GT3 EnduranceGT3 Endurance 5. Yarış Nordschleife

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
AlperAkbilgi
Süper Moderatör
Ad: Alper
Has thanked: 302 time
Been thanked: 131 time
İletişim:

Re: GT3 Endurance 5. Yarış Nordschleife

Mesaj gönderen AlperAkbilgi »

Patlamazsak iyi. Ard arda hizli stabil turlar atsam da hala rahat degilim. Nordschleife bu, ne olacagi belli olmaz.
Kullanıcı avatarı
antking
Ad: Efe Can
Has thanked: 259 time
Been thanked: 354 time

Mesaj gönderen antking »

Wtcc şampiyonasın da başarımın sırrı olan az çalışmayı bu yarıştada tekrarlayacağım. Güzel bir sonuç ile buradan ayrılıp şampiyonayı tamamlayacağıma inanıyorum (Pite giremedi.)
Kullanıcı avatarı
MUE
Süper Moderatör
Ad: Mehmet Uğur
Has thanked: 690 time
Been thanked: 292 time
İletişim:

Mesaj gönderen MUE »

Öncelikle podyuma tebriklerimi iletiyorum.

Yarışa çok rahat başladım. Kısa sürede 3. lüğü aldım ve pite girene kadar öyle devam ettim. Herşey yolundaydı. Pite girdim ve pit menüsünü onayladım. Ve sonra tekrar ayarlara bakmak için degiştirmek için diyeyim. Tekrar enter a bastım ve pit stop iptal oldu. Bir umut kalan son 10 litrem ile bir tur atmaya çıkarken. Pit çıkışı limitörü erken kaldırmam sonucu ceza yedim. Bir şekilde 10 litre ile turu tamamladım. Ve pit cezamı ve pit stopumu yapmak üzere pite girdim. Megerse cezayı ödeyince pit stop yapılmıyor muş :D Neyse ögrenmiş olduk. Kalan 3 litre ile de bir tur atacak kadar bir mucize olamayacagı içinde DNF olduk.

Bu hataları yapmasam belki şuan podyumdaydım. Tur hızım, podyumu almak için yetiyordu. Ama maalesef olmadı. Sağlık olsun, önümüzdeki yarışlara bakıcaz. :)

Katılan ve yarışı bitiren herkese tebrikler.
Önceden tahmin edebildiğiniz ve edemediğiniz şeyler vardır. O tahmin edemediğiniz en tehlikeli şeylerdir.
Never Ever Stop Dreaming
/MEHMETUGURE

Kullanıcı avatarı
antking

Mesaj gönderen antking »

Kullanıcı avatarı
antking

Mesaj gönderen antking »

Çok hazırlanamadığı stbil gitmeyi planladığım bir yarıştı. Tek pit ile yarışı da kurtarıcak gibi görünüyordum. Herşey yolundaydı. Yeşil cehennem yavaş yavaş kurbanlarını da alması ile 4. lük rahat diyordum. Fakat son 60 dakika kala yeşil cehennem benimle oynamaya başladı. Önce yaşadığım temastan dolayı şanzımanım hasar aldı. Araç sürekli vites atıyordu. Sonra yarış tamamlamak adına 3. viteste yoluma devam ettim. Arka düzlükte biraz gaza gelmiştim 4 5 yaptım vitesi fakat yavaşlarken vites bir anda 5den 1 e düştü. Araç kontrolden çıkp savruldu ve motorum da hasar aldı. Biraz daha zorlayım derken 40 dakika kala motorum iflasını verdi ve nurburgringden çıkamadan pit ekibimden o sözleri duydum. 'Oh mate, the engine blow out'.

Bitmesine çok üzüldüğüm bir şampiyona oldu. Katılım kısıtlı olmasına rağmen her yarış pistte yer almaya çalışıp gridi dolduran pilotlara, şampiyonlara, bu yarışın podyumuna ve yayınlarımızı izleyen herkese teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Zin
Ad: Hakan
Has thanked: 267 time
Been thanked: 622 time
İletişim:

Mesaj gönderen Zin »

antking yazdı:Çok hazırlanamadığı stbil gitmeyi planladığım bir yarıştı. Tek pit ile yarışı da kurtarıcak gibi görünüyordum. Herşey yolundaydı. Yeşil cehennem yavaş yavaş kurbanlarını da alması ile 4. lük rahat diyordum. Fakat son 60 dakika kala yeşil cehennem benimle oynamaya başladı. Önce yaşadığım temastan dolayı şanzımanım hasar aldı. Araç sürekli vites atıyordu. Sonra yarış tamamlamak adına 3. viteste yoluma devam ettim. Arka düzlükte biraz gaza gelmiştim 4 5 yaptım vitesi fakat yavaşlarken vites bir anda 5den 1 e düştü. Araç kontrolden çıkp savruldu ve motorum da hasar aldı. Biraz daha zorlayım derken 40 dakika kala motorum iflasını verdi ve nurburgringden çıkamadan pit ekibimden o sözleri duydum. 'Oh mate, the engine blow out'.

Bitmesine çok üzüldüğüm bir şampiyona oldu. Katılım kısıtlı olmasına rağmen her yarış pistte yer almaya çalışıp gridi dolduran pilotlara, şampiyonlara, bu yarışın podyumuna ve yayınlarımızı izleyen herkese teşekkürler.

Şu pistte 12 tur atıp DQ olmak Cidden çok koyar. Çok geçmiş olsun Efe

Sent from my iPhone using Tapatalk
Resim
Windows 10 / Intel Core i5 2500 @ 3.30GHz / MSI Z68MA-G43 / BenQ XL2410T / NVIDIA GeForce GTX 470 / Logitech Driving Force GT
Kullanıcı avatarı
Frtsan
Eğitmen Pilot
Ad: Fırat
Has thanked: 231 time
Been thanked: 282 time

Mesaj gönderen Frtsan »

İlk geçerli turumu yarış günü atabildim. Sıralamalarda geçerli tur atabilmek için çok temkinli gittim ve ancak 9 dk yapabildim. şimdi dönüp bakınca keşke o zamanı yapmasaymışım diyorum yine de.

benden hızlı olduğu halde zaman turu atamayanlar arkamdaydı. pistin ikinci bölümü hakkında çok az bilgim vardı bu yüzden her viraj yavaşlıyordum. bu da arkamdaki pilotların sorun yaşamasına sebep oldu. tabii bende stresten dolayı bir iki spin ve kazaya karıştım. en arkadan başlasam hırs yapıp hızlanmaya çalışmak yerine tıngır mıngır gidebilirdim :)

sonuçta kazalardan birinin sonunda vites mahvoldu. yarım tur kadar bu şekilde gitmeye çalıştım ancak yapamayacağımı anlayıp bırakmak zorunda kaldım.

podyumu ve yarışı tamamlayabilen tüm arkadaşları tebrik eder yolda kalanlara da geçmiş olsun dileklerimi iletirim.
Kullanıcı avatarı
Boundless
Forum Yöneticisi
Ad: Engin
Has thanked: 631 time
Been thanked: 685 time
İletişim:

Mesaj gönderen Boundless »

Yarışa hazırlanma şansım olmadı fakat pisti bildiğimden yavaşta olsa yarışı bitirebildim. Sıralama turlarına yetişemedim en arkadan başladım ve ön kısımdaki araçların kaza yapması sonucu 5. olarak yarışı tamamladım. Tunayla güzel çekişmemiz oldu her boşluğa atlayıp geçmeye çalıştı benden daha hızlıydı ama pist (ve ben) buna izin vermedi sonunda ... böyle işi değip yeşil çimlerde mola vermeye karar verdi :). pit beklediğimden uzun sürdü ve efe ve tunanın arkasında piste döndüm. Efenin hata yapmasıyla onu geçtim fakat Tunaya yetişemedim bayağa bir fark açıldı. Hasarlı aracımla Son tura girerken Tunayla aramdaki fark 10sn kadar düşmüş olduğunu gördüm ve hemen bir kaç kez pist dışına çıkıp aramızda güvenli bir mesafe bıraktım :). Zorlu ve bir o kadarda keyifli bir yarıştı bu pistte iki buçuk saat dönmek gerçekten yoruyor yarışı bitirmek ise paha biçilemez.
Alperi hem yarışı kazanması hemde şampiyon olmasından dolayı tebrik ederim. Semih ve Tanerde çok iyi gittiler onlarıda tebrik ederim.

Güzel bir sezonun daha sonuna geldik katılan yarışan izleyen herkese teşekkür ederiz.
Kullanıcı avatarı
TuNaXi
Ad: Tuna Geredelioğlu
Has thanked: 68 time
Been thanked: 35 time

Mesaj gönderen TuNaXi »

Yarış için setupım stabil denilebilecek bir seviyedeydi. Sıralama turlarında 2. dereceyi yaptım ama sıra kaybedeceğimi biliyordum. Bu yüzden hemen ilk turda spin atıp sonunculuğa düşürdüm kendimi. Sonraki 2-3 turda yavaş yavaş tırmanmaya başladım. Enginin arkasına gelince bir kere de piknik alanına çıkayım dedim. Biraz sakinleştikten sonra stabil turlar atmaya başladım. İlk pitten sonra baktım yakıt yetmeyecek. Eco drive yapmaya yokuş aşağı debriyaja basmaya başladım. Ama corvette benzinli M48 tankı gibi yakıyordu hala. Son tur bir pit daha yapıp 8 L yakıt aldım. Yarışı da böylece bitirdim
Kullanıcı avatarı
AlperAkbilgi
Süper Moderatör
Ad: Alper
Has thanked: 302 time
Been thanked: 131 time
İletişim:

Mesaj gönderen AlperAkbilgi »

Uzun bir sezonun son uzun yarışı Nordschleife'yi kazanmak gerçekten hem yorucu hem de tatmin edici bir sonuç oldu benim açımdan. Şampiyonluğu da kazanmam sevincimi ikiye katladı.

Sıralama turunda kendi adıma efsane bir tur atacakken son sektörde çok gereksiz bir zorlama sonucu spin attım. araç yolda yan durdu ve bir iki defa ileri geri yaparak sıralama turuma devam edebildim. Buna rağmen 3. en hızlı zamana imza atmayı başarabildim. Spin atmasaydım muhtemelen 8:19 - 8:20 civarı bir sıralama süresi atabileceğimi düşünüyorum.

Yarışa 3. başladım, önümde Tunanın yaşadığı stabilite sorunu nedeniyle Semih ile aramızdaki 5 saniyeye kadar çıktı. Tunanun yaptığı net bir hata sonrasında Tunayı geçebildim. Semih ile aramızda oluşan farkı sadece ilk sektörde 1 snye kadar düşüşürmüştüm ki ilk sektörün sonlarına doğru semih kötü bir yerde spin attı ve öne geçtim. Bu noktadan sonra aramızdaki farkı 4-5 sn bandına çıkardıktan sonra tempomu Semihe göre ayarlayıp risksiz bir sürüş tercih ettim. Semihin yaptığı hata sonucu pitten geçme cezası alması ile bir adna fark 40 sn bandına çıkınca psikolojik açıdan çok rahat bir yarış geçirdim. yarışın sonlarına doğru konsantrasyon kaybı yaşayarak 2-3 pist dışı yapsam da araca hasar vermedim ve yarışa sorunsuz devam edebildim.

Sezon boyu yarışan herkese teşekkür ederim. 144 dk gerçekten çok uzun bir süre ve bu süre boyunca limitlerde gitmek her pilotun başarabileceği birşey değil.

Taner Selvi'ye, yani takım patronuma setup ve motivasyon konusundaki yardımlarından dolayı, Serkan Kaplan'a da ekipman konusundaki desteğinden ötürü ayrıca teşekkükkürlerimi sunarım.

@Taner @serkan kaplan

“GT3 Endurance” sayfasına dön