulaşabilirsiniz

Güzel paylaşım ama bunun yeri burası değil.
viewtopic.php?f=24&t=304
buraya koyarsan mesajlar arasında kaybolup gitmez
Onat Telkenar
Ad: Onat

Mesaj gönderen Onat Telkenar »

Merhaba Ben kayıt yaptırdım B gurubundaki yarışmacılar nasıl yarışcak yarışcakmı bilgi verebilirmisiniz az kişi gözüküyor.
Kullanıcı avatarı
Boundless
Forum Yöneticisi
İletişim:

Onat Telkenar yazdı:Merhaba Ben kayıt yaptırdım B gurubundaki yarışmacılar nasıl yarışcak yarışcakmı bilgi verebilirmisiniz az kişi gözüküyor.

Sezon 1 bittikten sonra sezon 2 başlayacak. Yaklaşık 3 hafta kaldı katılım durumuna göre 4. haftada 2. sezon yarışları başlayacaktır
Kullanıcı avatarı
Boundless
Forum Yöneticisi
İletişim:

Arkadaşlar Merhaba,

Şimdi özellikle cezalarla ilgili bir konuyu açıklığa kavuşturmak istiyoruz. Her yarış sonrası benim suçum yok, bayrakları görmedim, yol veremem veya orda bana yol vermesi gerekiyordu gibi msj lar atıyorsunuz ve haklıda olabilirsiniz. Ancak baştan beri anlattığımız gibi sizlere birdaha yazılı olarak söylemek ve bilgilendirmek istedik.

Mazda Cup bizim Academi kısmımız. Burada aldığınız cezaları belki üst serilerde normal yarışın içinden olarak değerlendirebiliriz. Bu ligde maksat 1. olmak şampiyon olmak değil en önemli kısım temiz sürüş yapıp yarışları bitirmek, kaza yapmamak, Bayrak kurallarına ve pist kurallarına uymak. Çok yakında açıklayacağımız lisans sistemimizde yer alıp lisanslarınızı alabilmek için temiz sürüş çerçevesinde yarışları bitirip en az 5 yarışa girmiş olmanız gereknektedir.

Verilen cezalar için sinirlenip hakemlerin eğitimi nedir ? nasıl bu kadar yanlış kararlar verebiliyorsunuz ? veya ben cezaları takmıyorum gibi söylemler hoş olmadığı gibi bizleride üzmektedir. Bu işlere özellikle sim yarışlarına yıllarını vermiş arkadaşlarımız özenle bütün araçları tek tek inceleyip ortak bir karara varıp ona göre cezai işlem uyguluyorlar.

Amacınız Aldığınız cezalarda bize sitem edip ama zaten yarış bitiyordu ben daha hızlıydım banada çok çarptılar gibi savunma yapmak yerine yaptığınız hataları aldığınız cezaları inceleyerek bir sonraki yarışta bu hataları tekrar etmemektir. Cezaların mümkün olduğunca sebeplerini yazmaya çalışıyoruz. Eğer aklınıza takılan bir sorun olursa tabiki bizlere soru sorabilirsiniz.

Cezalar tam 4 hakem tarafından incelenmektedir. Eğer temasa yol açacak kadar risk alıyorsanız, bu temastan doğacak hatalı/yanlış karar riskini de almış bulunuyorsun. O yüzden temasa yol açabilecek riskleri almaktansa daha kontrollü ve temiz sürüş yapmak hem yarışın kalitesini hem de alacağın keyfi arttıracaktır.

Sitemize üye olup heyecanla yarışlara hazırlanıp bu keyifli organizasyonda bize destek olduğunuz için teşekkür ederiz.
Soru ve görüşlerinizi özel mesaj olarak veya İstek, Şikayet ve Teşekkür başlığı altından iletebilirsiniz.

SimRacersTR Yönetim Ekibi.
Kullanıcı avatarı
FatihEVREN
Ad: Fatih EVREN
Has thanked: 47 time
Been thanked: 64 time

Mesaj gönderen FatihEVREN »

Boundless yazdı:Arkadaşlar Merhaba,

Şimdi özellikle cezalarla ilgili bir konuyu açıklığa kavuşturmak istiyoruz. Her yarış sonrası benim suçum yok, bayrakları görmedim, yol veremem veya orda bana yol vermesi gerekiyordu gibi msj lar atıyorsunuz ve haklıda olabilirsiniz. Ancak baştan beri anlattığımız gibi sizlere birdaha yazılı olarak söylemek ve bilgilendirmek istedik.

Mazda Cup bizim Academi kısmımız. Burada aldığınız cezaları belki üst serilerde normal yarışın içinden olarak değerlendirebiliriz. Bu ligde maksat 1. olmak şampiyon olmak değil en önemli kısım temiz sürüş yapıp yarışları bitirmek, kaza yapmamak, Bayrak kurallarına ve pist kurallarına uymak. Çok yakında açıklayacağımız lisans sistemimizde yer alıp lisanslarınızı alabilmek için temiz sürüş çerçevesinde yarışları bitirip en az 5 yarışa girmiş olmanız gereknektedir.

Verilen cezalar için sinirlenip hakemlerin eğitimi nedir ? nasıl bu kadar yanlış kararlar verebiliyorsunuz ? veya ben cezaları takmıyorum gibi söylemler hoş olmadığı gibi bizleride üzmektedir. Bu işlere özellikle sim yarışlarına yıllarını vermiş arkadaşlarımız özenle bütün araçları tek tek inceleyip ortak bir karara varıp ona göre cezai işlem uyguluyorlar.

Amacınız Aldığınız cezalarda bize sitem edip ama zaten yarış bitiyordu ben daha hızlıydım banada çok çarptılar gibi savunma yapmak yerine yaptığınız hataları aldığınız cezaları inceleyerek bir sonraki yarışta bu hataları tekrar etmemektir. Cezaların mümkün olduğunca sebeplerini yazmaya çalışıyoruz. Eğer aklınıza takılan bir sorun olursa tabiki bizlere soru sorabilirsiniz.

Cezalar tam 4 hakem tarafından incelenmektedir. Eğer temasa yol açacak kadar risk alıyorsanız, bu temastan doğacak hatalı/yanlış karar riskini de almış bulunuyorsun. O yüzden temasa yol açabilecek riskleri almaktansa daha kontrollü ve temiz sürüş yapmak hem yarışın kalitesini hem de alacağın keyfi arttıracaktır.

Sitemize üye olup heyecanla yarışlara hazırlanıp bu keyifli organizasyonda bize destek olduğunuz için teşekkür ederiz.
Soru ve görüşlerinizi özel mesaj olarak veya İstek, Şikayet ve Teşekkür başlığı altından iletebilirsiniz.

SimRacersTR Yönetim Ekibi.

Açıklayıcı ve güzel bir bildiri.
Teşekkür ediyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Kullanıcı avatarı
ahmetibis
Ad: Ahmet İBİŞ
Has thanked: 5 time
Been thanked: 14 time

Mesaj gönderen ahmetibis »

2. Yarışın cezaları açıklandı mı? Açıklansında hatalarımızı görelim kendimizi düzeltelim

“2016 Newbie CUP” sayfasına dön