Assetto CorsaASSETTO CORSA PS4

Moderatörler: Moderatörler, Konsol Moderatör

Kullanıcı avatarı
Boundless
Forum Yöneticisi
Ad: Engin
Has thanked: 631 time
Been thanked: 685 time
İletişim:

ASSETTO CORSA PS4

Mesaj gönderen Boundless »

https://www.youtube.com/watch?time_continue=18&v=TDFN-E30jhU
Efsane simülasyon oyunu, Assetto Corsa sonunda PS4 ve Xbox ONE için yayınlandı. Yayınlandı dedik lakin, oyunun gidişatı çok parlak gözükmüyor. Playstation cephesinde Gran Turismo, Xbox cephesinde ise yeni bir Forza oyununun eksikliğinden faydalanarak kendine yer edinmek isteyen oyun teknik detaylar ve kötü inceleme puanlarıyla boğuşuyor.

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum, Assetto Corsa ciddi bir simülasyon oyunu. Project Cars ve Gran Turismo gibi oyunlardan çok daha ciddi, zorlayıcı ve bu sebepten de hardcore simulasyon kitlesine hitap ediyor. Oyunun karşılaştığı en büyük sıkıntı çıkar çıkmaz bu mesele olmuş maalesef; konsol oyuncularının gerçek simülasyon oyunlarının zorluğuna ve yorucu yapısına alışık olmaması. Ayrıca Assetto Corsa gibi oyunlar gamepad ile hakkını verebileceğiniz yapımlar değil. Bu sebeplerden ötürü pek çok site oyunu eğlenceli bulamayarak puanını kırma yoluna gitmiş. Ayrıca Pc’de muntazam bir performans sergileyen oyun, konsollarda ciddi kare saniye problemleri ile boğuşuyor. Yapılan incelemeler, PS4 ve Xbox One’ın işlemcilerinin bir den fazla yarışçının ekranda olduğu sahnelerde darboğaz yaşadığını gösteriyor. Tabi devamlı güncellemelerle bu sorunları büyük oranda tamamlayacaklardır.

Bütün bu sorunlarına rağmen PC’nin en iyi simülasyon oyunlarından olduğu için biz kendisini sevmeye devam ediyoruz. Umarız bu kötü konsol çıkışı Kunos Simulazioni’yi olumsuz etkilemez ve Assetto Corsayı yeni eklenen araç ve pistlerle desteklemeye devam ederler. Oyunun konsol çıkış videosunu yukarıdan izleyebilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
gunei
Ad: Güney
Has thanked: 8 time

Re: ASSETTO CORSA PS4

Mesaj gönderen gunei »

Tam da bu başlık için foruma üye oldum ama mesajı hortlattım sanırım. PS4 ve A.Corsa oynayanımız yok sanırım?
Kullanıcı avatarı
antking
Ad: Efe Can
Has thanked: 259 time
Been thanked: 354 time

Mesaj gönderen antking »

Ps4De f1 oynanıyor ağırlıklı. Diğer simler pc'de
shinigami_06
Ad: özkan

Mesaj gönderen shinigami_06 »

bu asetto corsayı cozemedım bazı aracları manuel oynuyorum bazılarını oynayamıyorum yardımcı olursanız sevınırım
t300rs gt vs th8a shıfter var anlamadım gıttı
shinigami_06

Yardımcı olursanız sevinirim bütün araçlar vitesle kullaniliyomu kullanilmiyomu tesekkurler
Kullanıcı avatarı
Vince
Has thanked: 226 time
Been thanked: 147 time

Mesaj gönderen Vince »

shinigami_06 yazdı:Yardımcı olursanız sevinirim bütün araçlar vitesle kullaniliyomu kullanilmiyomu tesekkurler

hocam anladığım kadarıyla AC, otomatik şanzımanla üretilen belli modern araçları düz vitesle (H-shifter ile) kullandırtmıyor. ben de yadırgadım açıkçası ama böyle bir seçim yapmış oyun yapımcıları.
shinigami_06

tesekkurler vınce cok sacma bı uygulama olmus...
Kullanıcı avatarı
diabolus79
Süper Moderatör
Has thanked: 82 time
Been thanked: 102 time

Mesaj gönderen diabolus79 »

shinigami_06 yazdı:tesekkurler vınce cok sacma bı uygulama olmus...

Bu bir "sim" olduğu için gerçek hayatta otomatik aracımızı nasıl manuel kullanamıyorsak veya manuel aracımızı nasıl otomatik kullanamıyorsak bunda da aynı şekilde modellenmiş durumda, diğer türlüsü saçma olurdu.
shinigami_06

dogru soyluyosun ozaman cok az manuel kullanacagız anlasılan...
Kullanıcı avatarı
Vince
Has thanked: 226 time
Been thanked: 147 time

Mesaj gönderen Vince »

diabolus79 yazdı:
shinigami_06 yazdı:tesekkurler vınce cok sacma bı uygulama olmus...

bu bir "sim" olduğu için gerçek hayatta otomatik aracımızı nasıl manuel kullanamıyorsak veya manuel aracımızı nasıl otomatik kullanamıyorsak bunda da aynı şekilde modellenmiş durumda, diğer türlüsü saçma olurdu.

hocam oyunu birçok yönüyle beğeniyor ve oynuyoruz, ama her şeyini de (herhangi bir oyun için geçerli elbette) ezbere savunmaya gerek olmadığını düşünüyorum.

bu bir "sim" olduğu için, gerçek hayata uygun modellendiği için böyle bir kısıtlama getirildiğini düşünmek maalesef tutarlı bir izah biçimi değil.

eğer oyunun derdi yüzde yüz gerçek hayata uygunluk ve gerçekçilikse; gerçekte traction control, stability control, abs bulunmayan araçları bunlarla sürme imkanı da vermemesi lazım. Ama hepimizin malumu veriyor. keza gerçek hayatta manuel şanzımana sahip araçları pedal shifter'larla, hatta full otomatik de kullanabiliyoruz oyunda. veya istersek bizim yerimize auto blip yapıyor mesela. ya da yakıt tüketimini, lastik aşınmasını kapatabiliyoruz vs.

yani sonuç olarak bu ve başka yapımlar, ne kadar gerçekçi birer sim de olsalar, günün sonunda gerçeklikten bir miktar kaçmaya da imkan veren birer bilgisayar oyunu.
dolayısıyla, en başa dönecek olursak, o kadar farklı kalemde gerçeğin dışına çıkmaya izin veren bir sim'in h-shifter konusunda böyle bir kısıtlama getirmesinin bence mantığı yok.

“Assetto Corsa” sayfasına dön