DTM 1992 (Deutsche Tourenwagen Masters)DTM 92 3. Yarış Paul Ricard 19.01.2017

Biraz Nostaljiye Kimse Hayır Demez

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
Boundless
Forum Yöneticisi
Ad: Engin
Has thanked: 631 time
Been thanked: 685 time
İletişim:

Re: DTM 92 3. Yarış Paul Ricard 19.01.2017

Mesaj gönderen Boundless »

Arkadaşlar iyi dilekleriniz için teşekkür ederiz. Hakem heyetini şike ile itam ettiğiniz ve birilerini üst sıralara çıkarmak için yaptığımızı düşündüğünüz içinde ayrıca teşekkür ederiz. Cezaları kaç sezondur veriyoruz ve bu işlere ne kadar vakit harcadığımızı ne kadar emek harcadığımızı hiç biriniz düşünmeden üşengeçlik yanlış kararlar ve hile ile itam ediliyoruz. Yanlızca 20 pilotun olduğu 20dk lık yarışı izlemek bize 20x20 olarak geri dönüyor. Ayrıca 2 yarış olduğundan her aracın tek tek incelenmesi 2x hızlandırılmış olarak bile ne kadar zaman alacağını hesaplayabilirsiniz. Ayrıca DTM haricinde devam eden 2 şampiyona var.
Bizlerin bukadar uğraşına bir teşekkür etmezken birde üstüne hakaret yiyoruz tekrardan teşekkürler.

Birde bugüne kadar uygulanan cezalara ses çıkarmazken nedense bağzı arkadaşlar etkilenince fazlaca sesleri çıkmaya başlıyor. Daha önce verilen cezalarla sizlerde üst sıralara çıktınız o zaman niye ben haksız kazanç sağladım kabul etmiyorum sizleri takmıyorum siz kimsinizki gibi yorumlar yapmadınız çok merak ediyorum.

Bu güne kadar kimseye kıyak geçmek veya gözetmek gibi bir şey yapmadık, ayrıca yazı üslubunuzda kaba, saldırgan, aşağılayıcı ve centilmenlikten uzak olduğundan öncelikle bir özür bekliyoruz. Bu sitemlerinizi daha normal cümleler kullanarak kimseye hakaret etmedende dile getirebilirsiniz.

Gelelim Cezalara
Arkadaşlar TEMAS VARSA CEZA VARDIR. Bakın çok basit TEMAS ETMEYİN bu kadar kolay.
Kimsenin özellikle bilerek veya kasten çarptığını düşünmüyoruz ama buna mümkün olduğunca dikkat edilmesini istiyoruz. Çarptığınız aracı geçmek bile ceza almanız için yeterli bir sebepken örnek verildiği için yazıyorum "EFE" o temasta 2 sıra kaybediyor.
Güzel bir yükselişle birinci olarak çizgiden geçtin tebrik ediyoruz fakat şanssız bir temasla ceza aldın bunda bu kadar büyütecek ve bizleri hile ile suçlayacak bir durum yok ortada. Çarpışan araba yarışı yapmıyoruz önünüzdeki araçlara çarpıp geçerseniz ceza alırsınız bunun tersini düşünen varsa NFS gibi oyunlar oynayıp çarparak puan toplayabilirler.

Yabancı liglerde burada yaptığınızın onda birini yaptığınızı düşünmüyorum ayrıca.

Bizler buradan geçimimizi sağlamıyoruz bizim gibi aynı hobileri paylaşan keyif alan arkadaşlarımızı bir araya toplayıp beraberce keyifli vakit geçirmeye çalışıyoruz. Tabiki hatalarımız yanlış kararlarımız olabilir bizlerde insanız ve o kadar işimizin gücümüzün arasında geceleri uykusuz kalıp bu işlerle uğraşıyoruz. Ama sizlerden öncelikle SAYGI bekliyoruz yaptığımız hataları bizlere hakaret etmeden düzgün bir dille söylemenizi bekliyoruz ki beraberce hatalarımızı düzeltip daha iyi daha keyifli liglerde beraberce yarışıp çok daha fazla zevk alalım.
Lütfen yıkıcı değil yapıcı yorumlar yazarak geriye değil ileriye doğru gitmemize yardımcı olun.

Yarışlara katıldığınız için hepinize tek tek TEŞEKKÜR ederiz. Sonraki yarışta görüşmek üzere
Kullanıcı avatarı
Ahmet Tokmak
Ad: Ahmet Tokmak
Has thanked: 53 time
Been thanked: 84 time

Mesaj gönderen Ahmet Tokmak »

Biz de size zaten yaptiginiz hatalari soyluyoruz. Hadi kendi adima adima konusayim size yazmis oldugum yazi tamamen tavsiye niteliginde 20 dk lik yarislarda verilen 30 40 sn gbi cezalar farkli magduriyetler yaratiyor dedim. Rus ligi ornegini vererek 1.5 saatlik yarislarda verilen 25 sn lik cezalar daha cok adaleti sagliyor diyorum. Siz bana rus liginde eminim boyle yarismiyisunuz diyosunuz. Ayrica sira kazanirken sesiniz cikmiyodu diyosunz. Ben tek sira kazanmadim hic ceza sayesinde. Hem guzlce elestirin diyosunuz hem veridigimiz tavsiyelere karsi bu tarz cevaplar veriyorsun. Celiskili hareket ediyisun biraz. Ayrica temas varsa ceza vardir lafi cok iddiali bi aciklama olmus. Ozaman her tamasa sn cezasi vermek xorunda kalirsinz. Bu da sizi zor durumda birakir.
Kullanıcı avatarı
Msc96
Ad: Melih Çakmaklı
Has thanked: 14 time
Been thanked: 16 time

Mesaj gönderen Msc96 »

Aranel Ciryatan yazdı:Arkadaşlar öncelikle günaydın,

Kişisel nedenlerimden dolayı (Nişan) 2 gün foruma bakmadım ortalık karışmış. Öncelikle cezalar ile ilgili itirazlarınızı hakem heyetine özel mesaj ile belirtilmesi gerektiğini daha önce forumda defalarca kez yazmıştım. Kurallarda herhangi bir değişiklik yok. Bu kural değişikliği fikrine neden kapıldınız onu anlamadım? Yarışlar incelenmeye devam ediyor ve RaceRoom'da replay dosyalarında süre bilgisi yer almadığı için sıkıntılar yaşıyoruz. Normalde yarışları baştan sona @Alper Akbilgi izliyor, video çekiyor ve hakem heyetine sunuyor. Hakem heyeti de durumu değerlendiriyor. Fakat Alper'in de bu hafta sonu için şehir dışı durumu olduğu için forumda yarış başlığına pilotlarımıza bilgi verilerek başlarından gecen bir olay varsa bize bildirmelerini bu yarışa özel olarak istedik. Fakat maalesef forum genelinde gözlemlediğim takip etmeme durumu olduğu için bir çok arkadaş bu bilgiyi görmemiş anlaşılan. Şuan bir mesaj ile tekrar bilgilendirme sağlayıp en geç Salı akşamına kadar pilotlardan temasları ile ilgili bilgi bekliyor olacağız. Fakat bundan sonra ki dönemlerde bu tarz takipsizlik nedeniyle oluşan durum kesinlikle telafi edilmeyecektir bununda altını çizmek isterim.

Newbie Sezon 2'de de aynı şekilde bir takipsizlik nedeniyle yarışlara gelmeyen pilotları gözlemledik. Aynı şekilde onlar içinde bir telafi durumu söz konusu olmadı.

Cezalarda süre olayına gelirsek. Bu konuda bizimde rahatsızlıklarımız var ve durumu takip ediyoruz. Fakat "Sezon Ortasında" değişiklik yapmak istemediğimiz için bir müdahale etmedik. Fakat bu konu ile ilgili DTM 92 pilotları için bir anket açılacak bugün oradan çıkacak sonuca göre müdahale edilecektir.

Teşekkürler.

Günaydın,

Kurallarda gördüğüm bu madde üzerine itirazımı başlığa(konuya) yazma kararı almıştım. - Temyiz(karşı itiraz) hakkınızı kullanmak istiyorsanız cezaların açıklanmasını takiben 48 saat içerisinde bildirmelisiniz/başlığa yazmalısınız.

Bunun haricinde konuya gösterdiğiniz hassasiyet için teşekkürler. Anketin sonucu umarım olumlu olur çünkü cezalar oldukça sert.
En son Boundless tarafından 24 Oca 2017, 00:12 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Sebep: UYGUNSUZ İÇERİK
Kullanıcı avatarı
EmreDFace
Ad: Emre
Has thanked: 18 time
Been thanked: 110 time

Mesaj gönderen EmreDFace »

Msc96 yazdı:
Aranel Ciryatan yazdı:Arkadaşlar öncelikle günaydın,

Kişisel nedenlerimden dolayı (Nişan) 2 gün foruma bakmadım ortalık karışmış. Öncelikle cezalar ile ilgili itirazlarınızı hakem heyetine özel mesaj ile belirtilmesi gerektiğini daha önce forumda defalarca kez yazmıştım. Kurallarda herhangi bir değişiklik yok. Bu kural değişikliği fikrine neden kapıldınız onu anlamadım? Yarışlar incelenmeye devam ediyor ve RaceRoom'da replay dosyalarında süre bilgisi yer almadığı için sıkıntılar yaşıyoruz. Normalde yarışları baştan sona @Alper Akbilgi izliyor, video çekiyor ve hakem heyetine sunuyor. Hakem heyeti de durumu değerlendiriyor. Fakat Alper'in de bu hafta sonu için şehir dışı durumu olduğu için forumda yarış başlığına pilotlarımıza bilgi verilerek başlarından gecen bir olay varsa bize bildirmelerini bu yarışa özel olarak istedik. Fakat maalesef forum genelinde gözlemlediğim takip etmeme durumu olduğu için bir çok arkadaş bu bilgiyi görmemiş anlaşılan. Şuan bir mesaj ile tekrar bilgilendirme sağlayıp en geç Salı akşamına kadar pilotlardan temasları ile ilgili bilgi bekliyor olacağız. Fakat bundan sonra ki dönemlerde bu tarz takipsizlik nedeniyle oluşan durum kesinlikle telafi edilmeyecektir bununda altını çizmek isterim.

Newbie Sezon 2'de de aynı şekilde bir takipsizlik nedeniyle yarışlara gelmeyen pilotları gözlemledik. Aynı şekilde onlar içinde bir telafi durumu söz konusu olmadı.

Cezalarda süre olayına gelirsek. Bu konuda bizimde rahatsızlıklarımız var ve durumu takip ediyoruz. Fakat "Sezon Ortasında" değişiklik yapmak istemediğimiz için bir müdahale etmedik. Fakat bu konu ile ilgili DTM 92 pilotları için bir anket açılacak bugün oradan çıkacak sonuca göre müdahale edilecektir.

Teşekkürler.

Günaydın,

Kurallarda gördüğüm bu madde üzerine itirazımı başlığa(konuya) yazma kararı almıştım. - Temyiz(karşı itiraz) hakkınızı kullanmak istiyorsanız cezaların açıklanmasını takiben 48 saat içerisinde bildirmelisiniz/başlığa yazmalısınız.

Bunun haricinde konuya gösterdiğiniz hassasiyet için teşekkürler. Anketin sonucu umarım olumlu olur çünkü cezalar oldukça sert.

Valla dostum dönem dönem bende hakem arkadaşlara itirazda bulunuyorum ancak herşey malum daha güzel yarışların olması için yapılıyor.Ha teknik olarak bu mümkün değil çünkü sanal ortamda yarışıyoruz.Ancak kişisel olarak algılamamak lazım.Dediğim gibi bu hakem heyetini bende arasıra illallah ettiriyorum.Ama gel gör ki şu ortamların oluşmasında hepsinin ve herkezin emeği var.Çokta ince ayrıntılara kapılıp ona ceza yok buna ceza var demeyede gerek yok.Adamlar yapabildikleri kadar bizim için birşeyler yapıyorlar işte.
Kullanıcı avatarı
Boundless
Forum Yöneticisi
Ad: Engin
Has thanked: 631 time
Been thanked: 685 time
İletişim:

Mesaj gönderen Boundless »

Cezalar hakkında zaten çalışmamız vardı dikkate alıyoruz tavsiyeler için teşekkür ederiz.
"Yabancı liglerde burada yaptığınızın onda birini yaptığınızı düşünmüyorum ayrıca" Cümlesiyle kazalardan bahsediyordum DTM92 yarışındaki kadar çok kaza yaşıyorsanız farklı platformlarda o yarışı kimse bitiremez büyük ihtimalle. :)

Temas varsa Ceza vardır cümlesi kurallar nezdinde yapılan temasın bir ceza karşılığı varsa ceza alırsınız. Çarptığınız araç kontrolünü kaybediyorsa, sıra kaybediyorsa ve siz geçiyorsanız tabiki bir karşılığı olacaktır.
Kullanıcı avatarı
Ahmet Tokmak

Boundless yazdı:Cezalar hakkında zaten çalışmamız vardı dikkate alıyoruz tavsiyeler için teşekkür ederiz.
"Yabancı liglerde burada yaptığınızın onda birini yaptığınızı düşünmüyorum ayrıca" Cümlesiyle kazalardan bahsediyordum DTM92 yarışındaki kadar çok kaza yaşıyorsanız farklı platformlarda o yarışı kimse bitiremez büyük ihtimalle. :)

Temas varsa Ceza vardır cümlesi kurallar nezdinde yapılan temasın bir ceza karşılığı varsa ceza alırsınız. Çarptığınız araç kontrolünü kaybediyorsa, sıra kaybediyorsa ve siz geçiyorsanız tabiki bir karşılığı olacaktır.

Benim demek istediğim zaten senin söylediklerinle çelişmiyor neden bu denli bir çıkış yaptın anlamadım. Sorun ceza sisteminden kaynaklanıyor ve bunu ciddi şekilde düşünmeniz gerekiyor. Belli ki farklı bir seri için hazırlanmış bu kurallar ve cezalar ama dtm gibi hem geçişin zor hem de 20 dk lık yarışlar olması itibarı ile temaslar sonucu uygulanan cezalar çok garip kalıyor. Ben ceza olmasın demiyorum. Hakemler salt belli kurallara bakıp cezaları uyguluyorlar. Cezaları verirken neden adaleti sağlamak adına hareket etmiyorlar. Mesela ben birisine istemeden temas ettim rakip sadece ufak bi denge kaybı yaşadı ve 1 sıra kaybetti diyelim ve yarış içinde geri yerimi verme imkanım da olmadı ve birinci bitirdim diyelim. Adalet nedir benim en azından 1 kaç sıra veya yerini aldığım arkadaşın arkasında bitirmemi gerektirir dimi. Ama kurallara baktığınızda 25 sn ver diyor. 25 sn veriyorsunuz 20 dk lık yarışta millet ardı ardına bitiriyor zaten 1. bitiren ben 25sn ile 10. bitiriyorum. Şimdi adalet bunun neresinde bunu açıklayabilir misiniz? Bizim temelde şikayet ettiğimiz konu bu. Bu benim başıma geldi ama ilerde ankette hayır diyenlerin de başına gelecek o zaman da kendileri bu şekilde gridin sonuna yollanınca şikayet etmesinler. Tabi burada hakemlere çok iş düşüyor. Bu tip ağır cezalar bir de adaletli dağıtılmazsa işte ozaman pilotlar isyan etme noktasına gelebilir.
Kullanıcı avatarı
AlperAkbilgi
Süper Moderatör
Ad: Alper
Has thanked: 302 time
Been thanked: 131 time
İletişim:

Mesaj gönderen AlperAkbilgi »

Beyler bir noktayı atlıyorsunuz. Cezalar adalet dağıtmak için değil kötü davranışları cezalandırmak için. Buraya yazan bir-iki kişi hariç itiraz edenlerin sürekli temas yaşayanlar olması manidar. Ben Hungaroring'de ceza ile podyum kaybettiğimde nerdeydiniz diye sorarım ben de. Kendi başına gelene kadar işinize gelen ceza sistemi size uygulanınca ortalığı ayağa kaldırıyorsunuz. Ayıptır.
Kullanıcı avatarı
Ozan Ulkugil
Ad: Ozan Ülkügil
Has thanked: 29 time
Been thanked: 64 time
İletişim:

Mesaj gönderen Ozan Ulkugil »

Yarışlar kısa olabilir, temaslar elbette ki olacaktır ama bu demek değildir ki temaslara izin verilsin veya ceza indrimi yapılsın. Dünyada hangi seride kaldı bir pilota temas edip, spin attırıp ceza almamak ? BTCC, NASCAR gibi yerel seriler ve rallikros gibi pist dışı olan bir organizasyonu saymazsak...

FIA serilerinden gidelim. WTCC binek araç, touring car ama ona rağmen tampondan ittirmek bile cezaya giriyor. Macaristan 2016. Huff, Muller'i tampondan ittirerek geçiyor ve pitten geçme cezası yiyor.

https://youtu.be/HFw_okgdB0E?t=30m6s

Her boşluğa girmemeyi öğrenip, rakibin hızlı veya da yavaş olduğuna bakılmaksızın acele etmeden geçişler yapılırsa zaten bir sorun olmayacak. Arkada, yanında vs. herhangi bir araç varken de öndeki araç yanında kimse yokmuş gibi davranmayacak elbette. Hasar modellemesi ve oyunda bir ceza sistemi olmadığından beğenmediğiniz hakemlerin cezaları olmasa yarışılacak bir seri olmayacak.

Belki ileride benim de başıma gelecek bu cezalar ama birine yer kaybettiriyorsan bu sana ödül değil ceza olarak dönmeli. Cezaların süresi azaltılmalı diye oy kullandım zaten, araçların temasa izin vermesi temiz yarışmamak için bir BAHANE olamaz. Dünyada farklı ligler ve oyunlar var, iRacing'deki gibi her şeye x verince de yarışı kimse bitiremezdi.

Resim
Kullanıcı avatarı
Ahmet Tokmak

Bazilari okidigunu anlamiyor sanirim. Ben ceza almasin demedim ki kimseye yine cezalandirilsin. Ama uygun sekilde cezalandirilsin bu sistem yeterimce dogru degil bu benim gorusum. Ozaman 30 sn lik cezayi 1 dk ya cikaralim bu da ceza degil mi? 40 sn lik cezalar da 1.5 dk olsun.
Kullanıcı avatarı
AlperAkbilgi
Süper Moderatör
Ad: Alper
Has thanked: 302 time
Been thanked: 131 time
İletişim:

Mesaj gönderen AlperAkbilgi »

En dusuk ceza pitten gecmeyle ayni sureye denk gelecek sekilde ayarlandi. Digerleri ustune 5-10-15 sn olacak sekilde dur kalk cezasi olarak dusunuldu. Yaris aninda izleyip ceza verme sansimiz olsa alacaginiz en hafif ceza zaten pitten gecme. Pistine gore en az ceza 20 25 sn demek. Siz de bunu anlamiyorsunuz galiba.
Kilitli

“DTM 1992 (Deutsche Tourenwagen Masters)” sayfasına dön