SimRacesTR Akademi Sezon 3 (Newbie CUP)5. Yarış Imola 11 Nisan 2017

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
Frtsan
Eğitmen Pilot
Ad: Fırat
Has thanked: 231 time
Been thanked: 282 time

Re: 5. Yarış Imola 11 Nisan 2017

Mesaj gönderen Frtsan »

COJ yazdı:
Frtsan yazdı:Sektör sektör iyi dereceler elde edip Bu dereceleri tek turda bir araya getiremiyordum. Sıralama turunun sonlarına doğru kendi adıma en iyi turumu attım. Yarışa 3. sıradan başlayacak olmam üzerimde yoğun bir baskı ve heyecan yarattı. Yayında Mehmet de bahsetmiş o da ilk yarışlarında sol ayağının titremesine engel olamıyormuş. Kalkış sırasında tek amacım temiz bir ilk turdu. Ne yazık ki gerçekleşmedi. 2. Virajda temas sonucu spin attım. Spin sonrası yarışa dönmek isterken bir temasım daha oldu. Hatalarım varsa arkadaşlardan özür dilerim.

Sonrasında Yahya ile güzel bir pozisyon savaşı verdik. Bir kaç kez yer değiştirdik. Yahya dan gelen küçük bir hata ile önde kalmayı başardım. Ancak beni asıl etkileyen Onur Şanal idi. ilk tur da o da spin atmış ve arkalarda güzel bir 3lü mücadele olmuştu. Ancak kendisi bizden hızlıca sıyrıldı. Ve yarışın bir bölümüde 2.liğe kadar çıkmış kendisini tebrik ederim. Yarış içinde etraf boşken istikrarlı turlar atmama rağmen kalabalık pozisyonlarda hızlı sıra kazanma ve istikrarlı sürmeye devam etme kabiliyetlerimi geliştirmem gerek.

Geçen yarışın aksine maximum yakıt yüküyle yarışa çıktım. Bir süre yarışa liderlik etmek hoş bir deneyimdi.

Yarışın sonlarına doğru Onur a yaklaşma şansım olduğunu gördüm elimden geldiğince yakınlaşmaya çalıştım. Ancak ne yazık ki yetmedi.

Yarış başındaki temaslar sonrası araçtan istediğim randımanı bir türlü yakalayamadım. Potansiyelimden 1 saniye kadar yavaş turladım. Aracı daha hızlı gitmesi için zorladığımda tur derecelerim daha fazla kötüleşti.

Önlerden başlamak gerçekten çok stresli ve zormuş bunu öğrendim. Arkalardan yarışa başlayınca aksiyon önünüzde oluyor ve ona göre tedbir alabiliyorsunuz.

Akademi liginde öğrenmeye devam. Haftaya Barcelona' da görüşmek üzere.

Fırat hocam merhaba, ilk sektörde temasınız benle gerçekleşti, ben bordürden hızlı çıkmayı başardım siz o sırada hafif dış çizgideydiniz ve hızınız bana göre düşüktü. Aracı yön değiştirmem mümkün olmadığı için istemsiz bir yarış kazası gerçekleşti önce yavaşladım size yol vermek için fakat tam spin gelince yoluma devam etmek zorunda kaldım. Yinede hakemler değerlendirme sonucu ceza verirler ise önümde tamamlamış olabilirsiniz bilmiyorum. İstemsiz temasımız için k.bakmayın. Gerçi önceki 2 yarışta tamamen aynıları başıma geldi sürekli olarak. O yüzden sizi anlıyorum.

Temaslarda araçlar aşırı tepki veriyor. Umarım barcelona da daha temiz ve puanlı yarışlar geçiririz.

Herkesi tebrik ederim.

Kazadan kaçınmak için Frene bastığınızı gördüm ben de. Oluyor böyle durumlar. Açıkcası ben de tam karar veremedim. Hakemler sizin üstünüze kapıyı kapattığımı düşünüp bana da ceza verebilirler. Yöneticlerimiz çok yoğun farkındayım. Ama yine de söylemek isterim. Bu tarz kazaları inceledikten sonra yapılan yanlışı ve kaçınmak için neler yapılabileceğini anlatacağınız bir yazı görselleştirme ya da video çekilmesi mümkün müdür? Bu sayede biz akademi ligindekiler de tecrübeli pilotların yorumlarıyla kendimizi daha hızlı geliştirebiliriz.

“SimRacesTR Akademi Sezon 3 (Newbie CUP)” sayfasına dön