2017 Newbie CUP Sezon 21. Yarış Vallelunga Club 3.Ocak 2017

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
car_lover
Süper Moderatör
Ad: Semih Emre
Has thanked: 154 time
Been thanked: 278 time

Re: 1. Yarış Vallelunga Club 3.Ocak 2017

Mesaj gönderen car_lover »

Newbie cup başlamadan çok önce belirlendi ceza sistemiz ve sizde bunu onaylayarak girdiniz. Her türlü kazanın cezası yazıyor. Keşke turnuva başlayıp kaza yapmadan önce bakıp itiraz etseydiniz cezalara. Yeni ceza sistemi de yapıp önerebilirsiniz onu da değerlendiririz. Yarışta da rakibinizin cezasını siz vermeye çalışmayın biz inceleyip veriyoruz zaten.
Kullanıcı avatarı
EmreDFace
Ad: Emre
Has thanked: 18 time
Been thanked: 110 time

Mesaj gönderen EmreDFace »

car_lover yazdı:Newbie cup başlamadan çok önce belirlendi ceza sistemiz ve sizde bunu onaylayarak girdiniz. Her türlü kazanın cezası yazıyor. Keşke turnuva başlayıp kaza yapmadan önce bakıp itiraz etseydiniz cezalara. Yeni ceza sistemi de yapıp önerebilirsiniz onu da değerlendiririz. Yarışta da rakibinizin cezasını siz vermeye çalışmayın biz inceleyip veriyoruz zaten.

Yarıştaki rakibimin cezasını ben vermeye çalışırmıyım hiç , siz zaten bunu layıkı ile yapırsonuz.Çok teşekkür ederiz.
Kullanıcı avatarı
EV0T3CH
Ad: Ali
Has thanked: 102 time
Been thanked: 42 time
İletişim:

Mesaj gönderen EV0T3CH »

EmreDFace yazdı:Bu arada Ali , dostum gerçketen güzel mücadeleydi.Ben seni değil sistemi eleştiriyorum.Seninde 35 saniye cezayı hak ettiğinide düşünmüyorum.

Evet özellikle son turdaki mücadele çok iyidi bayağı soğuk terler attım. He sana o kadar ceza verilmesinide beklemiyordum açıkcası yani o kadar temas her yarışda olur. yarışın başındaki müdahale için kusura bakma kasti bir hareketim yokdu sana karşı. İlk yarışın acemliği diyorum şimdilik.
Resim
Kullanıcı avatarı
EmreDFace
Ad: Emre
Has thanked: 18 time
Been thanked: 110 time

Mesaj gönderen EmreDFace »

EV0T3CH yazdı:
EmreDFace yazdı:Bu arada Ali , dostum gerçketen güzel mücadeleydi.Ben seni değil sistemi eleştiriyorum.Seninde 35 saniye cezayı hak ettiğinide düşünmüyorum.

Evet özellikle son turdaki mücadele çok iyidi bayağı soğuk terler attım. He sana o kadar ceza verilmesinide beklemiyordum açıkcası yani o kadar temas her yarışda olur. yarışın başındaki müdahale için kusura bakma kasti bir hareketim yokdu sana karşı. İlk yarışın acemliği diyorum şimdilik.

Yarışın keyfi orda zaten , sen beni sıkıştıracaksın ben seni.heyecan olacak hatalar olacak.Bunun için oynuyoruz zaten oyunu.Hepimizde var acemilik.

Cezalar ile ilgilide artık diyeceğimi dedim.Şahsi fikrim özellikle newbie de büyük rakamlar bu cezalar.Bence burada bir güncelleme olmalı.Hakem ve yönetici arkadaşlar gözden geçireceklerdir.
Kullanıcı avatarı
AlperAkbilgi
Süper Moderatör
Ad: Alper
Has thanked: 302 time
Been thanked: 131 time
İletişim:

Mesaj gönderen AlperAkbilgi »

Ceza süreleri yerinde. Temas etmeyin ceza almayın.

Ayrıca kasten frenleri bıraktığını söyleyen arkadaşa da kasıtlı çarpmadan disiplin cezası verilmesini talep ediyorum.
Kullanıcı avatarı
Taner
Süper Moderatör
Has thanked: 247 time
Been thanked: 416 time

Mesaj gönderen Taner »

Kurallar/Cezalar turnuvaya katılmadan önce okunması gerekli. Buna rağmen hala her yarışta pilotların bir kısmı yarışın formatı ile ilgili sorular soruyorlar. Maalesef ki toplum olarak okumama alışkanlığımız burada da mevcut.
Arkadaşlar; kurallar/cezalar yarışların daha zevkli veya zevksiz hale getirilmesinden ziyade, belirli bir disiplin içinde başkasının yarışını bozmamak adına koyuluyor. Sizden istenilen çok basit; aracınızı başka yarışanların yarışını tehlikeye atacak kadar riskli sürme. Yapacağınız geç fren, rakibini tehlikeye atıyorsa geç fren yapmamalısınız. Eğer riskli hareketler yapıp başka birine temas ediyorsanız biz bunu ceza kapsamında değerlendiririz.
Pilotlardaki sabırsızlık çok basit hatalara ve başka insanların yarışlarını berbat etmelerine sebep oluyor. Özellikle atak yapılacak noktaların sabırsızlıkla ve bilinçsizce seçilmesi temasların sayısını arttırıyor ve yarışları kalitesiz hale getiriyor. Bu platformda yarışacak herkes " temiz sürmek " zorunda, bu değişmeyecek bir ilkedir. Bunun hiç bir alternatifi, yumuşaması yoktur ve olmayacaktır. Başka bir araca, her ne sebep olursa olsun, temas ediyorsanız bu durum kırmızı alandadır artık ve değerlendirilmeye taabi tutulacaktır. Bunun bilinci ile lütfen yarışlarda riskli hareketlerden kaçının. Bu hem sizin için hem de rakipleriniz için yarışı çok daha keyifli hale getirecektir.
Kullanıcı avatarı
Zin
Ad: Hakan
Has thanked: 267 time
Been thanked: 622 time
İletişim:

Mesaj gönderen Zin »

bu arada resmi yarış sonucları açıklandı mı?
Resim
Windows 10 / Intel Core i5 2500 @ 3.30GHz / MSI Z68MA-G43 / BenQ XL2410T / NVIDIA GeForce GTX 470 / Logitech Driving Force GT

“2017 Newbie CUP Sezon 2” sayfasına dön