2017 Newbie CUP Sezon 29. Yarış Montreal 28.Şubat.2017

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
Boundless
Forum Yöneticisi
Ad: Engin
Has thanked: 631 time
Been thanked: 685 time
İletişim:

9. Yarış Montreal 28.Şubat.2017

Mesaj gönderen Boundless »

Île Notre-Dame, Kanada'da yapılmış olan F1 pistidir. 2007 yılında Nascar yarışlarınada ev sahipliği yapmıştır. Pist uzunluğu 4,361 km'dir. Michael Schumacher 94-97-98-00-02-03-04 yıllarında kazanarak en fazla galibiyet alan isimdir.
Resim
Uzunluk : 4.361 km (2.71 mi)
Viraj : 13
Lap record : 1:13.622 (Brazil Rubens Barrichello, Ferrari, 2004)
indirme Linki

Sezonun son yarışına gelirken şampiyona klasmanında ilk üç pilotun yerleri kesinleşmiş gözüküyor. Son yarış kim birinci olursa olsun Cem sezonu lider olarak tamamlayacak. Yinede çekişmeli bir yarış olacağı kesin.
Şimdiden tüm pilotlara başarılar.

Son Yarış Öncesi Puan ve Sıralama :
1. Cem Unalan 183
2. Ali Uzunhasan. 139
3. Emre Dogan 114
4. Emre GUNAY 72
5. Engin 62
6. Sinan Seninan 58
7. Hakan Kara 47
8. Ozkan Kaya 38
9. Cengiz Yeker 38
10. Arda Celik 26
11. Mustafa Ucar 10
12. ResulMert 6
13. yavuzilsekerci 1
Kullanıcı avatarı
MUE
Süper Moderatör
Ad: Mehmet Uğur
Has thanked: 690 time
Been thanked: 292 time
İletişim:

Re: 9. Yarış Montreal 28.Şubat.2017

Mesaj gönderen MUE »

Pist gerçekten güzel. Keyifli bir yarış izlicez gibi. :)
Önceden tahmin edebildiğiniz ve edemediğiniz şeyler vardır. O tahmin edemediğiniz en tehlikeli şeylerdir.
Never Ever Stop Dreaming
/MEHMETUGURE

Kullanıcı avatarı
Zin
Ad: Hakan
Has thanked: 267 time
Been thanked: 622 time
İletişim:

Mesaj gönderen Zin »

Katılamıyorum. Tüm arkadaşlara başarılar.

Ayrıca bu organizasyona katılan ve emeği geçen herkese teşekkür ederim. Az kişiydik ama temiz bir sezonu bitirdik.
Resim
Windows 10 / Intel Core i5 2500 @ 3.30GHz / MSI Z68MA-G43 / BenQ XL2410T / NVIDIA GeForce GTX 470 / Logitech Driving Force GT
Kullanıcı avatarı
Boundless
Forum Yöneticisi
İletişim:

Zin yazdı:Katılamıyorum. Tüm arkadaşlara başarılar.

Ayrıca bu organizasyona katılan ve emeği geçen herkese teşekkür ederim. Az kişiydik ama temiz bir sezonu bitirdik.

Çok zevkli bir pistti kaçırdın
Kullanıcı avatarı
raicem
Ad: Cem
Has thanked: 29 time
Been thanked: 24 time

Mesaj gönderen raicem »

Bu sezonki tüm yayınlar için, Mehmet, Efe ve Engin'e büyük teşekkürler. Salı akşamları yarış sonrası yayını izlemek büyük bir keyif oldu benim için. Sıradaki akademi sezonunda da salı akşamları bilgisayar başında olup muhabbete katılmayı sabırsızlıkla bekliyorum.

Bu yarışa pek hazırlanamadım şehir dışında olduğum için ve son gün ne kadar hazırlanırım bilmiyordum. Ancak tur sayılarına baktığımda Ali ve Emre'nin de pek antrenman yapmadığını gördüm, rahatladım. İkinci startta güzel kapıştık Emre ile ve Ali de arkada hatalarımızı kolluyordu. Emre yarım bir spin attı U virajda. Eğer o olmasaydı daha uzun süre böyle kapışacaktık bence.

Lastikler iyi dayandı bu pistte. İlk stinti 17 tura kadar uzattım yarışın geri kalan bölümünde rahat rahat zorlamak için. Yalnız özellikle tutuşun azaldığı bölümlerde bir iki noktada duvara doğru baktım ancak çarpmadan kurtardım. Genel olarak herhangi bir duvara çarpmadığım için mutluyum :D

Şampiyonaya emek veren herkese çok teşekkür ederim, güzel vakit geçirip iyi pilotlarla tanışmamıza vesile oldunuz.
Kullanıcı avatarı
Boundless
Forum Yöneticisi
İletişim:

Cem tekrardan tebrik ederiz. Sezon boyunca bütün yarışlara katılarak liderliği kimseye bırakmadın ve gerçekten hakederek şampiyon oldun. Tekrardan tebrikler
Kullanıcı avatarı
Godvater
Ad: Arda Celik
Has thanked: 11 time
Been thanked: 11 time

Mesaj gönderen Godvater »

Yayindaki ve yarisan herkesi tebrik ederim. Her ne kadar sinavlarim ve bir donem sakatligim nedeniyle birkac yarisa katilamadim ama yine de cok zevkli bir sezondu benim icin, cok eglendim.

Turnuvamizda yarisan herkesi tebrik etmek lazim. Herkes elinden geldigince temiz bir yaris cikarmaya calisiyor ve birbirine saygili yarisiyor. Elbet hatalarimiz oluyor ama akademinin amaci da bu zaten.

Bugunku yarisa neredeyse hic hazirlanamadim. Utanarak soyluyorum, pist modunu bugun indirdim. Modu indirdigim gibi sunucuya girip tur atarak isinmaya calisti. Tur surelerimi 1:41'e cekince cogu arkadasla benzer donmeye basladigimizi gorup rahatladim. Pist epey zevkli bir pistti bence, alisma sureci de zevkli oldu. Qualify'da da benim icin fena olmayan bir dereceyle donunce onde baslayip arkadaki arkadaslara problem cikaririm diye tedirgin oldum. Ama ilk yarisa problemsiz basladim ve ilerledim.

Ilk yarisin butun stres ve heyecanindan kavrulurken bir anda yeniden yarisa baslayinca daha da tedirgin oldum. Ben stresin doruk noktalarinda ucuncu viraja dogru ilerlerken bir anda odama ananem girip bana bir seyler bagirmaya basladi :D Tam fren noktasina dogru giderken bu olay basima gelince fren noktasini kacirdim ve panikleyip frene asildim. Sonrasinda teker kitleyip onumde viraji donmeye calisan araca vurdum. Ve o araci pist disina attim. (Galiba Ozkan'a carpmisim, cok ozur diliyorum kendisinden) Hemen o arac piste geri donene kadar kenara gecip bekleyeyim diye dusunurken carptigim aracin hizla piste geri girdigini gordum. Ben de cok buyuk bir sure kaybi yasatmamanin sevinciyle en arka siraya gecip yarisima devam ettim.

Ancak dedigim gibi ilk yaristan sonra ustumde epey stres vardi. Sonrasinda ise yavas yavas siralarda yukseldim. Birkac arkadas yol verdiler birkaciyla eglenceli anlarimiz oldu, cok zevkliydi yaris benim icin herkesin eline saglik. Elimden geldigince temiz ve hatasiz surmeye calistim bu nedenle birkac arkadasla frenajlarda problem yasamis olabiliriz umarim kimseye sikinti yasatmamisimdir.

SRTR'deki herkesi tekrardan tebrik ederim. Baska turnuvalarda gorusmek uzere
Kullanıcı avatarı
ozkan_343
Has thanked: 511 time
Been thanked: 135 time

Mesaj gönderen ozkan_343 »

Pist guzeldi ilk startta baya iyi yerlestim ama talihsizlik rest olmak zorunda kaldi olur boyle seyler. 2. Startta baya darbe aldim toparladiktan sonrada suspansiyonu kirdim yilmadim esc yapip pite gidip tekrar basladim 80 sn cezayida yedim sonrada is ssati geldi normalde yetiyodu zaman ama 2. Starttan sora yetmedi :D zaten bi iddiam da kalmamisti.

Cem tebrikler hakkin olan sampiyonlugu aldin basarilarinin hep boyle devam etsin.

Diger arkadaslarimi kutlarim guzel eglendik mucadeler keyif vericiydi.

Benim acimdan cok keyifli bir sezon oldu. Az katilim ama kaliteli arkadslarla katilabildigim yarislarda cok zevk aldim. Lig de emegi olan herkese tesekkurler. Yeni organizasyonlarda gorusmek dilegiyle.
Kullanıcı avatarı
EV0T3CH
Ad: Ali
Has thanked: 102 time
Been thanked: 42 time
İletişim:

Mesaj gönderen EV0T3CH »

Tüm pilot arkadaşlarım tebrik etmek istiyorum güzel bir sezondu. Özellikle Cem'i tebrik etmek istiyorum her yarıştaki istikararı taviz vermemesi ne kadar kaliteli bir pilot olduğunu gösterdi.

Yarışa gelicek olursam ilk turda öndeki arabaya öyle bir kilitlendimki yayın arabasını Cem ya da Emre dir muhtemelen diye bakmadım bile son saniye farkettiğimde aman tanrım dedim ama çok geçti direk motor iflas etti :D. Cem ile Emre nin ikinci strattan sonraki mücadeleleri çok iyiydi yetişip aralarına karışmak istedim olmadı ama arkadan izlediğim kadarı ile çok çekişmeli mücadeleydi. ;)

Yayını yapan Mehmet, Efe ve ara sıra katılan Engin'e ayrıcı emeklerinden dolayı teşekkür ederim.

Başka yarışlarda görüşmek üzere sabırsızlıkla bekleyeceğim :)
Resim
Kullanıcı avatarı
blade036
Ad: Barış Ç.
Has thanked: 89 time
Been thanked: 90 time
İletişim:

Mesaj gönderen blade036 »

Son yarışın ilk bölümü ön sıralarda ve orta sıralardaki çekişmeleri ile gerçekten keyifliydi. Emre araç kontrolünü kaybetmese çekişmeye Ali'de katılacaktı sanırım. Şampiyon olarak tamamlayan Cem'i tebrik ederim. Aynı şekilde Emre ve Alİ'yide tebrik ederim. Şampiyonaya katılım gösteren diğer pilotlar da deneyim kazanmış oldular, onları da mücadelerinden dolayı tebrik ederim.

Gelecek akademi ligini sabırsızlıkla bekliyorum :) Umarım katılım daha yüksek olur, bu konuda yönetimde gerekli düzenlemeleri yapar.

“2017 Newbie CUP Sezon 2” sayfasına dön