rFactor 2 TürkiyerFactor 2 bilgilendirme, tavsiye bölümü

rFactor 2 Türkiye forum alanı

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
Taner
Süper Moderatör
Has thanked: 247 time
Been thanked: 416 time

rFactor 2 bilgilendirme, tavsiye bölümü

Mesaj gönderen Taner »

Simülasyon dünyasının en zirvesini uzun seneler korumuş rFactor'ü es geçmek olmazdı. rFactor 2 bol seri seçeneği, admin panelinin geniş kapsamlı, gece-gündüz farkı, hava durumu ve en önemlisi pilot değişiminin olması bu simülasyonu bizim radarımıza soktu.
Son 1 yılda simde yapılan güncellemeler meyvesini oldukça iyi vermiş durumda. Araçların yol üzerinde verdiği tepkiler oldukça iyileştirilmiş. Menü ve garaj ara yüzleri oldukça başarılı olan simin, admin panelinin fonksiyonel ve bir çok detaylı ayara olanak vermesi de çok önemli bir ayrıntı çevrim içi yarışlar için. Ayrıca pilot değişim seçeneğinin olması oldukça cezbedici. Özellikle Endurance yarışları için takım ruhunu cezbedip, tecrübeli ve tecrübesiz pilotları aynı araçta yarıştırmak için güzel bir olanak.
rFactor 2 için önümüzdeki aylarda etkinliklere başlamayı düşünüyoruz. Belirttiğimiz gibi bu etkinlikler takım ruhuna dayalı, 2-3 saatlik yarışlar halinde olacak ve büyük ihtimalle 2'şer pilottan oluşan takımlar halinde yapılacak.
Bu konuda rFactor 2'ye sahip ve sahip olmak isteyen arkadaşlar buraya düşüncelerini yazarsa küçük bir istatistik elde etmiş olur ve ona göre bu yarışları hayata geçirebiliriz.
Kullanıcı avatarı
ahmetis
Ad: Ahmet Demircan
Has thanked: 27 time
Been thanked: 172 time

Re: rFactor 2 bilgilendirme, tavsiye bölümü

Mesaj gönderen ahmetis »

rf2 birçok konuda beni hayran bırakmasıyla başka oyun oynamaz oldum.Assetto corsa aldım sürdüm biraz ama no aids rf2 den sonra araçlar bana fazla rahat geldi :P Şuan piyasada özellikleri konusunda en kapsamlı olanın rf2 olduğunu düşünüyorum.Birinde pilot değişimi yok diğerinde araç fiziklerinde iş yok.Iracing desen harika ama parası da öyle ve gece gündüz dönüşümü ile hava durumu yok.Raceroom a bakıyorum düzgün bir replay sistemi,hud,telemetri yok.rfactor 2 deki kapsamlılık beni hayran bıraktı her türlü ayar her türlü özelliği var.Tek eksiğinin dx9 da kalması olduğunu düşünürken studio397 ile anlaşan ISI nin benim için oyunu artık vazgeçilmez yapacağını düşünüyorum.Başta simracing.club olmak üzere bir sürü sitede bir sürü seride lig de bulabilirsiniz.Oyunun fizik açısından en büyük özelliğinin ise lastik fiziği olduğunu düşünenlerdenim.Yanlış sürüşün lastiğin başına büyük dert olduğunu endurance yarışlarında yeterince tecrübe ettim.Virajda yaptığınız bir kötü blokaj bile bazen 6 tur rahat kullanabileceğiniz lastiği tek virajda mahvedebiliyor.Kuru kuruya agresiflik rfactor2 de beladan başka bir şey getirmiyor.Disiplinli ve istikrarlı olmak zorundasınız.rfactor 2 de kim yola çıkarsa o yolun baya engellerle dolu olacağı net :) herkese rfactor2 de iyi eğlenceler.
Kullanıcı avatarı
Taner
Süper Moderatör

Mesaj gönderen Taner »

@ahmetis
simracingclub'da yarışıyor musun?
Kullanıcı avatarı
ahmetis

Mesaj gönderen ahmetis »

@Taner Evet ama bu sene sıfırdan türk takımı olarak girdiğimiz için bizim VLMS görmemizi istediler o yüzden 22 ekimde başlayacağız biz.Haftasonu Indianapolis'te başarılar ;)
Kullanıcı avatarı
Taner
Süper Moderatör

Mesaj gönderen Taner »

@ahmetis
Hmm. Biraz kıl bir herif Jimmy zaten :)
Teşekkür ederim.
Kimler var başka takımda?
Kullanıcı avatarı
ahmetis

Mesaj gönderen ahmetis »

@Taner

Jimmy den ziyade bizi URD daha çok uğraştırdı :D

https://www.facebook.com/caspianmotorsp ... 9507453508

-Ben
-Melih Çakmaklı
-Jalal Mir Jalalli
-Ahmet Tokmak

4 kişiyiz zaten de hepimiz her yarışa katılamayacağız tabiki lemans a kadar kadrodan anlaşarak yarışcaz
Kullanıcı avatarı
Taner
Süper Moderatör

Mesaj gönderen Taner »

Güzel kadro.
Burada da minikten bir multiclass yapacağız özel etkinlikler şeklinde öncelikle.
Kullanıcı avatarı
antking
Ad: Efe Can
Has thanked: 259 time
Been thanked: 354 time

Mesaj gönderen antking »

indirimde alınıp incelenebilir. Yalnız yanlış görmediysem iracing gibi yıllık abonelik mevcut.
Kullanıcı avatarı
op7ic
Has thanked: 181 time
Been thanked: 94 time

Mesaj gönderen op7ic »

antking yazdı:indirimde alınıp incelenebilir. Yalnız yanlış görmediysem iracing gibi yıllık abonelik mevcut.

ömürboyu paketi var oda şuanda 120 lira civarı tutuyor 1 kere al 1 daha alama olayı hani :D
A F F A L T E R B A C H
Kullanıcı avatarı
antking
Ad: Efe Can
Has thanked: 259 time
Been thanked: 354 time

Mesaj gönderen antking »

op7ic yazdı:
antking yazdı:indirimde alınıp incelenebilir. Yalnız yanlış görmediysem iracing gibi yıllık abonelik mevcut.

ömürboyu paketi var oda şuanda 120 lira civarı tutuyor 1 kere al 1 daha alama olayı hani :D

too much :D

“rFactor 2 Türkiye” sayfasına dön