GT3 Sezon 1PROJECT CARS SEASON 1 GT3

Moderatörler: Moderatörler, PCars Admin, PCars Moderator

Kullanıcı avatarı
COJ
Ad: Semih İzgi
Has thanked: 99 time
Been thanked: 154 time

Re: PROJECT CARS SEASON 1

Mesaj gönderen COJ »

Zin yazdı:Kural Değişikliği:

Takım Puanlama Sistemi:
Takım puanlama sistemi de yukarıdaki cetvele göre hesaplanacaktır. Aynı takım içindeki pilotların puanları birbirleriyle toplanıp, takım puanı olarak hesaplanacaktır.
Örnek: A Takımındaki 1.Pilotun ikinci, 2.Pilotun altıncı bitirdiğini varsayarsak, A Takımı bu yarıştan 18+8 = 26 Puan kazanır!

Arka sıraları hareketlendirecek bir değişiklik. Pistteki mücadele ve takım ruhu adına olumlu bulduğum bir gelişme.
Kullanıcı avatarı
EV0T3CH
Ad: Ali
Has thanked: 102 time
Been thanked: 42 time
İletişim:

Mesaj gönderen EV0T3CH »

Bende varım diyorum :)
Tüm kuralları okudum. Her çarşamba belirtilen saatlerde bu etkinliğe katılmaya hazırım.

Steam ID: EV0T3CH
Resim
Kullanıcı avatarı
Vince
Has thanked: 226 time
Been thanked: 147 time

Mesaj gönderen Vince »

Takım Puanlama Sistemi:
Takım puanlama sistemi de yukarıdaki cetvele göre hesaplanacaktır. Aynı takım içindeki pilotların puanları birbirleriyle toplanıp, takım puanı olarak hesaplanacaktır.
Örnek: A Takımındaki 1.Pilotun ikinci, 2.Pilotun altıncı bitirdiğini varsayarsak, A Takımı bu yarıştan 18+8 = 26 Puan kazanır!

takımın daha az iyi derece elde eden üyesinin derecesinin de takım puana etki etmesi mantıklı olur.
yalnız birinin bir sebeple yarışa katılamaması gibi durumlarda takımın aşırı darbe almasının önüne geçmek için mesela (Puan1 + Puan2'nin yarısı) gibi bir şey mi olsa?
Kullanıcı avatarı
Zin
Ad: Hakan
Has thanked: 267 time
Been thanked: 622 time
İletişim:

Mesaj gönderen Zin »

EV0T3CH yazdı:Bende varım diyorum :)
Tüm kuralları okudum. Her çarşamba belirtilen saatlerde bu etkinliğe katılmaya hazırım.

Steam ID: EV0T3CH

Ali Hoşgeldin :)
Resim
Windows 10 / Intel Core i5 2500 @ 3.30GHz / MSI Z68MA-G43 / BenQ XL2410T / NVIDIA GeForce GTX 470 / Logitech Driving Force GT
Kullanıcı avatarı
Zin
Ad: Hakan
Has thanked: 267 time
Been thanked: 622 time
İletişim:

Mesaj gönderen Zin »

Vince yazdı:

Takım Puanlama Sistemi:

takımın daha az iyi derece elde eden üyesinin derecesinin de takım puana etki etmesi mantıklı olur.
yalnız birinin bir sebeple yarışa katılamaması gibi durumlarda takımın aşırı darbe almasının önüne geçmek için mesela (Puan1 + Puan2'nin yarısı) gibi bir şey mi olsa?

Yarım puan Önerine katılmıyorum.
Şöyleki;
A takımında 1.Pilot her yarışta 1 veya 2. olarak tamamlıyorsa ve 2. pilot olan takım arkadaşı hep sonlardaysa.. 2.pilot yarışa katılmazsa A takımı daha çok puan toplar..
1.Pilot yarışa katılmazsa çok da farketmez zaten..
Resim
Windows 10 / Intel Core i5 2500 @ 3.30GHz / MSI Z68MA-G43 / BenQ XL2410T / NVIDIA GeForce GTX 470 / Logitech Driving Force GT
Kullanıcı avatarı
Vince
Has thanked: 226 time
Been thanked: 147 time

Mesaj gönderen Vince »

Zin yazdı:
Vince yazdı:

Takım Puanlama Sistemi:

Yarım puan Önerine katılmıyorum.
Şöyleki;
A takımında 1.Pilot her yarışta 1 veya 2. olarak tamamlıyorsa ve 2. pilot olan takım arkadaşı hep sonlardaysa.. 2.pilot yarışa katılmazsa A takımı daha çok puan toplar..
1.Pilot yarışa katılmazsa çok da farketmez zaten..

çok matematiksel ifadelendirmediğim için önerim doğru anlaşılmamış sanırım :)

kastım şuydu: [Puan1 + (Puan2 / 2)]
Yani ikinci pilotun puanının yarısını ilk pilotun puanına eklemek.

Böylece hem 2. pilot için de, sonuca etki edeceği için bir motivasyon kaynağı olur, hem de bir şekilde takımdakilerden birisi bir yarışa katılamazsa o takım o yarış direkt ölümcül bir darbe almamış olur diye düşündüm.

Ne dersiniz?
Kullanıcı avatarı
blade036
Ad: Barış Ç.
Has thanked: 89 time
Been thanked: 90 time
İletişim:

Mesaj gönderen blade036 »

Bende varım, kuralları okudum sabırsızlıkla bekliyorum :)
Kullanıcı avatarı
EV0T3CH
Ad: Ali
Has thanked: 102 time
Been thanked: 42 time
İletişim:

Mesaj gönderen EV0T3CH »

Güncel kişi listesini ilk mesajın altına eklersek ID'ler vs bilgileri ile birlikde eklersek kaç kişi katılmış sayımızı biliriz hem daha derli topl olur. :)

ve böyle bir turnuvayı düzenlendiği için emeğine sağlık @zin böyle bir forumda eksiklikdi ;)
Resim
Akif
Been thanked: 3 time

Mesaj gönderen Akif »

Kurallari okudum ve kabul ediyorum. Her çarşamba belirtilen saatlerde bu etkinliğe katılmaya hazırım. Steam ID: akif_ts55
Kullanıcı avatarı
COJ
Ad: Semih İzgi
Has thanked: 99 time
Been thanked: 154 time

Mesaj gönderen COJ »

Akif yazdı:Kurallari okudum ve kabul ediyorum. Her çarşamba belirtilen saatlerde bu etkinliğe katılmaya hazırım. Steam ID: akif_ts55

Akif hocam sizi aramizda görmek guzel. Hosgeldiniz. Project cars ekibimize sizden bahsetmistik, henuz steam uzerinden sohbet edemeden gelmeniz iyi oldu. Whatsapp grubumuzda mevcut gunluk aktiviteler bolumunde.

“GT3 Sezon 1” sayfasına dön