rFactor 2 GenelrFactor 2 Güncel Haberler

rFactor 2 genel konuşma alanı

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
antking
Ad: Efe Can
Has thanked: 259 time
Been thanked: 354 time

Re: rFactor 2 Güncel Haberler

Mesaj gönderen antking »

deneyen var mı
Kullanıcı avatarı
ahmetis
Ad: Ahmet Demircan
Has thanked: 27 time
Been thanked: 172 time

Mesaj gönderen ahmetis »

Ben denedim artıları ve eksilerini kısadan yazayım.

1-) En önemli sorun yeterince optimize değil.Acayip yüksek bir fps düşüşü var ki sadece bende mi diye düşündüm bütün forum aynı vakadan şikayetçi.İlk çıktığından emin olmadıklarından özellikle beta olarak çıkardılar sanırım.Grafik olarak ACye kaymış.Ben çok beğendim.Kısa zamanda optimizasyonu da toparlarlarsa 1 aya tadından yenmez.

2-) DX9 için hazırlanan hiçbir plugin doğal olarak çalışmıyor.Onların ne zaman dx11'e uyarlanacağı hakkında bir bilgi yok umarım 10 güne hallederler.

3-)Kendi adıma en büyük artısı farlar.Beni delirten farların düzgün olarak sadece gece çalışmasıydı.Gün batımında görüş çok zordu uzun saat yarışlarda eziyete dönüşüyordu.Saolsunlar bunu tümüyle halletmişler.Farları çok beğendim hiçbir sıkıntısı kalmamış.

Temel fark edilen olaylar bunlar.VR kullanmadığım için denemek gibi bir şansım olmadı merak edenler youtubeda araştırabilirler millet deli gibi video atıyor :D Özetle iyi bir başlangıç olmuş ancak optimizasyon sorunu en kısa zamanda çözülmeli.Biraz sancılı olacak gibi ilk 1 ay bakalım gelecek aya neler yapacaklar. En azından uğraşıyorlar sistem zamanla oturacaktır.
Kullanıcı avatarı
ahmetis

Mesaj gönderen ahmetis »

Kullanıcı avatarı
ahmetis

Mesaj gönderen ahmetis »

Bugün studio397 betadaki birkaç hata için yeni bir fix çıkardı.Henüz denemedim ancak forumdaki arkadaşlarının büyük bir kısmı fps de büyük bir gelişim olduğu için studio397'ye teşekkür etmiş.Denediğim zaman tekrar bilgilendireceğim.

Sitede de bununla ve gelecek ay olacak planları hakkında kısa bir yazı var.Buradan ulaşabilirsiniz : https://www.studio-397.com/2017/05/the- ... explained/
Kullanıcı avatarı
ahmetis

Mesaj gönderen ahmetis »

Mayıs ayı roadmap yayınlandı. Zandvoort ile beraber gelişmeler için tıklayın.

https://www.studio-397.com/2017/05/road ... -may-2017/

Resim

Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
ahmetis

Mesaj gönderen ahmetis »

Şimdilik haftalık güncellemeler ile devam ediliyor. Yavaştan Fanatec ile ilgili güncellemeler başladı.

Resim
Kullanıcı avatarı
ahmetis

Mesaj gönderen ahmetis »

Aylık roadmap yayınlandı!

https://www.studio-397.com/2017/06/road ... june-2017/

- Mclaren, aradığı sim pilotunu seçmek ve düzenleyeceği yarışma için rFactor 2 ile anlaştı.Mclaren GT önümüzdeki ay ya da Ağustos'ta seçmeler için yayınlanacaktır muhtemelen.Yarışmanın detaylarına linkten bakabilirsiniz.

- Interlagos ve Formula 2'ye güncellemeler geldi. Özellikle Formula 2'yi baştan aşağı elden geçirmişler.

- Arayüzün temeli hazır anladığım kadarıyla detayları çok fazlaymış.Beklenilene göre gecikti.Bakalım yakın zamanda çıkar umarım hakkını verir.

- Showroomda dx11 ile beraber gereksiz parlama problemleri ortaya çıktı.Yeni getirilen showroom ile kökten sorunu halletmişler.

- Muhtemelen pluginler arayüz ile beraber çıkacak.Yapılan canlı yayın pluginleri de buna dahil.

- Akıllarında endurance yarışları için uzaktan pit ve araç ayarlarını ayarlama düşüncesi var. Anladığım kadarıyla iracingdeki gibi benzin lastik vb. ayarları pilotun elinden değil de takımın diğer pilotlarının elinden olacak şekilde pilotu böyle dertlerden kurtarma düşüncesi var. Henüz başlanmamış muhtemelen arayüzden sonra başlanılacak.

-Yakın zamanda radical SR3 çıkıyor. Livery yapmaktan hoşlanıyorsanız rFactor 2 seçtiği güzel liveryleri bu güncellemeyle beraber çıkaracak.Linkten nasıl başvuracağınızı öğrenebilirsiniz.

-Motec ile anlaşmışlar. Anlaşılan kullandığım ek telemetri paketi artık direk oyunun içinde olacak yakın zamanda :)

Aşağı yukarı bu ayki roadmap böyle daha detaylı olarak linkte var. Yaz sonuna muhtemelen radikal değişiklikler tamamlanır.Bakalım güzel ilerliyor rFactor 2 :)

Resim

Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
car_lover
Süper Moderatör
Ad: Semih Emre
Has thanked: 154 time
Been thanked: 278 time

Mesaj gönderen car_lover »

Bende bu oyunda kurdugum mod pist ve arac disinda hicbirsey yok. Kutu simgesine tikladigimda herseyin yaninda tik olmasi ve installed yazmasina ragmen.
Kullanıcı avatarı
ahmetis

Mesaj gönderen ahmetis »

car_lover yazdı:Bende bu oyunda kurdugum mod pist ve arac disinda hicbirsey yok. Kutu simgesine tikladigimda herseyin yaninda tik olmasi ve installed yazmasina ragmen.

rFactor 2de serverlar .mod uzantılı dosyalarla kuruluyor.Serverda önceden sürdüyseniz muhtemelen o mod paketinde sıkıştı kaldı oyun.Kontrol eder misiniz acaba bu resimdeki gibi all cars and tracks kısmı turuncu şekilde seçili mi? Değilse sırayla uygulayarak launcherdaki tüm pist ve araçları görünür hale getirebilirsiniz.

Resim

DX11 Beta sürümünü denemek için aşağı linkteki adımlar işinizi görecektir.Klasik steamde sürüm seçimi zaten.
https://www.studio-397.com/2017/05/open ... y-support/
Kullanıcı avatarı
car_lover
Süper Moderatör
Ad: Semih Emre
Has thanked: 154 time
Been thanked: 278 time

Mesaj gönderen car_lover »

@ahmetis evet o şekilde seçtim yine gözükmemişti. Beta için bir 900mb indirmesi lazımmış onu daha deneyemedim.

“rFactor 2 Genel” sayfasına dön