Project Cars TürkiyeSezon 2 - Anket 02 Takım Seçimleri

Project Cars Türkiye Forum Alanı

Moderatörler: Moderatörler, PCars Admin, PCars Moderator

Kilitli

Takım Seçimleri Nasıl Yapılmalı?

Anket 06 Nis 2017, 17:38 tarihinde bitecek

1. Tamamen Rastgele: Sezona katılan pilot sayısı kadar bir değeri olan zar atılarak belirlenir.
0
Oy yok
2. Takım Seçme Özgürlüğü: Pilotlar kendi aralarında anlaşarak kendi takımlarını kurarlar.
3
27%
3. Sıralama Yarışı: Takım seçimi 30 dakikalık bir sıralama turu yarışı ardından. * En üst-En alt eşleşmesi şeklinde yapılır. (Sezon 1'in aynı)
3
27%
4. Sıralama Yarışı: Takım seçimi 30 dakikalık bir sıralama turu yarışı ardından. ** En üst-En Üst eşleşmesi şeklinde yapılır.
0
Oy yok
5. Yeni Şeref Kürsüsü Sıralaması: (En Üst-En Alt eşleşmesi) * = Aşağıdaki Notu okuyunuz.
5
45%
6. Yeni Şeref Kürsüsü Sıralaması: (En Üst-En Üst eşleşmesi) ** = Aşağıdaki Notu okuyunuz.
0
Oy yok

Toplam oy: 11
Kullanıcı avatarı
Zin
Ad: Hakan
Has thanked: 267 time
Been thanked: 622 time
İletişim:

Sezon 2 - Anket 02 Takım Seçimleri

Mesaj gönderen Zin »

Arkadaşlar Sezon 2 için hazırlıklara önceden başlayalım derim. Bu yüzden bazı kuralları belirlemek için anketler oluşturacağız.

Sizlerden ricamız, anketteki seçiminizi ciddiyetle yapmanız ve harici konuları bu başlık altında paylaşmamanız.

Bu ankete dair önemli Notlar:

Ankette yer alan 5. ve 6. seçenekleri etki eder!

Yeni Şeref Kürsüsü Sıralaması:
Bildiğiniz üzere Project Cars Replay dosyası doğru şekilde kayıt edilemediğinden ve bu sorun bir patch veya başka bir şekilde çözüm bulana kadar maalesef SimracersTR bünyesinde Project Cars yarışları lisansa etki etmeyecek.
Bu nedenden dolayı tüm resmi yarışlarımızın ve yapılan TT'lerimizin verilerini Şeref Kürsüsü adı altında bir tabloda sizlerle paylaşıyoruz. Ancak Şeref Kürsüsü mevcut haliyle sadece istatistikleri veren bir tablo.
Sezon 2 Başlamadan önce "Şeref Kürsü" süsünde yer alan "Pilotlar Şampiyonası" ve "Zamana Karşı Şeref Kürsüsü" verilerini birleştirilerek bir puanlama sistemi getireceğiz. Bu puanlama sonucunda karşımıza yeni bir tablo çıkacak ve bu diğer Simlerde Lisans ne ise, Project Cars içinde bir nevi o anlamı taşıyacak.

Puanlama nasıl olacak?
1. Katılım Sayısı Önceliği: Sadece 1 kez yarışıp birinci gelerek en üstte yer almak mümkün olmayacak. iyi derece yapamayıp da çok yarışa katılan pilotların puanları yükseltilecek. Denge sağlanacak.
2. Devamlılık: Yapılan puanlamada son 10 yarışta alınan sonuçlara göre puanlama ağırlıklı olacak.
3. TT'de yapılan her türlü derece ve katılım oranı puanlamaya etki edecek.
4. Her Pilota bir sonraki Yarış için hedef verilecek. Hedefi tutturamayan pilotların puanında düşüş, hedefe ulaşan pilotlara bonus puan verilecek.
5. Her yarış sonrası tüm pilotların yarış içersinde göstedikleri temiz ve kurallara uygun sürüşü bu puanlamaya etkileyecek.
6. Fairplay kurallarına uymayan pilotların puanları düşürülecek.
7. Yarış ve sezon Kurallarını tamamen hiçe sayan pilotlar ise turnuvadan tamamen ihraç edilecek.

Puanlamayı Ne zaman Görebileceğiz?
Mart ayı sona erdiğinde, Mart TT'sinden gelecek veriler doğrultusunda Yeni Puanlama sistemini ve oluşacak olan sıralamayı görebileceksiniz.

* = En Üst - En Alt : Örn 10 katılımcı var. Eşleşme: 1-10, 2-9, 3-8 şeklinde olur.
** = En Üst - En Üst : Örn 10 Katılımcı var. Eşleşme: 1-3, 2-4, 5-7, 6-8 şeklinde olur.
Resim
Windows 10 / Intel Core i5 2500 @ 3.30GHz / MSI Z68MA-G43 / BenQ XL2410T / NVIDIA GeForce GTX 470 / Logitech Driving Force GT
Kullanıcı avatarı
okufa
Ad: Fatih Kürşat
Has thanked: 182 time
Been thanked: 120 time

Re: Sezon 2 - Anket 02 Takım Seçimleri

Mesaj gönderen okufa »

Kurulan bu ligin gelişmesi hem yeni katılanların adaptasyonu hemde daha rekabetçi olması bakımından kendi adıma 5. seçeneği işaretledim.
Şeref kürsüsü bu seçimlere kesinlikle etki etmeli diye düşünüyorum. Anlık seçim yarışı doğru eşleşmeyi sağlamayabilir, örn o gün setup da bir hata, gününde olmaması aracı yada pisti sevmemesi gibi faktörlerden kötü derece yapan olabilir.
Elimizdeki kaynakları kullanmalıyız bence.
10 tur boyunca tek başıma turlamaktansa arkamda önümde yarışçıların olmasını, defans ve atak yapmayı tercih ederim.
Kullanıcı avatarı
Vince
Has thanked: 226 time
Been thanked: 147 time

Mesaj gönderen Vince »

okufa yazdı:Kurulan bu ligin gelişmesi hem yeni katılanların adaptasyonu hemde daha rekabetçi olması bakımından kendi adıma 5. seçeneği işaretledim.
Şeref kürsüsü bu seçimlere kesinlikle etki etmeli diye düşünüyorum. Anlık seçim yarışı doğru eşleşmeyi sağlamayabilir, örn o gün setup da bir hata, gününde olmaması aracı yada pisti sevmemesi gibi faktörlerden kötü derece yapan olabilir.
Elimizdeki kaynakları kullanmalıyız bence.
10 tur boyunca tek başıma turlamaktansa arkamda önümde yarışçıların olmasını, defans ve atak yapmayı tercih ederim.

Fatih Abi'nin dediklerine katılıyorum. Amacımız olabildiğinde takımların denk güçte olması ve ligin/kupanın/turnuvanın son ayağa kadar çekişme içinde geçmesi (belli takımların kopup gitmemesi) ise, sanıyorum yapılacak en mantıklı şey elimizdeki en iyi ölçüm sağlayan, en bütüncül veriye göre alt-üst eşleşmesi yaparak takımları oluşturmak.

Bu ayrıca, benim gibi kendisinden daha iyi pilotlarla eşleşen arkadaşların da gelişimlerine katkı sağlar kanaatindeyim.

O yüzden ben de 5. seçeneğe oy veriyorum.
Kullanıcı avatarı
blade036
Ad: Barış Ç.
Has thanked: 89 time
Been thanked: 90 time
İletişim:

Mesaj gönderen blade036 »

EN üst en alt için sıralama turu atmak yerine sezon 1 sıralamasındaki pilotlar ile yeni gelmesi muhtemel ve daha az yarışmış pilotları harmanlayabiliriz. Örneğin Zafer ve F.Çağlayan, Kemal ve Meriç gibi. Bu arada Meriç'i örnek verdim, sim geçmişi olduğu için onu da eski pilotlar listesine alabiliriz.
Kullanıcı avatarı
Zin
İletişim:

Mesaj gönderen Zin »

blade036 yazdı:EN üst en alt için sıralama turu atmak yerine sezon 1 sıralamasındaki pilotlar ile yeni gelmesi muhtemel ve daha az yarışmış pilotları harmanlayabiliriz. Örneğin Zafer ve F.Çağlayan, Kemal ve Meriç gibi. Bu arada Meriç'i örnek verdim, sim geçmişi olduğu için onu da eski pilotlar listesine alabiliriz.

5. seçenek bu şekilde zaten Barış. Sadece Sezon 1 olarak düşünme.
Resim
Windows 10 / Intel Core i5 2500 @ 3.30GHz / MSI Z68MA-G43 / BenQ XL2410T / NVIDIA GeForce GTX 470 / Logitech Driving Force GT
Kullanıcı avatarı
COJ
Ad: Semih İzgi
Has thanked: 99 time
Been thanked: 154 time

Mesaj gönderen COJ »

Anket ve çalışmalar için teşekkür ederiz Hakan abi
Kullanıcı avatarı
Vince

Mesaj gönderen Vince »

2. şıkka oy veren 2 kişi varmış. hmmm, kimler bu arkadaşlar acaba? .. çok düşündüm ama aklıma kimse gelmedi :P
Kullanıcı avatarı
oXideX
Ad: Kemal Altıparmak
Has thanked: 158 time
Been thanked: 221 time

Mesaj gönderen oXideX »

@Vince sevmek suç mu napalım yani :lol:
Resim
Kullanıcı avatarı
Vince

Mesaj gönderen Vince »

oXideX yazdı:@Vince sevmek suç mu napalım yani :lol:

sen böyle deyince benim bile vicdanım şey oldu.
buradan yetkililere sesleniyorum o zaman: sevenleri ayırmayın! kıymayın bu gençlere!.. :lol:
Kullanıcı avatarı
Zin
İletişim:

Mesaj gönderen Zin »

Takım Eşleşmeleri Yeni Şeref Kürsüsü Sıralamasına göre yapılacaktır. Başlık Kilitlenmiştir.
Resim
Kilitli

“Project Cars Türkiye” sayfasına dön