2017 Newbie CUP Sezon 25. Yarış Imola 31.ocak.2017

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
FatihEVREN
Ad: Fatih EVREN
Has thanked: 47 time
Been thanked: 64 time

5. Yarış Imola 31.ocak.2017

Mesaj gönderen FatihEVREN »

Merhaba arkadaşlar,

31 Ocak 2017 Salı günü akşamı yine efsane pistlerden birine konuk oluyoruz. Lotus V6 Cup araçlarımız ile bu sefer Imola pistindeyiz.

Şimdiden herkese başarılar dileriz.

Resim

Yarışımız saat 20:00 'de 1 saatlik antreman seansı ile başlayacak ve 21.20 civarında sıralama turlarına geçilecektir.

Pist hakkında ufak birkaç bilgi vermek gerekirse ;
Pistin asıl adı Autodromo Dino Ferrari'dir. Diğer adı San Marino Grand Prix'i olan bu pist, San Marino'nun dışında olmasına rağmen, hem San Marino Hükümeti'ne, hemde İtalya Hükümeti'ne bağlı bir Grand Prix'dir.

Bu pist 1994 yılında Dünya'nın en başarılı pilotu sayılan Ayrton Senna'nın talihsiz ölümünün olduğu F1 pistidir.
Bu talihsizliğin yaşandığı viraj Tamburello virajı ( Tamburello Dönemeci ), San Marino Grand Prix'nin düzenlendiği Autodromo Dino Ferrari pistinde en çok kaza yapılmış bölgedir.
Bu bölgede en kötü kaza 1994 yılında olmuştur. 1994 San Marino Grand Prix'de efsane F1 pilotu Ayrton Senna, 305 km/h süratle kontrolden çıkıp savrulmuştur.
Pilotun ölümüyle sonuçlanan kazaya sahne olmuş bölge, Senna'nın kazasından sonra 2'ye bölünüp şikana dönüştürülmüştür.
1995 San Marino Grand Prix'de Tamburello virajına yeni şikanlar yapılmıştır.
Kullanıcı avatarı
Boundless
Forum Yöneticisi
Ad: Engin
Has thanked: 631 time
Been thanked: 685 time
İletişim:

Re: 5. Yarış Imola 31.ocak.2017

Mesaj gönderen Boundless »

V6 araçlarla gerçekten zevkli olacak.
Kullanıcı avatarı
luskan
Ad: Sinan
Has thanked: 7 time
Been thanked: 6 time

Mesaj gönderen luskan »

Bu akşamki yarışa katılamayacağımı buradan bildirmek istiyorum. Yarışa katılacak bütün arkadaşlarıma kolay gelsin diyorum. Hepinizin tekeri düz bassın. Ayrıca bensiz daha temiz bir yarış olacağını düşünüyorum. :)

Sinan
Kullanıcı avatarı
Boundless
Forum Yöneticisi
Ad: Engin
Has thanked: 631 time
Been thanked: 685 time
İletişim:

Mesaj gönderen Boundless »

luskan yazdı:Bu akşamki yarışa katılamayacağımı buradan bildirmek istiyorum. Yarışa katılacak bütün arkadaşlarıma kolay gelsin diyorum. Hepinizin tekeri düz bassın. Ayrıca bensiz daha temiz bir yarış olacağını düşünüyorum. :)

Sinan

Diğer yarışı kaçırmamaya bak Sinan. Senle veya sensiz her türlü temaslar kazalar olacaktır kendine haksızlık etme. Ayrıca bayağa geliştirdin kendini tebrikler ilk başlarda daha çok heran patlamaya hazır mayın gibiydin :) şimdi gayet rekabetçi hızlı pilotlar arasındasın.
Kullanıcı avatarı
FatihEVREN
Ad: Fatih EVREN
Has thanked: 47 time
Been thanked: 64 time

Mesaj gönderen FatihEVREN »

luskan yazdı:Bu akşamki yarışa katılamayacağımı buradan bildirmek istiyorum. Yarışa katılacak bütün arkadaşlarıma kolay gelsin diyorum. Hepinizin tekeri düz bassın. Ayrıca bensiz daha temiz bir yarış olacağını düşünüyorum. :)

Sinan

Engin 'e katılıyorum. Bu şekilde düşünmeyin. Ben de yarışları canlı olarak izliyorum her hafta. Siz dahil bütün pilot arkadaşlarımız kendilerini geliştirmek için çaba sarfediyor. Çok daha iyi yerlerde olacağınıza inancım tam.

Selamlar..
Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
Ad: Mehmet
Has thanked: 215 time
Been thanked: 897 time
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Loading…

Mesaj gönderen Aranel Ciryatan »

The World is Mine!
Kullanıcı avatarı
ozkan_343
Has thanked: 511 time
Been thanked: 135 time

Mesaj gönderen ozkan_343 »

öncelikle yarış öncesi şu otomatik debriyajın açık olabilir oldugunu duyunca bende açtım sürüşte ve vites değişimlerinde çok fark ettiriyor ama alışkalıktan startta ayağım debriyajda vitese aldığımda cezayıda yememe sebep oldu. sonra pitte de sorunlar yaşadım pit ekranı önüme gelmedi bir türlü ve sonrasında yarış benim için bitti boş turlar attım bitene kadar. bitiren arkadaşlara tebrikler herşeye ramen güzel bir lig devam ediyor.
Kullanıcı avatarı
Godvater
Ad: Arda Celik
Has thanked: 11 time
Been thanked: 11 time

Mesaj gönderen Godvater »

Herkese selamlar,
Yarışa katılan herkesi tebrik ederim. Mehmet Uğur, Alpkan ve sunucularımıza da yayın ve destek için teşekkür ederim.

Yarışın başında ilk virajda Helicorsa beni çok korkuttu ben de kimseye vurmayayım diye sağa yapışmış ilerliyordum. Orada sağ tekeri çime kaptırdım sonrasında savrulup mor renkli araca dokundum. Bunun sonrasında kenarda arkamdaki herkesin beni geçmesini bekledim.

Yarışın ilk turunda ilerlerken Hakan Kara'nın arkasına yaklaştım. Virajlara fazla yavaşlayarak girdiğini gözlemledim. Kendisi zaten yarış başında herkese yol veririm demişti ben de bir viraj çıkışı yavaş gider geçerim diye düşünerek arkasında ilerledim. Fakat çok yol vermeye gönüllü gibi durmuyordu. Bunun üzerine bende atak yapmaya hazırlandım.

Hakan'ın bir viraja geç fren yaparak hatalı girdiğini görüp, aceleci davrandım ve ayağımı frenden erken çekerek yanından geçmeye çalıştım. O sırada kendisi de iyice yavaşlamıştı ve yarış çizgisine doğru geri hamle yaptı. Ben de solundan hızlıca geçmeye çalışırken kaza oldu. Geçen yarışta benzer bir şekilde Sinanla çarpışmıştık. Hakan Kara'dan özür diliyorum tekrardan. Hatalı olduğumu düşünüyorum. Hakem heyeti gerekli cezayı verir.

Yarışı 4. bitirdim ancak nedense Youtube'da yayın sonunda 5. bitirmiş gözüktüm. Bunun sebebi nedir acaba? Sıralamalar incelenirken dikkat ederseniz sevinirim.

Cem her zamanki gibi harika bir yarış çıkarmış, kendisine yol verdikten sonra farlarıyla selam vermesi de çok ince bir hareket kendisini özellikle tebrik ediyorum :). Öndeki üç pilotu ve arkada mücadele ettiğimiz her pilotu da tebrik ediyorum. Bir sonraki yarışta görüşmek üzere.
Kullanıcı avatarı
Zin
Ad: Hakan
Has thanked: 267 time
Been thanked: 622 time
İletişim:

Mesaj gönderen Zin »

Arda özür dilenecek hiç bir şey yok dostum.

Bilgisayarımın ekran kartı arızalı, her yarış en az 1 kere kopuyorum. Bugüne kadar sadece 1.Vallelunga ve bugünkü yarışta kopmadım. hER ikisinde de en azından 6. oldum. Bu sebepten dolayı araba sürmekten gerçekten çok soğudum. Tamam iyi bir pilot değilim (ama sürücülüğüme laf ettirmem gerçek hayatta :) ) Nasıl olsa yine kitlenecek diye o mesajı yazdım. Tesadüf bugün kitlenmedi.

Zaten yarış boyunca herkese yol verdim. defans yapmadım, sıkıştırmadım. Sana da yol verecektim ama senin de dediğin gibi aceleci davrandın çok ters bir virajda geçmeye çalıştın. Hocam eğleniyoruz, yarın ben sana çarparım, öteki berikine çarpar. Bunlar önemli değil. En güzeli ne biliyor musun? Bizim ligimizde herkes birbirine saygılı.

O kazadan sonra yine aero sapıttı arabanın, hız da yapamadım. Umurumda mı? Hayır :)

İyi geceler.

Not: videosunu felan sakın paylaşma. Hakemler görüp ceza kesiyor... (Ciddiye almayın hakemler. Şaka şaka..))
Resim
Windows 10 / Intel Core i5 2500 @ 3.30GHz / MSI Z68MA-G43 / BenQ XL2410T / NVIDIA GeForce GTX 470 / Logitech Driving Force GT
Kullanıcı avatarı
EmreDFace
Ad: Emre
Has thanked: 18 time
Been thanked: 110 time

Mesaj gönderen EmreDFace »

Öncelikle tüm yarışa katılan arkadaşları tebrik ediyorum.Umarım ilerleyen zamanlarda daha fazla katılım olur.Ben bu yarışta önceki yarışa nazaran çoğu arkadaşı gayet istekli buldum.Şu cezayı ödeme konusunda çoğu arkadaş aceleci davranıyor.Bende ilk turlarda ceza yedim ama bunu öderken o turda en yavaş virajı seçin.Ceza yediğiniz gibi durdurmayın aracı.Bu pist en az hatayı yapanın domine edeceği bir pistti.Cem de hatasız bir şekilde yarışarak 1. liği aldı.Tebrik ediyorum kendisini.

İlk 10 tur inanılmaz hatalar yaptım.Pist dışına çıkıp duvara vurunca aracın aerosu tamamen değişti.Fren noktalarıda antremandakine göre alakasız yerlere kaydı.Pitte bu hasarları düzeltmek istemedim.Çünkü Ali de tempolu birşekilde arkamdan geliyordu.Bu sebeple 2.01-2.02 nin arasına sıkışan turlar attım.

İmola çok sevdiğim bir pist olmasına rağmen kişisel olarak hakkını veremediğimi düşünüyorum.

Herkezin eline sağlık.

“2017 Newbie CUP Sezon 2” sayfasına dön