WTCC (World Touring Car Championship) 2. SezonWTCC 2. SEZON 7. YARIŞ SHANGHAI

Çok sevdik

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
Taner
Süper Moderatör
Has thanked: 247 time
Been thanked: 416 time

Re: WTCC 2. SEZON 7. YARIŞ SHANGHAI

Mesaj gönderen Taner »

WTCC kariyerimi mahfettiniz ikiniz. Önümde olursanız frene basmadan tamponunuzla duracağım :D :D
Kullanıcı avatarı
MUE
Süper Moderatör
Ad: Mehmet Uğur
Has thanked: 690 time
Been thanked: 292 time
İletişim:

Mesaj gönderen MUE »

Evet, aracı stabil hale getirmeye çalıştım biraz. İdare edicek bir ayar tutturdum. :) Bakalım Bathurst kabusundan sonra, Shanghaı nasıl olacak.
Önceden tahmin edebildiğiniz ve edemediğiniz şeyler vardır. O tahmin edemediğiniz en tehlikeli şeylerdir.
Never Ever Stop Dreaming
/MEHMETUGURE

Kullanıcı avatarı
oXideX
Ad: Kemal Altıparmak
Has thanked: 158 time
Been thanked: 221 time

Mesaj gönderen oXideX »

Yarisa yetismem pek mümkün görünmüyor :/ olur da gelemezsem diye önden yazayım dedim, herkese başarılar.
Resim
Kullanıcı avatarı
sensei
Ad: Ertekin Dal
Has thanked: 319 time
Been thanked: 234 time
Ertekin Dal’s avatar
Loading…

Mesaj gönderen sensei »

Pc de sorun olustu, yetisemeyebiirim :/
Resim
Kullanıcı avatarı
antking
Ad: Efe Can
Has thanked: 259 time
Been thanked: 354 time

Mesaj gönderen antking »

Yarış Sonuçları

Tekrar hoşgeldin WTCC. Kendin adıma özlediğim mücadele dolu yarışlara geri döndük. İlk yarış zor da olsa podyum da bitiririm diye düşünürken, Tuna'nın ansızın teması bütün planlarımı alt üst etti. Sağlık olsun. 2. yarış ters grid ile 3. olarak start aldım. Çıkan kaostan yararlanıp 1. sıraya yerleştim ama hızlı Citroenler ile zor bir mücadele yapıcaktım. Nitekim öyle oldu. Tuna ile gene omuz omuza kıran kırana mücadele sonrası geriye düştüm. Daha sonrası yaptığım fren hatası ile iyice geriledim. Orta sıralarda biraz mücadele ettikten sonra anca 4.lüğe kadar yükseldim. İyi çalıştığımız güçlü bir setupımız vardı fakat istediğimiz olmadı.

Podyum alan ve katılan tüm arkadaşlara teşekkürlere.
Kullanıcı avatarı
Frtsan
Eğitmen Pilot
Ad: Fırat
Has thanked: 231 time
Been thanked: 282 time

Mesaj gönderen Frtsan »

Akşam ki ısınma turlarında araca adaptasyonumu adım adım geliştirdim. Ancak süper istikrarsızdım. ard arda attığım iki tur arasında 1.5 saniye fark vardı. bu araçları stabil kullanmak zormuş. sıralamalarda da gelişmeye devam ettim. sonlara doğru artık sol ayak frenini daha önce hiç kullanmadığım gibi kullanıyordum. ve iyi bir derece ile yarışa ikinci sırada başlama hakkını elde ettim.

İyi bir kalkışla liderliği ele geçirince adrenalin tüm vücuduma yayıldı. Rakiplerim arkamda zorluyorlardı ancak virajlara aşırı temkinli girdiğim için onların da dengesini bozdum. sonunda ikinci turda alpere geçildim. bu şekilde gerilerim diye düşünürken ikinciliği bırakmadım. Alper ile fark açılmadı. Arkamdaki Efe can ile de fark yoktu. sonra efecan geriye düşünce rahatladım. Üst liglerdeki ilk galibiyetime daha var ancak ilk podyum fırsatını harcamamalıydım. Temkinli sürdüm. Ara sıra içimdeki yarışçı beni dürtüyor ve hızlanmaya çalışıyordum. Sonra ilk yarım spinde hemen tekrar temkine geri döndüm. Bu şekilde yarışı 2. olarak tamamladım.

İkinci yarışta orta sıralardan kalkmak benim için sorun oldu. Pit chef açık olduğu halde araçların pozisyonunu bana söylemiyordu. araçların nerede olduğunu Anlayamadığım için temkinli gittim. Yine de pozisyonum iyiydi. Kanat açım 1 olduğu için arka düzlük hızım çok iyiydi. Ne yazık ki düzlük sonu frenlemeyi yapamadım. ve araç spin attı. o an araçta yolcu durumundaydım. ve hızlıca viraja savruldum. Tüm arkadaşlardan özür dilerim. Böyle acemilikler yapmamam gerekirdi.

Bu hata sebebiyle pitten geçme cezası aldım. O andan sonra önümdekilerle farkı kapatmak için yarıştım. aracın sürüş tekniğini oturtma çalışmaları yaptım.

Olmasa da olur dediğim şampiyona benim için çok keyifli bir hale büründü. WTCC araçları gerçekten harika bir mücadele sunuyor. Farklı sürüş tekniği de deneyimi artırıyor. 3. Sezon yapılırsa kesinlikle orada olmak isteyeceğim bir şampiyona oldu artık benim için.

Podyumu ve katılan tüm arkadaşları tebrik ederim
Kullanıcı avatarı
Boundless
Forum Yöneticisi
Ad: Engin
Has thanked: 631 time
Been thanked: 685 time
İletişim:

Mesaj gönderen Boundless »

Frtsan yazdı:Akşam ki ısınma turlarında araca adaptasyonumu adım adım geliştirdim. Ancak süper istikrarsızdım. ard arda attığım iki tur arasında 1.5 saniye fark vardı. bu araçları stabil kullanmak zormuş. sıralamalarda da gelişmeye devam ettim. sonlara doğru artık sol ayak frenini daha önce hiç kullanmadığım gibi kullanıyordum. ve iyi bir derece ile yarışa ikinci sırada başlama hakkını elde ettim.

İyi bir kalkışla liderliği ele geçirince adrenalin tüm vücuduma yayıldı. Rakiplerim arkamda zorluyorlardı ancak virajlara aşırı temkinli girdiğim için onların da dengesini bozdum. sonunda ikinci turda alpere geçildim. bu şekilde gerilerim diye düşünürken ikinciliği bırakmadım. Alper ile fark açılmadı. Arkamdaki Efe can ile de fark yoktu. sonra efecan geriye düşünce rahatladım. Üst liglerdeki ilk galibiyetime daha var ancak ilk podyum fırsatını harcamamalıydım. Temkinli sürdüm. Ara sıra içimdeki yarışçı beni dürtüyor ve hızlanmaya çalışıyordum. Sonra ilk yarım spinde hemen tekrar temkine geri döndüm. Bu şekilde yarışı 2. olarak tamamladım.

İkinci yarışta orta sıralardan kalkmak benim için sorun oldu. Pit chef açık olduğu halde araçların pozisyonunu bana söylemiyordu. araçların nerede olduğunu Anlayamadığım için temkinli gittim. Yine de pozisyonum iyiydi. Kanat açım 1 olduğu için arka düzlük hızım çok iyiydi. Ne yazık ki düzlük sonu frenlemeyi yapamadım. ve araç spin attı. o an araçta yolcu durumundaydım. ve hızlıca viraja savruldum. Tüm arkadaşlardan özür dilerim. Böyle acemilikler yapmamam gerekirdi.

Bu hata sebebiyle pitten geçme cezası aldım. O andan sonra önümdekilerle farkı kapatmak için yarıştım. aracın sürüş tekniğini oturtma çalışmaları yaptım.

Olmasa da olur dediğim şampiyona benim için çok keyifli bir hale büründü. WTCC araçları gerçekten harika bir mücadele sunuyor. Farklı sürüş tekniği de deneyimi artırıyor. 3. Sezon yapılırsa kesinlikle orada olmak isteyeceğim bir şampiyona oldu artık benim için.

Podyumu ve katılan tüm arkadaşları tebrik ederim

Fırat öncelikle tebrikler.
Sendeki bu gelişme doğru yolda ilerlediğimizin kanıtı niteliğinde gerçekten çok güzel gittin ve podyumu aldın. Bu gidişle yakında liderlik koltuğunu zorlayan pilotlar arasına gireceksin.

Katılan herkese teşekkür ederiz keyifli bir yarış oldu
Kullanıcı avatarı
Taner
Süper Moderatör
Has thanked: 247 time
Been thanked: 416 time

Mesaj gönderen Taner »

Seri katilimin kurbanı oldum gene. Komple atıcam turnuvadan adamı, başka çarem kalmadı. :evil: :twisted:
Bu sene çok değişik podyumlar görüyoruz. Bu çok keyifli hale getiriyor yarışları. Değişik rakiplerin dişlerini çıkarması turnuvada dengeleri de değiştiriyor.
Alper'in müthiş bir tempo yakalaması, MUE'nin ilk podyumunu alması ( hafızam yanıltmıyorsa ), Fırat'ın son haftalardaki istikrarlı sürüşünün bu yarışta meyvesini vermesi gerçekten beni çok mutlu etti. Orta sıradan yukarı doğru gelen basıncın daha da süreceğini düşünüyorum. Bu da podyum mücadelelerini daha fazla tabana yaymak için nefis bir ortam yaratacak.
Herkesi tebrik ederim ama özellikle alkışlar en başta Alper, daha sonra Fırat ve MUE'ye.
Kullanıcı avatarı
AlperAkbilgi
Süper Moderatör
Ad: Alper
Has thanked: 302 time
Been thanked: 131 time
İletişim:

Mesaj gönderen AlperAkbilgi »

Biraz gecikmeli de olsa yarış yorumumu paylaşayım.

Yarışa hafta boyunca çalışma fırsatım olmamıştı ayrıca tamamen yeni bir direksiyon setine geçtiğim için henüz kas hafızası oluşmamıştı ve özellikle fren konusunda sıkıntı yaşıyordum. Dolayısıyla yarışa katılmayı pek düşünmüyordum. Yarış günü 1 saatlik bir antreman yapma şansım oldu. Bu antremanda ortalarda bir zaman yapabilirsem yarışa katılırım diye düşünüyordum. İlk yarım saat geçerli tur atamadım. FFB ayarı, direksiyon açısı vb. ayarları tutturduktan sonra üst sıralara yakın zamanlar gelmeye başlayınca yarışa katılmam gerekti. :D

Tunanın verdiği muhteşem setup ile pole aldım (Tuna'ya tekrar teşekkürlerimi sunarım). İki yarışta da rezalet bir start almış olsam da yükselmeyi bildim. İlk yarışta Fırat'ı geçip 3 snlik bir fark yaptıktan sonra Fıratın temposuna kendimi ayarlayıp lastik koruma yoluna gittim. İkinci yarışta hem çok geriden başlayıp hem de rezalet kalkışlarımdan birini yapınca tempomu çok yükseltmek zorunda kaldım. 4-5 tur üst üste en hızlı zamana imza atıp sıralama zamanımdan yarım saniye daha hızlı bir tur attım. Bu da Tuna'ya yetişmeme yardımcı oldu. Tunayı geçip yine 2-3 snlik zaman farkı oluşunca tekrar lastik koruma taktiği yapmaya karar verdim.

Özellikle Fırat ve Mehmet Uğur'un FWD araçlardaki başarısı dikkatimi çekti. İki pilotun da Newbie liginden çıkıp kendilerini sürekli bir adım öteye taşıması diğer pilotlarımıza da örnek olmalı. Yakın gelecekte her iki pilotun da her yarış podyum zorlayacağına eminim.

Yarışan herkesin ellerine sağlık.
Kullanıcı avatarı
MUE
Süper Moderatör
Ad: Mehmet Uğur
Has thanked: 690 time
Been thanked: 292 time
İletişim:

Mesaj gönderen MUE »

Bende ufak bir yorum yapayım.

Podyum alma gibi bir hayalim yoktu. Orta sırada takılırım sandım fakat öyle olmadı. Kendimi yeterince hızlı hissetmiyordum. Sonra Alper abi setup atınca, bir deneyeyim dedim.(teşekkürler tekrardan) Benim setup tan biraz hızlı ve oynaktı. Zamanla alıştım.

Sıralama seansında, yine herzaman ki gibi süre yapamayacağım sandım. Son dakikalara girerken. İlk 3 pilotun yaptığı süreye çok yakın bir tur süresi yapıp 3. Cepte yerimi almıştım. Daha iyisi olabilirdi.

Yarışta biraz sıkıntı çeksemde, 2 yarışı da 3. Sırada podyumda bitirmeyi başardım.

Evet lig haricini saymazsak, ilk çifte Podyumum. :)
Teşekkürler.
Podyuma ve yarışı tamamlayanlara tebrikler.

ASUS_Z01BD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Önceden tahmin edebildiğiniz ve edemediğiniz şeyler vardır. O tahmin edemediğiniz en tehlikeli şeylerdir.
Never Ever Stop Dreaming
/MEHMETUGURE

“WTCC (World Touring Car Championship) 2. Sezon” sayfasına dön