Porsche GT3 Cup 2017 SEZON 1SimRacersTR Porsche GT3 Cup Round 3 MONZA 01.06.17

Moderatör: Moderatörler

Kullanıcı avatarı
Frtsan
Eğitmen Pilot
Ad: Fırat
Has thanked: 231 time
Been thanked: 282 time

Re: SimRacersTR Porsche GT3 Cup Round 3 MONZA 01.06.17

Mesaj gönderen Frtsan »

Merhaba,

Yarışan herkese ve podyuma tebrikler. Dün yarışta 12 kişilik katılım olduğunu görünce içim acımadı değil. Kayıtta 3 kişi yedekte kaldık. Bu harika şampiyonaya katılamıyoruz. Tabi ki herkesin sebepleri vardır maazeret belirten bir çok pilot oldu zaten. Ancak yedek pilotlara bu boşlukta katılım hakkı tanınsa en azından grid daha dolu olmaz mı? Kendi adıma ilk yarıştan beri tüm yarışlara katılabilirdim. Liderliğe oynamazdım. Büyük ihtimalle alt sıralarda takılırdım. Ancak orada da güzel mücadeleler olacağına eminim. Belki yönetimin bu konuda çözüm çalışmaları vardır. Ben şahsen izin verilse her yarışa çıkacakmış gibi hazırlanırım. Ve eğer 22 kişilik grid dolarsa da yarışamamaktan üzülmem. Bu sefer de dolu dolu bir yarış izleyeceğim için mutlu olurum.

Saygılarımla
Kullanıcı avatarı
Aranel Ciryatan
Forum Yöneticisi
Ad: Mehmet
Has thanked: 215 time
Been thanked: 897 time
İletişim:
Aranel Ciryatan’s avatar
Loading…

Mesaj gönderen Aranel Ciryatan »

Fırat dünkü yarış için zaten özel olarak mesaj attık pilotlara 4. yarışa hazırlanmaya başla tahminen yedekleri almaya başlıyoruz lige.
The World is Mine!
Kullanıcı avatarı
car_lover
Süper Moderatör
Ad: Semih Emre
Has thanked: 154 time
Been thanked: 278 time

Mesaj gönderen car_lover »

150 turluk çalışma acs.exe çalışmayı durdurdu hatası ile boşa gitti.
Kullanıcı avatarı
EmreDFace
Ad: Emre
Has thanked: 18 time
Been thanked: 110 time

Mesaj gönderen EmreDFace »

Bende bir yarışa daha yine son saniyelerde katıldım.Yarışa girdiğimde grid de ışıkların yanması bekleniyordu.Çok az bir antreman yapabildim.2 yada 3 turda çok sağlam bir duvara girdim.Yina aero filan kalmadı.Araç düzlükte çok zaman kaybettirdi.Mehmetle sürekli bir çekişme içindeydik.Ancak aracım o durumdayken sadece sakin kalıp savunma yapmak istedim.Birbirimize yakın gittiğimiz çok tur oldu.1 noktada viraja yanyana girerken bir darbe aldım.Pistin dışına çıktım.Sanırım Mehmet de o noktada geçmeme izin verdi.Arac yine ufak tefek hasarlar aldı ve 1.52 lerde kalan bir zamanın içinde sıkıştım.

Ne kadar düzde olsa çok teknik bir pist.Yarışan herkezi tebrik ediyorum.Erşan abi nin olmayışını hissettim bu pistte.Birdahaki yarışlara artık.
Kullanıcı avatarı
FurkanOzcan
Ad: Furkan Özcan
Has thanked: 228 time
Been thanked: 251 time
İletişim:

Mesaj gönderen FurkanOzcan »

Sıralamada tam olarak istediğim turu atamasam da antrenmanlardaki süremi geliştirdim ve 2. sıradan ilk çizgiye ortak oldum. Sonuçta sıralamalarda kimse en iyi sektörlerini veya virajlarını birleştiremiyor ve süremden memnundum. Startta geç frenle ilk sırayı aldım ve kontrollü bir şekilde farkı açmaya başladım. Tempom istediğimden biraz daha düşüktü ki zaten çoğu pilot da aynı şekilde temkinli yaklaştığı için fark istediğim seviyede artıyordu. 1:51.1xx aralığında üst üste turlar atabiliyordum fakat açılıştan sonra antrenman sürelerime göre 1:50.8xx'lere indirebileceğimi biliyordum yarışın ilk bölümünde. Sonrasında hafifleyen araçla yarışın ortasından itibaren bir 0.3-0.4'lük zıplama daha gerçekleştirip yarışın sonlarında tekrardan 50.8xx temposuna geri dönecektim aşınmış lastiklerle. Sanırım 6. turda biraz daha aç gözlü olmaya başladım, istediğim fazladan 0.3 saniyeyi de alacak tempoya ulaşmıştım delta'ya göre. Fakat Ascari'ye biraz dipten girdim ve şikanın son kısmındaki çıkışımı kötüleştirdim bu yüzden. Ayağımı gazdan çekmek ve düzlükte zaman kaybetmek yerine çıkıştaki bordürü ortalayıp daha agresif girmek istedim düzlüğe, en hızlı turu da atmak için tabii ki. Bunu antrenmanda denemiştim ve gayet iyi çalışıyordu bu metod; fakat yarışta sol tekerimi tümseğe vurup aracımın solunu havalandırdım ve spin attım liderlikte yalnız giderken. Bundan sonra Serkan'la güzel bir mücadeleye girdik ve galip olarak ayrıldım kendisinin de yaptığı ufak bir hatayla beraber. Fakat o spin gerçekten anlamsızdı, olmasaydı yarışın ilk yarısında kontrolü ele alacak ve yarışın sonlarına doğru temposunun arttığını bildiğim Ufuk ve Arda'nın tehlikeli derecede yaklaşmasına izin vermemeye çalışacaktım. Fakat sabırsızlığıma ve açgözlülüğüme yenik düştüm. Yine de bu şampiyonadaki hızımdan, zirveyi zorlamaktan ve galibiyet mücadelesi içinde yer almaktan oldukça memnunum. En iyilere karşı kendimi test etme fırsatı buluyorum. Onları geçebildiğimde iyi bir iş çıkardığımın farkında olup onlara geçildiğimde ise yeni bir şeyler öğreniyorum.

Ufuk, Arda, Serkan ve Semih'in tempoları harikaydı. Bu isimlerden yarışı kim kazanırsa kazansın bana göre çok iyi iş çıkarmış demektir. Ufuk katıldığı iki yarışı da aldı, kendisini tebrik ederim. Arda Imola'nın ardından burada da ufak farkla kaçırdı galibiyeti, onu da tebrik ederim. Serkan'la mücadelemizden çok keyif aldım, spinden sonraki moral bozukluğumu o mücadele tamamen yok etti. Semih'e de geçmiş olsun diyorum, çok sağlam bir turla pol pozisyonunu almasına rağmen yarışta talihsiz bir hatayla bağlantısı koptu. Bu yarıştan öğrendiğim iki şey var: 1- Çok ufak detaylar tüm sıralamayı değiştirebiliyor. 2- Gelecek yarışlarda tempomu daha düzgün bir şekilde artırıp daha sabırlı sürmeye çalışmam lazım.

İki hafta sonra Red Bull Ring'de görüşmek üzere.
Kullanıcı avatarı
Ufkbba
Ad: Ufuk
Has thanked: 27 time
Been thanked: 18 time

Mesaj gönderen Ufkbba »

Bu güzel yarış için başta Arda, Furkan ve Semih olmak üzere katılan herkese teşekkür ederim. Yorumları için Efe ve Alper'e ayrıca teşekkürler anlatımları çok güzeldi.
Yarışa 3. sırada başladım, startla birlikte Furkanın Semihe atak yapacağına emindim öylede oldu. Furkanın arkasından bende Semihi gectim. Furkan 4-5tur boyunca çok iyi turlar attı ve farkı 3sn cıkardı gercekten hızlıydı arkasında kalmaya calışıyordum yetişmem imkansızdı.
Furkan spin attıkatan sonra biraz rahatladım çok zorlamadan istikrarlı turlar atmayı hedefledim. Fakat arkamda Arda vardı ve beni hata yapmaya zorluyordu. Öylede oldu ascaride hata yaptım ve beni gecti.
Bundan sonra yarış benim için tekrar başladı 2-3 tur boyunca Arda ile müthiş bir mücadeleye girdik %100 zorluyordum ve en ufak hatada kaza yapabiliridik.En sonunda 3.virajda içerde kalarak birinci sıraya yükseldim ve yarışı bitiridim. Müthiş zevk aldığım ender yarışlardan biriydi tekrar herkese teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
Boundless
Forum Yöneticisi
Ad: Engin
Has thanked: 631 time
Been thanked: 685 time
İletişim:

Mesaj gönderen Boundless »

Frtsan yazdı:Merhaba,

Yarışan herkese ve podyuma tebrikler. Dün yarışta 12 kişilik katılım olduğunu görünce içim acımadı değil. Kayıtta 3 kişi yedekte kaldık. Bu harika şampiyonaya katılamıyoruz. Tabi ki herkesin sebepleri vardır maazeret belirten bir çok pilot oldu zaten. Ancak yedek pilotlara bu boşlukta katılım hakkı tanınsa en azından grid daha dolu olmaz mı? Kendi adıma ilk yarıştan beri tüm yarışlara katılabilirdim. Liderliğe oynamazdım. Büyük ihtimalle alt sıralarda takılırdım. Ancak orada da güzel mücadeleler olacağına eminim. Belki yönetimin bu konuda çözüm çalışmaları vardır. Ben şahsen izin verilse her yarışa çıkacakmış gibi hazırlanırım. Ve eğer 22 kişilik grid dolarsa da yarışamamaktan üzülmem. Bu sefer de dolu dolu bir yarış izleyeceğim için mutlu olurum.

Saygılarımla

Mehmetinde dediği gibi mazeretsiz yarışlara gelmeyen arkadaşları ihraç etmeye başlıyoruz önümüzdeki yarışa gridi dolduracaz inşallah
Kullanıcı avatarı
nec
Ad: Necdet
Has thanked: 7 time
Been thanked: 9 time

Mesaj gönderen nec »

Yarış özeti videom https://youtu.be/pS8Glm-l9Qk
Kullanıcı avatarı
MUE
Süper Moderatör
Ad: Mehmet Uğur
Has thanked: 690 time
Been thanked: 292 time
İletişim:

Mesaj gönderen MUE »

nec yazdı:Yarış özeti videom https://youtu.be/pS8Glm-l9Qk

İyi mücadele etmişiz. :)
Önceden tahmin edebildiğiniz ve edemediğiniz şeyler vardır. O tahmin edemediğiniz en tehlikeli şeylerdir.
Never Ever Stop Dreaming
/MEHMETUGURE

“Porsche GT3 Cup 2017 SEZON 1” sayfasına dön