SimRacesTR Akademi Sezon 3 (Newbie CUP)9. Yarış (Final) Montreal 09 Mayıs 2017

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
mert_sch
Ad: Mert
Has thanked: 20 time
Been thanked: 8 time

Re: 9. Yarış (Final) Montreal 09 Mayıs 2017

Mesaj gönderen mert_sch »

Site yöneticileri acaba düzenle eklentisini siteye ekleyebilirlermi çok güzel olur

Bu yorumcu arkadaşlarıda pistlerde görürsek çok güzel olur bakalım dedikleri şeyleri yapabileceklermi

Adminlerden ricam şampiyonalarda modlu pistleri kullanılmaması bir çok orijinal güzel pistler varken bence modlu pistlere gerek yok

Birde open wheel araçların olduğu bir şampiyona düzenlenirse çok güzel olur mesela sf15-t gibi süper bir araçla lig düzenlenebilir diye düşünüyorum bunlar benim genel düşüncelerim orginazsyonları dahada iyileştirebileceğini düşünüyorum
Kullanıcı avatarı
Boundless
Forum Yöneticisi
Ad: Engin
Has thanked: 631 time
Been thanked: 685 time
İletişim:

Mesaj gönderen Boundless »

Arkadaşlar elinize sağlık güzel bir sezon geçirdik sizlerle. Önümüzdeki şampiyonalarda görüşmek üzere
Kullanıcı avatarı
FurkanOzcan
Ad: Furkan Özcan
Has thanked: 228 time
Been thanked: 251 time
İletişim:

Mesaj gönderen FurkanOzcan »

Gerek yoğunluğumdan gerekse sezonun son yarışında hiçbir hedefim kalmamasından dolayı yarıştan sadece birkaç saat önce çıkıp turlayabildiğim bir yarış oldu. Sıralamada 0.7 saniye civarında bıraktığım bir tur vardı, o turla 35.3'leri yakalayıp pol yarışına ortak olmak isterdim. Fakat Mert'in de cebinde 0.1-0.2 olduğunu bildiğimden kaçırdığım bir pol pozisyonu olarak görmedim ve yarışa Hard lastiklerle başlama kararı aldım. Yakıt yükü ve hard lastiklerle turlamadığımdan dolayı ilk turlarda ciddi bir tempo sorunu yaşadım ve Mert'le aramdaki fark 7-8 saniyeye kadar çıktı. Mert'i takip ederken aracını bir viraj çıkışında duvara sert bir şekilde vurduğunu görünce biraz rahatladım, bu turlarda benim de neredeyse sadece boyayı aldığım bir temasım oldu fakat normal devam ettim yarışıma. Tatuus'ta genel olarak izlediğim stratejiyi izleyip ömrünün ikinci yarısından itibaren hafifleyen araçla beraber hızlanan Hard lastiklerimle hızlı ve istikrarlı turlar atmaya başladım. Yarışın ilk 10 turunu antrenman niteliğinde hatalar yaparak geçirdikten sonra bu tempoyu yakalayabilmem yarış galibiyetinin mümkün olduğunu düşündürmeye başladı bana. Mert'in de Hard lastikler ve hasarlı araçla attığı turlar oldukça yavaştı (sonradan pit uygulamasının aynı bendeki gibi devre dışı kaldığını öğrendim) ve bu sayede pit çıkışında neredeyse yan yana gelecek kadar farkı kapattım. Kendisi de ben pitteyken 7-8 saniyelik bir kayıp yaşadığı spini atınca açık farkla lider çıktım ve onun bundan sonra bi' 8-9 saniye kaybettiği bir spini, hasarlı aracı ve benim lastik avantajımla hiç beklemediğim kadar rahat bir son setin ardından yarışı aldım. Son turda aracı biraz zorlayıp sıralama turumu geçmem de komik bir detay oldu benim adıma.

Turnuvada emeği geçen tüm yöneticilere, hakemlere, pilotlara minnettarım. Çok güzel bir yarış ortamına böylesi güzel anılarla kazandığım bir şampiyonlukla girmek ve bu süreçte çok kaliteli pilotlarla yaşadığım mücadeleler, son 2 ayda favori hobimi en güzel şekilde yaşamamı sağlayan ana faktörler oldu benim için. Teknik sıkıntılar yaşamadığım yarışlarda tek turdaki hızımdan ve tempomdan gayet memnundum ancak istikrar konusunda gelişmem gereken noktalar var. Newbie'den sonra Porsche Cup'ta daha da pişmeyi ümit ediyorum.

Not: Oyunun kendi pit uygulamasının çalışmaması oldukça can sıkıcı bir konu haline geldi maalesef. Sorun antrenman veya sıralama seansında ortaya çıkmıyor ama yarışa geçtiğimiz anda başlıyor. Direksiyon üzerindeki butonlardan hiçbir şekilde uygulamayı açamadığımız gibi ekrandaki diğer app'leri de mouse ile yönetemiyoruz. Bu yarışta Mert'in, Hockenheim'da da benim yaşadığım sıkıntılara sebep olan bu sorun umarım düzelir. İşin ilginci yarıştan bir gün sonra başka bir server'da girdiğim yarışta böyle bir sıkıntı olmadı. Pit uygulaması ve ekrandaki diğer app'ler hem sıralamada hem de yarışa geçince çalıştı. Şimdilik sadece tekrarlamamasını ümit ediyorum.
safiyehopaoglu
Ad: safiye

Mesaj gönderen safiyehopaoglu »

server var mı yoksa ben mi göremedim
Kullanıcı avatarı
Gabriel
Ad: Gabriel Bonacina
Has thanked: 10 time
Been thanked: 16 time

Mesaj gönderen Gabriel »