Formula 1 SerisiFormula 1 2016 Assistsiz Lig İçin Duyuru

Moderatörler: Moderatörler, Konsol Moderatör

Kullanıcı avatarı
EmrahÖRTEL
Ad: Emrah
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 time

Formula 1 2016 Assistsiz Lig İçin Duyuru

Mesaj gönderen EmrahÖRTEL »

Resim

Merhaba Arkadaşlar,
Amatör ama hevesli bir grup olarak başladığımız F1 2016 – PS4 sevdamız bundan böyle SimRacersTurkey’de daha geniş kitlelere ulaşacak. Sizlere hem buradan hem de forumdan etkinlik duyuruları yapacağız. Bu yarışlar herkes açık olup, belirlenen kurallar çerçevesinde tüm F1 sevenler hem yarışçı hem de izleyici olarak davetlidir.
Haftalık olarak düzenlenecek yarışlarımız için şimdilik 3 yarışlık bir yarış takvimi yayınlıyoruz. Yarışlar Pazartesi günleri 22:00’de başlayacaktır. 30dk’lık “PRACTICE” sonrası, “SHORT QUALIFYING” ile devam edecektir. Sonrasında ise %50 uzunluğunda yarış başlayacaktır. 22:00’de “PRACTICE” başlangıcına yetişemeyenler Lobby’ye izleyici olarak katıldıktan sonra Sıralama seansına katılabilecektir.

24.10.2016 Çin GP
31.10.2016 Rusya GP
07.11.2016 İspanya GP

Yarış ayarları ve kurallar:
Practice: 30min
Qualifying: Short Qualifying
Race Distance: %50
Car Performance: Equal
Formation Lap: Off
Safety Car: On
Collisions: On
Vehicle Damage: Off
Weather: Dynamic
AI Difficulty: Very Easy
Parc Ferme Rules: Off
Corner Cutting Stringency: String
Driving Proficiency: Elite

Oyundaki assistler “ELITE” seviyesinde olacaktır. Yani tüm yardımlar kapalı(TC, ABS, BRAKE, GEARBOX) olacaktır.
Katılmak isteyen arkadaşlar bu başlık altına PSN’lerini paylaşmaları yeterli olacaktır.
Eltrequartisto
Ad: Sertaç

Re: Formula 1 2016 Assistsiz Lig İçin Duyuru

Mesaj gönderen Eltrequartisto »

Falda_de_Kudra
OnerSchumacher
Ad: Öner

Mesaj gönderen OnerSchumacher »

Eltrequartisto yazdı:Falda_de_Kudra

Hocam öncelikle hoşgeldin,

Kısaca oyun ile ilgili seviyenden ve direksiyon mu yoksa ds4 ile mi oynuyorsun bahsedersen seviniriz.

Bu akşam deneme etkinliğimiz olacak müsait olursan katılabilirsin.
Eltrequartisto

Selam, ps4 platformu üzerinde Logitech g29 ile oynuyorum. F1 2015 ve 2016 da legend AI zorluğunda ve elite driver proficiency de mücadeleci olabiliyorum.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Eltrequartisto

Deneme etkinliğine de katılmak isterim tabi. Saat kaçta olacak belli mi?

OnerSchumacher

Arkadaşlar bu organizasyona katılan birisi olarak kendimi tanıtmak isterim ki Emrah Örtel'in başını çektiği bu güzel birliktelik hakkında fikir sahibi olun.

İlk PS4'ümü 3 ay önce ve ilk direksiyonumu yaklaşık 1 ay önce almış biri olarak, uzun çalışmalar, zor geceler sonunda bol antremanlar sonucunda assistsiz olarak oyunda tutarlı turlar atacak seviyeye ulaştım.

Oyunu Thrustmaster T300 ile oynuyorum. Ve zaman buldukça çalışıyorum.

Oyuna ve PS4'e yeni olsam da yaklaşık 20 yıldır F1'i yakından takip ediyorum. İlk canlı izlediğim yarış, 1994 yılında M.Schumacher'in Benetton ile şampiyon olduğu yıl Spa'da yapılan yarıştı. Ondan sonra büyük bir tutku ve hayranlıkla, 20 yıl içinde 1-2 tanesi hariç tüm sıralama ve yarışları canlı izledim. Dolayısıyla pistlere aşinayım. Fakat oyuna ve konsola yeniyim.

Tutku ve azimle ve tabii ki severek çalışarak 1 ay gibi bir sürede en azından aracı yolunda tutacak kadar turlar atıp yarış mesafesi bitirme noktasına geldim. Bunları aramıza katılmayı düşünen arkadaşlar için paylaşıyorum.

Yeni ve F1 aşığı arkadaşları aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Öner Schumacher ;)
OnerSchumacher

Eltrequartisto yazdı:Deneme etkinliğine de katılmak isterim tabi. Saat kaçta olacak belli mi?

22:30da Bahrain için practice başlayacak sonra 23:00 sıralama + yarış
Eltrequartisto

Need for Speed 2 sayesinde McLaren F1 supercar, onun sayesinde McLaren Mercedes f1 team, ve sonrasında Hakkinen hayranlığı ile başladı benimki de. Direksiyon başında verilen emeklerde yalnız değilsiniz Mr.Schumacher. umarım uzun bir dostluk ve rekabet yaşarız :)

OnerSchumacher

Eltrequartisto yazdı:Need for Speed 2 sayesinde McLaren F1 supercar, onun sayesinde McLaren Mercedes f1 team, ve sonrasında Hakkinen hayranlığı ile başladı benimki de. Direksiyon başında verilen emeklerde yalnız değilsiniz Mr.Schumacher. umarım uzun bir dostluk ve rekabet yaşarız :)

Hakkinen hayranları özel ilgi alanıma girer hocam, San Marino son viraj spinini unutamam. Ayrıca Spa'da Schumi'yi geçişini... İyi rakipti...
Eltrequartisto

Ben de 98 de Spa da Coulthard ile kazasini unutamam Schumi 'nin. Kötü bi aniydi. Sonrasinda olanlar da dahil. Senna ile olan dostlugu çok önemliydi. Hangi basin toplantisi hatirlamiyorum ama hüngür hüngür aglamisti. Zalım gazeteciler de (ki bugünlerde de Hamilton a zalımlar) :) soru sormaya devam etmisti Hakkinen de Schumi yi teselli ederken gazetecileri fircalamisti

“Formula 1 Serisi” sayfasına dön