2017 Newbie CUP Sezon 27. Yarış Hockenheim 15.Şubat.2017

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
FatihEVREN
Ad: Fatih EVREN
Has thanked: 47 time
Been thanked: 64 time

7. Yarış Hockenheim 15.Şubat.2017

Mesaj gönderen FatihEVREN »

Merhaba arkadaşlar ,

Açık lastikler ile 2. Newbie sezonumuza hızla devam ediyoruz.

Openwheel kategorisinde TATUUS FA01 şasesi ile 15 Şubat 2017 tarihinde Formula 1'in iyi pistlerinden biri olan Hockenheim Ring'e konuk oluyoruz. Pist aynı zamanda DTM serisi yarışlarının da vazgeçilmezlerindendir.
Openwheel serisi yarışlar için şase üreten İtalyan firma, TATUUS FA01 aracının orjinalinde Fiat'ın 1.4 litrelik bir motorunu kullanmıştır. Daha sonra Formula 3 serisi için anlaşma yapan firma motoru 160Bhp'de sabitleyerek British Formula 3 şampiyonası yarışlarına devam etmektedir.

Pistimize göz atalım :

Resim

Yarışımız saat 20:00'de 1 saatlik antreman seansı ile başlayacak ve 21.20 civarında sıralama turlarına geçilecektir.

Aynı zamanda youtube kanalımız Sim Racers Turkey 'den canlı olarak yayınlanacak yarışımıza herkesi bekleriz.

Aşağıdaki adresten kanalımıza üye olabilir ve en yeni yarış videolarını izleyebilirsiniz:
https://www.youtube.com/channel/UCwZHV_ ... 81ukK3NtTQ

Şimdiden herkese iyi sürüşler ve başarılar.
En son Emin Babaoglu tarafından 14 Şub 2017, 01:48 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Sebep: Düzenleme
Kullanıcı avatarı
ozkan_343
Has thanked: 511 time
Been thanked: 135 time

Re: 7. Yarış Hockenheim 15.Şubat.2017

Mesaj gönderen ozkan_343 »

Malesef vardiam sebebiyle bu yarisa katilamayacagim. Son iki yarista gorusmek uzere katilacak arkadaslara keyifli yarislar bol sanslar.
Kullanıcı avatarı
raicem
Ad: Cem
Has thanked: 29 time
Been thanked: 24 time

Mesaj gönderen raicem »

Depo tam dolu iken yumuşak lastikler 7 tur, orta sertlikteki lastikler ise 10-11 tur sonra kızardı bende. Hot lap atarken lastikler arasında 1 saniye fark var gibi geldi bana. Sert olanları henüz denemedim. İyi pit stop stratejileri yarışın sonucunu tayin edebilir. Mazda ve Lotus'a göre daha fazla ayarın (kanatlar, vites oranları) açık olması sebebiyle denenecek çok fazla kombinasyon var.
Kullanıcı avatarı
Zin
Ad: Hakan
Has thanked: 267 time
Been thanked: 622 time
İletişim:

Mesaj gönderen Zin »

server a girince checksum failed. you have been kicked out uyarısı alıp serverdan atılıyorum.. yardım edebilecek biri?
Resim
Windows 10 / Intel Core i5 2500 @ 3.30GHz / MSI Z68MA-G43 / BenQ XL2410T / NVIDIA GeForce GTX 470 / Logitech Driving Force GT
Kullanıcı avatarı
intruder600
Ad: Cengiz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 time

Mesaj gönderen intruder600 »

Arkadaşlar ben de checksum failed hatası alıyorum. AC1.12'ye geçişten sonra dün akşamdan beri alıyorum.
Forumda arattığımda bir update den bahsediliyor Hockenheimring haritası mı update edilmeli. Ne yapabiliriz?
Akşamki yarıştan önce nasıl halledebiliriz?
[/quote]
Kullanıcı avatarı
intruder600

Forum dışı baktığımda server tarafının update edilmesi gerekiyor gibi bir sonuç çıkardım.??
[/quote]
Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
Ad: Mehmet
Has thanked: 215 time
Been thanked: 897 time
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Loading…

Mesaj gönderen Aranel Ciryatan »

The World is Mine!
Kullanıcı avatarı
raicem
Ad: Cem
Has thanked: 29 time
Been thanked: 24 time

Mesaj gönderen raicem »

İlk virajdaki kazanın sorumlusu benim; tekrar Ali'den özür dileyeyim buradan da. Start sonrası arkamda iki araç görünce biri Ali, diğeri de Emre'dir diyerek viraja normal çizgide daldım. Helicorsa uygulamasına normalde çok dikkat ederim ancak antrenmanlarda üstüne koyduğum turlar app'ini kaldırmamışım. Dolayısı ile Ali'nin pozisyonunun hiç farkında olamadım.

Lastikler konusunda da bir şeyler demek isterim. Yarış öncesi buraya hangi lastiğin ne kadar dayandığını ve lastikler arası zaman farklarını yazmıştım ancak o bilgi direkt çöp oldu. Sanırım yaşanan güncelleme sebebiyle. Yumuşak lastiklerle antrenman derecelerime 1.5 saniye bile yaklaşamadım. Dahası sert lastiklerin de 7-8 tur sonra kırmıza döndüğünü gördüm antrenmanlarda. Orta hamurlu lastiklerle yarışa başladım o yüzden. Onlar da 8 tur sonra kızarıyordu ancak iki pit stop yapmak için biraz ittire kaktıra gittim. Bazı virajlarda (11 ve son iki viraj) tutuşun daha az olduğu belliydi.
Kullanıcı avatarı
EV0T3CH
Ad: Ali
Has thanked: 102 time
Been thanked: 42 time
İletişim:

Mesaj gönderen EV0T3CH »

Öncelikle herkesi tebrik ederim.

Cem ile olan kazada neye uğradığımı şaşırdım lag filandır dedim ama dalgınlığına gelmiş önemli değil yarışlarda olabilir. Ayrıca Sinan ile sonlara doğru yaşadığım temastan dolayı özür dilerim.

Lastikler konusunda iki çift kelam etmek isterim. Hafta boyu yapdığım antremanlar bir anda çöp oldu fren noktaları lastik ısıları basınçları derken alel acele ayar yapmam gerekdi (yarışdan bir gün önce şehir dışındaydım o günde güncelleme gelmiş şok oldum görünce yani antreman yapamadım yeni lastikler ile) tabi yarışın başında Cem ile yaşadığımız kazada Süspansiyon ve gövde ciddi hasar aldı zaten lastiklerle uğraşiyim derken ciddi zaman kayıpları ve araba ile cebelleşmeye başladım.

Umarım v10 lastiklere alışmam kısa sürer.
Resim
Kullanıcı avatarı
intruder600

Mehmet ile Efe Can da ilk virajdaki kazayı canlı yayında bana giydirmişler. Teessüf ettim yani :-D :-)
Şaka bir yana Soft lastik ile 16lt yakıt birbirine güzel uydu, 8 turdan 3 kısa pitstop ile iyi iş yaptı bu setup. Arada kendi beceriksizliğimle 3 tane kadar spin atmasam daha da iyi bitermiş.
Güzel yarış oldu; Çok keyif aldım. Herkese tebrikler.
Captain Slow'dan selamlar.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
[/quote]

“2017 Newbie CUP Sezon 2” sayfasına dön