GT3 Sezon 1SEZON 1 GT3 - Y03: Circuit De Spa-Francorchamps

Moderatörler: Moderatörler, PCars Admin, PCars Moderator

Kullanıcı avatarı
Vince
Has thanked: 226 time
Been thanked: 147 time

Re: SEZON 1 GT3 - Y03: Circuit De Spa-Francorchamps

Mesaj gönderen Vince »

ZaferDerelioğlu yazdı:Benim için yarış çok iyi başladı 2. turda fark 6sn civarıydı yanılmıyorsam. İçimden dedim yarış rahat geçecek ama nerdee.
Sonrasında meşhur eau rouge virajında cut cezası yedim. Hatasız insan Kemal'de arayı kapatıp arkama geldi:)
Tabi ben bilmiyordum meğer auto pilot programı indirmiş robot misali sırf 2.17'li sıralama turları attı :D
Şaka bir yana Kemal gerçekten çok pro bir pilot, nerede atak yapacağını nerede yapmayacağını herşeyi komple bilen çok iyi bir pilot.
Ben daha önce bu kadar arka arkaya stabil(limitlerde) tur atmamıştım. Açıkçası baskı güzeldi.
Herkesi tebrik ederim oldukça keyif aldığım bir yarış oldu.

https://www.youtube.com/watch?v=myy4K9B9zT0
Kullanıcı avatarı
antking
Ad: Efe Can
Has thanked: 259 time
Been thanked: 354 time

Mesaj gönderen antking »

Keyif aldığım yarışlara bir yenisini ekledim. Çok güzel organize olmuşssunuz hepinizin emeğine sağlık. Bir kaç güzel mücadele yaşadım herkes ne yapmak istediğini biliyor. Engin'in dediği gibi hiç antreman yapmadık ve uzun zamandır oynamadığımız bir oyun mekaniklere alışmak zaman alacak.

Barış'ın beni geçmesinin en büyük sebebi erken frenajım yoksa yedirmezdim kendimi. :D

Bir iki geçişim sırasında yol verme amaçlı çizgi değiştiriyor arkadaşlar bu da geçecek pilotu zora sokabiliyor. Bu gibi durumlarda çizgide kalmak daha iyi bir seçenek olabilir.

Hepinize teşekkürler tekrardan, fırsat buldukça katılmak isterim.
Kullanıcı avatarı
oXideX
Ad: Kemal Altıparmak
Has thanked: 158 time
Been thanked: 221 time

Mesaj gönderen oXideX »

İş güç yoğunluk derken bakıyorum da herkes kendi yarışını anlatmış, e ben de geri kalmayayım bari :lol:

@COJ ile gerçekten çok iyi bir takım olduk, her şeyi geçtim, bu takım ruhu bile buradan aldığım keyfi çok katlıyor. Setup konusunda zorlandığımız bir yarış oldu, aracı piste tam olarak uyduramadık bir türlü ve viraj kabiliyetinden ziyade hızlı olmayı tercih ettik, bu da virajlarda beklediğimizden fazla sıkıntı yaşamamıza sebep oldu. Halbuki testlerde daha iyi performansımız vardı. Bir kaç virajda defalarca spin attığım için yarışı bitirebilmek ve pek başarılı olamadığım spada alabildiğim kadar fazla puan almak istiyordum aslında.

Antremanlarda 16.9 a kadar inmeme rağmen, sıralamada ya trafiğe takıldım ya da zorlarken spin attım ve istediğim süre gelmedi, 5. olabildim. Yarışın başında @blade036 yanımdaydı, daha iyi kalktım ama ilk virajı zorlamak istemedim ve yerimi korudum. Sonra @blade036 ve @ozkan_343 yakınlaştılar, bu fırsatı değerlendirip arayı kapadım ve 4. lüğü aldım. 2. turda ilk virajda @ozkan_343 spin attı ve onu da geçerek ilerlemeye başladım. Ardından takım arkadaşım @COJ a baya bi yaklaştım ve hızlı olduğumu farkedip, beni engellememek adına yol verdi. O esnada bir cut olmuş ve baya arkadamda kaldı, sıra kaybedecek diye çok korktum ama olmamış. Bunu takip eden turda @ZaferDerelioğlu cut yapınca bir anda arkasında buldum kendimi, temkinli bir baskı ile ilk pite kadar 1-2 sn arasında gittik geldik. Pit ardından @ZaferDerelioğlu sıralama performansına geldi ve yarış bu şekilde bitti. Kendi adıma sıfır hata ile yarışmış olmak bu pist için çok güzel bir histi.

@ZaferDerelioğlu i birinciliği için tebrik ederim, bilhassa ikinci yarıda çok iyiydi. Ruf denemek istiyorsun ama z4 e göre baya zor araç bilgin olsun ;) arabayı zorladığın an hata olasılığın çok artıyor. z4 ve mclaren gibi limitleri zorlanabilen bir araba değil ama senin tarzına z4 ten daha fazla uyabilir.

@COJ takım arkadaşımı da ayrıca tebrik ederim, aracından hiç memnun değildi ve buna rağmen podyumu aldı, daha üstlerde gözümüz var ;)

@antking ve @Boundless bu ekip içindeki ilk yarış tecrübelerinde beklentimin üstündeydiler, sizi hep bekleriz, güzel oldu böyle.

Katılan herkese çok teşekkürler, dün 13 kişiydik, sezon 2 ye en az 20 kişi girmek istiyorum.

Bu arada @Akif çok iyi başlamış yarışa, bitirdiği yere üzüldüm valla videoyu görünce, ekstra naziksin kardeşim o kadara gerek yok :D
Resim
Kullanıcı avatarı
Zin
Ad: Hakan
Has thanked: 267 time
Been thanked: 622 time
İletişim:

Mesaj gönderen Zin »

RESMİ SIRALAMA ve YARIŞ SONUÇLARI
Resim
Resim
Windows 10 / Intel Core i5 2500 @ 3.30GHz / MSI Z68MA-G43 / BenQ XL2410T / NVIDIA GeForce GTX 470 / Logitech Driving Force GT
Kullanıcı avatarı
Zin
Ad: Hakan
Has thanked: 267 time
Been thanked: 622 time
İletişim:

Mesaj gönderen Zin »

Benden de yarışa dair bir kaç not.

Öncellikle bu yarışa tam hazırlanamadım malesef. Sebebi malum :) server ayarları, normal hayat yoğunluğu vs.

Yarış günü antrenman yapabildim sadece. Ona rağmen sıralamada aldığım dereceden memnunum.

@blade036 tamponunun cazibesine dayanamayan bendim. TS'den "geç beni Barış Barış" diye bağırıyordum ama Push to Talk olayını unutmuşum. Sen geç diye oldukça yavaşladım bir sürü araç geçti sen gelemedin.. Cut Track yediğini anlayamadım orada.. Kusura bakma tekrar.

Daha kendime gelemeden @schumacher Meriç'in arabasının önünde spin attığını gördüm. Kurtarmaya çalıştım ancak tam ortadan girdim. %70 aero ve %18 suspansiyon hasar yedim. Sonra pit stop yaptım ve en arkadan başladım diye düşünürken aynamda @ZaferDerelioğlu olduğunu gördüm yol verdim.. AAA bi de baktım @ozkan_343 mış. Sonra kendisi dedi "ilahi adalet" hop spin attı. Önüne geçtim. Bir kaç tur Özkan'la kapışmamızın ardından @Vince yetiştik. Özkan ile tampon tampon a gidiyorduk. Baktım Tahir Özkan'a yol verecek, hemen araya kaynadım bende geçtim Tahir'i.. :) hemen arkasından özkan'dan bir spin geldi.

Sonra Akif kardeşime yetiştim. Akif'i geçmem çok kolay olmadı. Çünkü hem lag hem de joystick kullandığı için arabasının ne yöne gideceğini kestiremedim. Ufak bir temasımız oldu ama temiz bir geçiş olduğunu düşünüyorum.

Sonra çoook uzaklardan sanırım @Boundless i gördüm ama nefesim yetmedi, yarış sona erdi. Gerilerden gelip 7.bitirebildiğim için mutluyum

Yeni gelen arkadaşlara ( @antking @Boundless ve @schumacher ) tekrar hoşgeldiniz demek istiyorum.. Her yarışta görmek istiyoruz artık sizleri. :)
Resim
Windows 10 / Intel Core i5 2500 @ 3.30GHz / MSI Z68MA-G43 / BenQ XL2410T / NVIDIA GeForce GTX 470 / Logitech Driving Force GT

“GT3 Sezon 1” sayfasına dön