DTM 1992 (Deutsche Tourenwagen Masters)DTM 92 2. Yarış Portimao 05.01.2017

Biraz Nostaljiye Kimse Hayır Demez

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
Msc96
Ad: Melih Çakmaklı
Has thanked: 14 time
Been thanked: 16 time

Re: DTM 92 2. Yarış Portimao 05.01.2017

Mesaj gönderen Msc96 »

Genel olarak baktığımda berbat bir hafta sonuydu diyebilirim. Lastiklerim çok aşınıyordu ve önden kayma sorunum vardı, yeterince antrenman yapamadığımdan bu sorunlara çözüm bulamadan yarışa katılmak durumunda kaldım ve bedelini de ciddi şekilde ödedim diyebilirim.

İlk yarışta önlere kadar yükselmeyi başardım ancak lastiklerimin çok erken bitmesiyle öndeki pilotlarla fark çabucak açıldı ve arkadan gelen Arda ile Mert beni rahatlıkla yakaladılar. Sonrasında Mert ile üçüncü ve dördüncü virajda temaslar yaşadık. Bu temaslardan üçüncü virajda olanında hatalı olan sanırım bendim ancak aşınmış lastiğimle virajı alamamam nedeniyle o noktada Mert'e çarpmam kaçınılmazdı. Sonraki virajda ise Mert aracımın arkasına dokundu ve ikimiz de savrulduk, ben aracımı toplamayı başardım ancak Mert spin attı. Bu noktadan sonra Serkan ve Arda'yı savunmaya çabaladım, son turlara kadar da pozisyonumu koruyabileceğimi düşünüyordum. Derken Mert arkadan tekrar yetişti ve sondan ikinci turda ilk virajda arkadan aracıma çarptı. Bu temasın sonucunda Arda'ya geçildim, yerimi geri almak için atak yaparken de sol ön lastiğim maalesef patladı ve ikinci sektörün ilk virajında Arda'ya çarptım, kendisinden özür dilerim. Bu temasın hemen ardından Mert aracıma tekrar çarptı, sonrasında ise ilginç şekilde aracımın arka tarafına vurmaya çalışarak beni pist dışına itmeyi denedi. İlk denemesinde başarılı olamasa da ikinci vuruşunda beni dışarıya atmayı başardı. Hakemlerin bu konudaki yorumlarını merakla bekliyorum. Sonrasında zaten patlamış olan lastiğim nedeniyle piste bir türlü geri dönemedim ve pite girmeye karar verdim. İlk yarışı böylece puansız kapatmış oldum.

İkinci yarışta ise bu kez benim büyük hatam nedeniyle ortalık karıştı. Önümde Mehmet ve Veli aniden yavaşladılar, ben de refleks olarak direksiyonumu sağa kırdım ancak o noktada bulunan kerbe temas ettim ve aracım havaya fırladı, yere inerken de Veli'ye temas ederek takla atmasına neden oldum. Kendisinden tekrar özür dilerim, böyle bir hata yapmamam gerekirdi ancak artık olan oldu, büyük bir ceza yolda diyebilirim. Sonrasında ise Ozan ve Ahmet sırasıyla beni yakaladılar, Ozan'ı savunmaya çalışsam da arkamda tutmam mümkün olmadı, sonrasında Ahmet'e de geçilerek beşinci oldum ancak ceza alarak muhtemelen en gerilere kadar düşeceğim. Haftayı puansız kapatmam muhtemel görünüyor.

Bir sonraki yarış umarım daha az olaylı olur, katılan herkese teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
mertky
Ad: Mert Kaya
Has thanked: 3 time
Been thanked: 8 time

Mesaj gönderen mertky »

Bu Mert sana ne etti Melih :D Yarışta çok temas yaşadık, bir çoğu savunurken oldu ancak savunmayı abarttın bazı yerlerde. Bir çok yerde önümü kestin, defalarca yetişmiş olmama ataklar yapmama rağmen daha da zorladın. Zorlamasan belki lastiğin yıpranıp patlamayacak ve diskalifiye olmayacaktın. Burada zorlamana birşey demiyorum, bunu usulünce yapmamana sitemim.
Arda seni geçtikten sonra sana ufaktan tıklattım orası doğru ama 2. sektörün 2. virajında yoldan çıkmana ben sebep olmadım, hatta noluyor nereye gidiyorsun diye de şaşırdım. Replayi izlediğimde senin viraja girmek için bi hamle yapmadığını gördüm herhalde telefon kapı vs çaldı bişey oldu diye düşündüm, orada kendi hatanı bana yıkmaya çalışıp beni suçlu göstermen üzücü. Ama yarışta en çok da seni kovalamaktan keyif aldım bir dahaki yarışa bu kadar gerginlik yaşamayalım :)
Kullanıcı avatarı
Msc96
Ad: Melih Çakmaklı
Has thanked: 14 time
Been thanked: 16 time

Mesaj gönderen Msc96 »

Savunma yapmanın amacı zaten arkandaki pilotun seni geçmesini engellemektir. Yarışı baştan sonra tekrar izledim. Spin attığın temasımızın öncesindeki virajda yaptığım hamle haricinde hiçbir temasımızda hatalı olduğumu düşünmüyorum onda da zaten hatalı olduğumu yukarıda belirmiştim. Buna karşılık sen bana arkadan yaklaşık 5-6 kez çarptın. Aynı savunmayı Arda'ya da Serkan'a da yaptım ancak onlar bana arkadan çarpmadılar. Bahsettiğin sağa virajda benim aracımdan izlersen sağa hamle yaptığımı çok net bir şekilde görebilirsin ancak sen tam o anda aracımın sol arkasına temas ettin ve araç savruldu, lastiğim yüzünden muhtemelen pist dışına çıkacaktım ancak en azından çakılların sonuna kadar gitmem gerekmeyecekti. Belki de kendi replay dosyandan izlediysen temas tam net görünmemiştir orasını bilemem tabii.

Savunmam biraz agresifti doğrudur ancak benim savunma tarzım bu şekilde, kurallar dahilinde rakibimi sonuna kadar zorlamaya çalışırım bu da mücadeleyi daha keyifli hale getirir, zaten sen de söylediğin üzere mücadeleden keyif almışsın. Temaslar olur zaten ona yapacak bir şey yok ama biraz daha dikkatli olmaya çalışmanı tavsiye ederim, bu yarışta yaşadığımız çoğu temas hiç yaşanmayabilirdi bile. Sonraki yarışlarda daha az temasla daha keyifli mücadele ederiz umarım :)
Kullanıcı avatarı
Boundless
Forum Yöneticisi
Ad: Engin
Has thanked: 631 time
Been thanked: 685 time
İletişim:

Mesaj gönderen Boundless »

Güzel mücadeleydi 2. yarış özellikle bayağa terledim lastiklerin bitmesiyle bireysel hatam sonucu pist dışına çıkınca mücadelelerden koptum ama genede keyifliydi.

“DTM 1992 (Deutsche Tourenwagen Masters)” sayfasına dön