DTM 1992 (Deutsche Tourenwagen Masters)DTM 92 2. Yarış Portimao 05.01.2017

Biraz Nostaljiye Kimse Hayır Demez

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
Boundless
Forum Yöneticisi
Ad: Engin
Has thanked: 631 time
Been thanked: 685 time
İletişim:

Re: DTM 92 2. Yarış Portimao 05.01.2017

Mesaj gönderen Boundless »

Zorlu bir DTM haftasını daha geride bıraktık terledik yorulduk.
2. startta arkadan başlayan hızlı pilotların biraz acele etmesi ve agresif davranmasından dolayı ortalık kaosa dönüyor aslında. Replaye bakıyorum 2. virajda aramızda şikayet eden arkadaşlarımız aralarına alıp beni tost yapmışlar. Dış kameradan kalkış anını izlerseniz gerçekten çok güzel gözüküyor :))
Kullanıcı avatarı
Ozan Ulkugil
Ad: Ozan Ülkügil
Has thanked: 29 time
Been thanked: 64 time
İletişim:

Mesaj gönderen Ozan Ulkugil »

2. yarışın startı ve ilk tur rezalet.

Birbirine değmeyen yok, pinpon topu gibi herkes sağa sola savruldu. Startta agresif olup millet yokmuş gibi davranan mı dersin, kontrolsüz geri dönen mi, fren yapmayan mı vs .

Herkes hızlı olmayabilir ama temiz sürmek zorunda. Bunun için ya 2. yarış olmasın ilk yarış uzasın yada grid ilk 8'e göre ters dönsün. İlk yarış en azından buna göre daha temiz geçerken 2. yarışın startında ne oluyorsa herkes kendinden geçiyor, milletin içinden geçecekmiş gibi hareketler yapıyor.

ve Crew Chief v4 programını herkes kursun. Sağda solda araç olduğunu söylüyor en azından. Tabi pistte gidecek yer kalmadığında pek faydası olmasa da yan yana mücadelelerde üzerine kapanmaktan iyidir.

Resim
Kullanıcı avatarı
antking
Ad: Efe Can
Has thanked: 259 time
Been thanked: 354 time

Mesaj gönderen antking »

2. yarışın tek problemi aceleci davranmak.

Evet zaman çok değil 20 dakika ama zaten öndeki pilotlar yarış genelinde arkadaki pilotlardan 10 15 saniye yavaş kaldığı için ilk turda bile rahatlıkla geçiş sağlayabilirsiniz. İlk virajda geçmek zorunda değilsiniz. Umarım ki 3. yarış bu 2 yarıştan ders almış bir şekilde yarışırız. Yan yana kapı kapıya mücadeleler mükemmel keyifli gerçekten. Ama kontrolsüzce yarışmak gerçekten emek veren insanların keyfini kaçırıyor.

Arda ile ilk yarış baya geçişli bir yarış oldu. Baya keyifli ve yorucuydu benim için.

Oğuz'a da 2 kere arkadan çarptım biraz erken fren yaptı. Ama sırasını almadım. Hatta ikinci kazada geçişine izin verirken Hüseyin'in içerden yaptığı çok iyi atağa cevap veremedim ona da geçildim :D

Aydın tekrarı izlersen seni geçerken bana temas ediyorsun doğal olarak aracım üstüne kapaklanıyor. Zaten hatam varsa cezamı çekerim. Bu site üzerinde katıldığım 30. yarış kimseye kasıtlı çarpmam. Çarpsam zaten bunca zaman bu oluşumun içinde yer almaz gider. Destruction Derby, Next Car Game, Flatout tarzı oyunlar oynardım.
Cetmen
Ad: Hüseyin çetmen
Has thanked: 16 time
Been thanked: 5 time

Mesaj gönderen Cetmen »

yok hayır aydın sen beni yanlış anlamışsın ilk yarışda güzel start aldım 8. başladığım yarışta 6. veya 5, oldum ama 2. virajda arkadan birisi vurdu ve yarışım berbat oldu sonrasında geriden gelip senle bir mücadelem oldu start finish düzlüğünde yanına kadar geldim duvara doğru kapattın bende duvara sürttüm ve devam ettim neyse önemli değil diğer arkadan çarpmanla ilgili hiç bir skıntım yok zaten onlar olabilicek şeyler
Cetmen

Mesaj gönderen Cetmen »

ilk virajda arkadan çarpan sen değildin deneye çalışıyorum yani yanlış anlaşılmasın :D
Kullanıcı avatarı
Madenci
Ad: Aydın Can Çakan
Has thanked: 8 time
Been thanked: 7 time

Mesaj gönderen Madenci »

antking yazdı:2. yarışın tek problemi aceleci davranmak.

Evet zaman çok değil 20 dakika ama zaten öndeki pilotlar yarış genelinde arkadaki pilotlardan 10 15 saniye yavaş kaldığı için ilk turda bile rahatlıkla geçiş sağlayabilirsiniz. İlk virajda geçmek zorunda değilsiniz. Umarım ki 3. yarış bu 2 yarıştan ders almış bir şekilde yarışırız. Yan yana kapı kapıya mücadeleler mükemmel keyifli gerçekten. Ama kontrolsüzce yarışmak gerçekten emek veren insanların keyfini kaçırıyor.

Arda ile ilk yarış baya geçişli bir yarış oldu. Baya keyifli ve yorucuydu benim için.

Oğuz'a da 2 kere arkadan çarptım biraz erken fren yaptı. Ama sırasını almadım. Hatta ikinci kazada geçişine izin verirken Hüseyin'in içerden yaptığı çok iyi atağa cevap veremedim ona da geçildim :D

Aydın tekrarı izlersen seni geçerken bana temas ediyorsun doğal olarak aracım üstüne kapaklanıyor. Zaten hatam varsa cezamı çekerim. Bu site üzerinde katıldığım 30. yarış kimseye kasıtlı çarpmam. Çarpsam zaten bunca zaman bu oluşumun içinde yer almaz gider. Destruction Derby, Next Car Game, Flatout tarzı oyunlar oynardım.

Şahsen sende nasıl oldu bilmiyorum ama bende ben soldayım sen sağda ilk viraja doğru gidiyoruz ve bir anda üzerime kırıp beni dışarı attın Replay'ı upload eder etmez yayımlayacağım Ben biraz ağır konuştum orda özür dilerim ama cidden çok sinirlenmiştim. Bu lag olayına bir çare bulunmalı yoksa sıkıntı büyük olacak.
Resim
Kullanıcı avatarı
Madenci
Ad: Aydın Can Çakan
Has thanked: 8 time
Been thanked: 7 time

Mesaj gönderen Madenci »

Cetmen yazdı:yok hayır aydın sen beni yanlış anlamışsın ilk yarışda güzel start aldım 8. başladığım yarışta 6. veya 5, oldum ama 2. virajda arkadan birisi vurdu ve yarışım berbat oldu sonrasında geriden gelip senle bir mücadelem oldu start finish düzlüğünde yanına kadar geldim duvara doğru kapattın bende duvara sürttüm ve devam ettim neyse önemli değil diğer arkadan çarpmanla ilgili hiç bir skıntım yok zaten onlar olabilicek şeyler

İşte bende 2.virajda ilk yarış birinden temas yedim hatta çokta iyi start almıştım ilk virajdanda sıyrılmıştım sonra 2.Virajda Bir BMW arkadan temas etti ve spin atmama sebebiyet verdi. Düzlüğe gelecek olursak inan elim arkaya bakma tuşunda sıkıştırdım sadece FeedBack sıkıntısı yüzünden bir anda önüne kırar gibi oldu belkide bu yüzden duvara vurmana sebebiyet verdim ama ikili mücadelelerimizden çok zevk aldım iyi yarıştı emeğine sağlık ☺
Resim
Kullanıcı avatarı
antking
Ad: Efe Can
Has thanked: 259 time
Been thanked: 354 time

Re: RE: Re: DTM 92 2. Yarış Portimao 05.01.2017

Mesaj gönderen antking »

Madenci yazdı:
antking yazdı:2. yarışın tek problemi aceleci davranmak.

Şahsen sende nasıl oldu bilmiyorum ama bende ben soldayım sen sağda ilk viraja doğru gidiyoruz ve bir anda üzerime kırıp beni dışarı attın Replay'ı upload eder etmez yayımlayacağım Ben biraz ağır konuştum orda özür dilerim ama cidden çok sinirlenmiştim. Bu lag olayına bir çare bulunmalı yoksa sıkıntı büyük olacak.

Replay forumda var zaten. Ozur dilenicek bir durum yok yarista herkes gergin oluyor. Benim acimdan sikinti yok

GT-I9295 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Cetmen

Mesaj gönderen Cetmen »

Madenci yazdı:
Cetmen yazdı:yok hayır aydın sen beni yanlış anlamışsın ilk yarışda güzel start aldım 8. başladığım yarışta 6. veya 5, oldum ama 2. virajda arkadan birisi vurdu ve yarışım berbat oldu sonrasında geriden gelip senle bir mücadelem oldu start finish düzlüğünde yanına kadar geldim duvara doğru kapattın bende duvara sürttüm ve devam ettim neyse önemli değil diğer arkadan çarpmanla ilgili hiç bir skıntım yok zaten onlar olabilicek şeyler

İşte bende 2.virajda ilk yarış birinden temas yedim hatta çokta iyi start almıştım ilk virajdanda sıyrılmıştım sonra 2.Virajda Bir BMW arkadan temas etti ve spin atmama sebebiyet verdi. Düzlüğe gelecek olursak inan elim arkaya bakma tuşunda sıkıştırdım sadece FeedBack sıkıntısı yüzünden bir anda önüne kırar gibi oldu belkide bu yüzden duvara vurmana sebebiyet verdim ama ikili mücadelelerimizden çok zevk aldım iyi yarıştı emeğine sağlık ☺

saol aydın bende aynı şekilde güzel mücadeleydi
Kullanıcı avatarı
ahmetis
Ad: Ahmet Demircan
Has thanked: 27 time
Been thanked: 172 time

Mesaj gönderen ahmetis »

Yarışan herkese tebrikler öncelikle.Kendi adıma güzel yarış oldu gördüğüm kadarıyla kimseye karşı bir hatam da olmadı olduysa da affola.Bu kadar olayın üstüne temiz sürüp yükselmek bana baya bir keyif verdi.Crew chief falan kullanmıyorum 3 monitörün hakkını vermem lazım o kadar harçlık biriktirip aldım :D neyse yarışa döneyim.İlk yarış olay beklemiyordum derken Ahmet abi kalkamadı startta refleksle yırttık ama zaman kaybettim doğal olarak.Tuna Ozanla mücadele ederken biz de Melihle iyi eğlendik başlarda sonradan yarışın kalanı benim için normaldi pek zevki çıkmadı.

Asıl olay olan 2. yarışın startıydı.Derdim temastan uzak durmaktı çünkü 20 dk kısa süre olsa da geçen yarıştan gördüğüm kadarıyla herkes bir belaya bulaşıyor belaya bulaşmazsam ilk 5 rahat gelir zaten :D Önce Veli takla ile kaosu başlattı.Sonra zaten gazı falan kestim önümde kim ne yapıyor olanları izliyorum.Biri geldi önümde spin attı.Dışarı çıkan başka bir arkadaş piste girerken geldiği yerde araç var mı yok mu kontrol etmeden "laap" diye daldı.Gaza basarak yer kapma derdinde olsam orada ikimiz de gitmiştik zaten.3 viraj bir Audinin spinini gördüm dışardan dolanıyordum ki Ozanın dışarıya şutlandığını gördüm xD.Baktım garibim Ozan da mağdur olmuş baştan :D Ozanın arkasına yapışıp olabildiği kadar beraber gittim Ozanın her daldığı boşlukta fırsat kolladım.Bir ara Engin abiyi kovalıyoduk dışarı kaydı Engin abi o ara ben Ozanı geçtim.Sonra bu sefer ben Engin abinin dışarısında kalınca ozan içeri daldı geçti arada da Engin abi var güzel bir 3lü mücadele oldu Engin abi o ara ne kadar ter atmıştır bilmiyorum :D Sonra iyi ve temiz bir yükselişle günü 4. bitirdik.Benim adıma güzel bir akşam oldu keyfini çıkardım ama temiz sürmeye özellikle dikkat ettim.20 dk kısa diye dalmanın bir mantığı yok arkadaşlar zaten beladan uzak duran en az 5 6 sıra kazanır benim fikrimce.Yarışan herkese tebrikler.Dilerim gelecek yarışlarda griddeki pilotlar daha temiz sürmeye gayret ederler.

“DTM 1992 (Deutsche Tourenwagen Masters)” sayfasına dön