WTCC (World Touring Car Championship) 2. SezonWTCC 2. SEZON 8. YARIŞ BURİRAM

Çok sevdik

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
Frtsan
Eğitmen Pilot
Ad: Fırat
Has thanked: 231 time
Been thanked: 282 time

Re: WTCC 2. SEZON 8. YARIŞ BURİRAM

Mesaj gönderen Frtsan »

WTCC nin iki aşamalı yarış formatı gerçekten çok eğlenceli. bir yarışta hata yapılsa bile diğer yarışta bir şansı daha oluyor pilotların.

Antrenmanlarda 1.40 ın altına inememiştim. Sıralamalar öncesi eski setup a geçtim. Her tur kendimi geliştirdim. yarım saniye hızlı tur ile gelirken son virajda sıralamalar bir anda bitti. benim turumu bitirmeme izin verseydi oyun, 7.likten iyi bir sıra alıp ilk viraj karmaşasından kurtulabilirdim. Kısmet değilmiş.

İlk yarış ilk virajda temas yaşayan araçlardan kaçmaya çalışırken pitten geçme cezası aldım. sonrasında Yarış bitene kadar turladım. Çizgimi geliştirmeye çalıştım. İkinci yarışta 8. sıradan iyi bir kalkış gerçekleştirdim. ilk virajda alper e arkadan temas eden bendim. Kendisinden özür dilerim. en azından aracı yolda tutmayı başarmış ve podyuma kadar çıkmış olmasına sevindim. sonrasında yükselme mücadelesi çetindi. sürüş stilim sebebiyle erken frene basıyorum. bu sebeple kalkışta kazandığım sıraları ilk iki turda geri verdim. sonrasında öndeki pilotların hatalarıyla yükseldim. yarış boyunca semih ile mücadelem oldu. normalde bu tarz mücadelelerde ayağımı gazdan çekerim. daha önce bir kaç yarışta bu tavrım sebebiyle güzel pozisyon mücadeleleri izletme şansını kaçırdığım olmuştu. bu kez ayağımı gazdan çekmedim. bir iki kere semihle temas yaşadık. hatam varsa kendisinden özür dilerim. semihi geçtikten sonraki performansım inişli çıkışlıydı. bir ara podyumu alabilir miyim diye düşünsem de arkadan gelen alper hayallerimi suya düşürdü. yarış sonunda 4. oldum. güzel bir yükselişti.

wtcc de sürdüğümüz yeni pistleri çok sevdim. assetto nun kısır pist döngüsünden kurtulmuş olmak büyük keyif. iki yarış podyuma çıkanları ve yarışa katılanları tebrik ederim. önümüzdeki yarışlarda görüşmek üzere.
Kullanıcı avatarı
oXideX
Ad: Kemal Altıparmak
Has thanked: 158 time
Been thanked: 221 time

Mesaj gönderen oXideX »

Dün yazamadım kusura bakmayın, pist bende olmadığı için katılamadım. Bundan sonraki pistlerde yok ve şu an için alamayacağım. Şimdiden son 2 yarışa da katılamayacağım belirteyim.

Tüm arkadaşlara başarılar dilerim, güzel bir şampiyonaydı ancak benim için erken bitti :|
Resim
Kullanıcı avatarı
Taner
Süper Moderatör
Has thanked: 247 time
Been thanked: 416 time

Mesaj gönderen Taner »

Beyler; uzun zamandır dikkat ediyorum aramızdan belki bir kaç tane centilmen çıktı temas ettikten sonra rakibini bekleyen. Böyle bir kuralımız var; hatırlamakta fayda var.
Bu iş özürle falan çözülecek gibi değil. Eski sistemdeki gibi sert cezalar bekliyoruz hakemlerden. Saniye cezaları çözüm değil. No Q+Pitten geçme cezası geri gelsin. Özür istemiyoruz. Kahrolsun özür! :D
Kullanıcı avatarı
TuNaXi
Ad: Tuna Geredelioğlu
Has thanked: 68 time
Been thanked: 35 time

Mesaj gönderen TuNaXi »

Façe'de gezinirken yarıştan haberim oldu. Alelacele servera girdim ve sağolsun @AlperAkbilgi 'nin setupını aldım. Bir iki ince ayar ile kontrol edebileceğim düzeye getirdim. İlk yarış @MUE ve @Aranel Ciryatan ile güzel çekiştik. Antrenmansız alabileceğim en iyi dereceyi aldığımı düşünüyorum. İkinci yarış @MUE ye baya vurdum arkadan. İkimizi birden son sıraya düşürdüm. Kendisinden özür dilerim ama olan oldu ;) Moralim bozulduğu için yarış sonuna kadar Pazar gezmesi modunda gittim. Sadece abandone olanlar ve kaza yapanları geçtim. Kaçıncı olduğumu da bilmiyorum. :(

“WTCC (World Touring Car Championship) 2. Sezon” sayfasına dön