rFactor 2 GenelrFactor2 ffb Hakkında

rFactor 2 genel konuşma alanı

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
ahmetis
Ad: Ahmet Demircan
Has thanked: 27 time
Been thanked: 172 time

rFactor2 ffb Hakkında

Mesaj gönderen ahmetis »

Arkadaşlar çoğu arkadaşın menudeki karışıklıktan dolayı sıkıntı yaşadığını ve forcefeedback varsayılan ayarları da rFactor 2'de sıkıntılı olduğundan paylaşma ihtiyacı hissettim.

Resim

Temel feedback hissiyatını araca özgü olan car specific ffb mult ayarıyla sağlayabilirsiniz.Genel feedback ayarıdır.Artırdıkça direksiyon sertliği artacaktır.

Yol titreşimlerini yeterince hissetmediğinizi düşünüyorsanız ffb smoothing kısmını ayarlayabilirsiniz.Yüksek oldukça yoldaki titreşim azalır ama düşük olmasını şahsen daha çok seviyorum yolu daha iyi hissediyorsunuz ancak çok düşüktede takır tukur yapıyor G27 falan varsa :D

Direksiyon açısı ile ilgili tavsiyem kitlemenizdir.O aracın gerçek açısı kaç ise onunla kullanın.Düşük tutunca genelde olan lastiğine oluyor.rF2'de lastik aşınmaları da oldukça önemli zaten ancak yine de karar sizin.

rF2 temel olarak modlar üzerine kurulu olduğundan her araç için feedback hissiyatı farklı oluyor.Bir usf2000 aracında 1.30 da sağlam hissiyat alırken bir URD modunda 1.30 aşırı kaçıp 0.70 lere falan çekmek zorunda kalabiliyorsunuz en önemlisi bence smoothing kısmı yolu ne kadar hissederseniz o kadar rahat edersiniz.

Benim bildiğim ayarlar bunlar.Görmediğim fazladan olup ya da yanlış yazdığım varsa buradan tartışıp düzeltirsek çok sevinirim maksat oyunu yeni alanların şu ffb derdinden kurtulması :) iyi oyunlar.
Kullanıcı avatarı
diabolus79
Süper Moderatör
Has thanked: 82 time
Been thanked: 102 time

Re: rFactor2 ffb Hakkında

Mesaj gönderen diabolus79 »

Kendi adıma sıkıntı kullandığım sete henüz destek verilmiyor olması, "vehicle set" çalışmıyor böyle olunca mecburen orta karar 540 dereceye sabitledim her araç için ama bundan dolayı mıdır bilemiyorum FFB ara ara kesiliyor gibi, en önemlisi de aracın yolla bağını hissedemiyorum maalesef. Yayın esnasında da konuştuğumuz gibi rFactor motoru kullanan Automobilista'da da şu an destek yok ama araca göre açı ayarladığımda muhteşem bir FFB alıyorum, umarım yakın zamanda destek gelir de bu kadar el üzerinde tutulan bir simülasyonu doğru düzgün deneyimleyebilirim.

Studio 397 forumlarında konuyla alakalı açtığım başlık, maalesef olumlu olumsuz bir dönüş yapılmadı: https://forum.studio-397.com/index.php? ... ort.54369/

Daha da detaylı FFB ayarları için şöyle de bir rehber var: https://forum.studio-397.com/index.php? ... e-d.42931/
Kullanıcı avatarı
Painkiller.
Ad: Arda
Has thanked: 64 time
Been thanked: 49 time

Mesaj gönderen Painkiller. »

Dediğin gibi ffb smoothing düşürünce özellikle lastik aşınmaya başlayınca g27,dfgt filan kırılacak gibi oluyor masa :D Zaten çok sert ffb sevmiyorum iyice işkenceye dönüşüyor benim için. Bu sefer ffb düşürünce kerb efekti çok düşüyor. Keşke race room ve assetto corsadaki gibi daha fazla özelleştirme yapabilsek.
Kullanıcı avatarı
Boundless
Forum Yöneticisi
Ad: Engin
Has thanked: 631 time
Been thanked: 685 time
İletişim:

Mesaj gönderen Boundless »

Güzel noktaya deyinmişsin ben bayağa uğraştım ffb ile istediğim ayarları tutturmak için ama her modda değişebildiğinden farklı araçlarda farklı tepkiler alıyorum. Fazla araç denememek lazım

“rFactor 2 Genel” sayfasına dön