Porsche GT3 Cup 2017 SEZON 1SimRacersTR Porsche GT3 Cup Round 1 Barcelona 04.05.17

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
MUE
Süper Moderatör
Ad: Mehmet Uğur
Has thanked: 690 time
Been thanked: 292 time
İletişim:

Re: SimRacersTR Porsche GT3 Cup Round 1 Barcelona 04.05.17

Mesaj gönderen MUE »

sensei yazdı:Podyuma tebrikler.Ufuk geri döndü :)
Genel olarak oldukça heyecanlı mücadelelerin olduğu bir yarış oldu, ancak zaman zaman yine önlenebilir istenmeyen temasların yaşanması, yarışın heyecanına katkı sağlamak yerine, olumsuz etkisi olduğunu düşünüyorum.

FurkanOzcan yazdı: Ayrıca tur bindirmelerde benimle son sektör boyunca mücadele etmeyi seçen, 20 yarışın üstünde yarış tamamlamış bir arkadaş var, ona da biraz kırgınım açıkçası. Galibiyet şansım o turdan sonra zaten yoktu fakat en azından yan yana giderken üstüme gelmemesini isterdim. Bundan sonrasını zaten hakemler inceleyecek ve en doğru kararı vereceklerdir.

Sevgili Furkan öncelikle derecen için tekrar tebrikler.Diğer yandan mavi bayrak çıkınca öndeki aracın kendini pist dışına atmasını beklemek hatalı bir düşünce olur, sonuçta o aracın da belki seninle değil ama arkasında mücadele ettiği rakipleri olabilir.Eğer yeteri kadar hızlı isen zaten uygun yerde atak yaparak yavaş aracı geçebilirsin.Ama değilsen de bayrağı yiyen kişiyi beklemek durumundasın, 20 den fazla yarış bitirmiş biri ise zaten uygun yerde yol verecektir.Nitekim o yolu verirken kendi mücadelemde de sıra kaybetmiş oldum.

Kasıtlı olarak üstüne sürdüğüm bir durum olmadı, ki bu forumda bu konulara en dikkat eden isimlerden biriyim.Eminim replayi tekrar sakin biçimde izlersen sen de böyle bir şey olmadığını fark edebilirsin.(Ben izledim)

MUE yazdı:Fakat pist dışına çıktım. O an olan heyecan, adrenalin, baskı ve ceza alma korkusu ile yapmamam gerekn bir şeyi yaptım. Ve buradan 2 pilotun mücadelesini mahvettim. Aynı zamanda kendiminkini de.

İlk başta umutsuzca başlayıp, sonlara dogru heyecanı, adranelin'i yükselen bu yarış bir kaç hatam haricinde zevkli geçti. Kötü anlar yaşattığım pilotlardan özür dilerim

Mehmet'çiğim kendi adıma özre gerek yok, aslında senin suçun da yok.Çünkü yaşadığım temas tan dolayı aslında ben sana gelip yol dışında dokunuyorum.

Herkese heyecanlı ve zevkli yarışlar için temas free olacak şekilde sürüşler diliyorum.

Okadarını fark edemedim abi. O an onboarddan ben vurdum diye gördüm. Replayi izlerim tekrar.
Önceden tahmin edebildiğiniz ve edemediğiniz şeyler vardır. O tahmin edemediğiniz en tehlikeli şeylerdir.
Never Ever Stop Dreaming
/MEHMETUGURE

Kullanıcı avatarı
car_lover
Süper Moderatör
Ad: Semih Emre
Has thanked: 154 time
Been thanked: 278 time

Mesaj gönderen car_lover »

Yarış benim açımdan çok kötü geçti.
Yarışa 20dk kala yaptığım ayar değişikliği ile çıktım ve uzun test yapamadığımdan çok büyük hata oldu. Araç sürekli oversteer oluyor yerinde durmuyordu.
Sonlara doğru lastikler bittikçe virajları boşta dönemez oldu. İllaki hafif gaz vermem gerekiyordu arkasının kaymaması için. bu yüzden çok büyük zaman kaybettim ve çok fazla hata yaptım.
Diğer yandan 1 haftadır hergün açtığım ve yarış günü de 1 saat önceden açtığım bilgisayarım güncelleme için yarışın başlamasını beklemeye karar vermiş. 2 tane büyük takılma oldu. Bunlardan biri yarışın başında 2. giderken arka düzlük sonundaki sert sol virajda oldu. Ne olduğunu anlamadan pist dışına çıktım ve 35km cezası yedim. Buradan itibaren konsantrasyonda gidince işler sarpa sardı.
Neyse en azından uzun kullanımda lastikleri tecrübe etmiş oldum.

Podyuma çıkan Ufuk, Furkan ve Erşan ı tebrik eder başarılarının devamını dilerim.
Kullanıcı avatarı
Ufkbba
Ad: Ufuk
Has thanked: 27 time
Been thanked: 18 time

Mesaj gönderen Ufkbba »

Herkese teşekkür ederim. Benim açımdan güzel bir yarış oldu, baştan sona lider götürdüm. Furkan sürekli arkamdaydı fakat yaklaşmasına izin vermedim fark 2-3sn arasında gidip geldi. Sonlara doğru Furkan 1-2 hata yapınca iyice rahatladım ve yarışı birinci bitirdim.
Furkan ve Erşanı tebrik ederim başarıların devamını dilerim.
Kullanıcı avatarı
diabolus79
Süper Moderatör
Has thanked: 82 time
Been thanked: 102 time

Mesaj gönderen diabolus79 »

Genel anlamda temiz bir ilk yarışı geride bıraktık, Ufuk ve Furkan çok iyi tempo tutturdular, kendi adıma tempom oldukça kötüydü, pazar gününden beri ilk defa oyunu açtım yarış için ancak antrenman eksikliğinden ziyade anlam veremediğim bir şekilde fps düşüşü yaşamam, devamlı surette input lag korkusuyla aracı zorlamaya çekinerek fazla sağlamcı bir sürüşe yönelmeme sebep oldu. Yarış öncesi ayarları düşürdüm ama pek bir işe yaramadı, araştırıp çözmeye çalışacağım.

Bütün bunlara rağmen üçüncü sıra alabileceğim en iyi sonuç olduğu için memnunum, bir sonraki yarışta görüşmek üzere.
Kullanıcı avatarı
MUE
Süper Moderatör
Ad: Mehmet Uğur
Has thanked: 690 time
Been thanked: 292 time
İletişim:

Mesaj gönderen MUE »

MUE yazdı:Öncelikle, podyuma ve yarışı bitiren pilotlara tebriklerimi iletiyorum.

Yine her zamanki gibi piste temiz sürüş adına çıktım. Bir beklentim yoktu. Pingimin yüksek olması sebebi ile.
Sıralamaya girmeyerek, en son sıradan start aldım. Yine ilk viraja temkinli girdim ve öylede çıktım.
Yarışın sonlarına doğru, pingimin de düşmesi sebebi ile, tempomu biraz artırdım. Ve bir kaç pilotun hata yapması ile 10. sıraya kadar yükseldim. Eretkin abi ve S.Yalnız ile olan mücadelemde, start/fnish düzlügünde geç fren yapmamdan ötürü, aracımın arkası savruldu ve ufak bi kontra ile spinden kurtuldum. Fakat pist dışına çıktım. O an olan heyecan, adrenalin, baskı ve ceza alma korkusu ile yapmamam gerekn bir şeyi yaptım. Ve buradan 2 pilotun mücadelesini mahvettim. Aynı zamanda kendiminkini de.

İlk başta umutsuzca başlayıp, sonlara dogru heyecanı, adranelin'i yükselen bu yarış bir kaç hatam haricinde zevkli geçti. Kötü anlar yaşattığım pilotlardan özür dilerim.
Sonraki yarışa daha iyi hazırlanıp, elimden gelen en iyi performansı ortaya koyacağım.

Imola'da görüşürüz.

Araç içi kameradan, gerçekleştirmiş olduğum kayıt. :)

https://www.youtube.com/watch?v=SXlNb3N7zUg
Önceden tahmin edebildiğiniz ve edemediğiniz şeyler vardır. O tahmin edemediğiniz en tehlikeli şeylerdir.
Never Ever Stop Dreaming
/MEHMETUGURE

Kullanıcı avatarı
antking
Ad: Efe Can
Has thanked: 259 time
Been thanked: 354 time

Mesaj gönderen antking »

yarış bitiminde podyumda olan arkadaşlar kendi isimleri ile ts'ye gelirler ise canlı yayında röportaj yaparız onlar ile .
Kullanıcı avatarı
FurkanOzcan
Ad: Furkan Özcan
Has thanked: 228 time
Been thanked: 251 time
İletişim:

Mesaj gönderen FurkanOzcan »

Otomatik canlı yayın zannettiğimden röportaja gelemedim ya, çok isterdim valla.

“Porsche GT3 Cup 2017 SEZON 1” sayfasına dön